MY.UAНовини
Трамп за 100 днів не зупинив війну. Чи можна досягти миру через визнання Криму російським?
Трамп за 100 днів не зупинив війну. Чи можна досягти миру через визнання Криму російським?

Трамп за 100 днів не зупинив війну. Чи можна досягти миру через визнання Криму російським?

Президент США Дональд Трамп заявив 27 квітня, що, на його думку, президент України Володимир Зеленський готовий поступитися Кримом Росії в межах угоди про припинення вогню у російсько-українській війні.

«О, я думаю, що так», – сказав Трамп журналістам у Бедмінстері, штат Нью-Джерсі, коли його запитали, чи вважає він, що Зеленський готовий «віддати» Крим, попри те, що президент України неодноразово заявляв, що ніколи цього не зробить. Трамп додав, що під час переговорів у Ватикані вони з українським лідером «коротко» обговорили долю півострова, який Москва окупувала у 2014 році.

Перед цим Трамп виступав із критикою заяв українського лідера Володимира Зеленського про те, що Україна не визнаватиме анексію Кримського півострова.

  • Чи є постійним інтерес до Криму з боку Сполучених Штатів?
  • Як змінювалися з часом оцінки подій навколо Кримського півострова з боку США?
  • Чи є у політиці офіційного Вашингтону окремий так званий «кримський кейс»?
  • Чи є можливим реальне скочування позиції США від невизнання анексії до визнання Криму російським?

У цих та інших питаннях «Крим.Реалії» розбиралися разом з експертами.

Образ Криму у США: від Кримської війни до навчань «Сі-Бріз»

Сполучені Штати були утворені 4 липня 1776 року при об'єднанні тринадцяти британських колоній, які оголосили про свою незалежність. Війна за незалежність тривала до 1783 року та закінчилася перемогою колоністів.

У ході Кримської війни 1853-1856 років, як вважають у Росії, США зберігали нейтралітет, але все ж таки достатньо допомагали Москві.

Американський уряд намагався допомагати і підтримувати царську Росію. У перші місяці загострення Російська імперія направила запит із метою з'ясування позиції США у цьому конфлікті. В отриманій від уряду Америки відповіді говорилося, що Вашингтон буде нейтральним, розраховуючи, що товарообіг між країнами не зменшиться (В.Н.Пономарьов «Кримська війна та російсько-американські відносини», видавництво Москва, 1993, cтор. 22). Надалі США здійснювали забезпечення російських володінь у Тихому океані необхідними товарами з Каліфорнії. Також у травні 1855 року торгові кораблі американських компаній доставляли на Далекий Схід та до Російської Америки необхідне устаткування, продовольство, порох та інші товари.

Картина Вільяма Сімпсона із серії про Кримську війну
фото: britishmuseum.org

Кримська війна закінчилася Паризьким миром 1856 року, який позбавив Росію права мати військовий флот на Чорному морі, а також фортеці та прибережні арсенали. План розширення впливу Російської імперії на південь провалився, а наслідком війни стала хвиля еміграції кримських татар до Османської імперії – Крим залишило близько 135 тисяч осіб.

США були однією з трьох держав, які вирішували долю світобудови за підсумками Другої світової війни. У Криму у лютому 1945 року за участю президента США пройшла підсумкова Ялтинська конференція, яка визначила на багато років уперед принципи та систему нових міжнародних відносин.

Прем'єр-міністр Великої Британії Вінстон Черчилль, президент США Франклін Рузвельт та радянський диктатор Йосип Сталін (зліва направо) на конференції в Ялті, лютий 1945 року
фото: wikipedia.org

12 лютого 1988 року в Чорному морі сталося зіткнення кораблів ВМС США та СРСР – морський інцидент, коли два радянські бойові кораблі – сторожовий корабель СКР «Беззавітний» і «СКР-6» – здійснили навал на два американські бойові кораблі – ракетний крейсер «Йорктаун» та есмінець «Керон» у спірних територіальних водах.

