MY.UAНовини
Проєкт «Вікторія». Севгіль Мусаєва, Стас Козлюк, Анастасія Горпінченко — про міжнародне розслідування вбивства Вікторії Рощиної
Проєкт «Вікторія». Севгіль Мусаєва, Стас Козлюк, Анастасія Горпінченко — про міжнародне розслідування вбивства Вікторії Рощиної

Проєкт «Вікторія». Севгіль Мусаєва, Стас Козлюк, Анастасія Горпінченко — про міжнародне розслідування вбивства Вікторії Рощиної

У рамках проєкту «Вікторія» «Українська правда» готує новий матеріал, у якому розповість про злочинців, причетних до катувань полонених українців.

29 квітня в «Українській правді» вийшло розслідування вбивства української журналістки Вікторії Рощиної, зроблене міжнародною командою журналістів. До проєкту «Вікторія», ініційованого французьким виданням  Forbidden Stories, доєдналися медіа з шести країн, загалом над матеріалами працювало 45 журналістів із 13 медіа, зокрема Forbidden Stories, The Guardian, The Washington Post, Le Monde, Die Zeit, Der Spiegel, ZDF, Paper Trail Media, «Важные истории», France 24, DerStandart і Tamedia. У них також вийшли власні матеріали в рамках цього проєкту.

Журналістка-фрилансерка Вікторія Рощина, яка співпрацювала з «УП», зникла на окупованій росіянами території України в серпні 2023 року. 27 травня 2024 року стало відомо, щоРощина перебуває в ув’язненні на території Росії.

Про смерть журналістки стало відомо 10 жовтня 2024 року. Обставини її смерті і досі невідомі. Тіло Вікторії Рощиної не повернули до України в рамках обміну полоненими, який відбувся 18 жовтня. Речник Коордштабу з питань військовополонених Петро Яценко припускав, що повернення тіла Рощиної російська сторона затягуватиме всіма можливими способами, щоб дослідження не змогли встановити причини смерті журналістки, зокрема чи були застосовані тортури.

Як з’ясували у спільному розслідуванні журналісти видань «Слідство.Інфо», «Ґрати» та Суспільного разом із міжнародною організацією «Репортери без кордонів», Рощину жорстоко катували в російському полоні — на її тілі були ножові поранення, вона важила до 30 кілограмів і не могла самостійно пересуватися. З нового розслідування міжнародної команди журналістів стало відомі нові свідчення про перебування Рощиної в полоні, про обставини смерті та стан її тіла, а також вдалося знайти більше інформації про тюрми, в яких тримають та катують українців. 

«Детектор медіа» поговорив з авторами розслідування «УП» про те, як починався цей проєкт, як працювали українські журналісти та чи матиме це розслідування продовження.

Севгіль Мусаєва, головна редакторка «УП», одна з авторок розслідування:

— Розкажіть, будь ласка, як виник цей проєкт і як «УП» долучилася до нього?

— Цей проєкт — повністю ініціатива Forbidden Stories. У перший же день, коли з’явилося повідомлення, що Вікторія загинула, вони зацікавилися цією темою (про смерть Вікторії офіційноповідомили 10 жовтня«ДМ»). Ми зустрілися за кілька днів після повідомлення про її загибель, журналісти медіа приїхали до Києва, зустрілися зі мною, запропонували долучитися до проєкту — і я погодилася.

Перша зустріч усіх залучених до проєкту теж відбулася в Києві, в лютому, в редакції «Української правди». На ній були присутні основні учасники проєкту, частина журналістів приїхала до Києва, а частина долучилася онлайн, і ми два дні працювали в редакції «УП» разом.

— Яку частину розслідування робили журналісти «УП»? Як відбувалася робота над розслідуванням?

