США запровадили санкції проти компаній з Ірану та Китаю
США запровадили санкції проти компаній з Ірану та Китаю
США у вівторок, 29 квітня, запровадили санкції проти компаній з Ірану та Китаю за закупівлю компонентів для ракетного палива для іранського Корпусу вартових ісламської революції, повідомляє Reuters.
Міністерство фінансів США заявило, що під санкції потрапили, зокрема, п'ять китайських компаній, одна іранська фірма та шість іранських громадян.
“Агресивна розробка Іраном ракет та інших озброєнь ставить під загрозу безпеку Сполучених Штатів і наших партнерів. Це також дестабілізує ситуацію на Близькому Сході й порушує глобальні угоди, спрямовані на запобігання розповсюдженню цих технологій. Щоб досягти миру силою, Мінфін США продовжить вживати всіх можливих заходів, щоб позбавити Іран доступу до ресурсів, необхідних для просування його ракетної програми”, - заявив міністр фінансів США Скотт Бессент.
Нові санкції стали черговим кроком, спрямованим проти Тегерана, відколи президент США Дональд Трамп пообіцяв відновити кампанію “максимального тиску” на Іран, щоб запобігти отриманню Тегераном ядерної зброї.
Під час свого першого президентського терміну 2017-2021 років Трамп вивів США з так званої іранської ядерної угоди 2015 року, яка обмежувала ядерну програму Тегерана, й відновив широкі санкції. Відтоді Іран значно перевищив встановлені цією угодою ліміти на збагачення урану. Західні держави звинувачують Тегеран у тому, що він намагається створити ядерну зброю, сам Іран стверджує, що його ядерна програма призначена виключно для цивільних енергетичних цілей. Наразі США та Іран відновили переговори щодо ядерних питань.
Трамп категорично проти отримання Іраном ядерної зброї та заявляв про два способи вирішення питання іранської ядерної програми: “військовий або досягнення угоди”. Чи можлива нова ядерна угода або ж усе закінчиться бойовими діями, в статтях "Чи розбомбить Трамп Іран "до всіх чортів"?" та “Чи приведуть переговори США та Ірану до вигідного Україні результату?” прогнозував В’ячеслав Ліхачов.