Пізніше, у 1992 році, в офіційному виданні військового відомства США «Військовий правовий огляд» було опубліковано статтю, де автор вказав на позицію США щодо вказаного інциденту. У 1982 році СРСР прийняв закон про державний кордон та низку підзаконних актів, якими радянською стороною було введено обмеження на вільний прохід іноземних військових кораблів у п'яти зонах територіальних вод СРСР, у тому числі у Чорному морі. У Москві і зараз упевнені, що тоді США вважали: запровадження обмежень є порушенням міжнародних конвенцій.

1997 року вперше в історії українсько-американські військові навчання проходили в районі Євпаторії. Ряд військових кораблів під прапором США, а також інших країн НАТО та турецький підводний човен зайшли до Чорного моря та пришвартувалися до причалів у Новоозерному. Місцевим мешканцям дозволили відвідувати іноземні плавзасоби, а особовий склад закордонних військових кораблів вільно прогулювався у вказаному населеному пункті, який раніше вважався одним із закритих і секретних об'єктів у колишньому СРСР. Навчання супроводжувалися протестами місцевих комуністів та публічним несхваленням з боку Росії. Напередодні штаб Кримської військово-морської бази в Новоозерному (Кримська ВМБ, різнорідне оперативно-територіальне об'єднання Чорноморського флоту ВМФ СРСР і ВМФ Росії, яке існувало у 1976–1996 роках – ред.) відійшов офіційному Києву, на його місці було засновано Південну військово-морську базу України.

Штаб Південної військово-морської бази України в Новоозерному
архівне фото: radiosvoboda.org

У період нагнітання Кремлем конфлікту на острові Тузла у 2003 році американські експерти вважали, що Вашингтону необхідно проявити себе у політичному впливі на Київ та Москву. Однак одразу постало питання готовності американської сторони ризикувати ядерною конфронтацією з Росією задля збереження територіальної цілісності України. Переважна більшість американців тоді ототожнювала Україну та Росію.

У червні-липні 2006 року в Криму мали відбутися спільні військові навчання «Сі-Бриз 2006». Військовий транспортний корабель під прапором США і американських резервістів, які там перебували разом з вантажем, у порту Феодосії зустріли протестами. Акції були підготовлені лідерами комуністів Росії та проросійських партій України. У пікетах брали участь представники російського козацтва. Крим та протестувальників відвідували російські політики, зокрема Геннадій Зюганов. За повідомленням офіційних українських та американських структур, скасування цих навчань – спільне рішення обох країн. Есмінець ВМС США USS Barry, який мав брати участь у маневрах, отримав команду прямувати до Середземного моря для евакуації людей із охопленого війною Лівану. Раніше США та Україна скасували наземну частину цих навчань, оскільки Верховна Рада так і не надала дозволу на перебування на українській території іноземних військових підрозділів.

Фрегат USS Taylor (FFG 50) класу Oliver Hazard Perry бере участь у навчаннях Sea Breeze-2010 у Чорному морі
фото з відкритих джерел

Вже в березні 2014 року через російську анексію Кримського півострова США ввели санкції стосовно Росії та конкретних осіб.

Донедавна анексований Крим продовжували відвідувати американські громадські діячі.

У липні 2018 року Держсекретар Майкл Помпео перед слуханнями в Сенаті оголосив про те, що невизнання «возз'єднання» Криму з Росією стало офіційною політикою США і наголосив, що Вашингтон не пом'якшуватиме антиросійські санкції, пов'язані з півостровом, доки Москва не поверне контроль над ним. Заява отримала назву «Кримська декларація».

Мустафа Джемілєв (другий зліва) отримав від помічника держсекретаря США Майка Помпео текст «Кримської декларації». Київ, 26 липня 2018 року
фото: Валерій Чалий/Facebook

Але в Росії з квітня 2022 року заговорили про те, що вже намітилися певні зміни характеру антиросійських санкцій США щодо фінансових, комунікативних, медичних та інших гуманітарних потреб громадян у Криму. Відкрилася можливість отримувати та спрямовувати кошти, проводити журналістську діяльність та здійснювати роботу неурядових організацій на тимчасово окупованих територіях України, включаючи Крим, на свій страх та ризик.