— У нас не було якихось окремих частин розслідування. Три місяці тому, коли стартував цей проєкт і ми всі зібралися, були призначені колективні інтерв’ю, зустрічі з різними людьми, зі свідками, з правозахисними організаціями. Далі всі учасники проєкту робили свої внески. Сенс цього проєкту — поширення інформації для інших. Тобто наш Стас Козлюк говорить із двома свідками й одразу ділиться з партнерами цією інформацією. Ми з Тетяною Приймачук, яка представляла Forbidden Stories, спілкувалися з батьком Вікторії. І також усі ці цитати були поширені для партнерів. Також ми спілкувалися з активісткою Людмилою Гусейновою, яка пережила тортури в полоні, з правозахисницею Людмилою Янкіною — і всі ці розшифровки поширювали на групу з 45 журналістів. Також у нас були щотижневі зустрічі, на яких ми обговорювали роботу, на яких були присутні всі журналісти проєкту.

— А хто працював із джерелами з Росії?

— Ми всі працювали з російськими джерелами. Дуже великий внесок також зробили журналісти The Guardian, у них дуже класна команда осінтерів, які шукали всіх цих людей, що керують російськими тюрмами.

— Як ви шукали свідків?

— Дуже різними способами шукали, через адвокатів, зокрема російських, які працюють із нашими ув’язненими. Так знайшли свідків, які бачили Вікторію.

— У вас була окрема фактчекерська група?

— Так, була, і фактчекінгу було присвячено кілька зустрічей, зокрема, одна була зі мною, потім окремі були зустрічі з різних незрозумілих питань.

— До публікації інформації про те, що тіло Вікторії було повернено без частини органів, ви повідомили родичів чи вони знали вже про це?

— Родичі знали, що тіло повернули без частини органів.

— Ви зверталися до правоохоронних українських чи міжнародних органів з інформацією, яку ви знайшли під час розслідування?

— Насправді ще ні, але вони можуть звернутися до нас із цим проханням. Просто ми опублікували розслідування лише сьогодні, а до публікації ми не могли цього робити, оскільки це міжнародний проєкт.

— На вашу думку, чи вплине це розслідування на перспективи притягнення до покарання тих злочинців, які беруть участь у катуванні полонених українців, і тих, хто безпосередньо причетний до вбивства Вікторії?

— Ми віримо в це. І ми маємо продовження розслідування, наступного тижня в «УП» вийде матеріал про людей, які причетні до катувань, ми встановили цих росіян у різних тюрмах.

Стас Козлюк, один з авторів розслідування:

— Уперше я зустрівся з колегами з Франції, які мені сказали, що є такий проєкт, здається, в грудні чи в січні — декілька місяців тривала організаційна робота, а потім саме розслідування.

Ми з колегами проговорили, що ми плануємо робити, що це буде історія про Віку, про те, як її полонили, що з нею відбувалося в полоні. Паралельно ми вирішили, що було би непогано з’ясувати, що відбувається з нашими людьми в російських тюрмах і що там за російські тюрми є. Саме це була основна частина моєї роботи, тобто я шукав, власне, ці тюрми, де тримали або тримають наших українських громадян.

Ми шукали тих, хто вижив, тих, кого обміняли й хто готовий розказувати про те, що відбувалося в цих російських тюрмах. Ми шукали експертів, правозахисників, які могли б нам пояснити, що там відбувається. Ми говорили з різними організаціями — Amnesty International, Інститут масової інформації — про переслідування журналістів, ми говорили з проєктом «Крим. Реалії», журналісти якого буквально зараз сидять у російському полоні.

Тому що Віка — це показовий приклад, але вона не одна така, таких людей дуже багато. І ми намагалися якось і цю частину історії також зачепити й про неї розказати. От, власне, великий шмат цієї праці був моєю роботою.

— Як ви встановили, що існує 186 тюрем, у яких тримають зараз полонених українців?

— Усі ці російські тюрми рахують і намагаються порахувати та знайти дуже багато різних організацій. Є громадські організації, Центр громадянських свобод чи Медійна ініціатива за права людини, які шукають ці тюрми. Ці тюрми шукає ООН. Ці тюрми якось намагається порахувати, з’ясувати, де вони, також Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими. Ми збирали інформацію з усіх цих організацій, але в усіх різні списки. Хтось рахує місця, в яких тримають, хтось рахує місця, в яких тримали, тому кількість може бути різною. Ми з кількох джерел намагалися ці місця утримань підтвердити. Здається, підтвердили більш як сімдесят. Загальна кількість станом на березень була 186, і я знаю, що їх уже більше. Понад 200 зараз — і це ще не кінець.

