Схема з паркомісцями і маєток у Буковелі: чим посадовець "Спецжитлофонду" виділився на плівках Комарницького ‒ Bihus.Info
Схема з паркомісцями і маєток у Буковелі: чим посадовець "Спецжитлофонду" виділився на плівках Комарницького ‒ Bihus.Info
Журналісти Bihus.Info в межах розслідування, заснованого на прослуховуваннях НАБУ в офісі Дениса Комарницького, оприлюднили деталі діяльності Юрія Леонова ‒ заступника директора комунального підприємства "Спецжитлофонд" у Києві. Зафіксовані записи свідчать про нібито отримання Леоновим грошей за введення об'єктів в експлуатацію, участь у схемах із "відмивання" готівки та незаконного оформлення бронювання від мобілізації.
50 тисяч доларів за введення об'єкта в експлуатацію
Аудіозаписи розмов між учасниками групи Комарницького вказують, що Юрій Леонов отримував "бонуси" за завершення будівельних об'єктів. Менеджерка Комарницького ‒ якого ЗМІ називають "смотрящим" за Києвом ‒ Олена Богославська повідомляла Леонову про завершення одного з проєктів:
Богославська: "Ми закриваємо Васильківську".
Леонов: "А вже добудували, ввели?"
Богославська: "Ось, добудували, ввели, так. На тебе виділили 50".
Леонов: "Чудово".
За інформацією Bihus.Info, мова йшла про "бонус" у розмірі 50 тисяч доларів за успішне введення об'єктів в експлуатацію в межах діяльності групи Комарницького.
Паркомісця як форма оплати
Окрім прямих грошових виплат, винагороди могли оформлюватися через передачу паркомісць. Згідно із записами, Олена Богославська пропонувала Леонову оформити на нього місця на паркінгу, які той міг згодом продати:
Богославська: "Варіант який: чекаємо якихось продажів або я на тебе можу оформити вже якісь паркінги. Спробуєш там або продати, або залишити".
Леонов: "Давай, щоб правильно - 50 типу і чекати з продажу паркінгу, типу?"
Богославська: "Ну колись так, чогось якось, розумієш".
Журналісти підкреслюють, що у такий спосіб для уникнення прямої передачі коштів використовувалася схема з оформленням права власності на нерухоме майно, яке згодом можна було реалізувати.
Котедж у Буковелі за заниженою ціною
Журналісти також проаналізували доступну інформацію про майновий стан родини Юрія Леонова. Зокрема, сім'я володіє трьома квартирами в Ірпені вартістю орієнтовно 50-60 тисяч доларів кожна. Також на їхньому балансі два автомобілі ‒ Volvo XC90 (зареєстрований на дружину) та Škoda Kodiaq (на Леонова).
Відповідно до поданих декларацій, основним джерелом доходів родини була підприємницька діяльність дружини, зареєстрованої як фізична особа-підприємець.
Окрему увагу журналісти звернули на придбання родиною Леонова котеджу в Буковелі. Згідно з офіційними даними, нерухомість куплена за 17 тисяч доларів, тоді як середня ринкова вартість аналогічних об’єктів у цьому регіоні становить близько 130 тисяч доларів.
У Bihus.Info уточнили, що фінансування угоди формально оформлене через позику на суму близько 1 мільйона гривень, що дозволило пояснити джерело коштів у декларації та уникнути додаткових питань.
Бронювання від мобілізації
За даними розслідування, Юрій Леонов входив до переліку людей, яким організовували бронювання від мобілізації через зв'язки у різноманітних структурах, зокрема в Міністерстві оборони. Йшлося про оформлення на посади в компанії, яка формально була пов'язана із критичною інфраструктурою.
У записах менеджерка Тетяна Курашевська обговорювала можливість оформити Леонова на фіктивну посаду помічника людини, яка вирішувала питання щодо мобілізації представників групи Комарницького, щоб забезпечити йому бронювання і водночас залишити на посаді у "Спецжитлофонді".
"Юра там на якійсь вищій посаді буде, у нього усе красиво, він там молодець. Я так зрозуміла, що була пропозиція для Юри ‒ зробити його помічником Романа. Тобто, його беруть не на основне місце роботи, а за сумісництвом, щоб його не прибирали зі "Спецжитлофонду" і всього іншого", ‒ вказувала менеджерка.