/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2F5a5f4bf6a40845f15d4109a3ed1c1e1b.jpg)
The Times: Європі буде важко зібрати 25 000 миротворців для відправки в Україну
Європі буде важко зібрати 25 000 військовослужбовців для участі в "силах стримування" в Україні. Армії країн недоукомплектовані та недофінансовані, повідомляє The Times із посиланням на неназваних співрозмовників.
Згідно з отриманими даними, начальник штабу оборони Великої Британії адмірал Тоні Радакін нібито запитав своїх колег на континенті, чи можуть вони сформувати сили чисельністю 64 000 осіб для відправки до України у разі мирної угоди.
На зустрічі, яка відбулася на початку квітня, він сказав, що Британія готова відправити до 10 000 військовослужбовців. Однак на наступних зустрічах міністри оборони з усієї Європи заявили, що нібито немає "жодних шансів" досягти цієї кількості, і що навіть 25 000 військовослужбовців були б "поштовхом для спільних зусиль", зазначив співрозмовник, знайомий з ходом переговорів у Брюсселі.
Повідомляється, що міністри оборони висловили занепокоєння щодо амбіцій Британії створити 64-тисячний контингент на засіданні "коаліції охочих" 10 квітня. Вони висловили свої сумніви голові британського Міноборони Джону Гілі та зазначили, що сили такого розміру потребуватимуть в цілому 256 000 військовослужбовців на місцях протягом двох років, з урахуванням ротації.
Водночас, як зазначив співрозмовник, міністерка оборони Литви Довіле Сакаліене назвала це слабкістю з боку Європи.
"Росія має 800 000 [військовослужбовців]. Дозвольте мені сказати вам, що якщо ми не можемо зібрати навіть 64 000, це не виглядає слабко – це і є слабкість", – цитує її неназваний співрозмовник.
Один з учасників обговорень, як повідомляється, зазначив, що було б легше направити спецпідрозділи в рамках миротворчої місії, оскільки це не вимагало б схвалення парламенту всередині країни.
Інформатор також повідомив, що Естонія та Фінляндія були стурбовані тим, що будь-яке розгортання "розмиє" їхню власну прикордонну оборону, а Польща, Іспанія та Італія чітко дали зрозуміти, що не направлятимуть жодних солдатів.
Франція, за словами співрозмовника, готова надати таку ж кількість військових, як і Британія – від 5000 до 10 000.
Інший співрозмовник зазначив, що Фінляндія та Німеччина загалом також виступають проти відправлення наземних військ. Сама британська армія, за його словами, також постійно скорочується і страждає від нестачі артилерії та проблем із засобами забезпечення.
- 12 квітня повідомлялося, що миротворців в Україну можуть направити одразу після домовленостей щодо припинення вогню.
- 20 квітня стало відомо, що Лондон наполягає на тому, щоб РФ пішла на повне припинення вогню, а не пропонувала одноденне.
- 26 квітня Зеленський і Стармер обговорили кроки до перемир'я та гарантій безпеки на зустрічі в Римі.
- 28 квітня повідомлялося, що у Британії побоюються, що Росія звинуватить миротворцівв Україні у порушенні прав людини.