— Ми знаємо, що в ці тюрми не допускають нікого: ані Червоний Хрест, ані ООН. Чи може розслідування якось вплинути на долю тих, кого зараз утримують у полоні, й тих, кого треба покарати?

— Чесно, я би дуже цього хотів, і напевно, мої колеги цього теж хотіли б. Ми робили це розслідування тому, що хотіли щось змінити. Власне, Віка теж хотіла щось змінити. І я хочу сподіватися, що це розслідування візьмуть до уваги не лише в Україні. Можливо, воно призведе до якихось змін. Мені хочеться сподіватися, що принаймні умови, в яких тримають наших полонених, стануть краще. Але тут щось прогнозувати неможливо. Іноді, якщо ти починаєш про когось говорити, його можуть перестати катувати, а можуть почати катувати сильніше. Ти ніколи не знаєш, як це станеться. Це росіяни.

— Які складнощі виникли в процесі роботи над розслідуванням?

— Найбільша складність — це те, що безпосередньо в Україні впродовж цих місяців роботи над проєктом було мало людей. І на тих журналістів, які залишалися в Україні, покладався величезний шмат роботи, який треба було безпосередньо зробити в Україні. Зустрітися з людьми, поговорити, записати інтерв’ю, домовитися про зустрічі, сходити на офреки. Тут працювали декілька колег із The Washington Post, із Le Monde, Севгіль Мусаєва, я, Анастасія Горпінченко, яка долучилася до нас в останній місяць, колега з France 24, з яким ми їздили у Запоріжжя, Тетяна Миколаєнко, яка працювала для The Guardian. Можливо, ще когось забув.

Просто неможливо написати такий текст, не перебуваючи в Україні. А зібрати 45 людей одночасно в одному місці й на тривалий період просто неможливо. Тому це, напевно, була найбільша складність.

Анастасія Горпінченко, одна з авторок розслідування:

— Я працювала над проєктом не від самого початку і відповідала за збирання свідчень людей, які пережили полон. Зокрема, в тих же місцях утримання, де була і Вікторія. Ці свідчення — важливе підтвердження системного вчинення росіянами воєнного злочину. Кожна їхня дія — не випадкова і не одинична. Історії людей, які поділилися з нами своїм досвідом перебування в полоні, свідченнями катувань, які вони пережили — це доказ, як росіяни вчиняють з усіма нашими полоненими. Ставлення катів до українців не залежить від статусу, статі чи віку. Вони катують військових і цивільних, чоловіків і жінок, молодих і старших людей. Це не про випадковість чи поодинокі рішення окремих особливо жорстоких представників — це система, яку Росія зрощувала з 2014 року і масштабувала у 2022-му.

Свідчення всіх героїв цього проєкту — це підтвердження того, що те, що довелося пережити цивільній журналістці Вікторії Рощиній, відбувається ще з близько 16 тисячами утримуваних у Росії та на окупованих територіях українців. І, як на мене, це надзвичайно важливо донести до, зокрема, іноземної аудиторії. Особливо в контексті нинішніх переговорів про мир. Бо ми просто не можемо, не маємо права лишити всіх цих людей у пеклі, про яке розказують десятки людей у цьому проєкті. І, як на мене, об’єднання такої кількості відомих медіа з різних країн надзвичайно важливе, аби одночасно, масштабно і голосно заявити про те, чим насправді є Росія та її обіцянки миру.

