/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2Fe98bf16f9efd429c78204d44f45d5034.jpg)
Підприємці США кидають виклик тарифам Трампа у судах - NYT
Президент США Дональд Трамп зіткнувся з масовими судовими позовами, оскільки штати, малий бізнес та політичні групи оскаржують його повноваження накладати широкомасштабні тарифи без схвалення Конгресу.
Майже через місяць від початку глобальної торговельної війни судові позови надходять з усіх куточків країни. Серед позивачів – Рік Волденберг, керівник компанії освітніх іграшок Learning Resources, який заявив, що тарифи стали настільки витратними, що йому "нічого втрачати" подаючи судовий позов, пише The New York Times.
"Я зроблю все, що в моїх силах, щоб зберегти нашу компанію здоровою, але ми скалічені", – сказав Волденберг в інтерв'ю.
Минулого тижня дванадцять демократичних генеральних прокурорів штатів, включаючи Колорадо, Нью-Йорк і Орегон, попросили федерального суддю заблокувати тарифи Трампа на підставі того, що вони "порушили конституційний порядок і внесли хаос в американську економіку". Каліфорнія подала окремий позов раніше цього місяця.
Центральне місце в юридичній суперечці займає Закон про міжнародні надзвичайні економічні повноваження 1970-х років, який надає президенту можливість вводити торгові ембарго та санкції проти іноземних противників. Трамп використав цей закон для введення мит на китайський експорт та 10-відсоткового податку на експорт з майже всіх інших країн.
Однак критики зазначають, що цей закон жодного разу не згадує слово "тариф", а жоден попередній президент не використовував його для накладання подібних імпортних податків.
Примітно, що великі бізнес-лобістські групи, такі як Торгова палата США та Business Roundtable, утримуються від подання позовів, незважаючи на свою критику тарифів. За словами виконавчого віце-президента Торгової палати Ніла Бредлі, вони вирішили, що "взаємодія з адміністрацією для досягнення швидкого зниження тарифів має найкращі шанси допомогти бізнесу".
Серед менших позивачів – Джеймі Стегмаєр, співзасновник Stonemaier Games, який стверджує, що його компанія має понад 250 000 настільних ігор на замовленні, які вона не може легко імпортувати з Китаю без сплати "тарифного податку близько 1,5 мільйона доларів". Він визнав, що рішення подати позов було складним через "страх відплати від пана Трампа".
Роб Бонта, генеральний прокурор Каліфорнії, заявив, що позов його штату щодо тарифів зводиться до "основного питання виконавчої влади". "Наша позиція була ясною, знову і знову, що ми не дозволимо цьому президенту використовувати повноваження, яких у нього немає", – сказав Бонта.
Експерти з торгового права відзначають, що ці позови мають велике значення не лише через економічний вплив тарифів, які розхитали фінансові ринки та загрожують рецесією в США, але й як тест на межі президентської влади.