/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F66da2e1165e261c33111f4bd7a4ebde0.jpg)
Вихід на ринок Естонії дасть змогу українським експортерам просувати товари у нордичні країни - посол
Про це заявив посол України в Естонії Максим Кононенко на онлайн-брифінгу українських послів у країнах Балтії, повідомляє кореспондент Укрінформу.
Дипломат висловив думку, що Україна та Естонія мають значний нереалізований потенціал двосторонніх відносин у сфері торгівлі. У цьому контексті він поінформував, що частка України у загальному імпорті Естоніїстановить менш ніж 1%.
«На нашу думку, це означає, що є великий простір для зростання… Українські експортери, на наш погляд, мають усі шанси витіснити частину конкурентів за рахунок географічної близькості, конкурентних цін і високої якості», - сказав Кононенко.
Він додав, що українські компанії, заходячи на естонський ринок, отримують доступ до бізнес-мереж нордичного регіону.
«Естонія дуже тісно інтегрована в економіки Фінляндії і Швеції. Багато естонських компаній мають партнерів або власників зі Скандинавії… Для українського експортера є шанс отримати вихід на ці ринки через Естонію. Тобто спочатку треба себе зарекомендувати в Естонії, а потім через естонських партнерів чи дистриб’юторів можна потрапляти до фінських чи шведських торговельних мереж», - порадив посол України.
За його словами, в цьому поетапному підході є свій плюс, адже перед виходом на великі складні ринки нордичних країн «можна трошки потренуватися на випробувальному майданчику в Естонії», тобто відпрацювати модель продажів і логістику та потім масштабувати цей успіх на півночі.
Кононенко поінформував, що перспективними галузями для українського експорту в Естонію є аграрні та продовольчі товари, зокрема зерно, олія, борошно, мед, горіхи, консерви, фрукти, солодощі, снеки, фрукти, овочі та ягоди, товари легкої промисловості – текстиль, одяг, взуття та інші споживчі товари, меблі, товари хімічної промисловості, добрива, фармпродукція, а також цифрові послуги та IT.
Дипломат також окремо відзначив потенціал військово-промислового напряму потенційної співпраці між країнами.
Посол України підсумував аргументи на користь активного входження українського бізнесу на ринок Естонії: стратегічне положення, ефект «шлюзу», тобто виходу відразу на кілька ринків, відкритість естонського ринку та мінімум будь-яких торговельних бар’єрів, сприятливий бізнес-клімат і цифрові можливості та підтримка України на високому політичному рівні.
Як повідомляв Укрінформ, Сили оборони Естонії планують створити військову базу у місті Нарва, що за кілька кілометрів від кордону із Росією.