Для мене це розслідування цінне ще й тому, що воно про збереження пам’яті, про можливість для голосу Вікторії та теми її розслідування, за яке вона віддала життя, все одно звучати. Завдяки десяткам інших медійників, які взялися продовжити її справу та розказати про місця утримання українських полонених у Росії та на окупованих територіях на весь світ. Я майже не була знайома з Вікторією, лише перетиналися з нею під час судів з резонансних справ, однак я не можу не думати, що так могло статися будь із ким із журналістської спільноти, що так уже, ймовірно, відбувається з 30 медійниками, які просто зараз перебувають у російському полоні. Мені страшно й боляче від того, що ми не можемо втрутитися в це і зупинити, але ми можемо продовжувати говорити про кожного і кожну з тих, кого незаконно утримує Росія, і пам’ятати та продовжувати справу кожного та кожної з загиблих колег.

  • Читайте також: «Вона горіла журналістикою»: колеги вбитої у полоні журналістки Вікторії Рощиної провели акцію на її честь
  • Як не нашкодити у спілкуванні зі звільненими з полону та при цьому не замовчувати правду 

  • Українські військовополонені у російській пропаганді

Фото: Ігор Васильєв, Максим Полищук, фейсбук-сторінка Анастасії Горпінченко; головна ілюстрація —  колаж УП

