/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F6a0aba4748c02e773a3e6f0f34a9e0f7.jpg)
Вбивство Фаріон: засідання суду перенесли через хворобу підозрюваного
Про це повідомляє Суспільне, передає Укрінформ.
“Сьогодні, 29 квітня, у день народження Ірини Фаріон, у Шевченківському районному суді Львова розпочалося засідання у справі підозрюваного у вбивстві професорки В'ячеслава Зінченка. Через стан підозрюваного засідання перенесли на 1 травня”, - йдеться в повідомленні.
Зазначається, що засідання розпочалося о 10:30. В'ячеслава Зінченка привезли до зали суду о 9:45 у супроводі Нацгвардії. Він був у бронежилеті та шоломі.
На засідання прийшла також донька Ірини Фаріон — Софія Особа.
Захисник В'ячеслава Зінченка Юрій Немировський закликав суддю перенести засідання через погане самопочуття підзахисного. Зінченко розповів, що у нього застуда, але довідку від лікаря не надали. Суд оголосив перерву до 1 травня. Засідання має відбутись о 12:30.
Як повідомляв Укрінформ, Шевченківський районний суд Львова продовжив до 24 квітня термін тримання під вартою В'ячеслава Зінченка, підозрюваного у вбивстві громадської діячки, мовознавиці Ірини Фаріон.
Замах на Фаріон був скоєний 19 липня 2024 року у Львові - чоловік вистрілив у неї і втік. Невдовзі вона померла у лікарні.
25 липня ймовірного підозрюваного в убивстві Фаріон затримали у Дніпрі. Галицький райсуд Львова 26 липня обрав запобіжний захід 18-річному жителю Дніпра Зінченку у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.
Донька загиблої та сторона захисту потерпілих вимагали перекваліфікації обвинувачення - заміни частини першої статті про умисне вбивство на другу, яка передбачає можливість довічного ув'язнення.
26 грудня в Офісі генерального прокурора повідомили, що фігуранту у справі про вбивство Фаріон змінено кваліфікацію злочину на умисне вбивство, пов'язане з виконанням громадського обов'язку, з мотивів національної нетерпимості, та незаконне поводження зі зброєю.
Ірина Фаріон (1964-2024, Львів) - українська мовознавиця, освітянка, політична та громадська діячка, мовна активістка, публіцистка та блогерка. Докторка філологічних наук, професорка, народна депутатка України VII скликання (2012-2014).
Фото: Суспільне Львів/Єлісавета Сілаєва