/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2Fa65588ea47c8bdc0cb173b285dee71dc.jpg)
Іспанія заборонила своїм посольствам реєструвати дітей, народжених сурогатними матерями
Іспанський уряд заборонив своїм посольствам і консульствам реєструвати дітей, народжених за допомогою сурогатних матерів в інших країнах.
Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Politico.
Правила, які мають набути чинності в четвер, скасовують усі незавершені процеси реєстрації та забороняють дипломатам приймати свідоцтва, видані іноземними державами, в яких іспанські громадяни визнаються батьками дитини, народженої за допомогою сурогатної матері.
Декілька країн ЄС забороняють сурогатне материнство, але громадяни регулярно обходять цю заборону, наймаючи сурогатних матерів в інших країнах і реєструючи дітей за кордоном.
Протидія цій лазівці стала об'єднуючою темою для політиків – як крайніх правих, так і крайніх лівих – які зазвичай мають діаметрально протилежні погляди.
В Італії права прем'єр-міністерка Джорджа Мелоні розігнала цю практику в рамках ширшої кампанії, спрямованої проти ЛГБТК+ спільноти.
Сурогатне материнство стало все більш популярним варіантом для одностатевих пар в країні, яким заборонено усиновлювати дітей, але в 2023 році Мелоні наказала міським радам реєструвати в свідоцтвах про народження тільки біологічних батьків.
Минулого року її уряд визнав кримінальним злочином поїздки за кордон з метою народження дитини за допомогою сурогатного материнства.
Сурогатне материнство заборонено в Іспанії з 2006 року.
Але протягом багатьох років іспанські пари успішно реєстрували дітей, народжених за допомогою сурогатного материнства в інших країнах, надаючи рішення іноземних судів, які визнавали їх батьками дитини.
Дотепер цих документів було достатньо, щоб дипломати могли дозволити реєстрацію дитини в іспанському реєстрі актів цивільного стану, але ситуація змінилася в грудні минулого року, коли Верховний суд Іспанії визнав цю процедуру незаконною.
Лівий уряд прем'єр-міністра Педро Санчеса вирішив посилити заборону, оскільки він виступає проти цієї практики з феміністичних міркувань.
У перегляді закону про аборти 2023 року сурогатне материнство було описане як форма насильства над жінками, а торішнє рішення Верховного суду засудило цю практику як "замах на моральну цілісність вагітної жінки" і захід, що ставить дітей у статус "просто товару".
Нові правила передбачають, що батьківство дитини може бути визначено лише після її прибуття до Іспанії.
Іспанське законодавство дозволяє зареєструвати в якості батька або матері лише дорослу особу, яка має біологічний зв'язок з дитиною, народженою в результаті сурогатного материнства, – зазвичай це батько; інший партнер повинен подати заяву на усиновлення після того, як сурогатна мати офіційно відмовиться від неповнолітньої дитини.
Очікується, що заборона сурогатного материнства в Іспанії буде ще більше посилена в законопроєкті про боротьбу з торгівлею людьми, який має бути оприлюднений пізніше цього року.
Як повідомлялося, у Греції самотнім чоловікам або чоловікам в одностатевих стосунках буде заборонено заводити дітей за допомогою сурогатного материнства.