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
14 годовщина свадьбы: Кейт Миддлтон и принц Уильям провели праздничный день в Шотландии
Апостроф
2025-04-30T19:18:42Z
Тайны весеннего шабаша: как выжить в Вальпургиеву ночь на 1 мая
Знай
2025-04-30T19:12:22Z
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
2025-04-21T14:27:08Z
Аналог американских Tomahawk: рассказали, какими ракетами обстреляли Харьков
Gazeta UA
2025-04-18T15:01:13Z
Дроны прошли российскую ПВО: попадание в завод по производству "Шахедов"
Новости Украины
2025-04-24T07:45:11Z
Лидер «Батькивщины» Тимошенко отметила недопустимость никаких капитуляционных условий мира для Украины
Политека
2025-04-30T19:21:47Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
В России заявили об "украинском следе" в гибели генерала Москалика: подробности
TSN
2025-04-26T20:48:54Z
Путин ответил на предложение Зеленского не бить по гражданским объектам и вспомнил удар по Сумам
Comments UA
2025-04-21T17:31:01Z
Трамп заявил, что Путин очень хитер, но он все равно его дожмет
Comments UA
2025-04-30T19:21:29Z
США усилили санкции против Ирана на фоне "ядерных" переговоров
Европейская правда
2025-04-30T19:21:08Z
Тело журналистки Виктории Рощиной вернули в Украину
ZN UA
2025-04-24T12:09:43Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
Шойгу заявил о готовности России применить ядерное оружие
ZN UA
2025-04-24T10:12:30Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
Исчезнувшие дети кошмарят учительницу в жутком трейлере хоррора "Оружие" от режиссер "Варвара"
GameMag
2025-04-30T17:10:10Z
Королева Ozempic: известная певица похвасталась резкой потерей веса
Фокус
2025-04-30T15:42:59Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
После смерти Папы Франциска стремительно выросли просмотры этого фильма
Comments UA
2025-04-24T09:21:11Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Goldman Sachs: Доллар продолжит снижаться в цене, даже если рецессии в США не будет
Лига
2025-04-30T16:55:25Z
Впервые за год цены на газ в Украине выше европейских
Корреспондент
2025-04-30T16:51:35Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
МАГАТЭ бьет тревогу: украинские АЭС работают в условиях постоянной опасности
Gazeta UA
2025-04-25T13:27:20Z
В 2025 году не будут повышать цены на газ
Gazeta UA
2025-04-23T11:21:19Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
В США кенгуру переполошил водителей и устроил ДТП: откуда он там взялся
Telegraf
2025-04-30T17:27:20Z
После смертоносного удара РФ по Сумам мужчина украл телефон у пострадавшего: его накажут
Лига
2025-04-30T16:51:08Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
Полиция задержала экс-главу Броварской РГА, который устроил пьяное ДТП с погибшими: в чем еще его подозревают
Telegraf
2025-04-17T16:57:23Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Каждый третий клещ носитель опасной инфекции: результаты исследования
Comments UA
2025-04-30T17:57:15Z
Минобороны просит Минздрав разбронировать отдельных медицинских работников
Лига
2025-04-30T17:10:24Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
Пивной живот: развитие каких смертельных болезней может спровоцировать
Comments UA
2025-04-30T15:51:33Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
"Пасхальное перемирие": Зеленский рассказал, держит ли слово Путин
Telegraf
2025-04-20T13:18:19Z
Гороскоп на май-2025 для всех знаков Зодиака: обострения Дев, важный шаг Стрельцов и риски Тельцов
Знай
2025-04-30T19:30:43Z
В мэрии Киева назвали даты "последнего звонка" в школах и выдачи аттестатов
Апостроф
2025-04-30T19:27:15Z
Несмотря на объявленное перемирие, российские войска продолжают обстрелы по всем направлениям - ЦПД
Gazeta UA
2025-04-19T17:54:31Z
Враг массированно атаковал Харьков ракетами
Хвиля
2025-04-24T03:57:06Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Средство, которое спасет окна от разводов и пауков одновременно: чем пользоваться летом
Знай
2025-04-30T18:51:46Z
6 опасных дней мая 2025: когда лучше даже не высовываться из дома
Знай
2025-04-30T18:30:46Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
В какие дни мая устраивать генеральную уборку, чтобы привлечь удачу
Gazeta UA
2025-04-30T17:24:28Z
Пыль будет "бояться" вашего дома: вот, что нужно обязательно делать
TSN
2025-04-30T16:15:07Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
Полузащитник Барселоны - о наставнике: Подопечные видят в нем отца
Корреспондент
2025-04-30T18:39:19Z
Бывший помощник Фонсеки о гнете поражения своей команды: Я видел войну
Корреспондент
2025-04-30T18:24:16Z
"Барселона" – "Интер": команды назвали стартовые составы на полуфинал Лиги чемпионов
ZN UA
2025-04-30T18:04:21Z
EA не до WRC: Codemasters сворачивает разработку раллийных гонок
GameMag
2025-04-30T17:16:15Z
Женский баскетбол Украины: Франковск-Прикарпатье снова чемпионы
Корреспондент
2025-04-30T16:42:16Z
Свитолина снова обновила личный рекорд, пробившись в полуфинал WTA 1000
Комсомольская правда
2025-04-30T16:28:28Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
General Motors отзывает 721 тысячу автомобилей из-за дефектных двигателей
Корреспондент
2025-04-30T17:30:48Z
Показана экстремальная версия суперкара Ferrari 296
Корреспондент
2025-04-30T17:06:28Z
Volkswagen представил свой самый большой кроссовер
Корреспондент
2025-04-30T16:55:19Z
Птицы больше не страшны: как всего одна вещь защитит ваш автомобиль и придаст блеск
Знай
2025-04-30T14:52:59Z
Стойка стабилизатора: когда заменять и как выбрать
Gazeta UA
2025-04-30T13:18:30Z
Зеленый цвет светофора исчезнет: какие изменения ждут украинских водителей с 1 мая
Comments UA
2025-04-30T10:12:09Z
Феррари готовит крупные обновления болидов на сезон 2025 года
Корреспондент
2025-04-30T06:30:30Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
Boox представила монитор на электронных чернилах
Корреспондент
2025-04-30T19:16:55Z
Маски стерли улыбки: исследование показало неожиданный эффект пандемии на маленьких детей
Знай
2025-04-30T17:51:34Z
Служить и защищать: RoboCop: Rogue City вышла на Mac
GameMag
2025-04-30T17:49:06Z
Работники часто выдают работу искусственного интеллекта за свою собственную – опрос
ZN UA
2025-04-30T16:55:58Z
Дієтологи назвали три продукти, які надзвичайно шкідливі для здоров’я
AgroNews
2025-04-30T16:22:09Z
Ученые объяснили, как во Вселенной появились золото, платина и уран
Факти ICTV
2025-04-30T16:03:26Z
Первый пушистик в истории: когда в Америке появились домашние коты
Фокус
2025-04-30T16:00:31Z