Жодного окремого «кримського кейсу» у Вашингтоні не існує

«З одного боку, інформаційна відкритість Америки є певною слабкістю, оскільки у всіх медіа США існує колонка «думка». Використовуючи цю опцію, будь-який проросійський журналіст чи ньюзмейкер у спробах вплинути на розвиток ситуації може опублікувати власну статтю. З іншого боку, у цьому й полягає певна сила демократії. Хоча демократичний медіапростір і є абсолютно відкритим, де можливий обмін будь-якими думками, де можливі сплески будь-якої активності..., він все ж таки не в змозі «переварити» її, він не приймає і відкидає таких спікерів», – так у березні 2024 року прокоментував ситуацію зі свободою слова та преси в американському суспільстві директор програми «Північна Америка» та експерт Ради зовнішньої політики «Українська призма» (Київ) Олександр Краєв.

Олександр Краєв
фото: uacrisis.org 

«Крим.Реалії» звернулися за коментарями щодо існування «кримського кейсу» у Вашингтоні до експерта з питань тимчасово окупованих територій та економіки, співзасновника БО «Інститут чорноморських стратегічних досліджень» (Київ) Юрія Смєлянського.

«Упевнений, що жодного окремого «кримського кейсу» у Вашингтоні не існує, як мінімум, нічого не відомо про його існування. Що ж є насправді? Перші санкції з боку США проти РФ були введені на початку березня 2014 року як реакція на окупацію території Кримського півострова. 25 липня 2018 року під час першої президентської каденції Дональда Трампа держсекретар Майкл Помпео зробив заяву для преси, яка стала «Кримською декларацією» влади США. Таку позицію Вашингтона не скасовано. Інших, протилежних декларацій, на сьогодні не існує. Наведу цитату із давньої розмови з офіцерами Пентагону на одній із зустрічей. Розмова йшла про українсько-російську війну та окупований Крим: «Ми захоплюємося самовідданістю українців у боротьбі проти російських окупантів. Ми готові повністю допомагати вам і підтримувати вас у цій боротьбі. Ми маємо свою війну з Росією. Ми бажаємо вам перемогти у війні. Але якщо трапиться так, що ви програєте – на війні все можливе – нам буде дуже шкода. Але наша війна з Росією не закінчиться. Вона продовжуватиметься», – розповів Юрій Смєлянський.

Юрій Смєлянський
фото: radiosvoboda.org

На його думку, у внутрішній політиці США Криму також немає, оскільки Крим є територією України, а не США. Експерт зазначив, що на цьому фоні існує позиція громадян США, тобто платників податків у питаннях допомоги Україні, у її війні проти російських окупантів: якийсь час тому ця підтримка перебувала на позиції 70%+, сьогодні впала до приблизно 30%.

«Водночас у зовнішній політиці США питання Кримського півострова присутнє нарівні з питаннями інших окупованих територій України. Сьогодні під масштабною окупацією (повністю або здебільшого) знаходиться 5 регіонів України та ще невеликі території у Харківській області. У своїй зовнішній політиці влада США оперує категорією «окупована територія України в цілому», «війна проти Росії». А ось яка доля чекає на ці окуповані території, насамперед визначає Україна, згідно з нормами Конституції – загальнонаціональний референдум. Подібних дій хоча б на рівні суспільного діалогу ми сьогодні не спостерігаємо. Якщо уважно простежити та вивчити останні публікації у пресі, то з'ясується, що позиція України та США, згідно зі зробленими заявами, принципово сходяться. При цьому ні президент США, ні офіційні американські спікери, коментуючи кримську тему, не виходили за межі загальних міркувань. Розходяться лише трактування з боку третіх осіб. А в чому тоді проблема?» – задався риторичним питанням співрозмовник журналіста «Крим.Реалії».

Юрій Смєлянський наголосив, що необхідно змінювати підходи та діяльність в Україні. Все сказане, зокрема, як вважає експерт, є ілюстрацією для наших партнерів рівня серйозності намірів вирішувати кримське питання – ось тоді й стане зрозумілим, хто і чим зможе і захоче допомогти Україні.

