/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fdadd1b9fe43a0a3eaa9084d0502d9f1a.jpg)
З яких медпрацівників зніматимуть бронь: пояснення Міноборони
Зокрема тих, хто має дефіцитну спеціальність та пройшов підготовку за військово-обліковими спеціальностями. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Міністерство оборони України.
Хто з медичних працівників втратить бронювання
За даними Міноборони, запит щодо розбронювання медиків не є масовим і стосується тільки обмеженої кількості фахівців, які пройшли підготовку за військово-обліковими спеціальностями та наразі є критично необхідними для доукомплектування підрозділів Медичних сил Збройних сил України, зокрема Сухопутних військ.
У зв'язку з цим бронювання можуть втратити:
- санітарні інструктори (медичні сестри й брати);
- фельдшери;
- військовозобов’язані особи офіцерського складу з підготовкою за фахом "лікувальна справа (сімейний лікар)" та деяких інших спеціальностей, яких планується залучити на військову службу за контрактом строком на 1 рік.
У Міноборони кажуть, що причиною такого запиту є системна нестача медичних кадрів у медичних підрозділах. Окрім цього, після набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2025 року №36, яка передбачає 100% бронювання медиків, виникла загроза забезпеченню медичною підтримкою військовослужбовців через нестачу кваліфікованого медичного персоналу.
Там додають, що рішення про розбронювання стосуватиметься лише тих фахівців, яких МОЗ визначить спільно з обласними департаментами охорони здоров’я. Ці працівники, згідно з чинним законодавством, зможуть підписати контракт терміном на один рік і обійняти посади у військових частинах, які сьогодні потребують підсилення.
Зауважимо, що військовослужбовці, які проходять військову службу за таким контрактом, звільняються з неї у зв’язку з закінченням строку контракту, якщо не висловили бажання продовжити його.
Варто зазначити, що розбронювання медиків буде відбуватися шляхом подання запитів від МОЗ, Міноборони, та Командування Медичних сил на мобілізацію фахівців без шкоди для цивільних медичних закладів.