«Страна.ua» зманіпулювала даними розслідування «Слідства.Інфо» про автівки родини Шмигаля
Підсанкційне проросійське видання «Страна.ua» зманіпулювало даними розслідування «Слідства.Інфо» про автівки родини прем'єр-міністра Дениса Шмигаля. Ресурс поширив фейк про те, що дружина посадовця Катерина Шмигаль нібито продала своє старе авто Range Rover Sport 2016 року за 84 500 доларів, однак це не відповідає дійсності.
Як з'ясувало «Слідство.Інфо», дружина прем’єра придбала Range Rover Sport 2022 року та зареєструвала його на створену у лютому 2024 року фірму «КАДіС УА», яка має займатися готельним бізнесом та здавати майно в оренду. За даними журналістів, Катерина Шмигаль може користуватися автівкою у особистих цілях, однак у декларації премʼєра авта немає.
З відомостей про сплачені водіями авто штрафи журналісти дізналися, що торік цей Range Rover Sport тричі перевищував швидкість неподалік від помешкання сімʼї Шмигаля у Львові. Останнє з порушень — 29 червня 2024-го.
Незадовго до купівлі, жінка продала своє старе авто Range Rover Sport 2016 року. І вже у квітні на її фірмі з’явилася нова машина. Журналісти знайшли архівне оголошення з продажем Range Rover Sport 2022 року за 84 500 доларів (3,5 млн грн).
Натомість «Страна.ua» перекрутила інформацію у розслідуванні, стверджуючи, що Катерина Шмигаль нібито продала попередню машину за цю ціну.
Невдовзі після публікації підсанкційного ресурсу блогер, ексжурналіст та гонщик Олексій Мочанов опублікував на своїй фейсбук-сторінці допис, у якому звернув увагу на ціну начебто «продажу» старої автівки, яка не відповідає ринковій. І це є начебто доказом «легалізації» грошей сім'ї прем'єр-міністра. Допис поширили понад 200 людей, зокрема ексміністр соціальної політики Павло Розенко.
Комунікаційна команда «Слідства.Інфо» в коментарях до допису Мочанова зауважила, що в матеріалі журналісти не вказували, за скільки Катерина Шмигаль продала автівку Range Rover Sport 2016 року. Утім, блогер не виправив помилку та не оновив допис.
19 січня 2025 року Володимир Зеленський також увів у дію рішення РНБО, яким запроваджено санкції, зокрема, щодо колишньої заступниці головреда «Страна.юа» Світлани Крюкової.
На початку серпня 2024 року петиція на сайті Президента України з вимогою повністю заблокувати роботу проросійського видання «Страна.ua» та запровадити санкції проти низки його працівників набрала 25 тис. підписів.
Проте редакції вдається створювати нові канали, використовуючи підставних осіб, посередницькі юридичні особи, технічні засоби обходу блокування вебресурсів.
Читайте також:
-
- Що не так із виданням «Страна.ua» і чому ми не віримо, що воно стало проукраїнським
- На яку країну працює «Страна»? Розбір ІМІ
Колаж: «Слідство.Інфо»
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.