«Що стосується питання деокупації Кримського півострова та можливостей ведення війни проти окупантів загалом, то 10 лютого 2025 року до Палати представників було внесено законопроєкту №1158 «Закон про свободу першого ленд-лізу». Нам цікаві постачання озброєння – так. У нас якимось чином обговорюється перспектива цього законопроєкту – ні. Мені дуже й дуже слабо віриться, що російські окупанти добровільно підуть із території Кримського півострова. ...І збереження перспективи звільнення Криму є готовністю до проведення військової операції з деокупації Кримського півострова за всіма аспектами такої готовності. Водночас уже необхідно думати про реінтеграцію. І тому потрібно чітко сформулювати поняття реінтеграції; її стратегічні та проміжні цілі; орієнтовні терміни щодо кожного аспекту реінтеграції; розуміння ризиків та загроз; бачення майбутніх галузевих регіональних моделей (безпеки; економічна; освітня; культурна та інше); протоколи та алгоритми дій у процесі реалізації політики реінтеграції; сформовану політику реінтеграції; розуміння джерел фінансування та багато іншого. Ось тоді можна говорити про підготовку кадрового резерву та перспективи реінтеграції», – сказав Юрій Смєлянський.

25 квітня 2025 року в інтерв'ю виданню Time Дональд Трамп заявив, що Крим «залишиться з Росією».

