/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F6acdf09d7eadde13d274743744aca995.jpg)
Рада дозволила використовувати для пасажирських перевезень громадський транспорт, отриманий як гумдопомогу
У середу, 30 квітня, Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроєкт №12177-1, який дозволяє використовувати громадський транспорт, отриманий у вигляді гуманітарної допомоги, для перевезень пасажирів
Про це повідомляють Міністерство розвитку громад та територій України, а також віце-прем’єр-міністр з відновлення України – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
Йдеться про автобуси, трамваї, тролейбуси, електробуси та вагони метро, які можуть надходити громадам від українських чи міжнародних донорів.
Рішення підтримали 278 депутатів.
Що передбачає законопроєкт?
- Право комунальним підприємствам офіційно здійснювати перевезення цим транспортом.
- Встановлює вимоги до технічного стану автобусів (не нижче Євро-3).
- Регулює можливість передачі транспорту третім особам.
- Визначає межі правомірного використання для уникнення юридичних ризиків.
"Сьогодні ми на крок ближче до того, щоб українські міста й села мали доступний, безпечний і надійний транспорт. Не "на папері", не "на складі", а на маршрутах, де він потрібен щодня. Це рішення є результатом діалогу з громадами, урядом, у рамках Конгресу місцевих та регіональних влад та Верховною Радою. Ми, як Міністерство, шукали рішення. Парламент підтримав. Це приклад, як місцевий, регіональний і національний рівень можуть працювати разом – заради людей", - наголосив Олексій Кулеба.
Як зазначили у Міністерстві, з початку повномасштабного вторгнення близько 90 громад отримали гуманітарний транспорт. Йдеться про майже 800 автобусів, десятки трамваїв і тролейбусів. Завдяки ухваленому законопроєкту, ці одиниці зможуть працювати на маршрутах.
- У середині квітня Краків передав Сумам 5 автобусів Mercedes Citaro як гуманітарну допомогу.