Як вважають експерти, так кардинально змінити позицію США щодо «кримського кейсу» може лише Конгрес.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
Гибель военного: кто должен о ней сообщить родственникам
ZN UA
2025-05-01T01:03:59Z
Насколько выше будет пенсия у украинца, который является ветераном войны, участником боевых действий или имеет инвалидность
Telegraf
2025-05-01T00:36:06Z
Эстония впервые получила установки HIMARS
Корреспондент
2025-04-30T19:07:27Z
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
2025-04-21T14:27:08Z
Аналог американских Tomahawk: рассказали, какими ракетами обстреляли Харьков
Gazeta UA
2025-04-18T15:01:13Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
Убийца преследует подростков в трейлере хоррора "Улица страха: Королева выпускного бала"
GameMag
2025-04-30T20:58:58Z
Сын Королевой после заявлений, что он похож на Николаева, кардилнально изменил имидж
Comments UA
2025-04-30T20:51:26Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
После смерти Папы Франциска стремительно выросли просмотры этого фильма
Comments UA
2025-04-24T09:21:11Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
Лидер «Батькивщины» Тимошенко отметила недопустимость никаких капитуляционных условий мира для Украины
Политека
2025-04-30T19:21:47Z
Путин ответил на предложение Зеленского не бить по гражданским объектам и вспомнил удар по Сумам
Comments UA
2025-04-21T17:31:01Z
Тело журналистки Виктории Рощиной вернули в Украину
ZN UA
2025-04-24T12:09:43Z
Сенату США не хватило одного голоса при голосовании против тарифов Трампа
Корреспондент
2025-05-01T01:57:52Z
ЕС готовится к выходу США из мирных переговоров
Корреспондент
2025-05-01T01:39:47Z
В России заявили об "украинском следе" в гибели генерала Москалика: подробности
TSN
2025-04-26T20:48:54Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
Шойгу заявил о готовности России применить ядерное оружие
ZN UA
2025-04-24T10:12:30Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Государственная налоговая служба в апреле перевыполнила план поступлений в бюджет на 10 млрд грн
Gazeta UA
2025-05-01T01:57:00Z
Финансовая сдержанность: почему Китай не использует госооблигации США как оружие
Хвиля
2025-05-01T01:15:52Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
МАГАТЭ бьет тревогу: украинские АЭС работают в условиях постоянной опасности
Gazeta UA
2025-04-25T13:27:20Z
В 2025 году не будут повышать цены на газ
Gazeta UA
2025-04-23T11:21:19Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
Два человека погибли в результате атаки БпЛА на Одессу — ОВА
TSN
2025-05-01T01:49:27Z
Атака по Одессе: есть погибшие и пострадавшие, пожилая пара не выходит на связь
Фокус
2025-05-01T00:42:56Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
Полиция задержала экс-главу Броварской РГА, который устроил пьяное ДТП с погибшими: в чем еще его подозревают
Telegraf
2025-04-17T16:57:23Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Малярия: как уберечься от опасной болезни
ZN UA
2025-04-30T22:22:39Z
Шокирующая правда исследования: женщины больше думают, поэтому должны спать дольше
Знай
2025-04-30T19:51:15Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
Каждый третий клещ носитель опасной инфекции: результаты исследования
Comments UA
2025-04-30T17:57:15Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
Гороскоп на сегодня, 1 мая: кому звезды обещают испытание в среду, а кого ждет удача
Знай
2025-05-01T01:34:19Z
Появились фото последствий дроновой атаки на Одессу, есть погибшие и пострадавшие, а городу угрожает новая опасность с воздуха
ZN UA
2025-05-01T00:55:08Z
Враг массированно атаковал Харьков ракетами
Хвиля
2025-04-24T03:57:06Z
Россияне атаковали жилую застройку в густозаселенном районе Одессы, детали
Фокус
2025-04-21T23:27:56Z
Россияне атаковали поселок под Купянском, загорелся дом
Корреспондент
2025-04-21T07:06:54Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Средство, которое спасет окна от разводов и пауков одновременно: чем пользоваться летом
Знай
2025-04-30T18:51:46Z
6 опасных дней мая 2025: когда лучше даже не высовываться из дома
Знай
2025-04-30T18:30:46Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
В какие дни мая устраивать генеральную уборку, чтобы привлечь удачу
Gazeta UA
2025-04-30T17:24:28Z
Пыль будет "бояться" вашего дома: вот, что нужно обязательно делать
TSN
2025-04-30T16:15:07Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
Четвертьфинальный матч WTA1000: Костюк проигрывает
Корреспондент
2025-04-30T21:48:28Z
Полузащитник Барселоны - о наставнике: Подопечные видят в нем отца
Корреспондент
2025-04-30T18:39:19Z
Бывший помощник Фонсеки о гнете поражения своей команды: Я видел войну
Корреспондент
2025-04-30T18:24:16Z
"Барселона" – "Интер": команды назвали стартовые составы на полуфинал Лиги чемпионов
ZN UA
2025-04-30T18:04:21Z
EA не до WRC: Codemasters сворачивает разработку раллийных гонок
GameMag
2025-04-30T17:16:15Z
Женский баскетбол Украины: Франковск-Прикарпатье снова чемпионы
Корреспондент
2025-04-30T16:42:16Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Водителям рассказали о скрытой кнопке на зеркале заднего вида и о ее назначении
Gazeta UA
2025-05-01T00:33:04Z
General Motors отзывает 721 тысячу автомобилей из-за дефектных двигателей
Корреспондент
2025-04-30T17:30:48Z
Показана экстремальная версия суперкара Ferrari 296
Корреспондент
2025-04-30T17:06:28Z
Volkswagen представил свой самый большой кроссовер
Корреспондент
2025-04-30T16:55:19Z
Птицы больше не страшны: как всего одна вещь защитит ваш автомобиль и придаст блеск
Знай
2025-04-30T14:52:59Z
Стойка стабилизатора: когда заменять и как выбрать
Gazeta UA
2025-04-30T13:18:30Z
Зеленый цвет светофора исчезнет: какие изменения ждут украинских водителей с 1 мая
Comments UA
2025-04-30T10:12:09Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
«Игра окончена»: Epic Games одержала полную победу над Apple в суде США
GameMag
2025-05-01T00:37:25Z
Аудитория Prince of Persia: The Lost Crown достигла 2 миллионов человек — Ubisoft намекнула на продолжение серии
GameMag
2025-04-30T23:01:18Z
Порядок будет нарушен: Sony провела State of Play, посвященную Borderlands 4
GameMag
2025-04-30T21:52:55Z
Бесплатные игры для подписчиков PS Plus на май 2025 года раскрыты: Чем порадует Sony
GameMag
2025-04-30T21:22:58Z
Флот из полигонов: как «Леста Игры» создает модели техники для проекта «Мир кораблей»
GameMag
2025-04-30T20:46:57Z
Boox представила монитор на электронных чернилах
Корреспондент
2025-04-30T19:16:55Z
Маски стерли улыбки: исследование показало неожиданный эффект пандемии на маленьких детей
Знай
2025-04-30T17:51:34Z