MY.UAНовини
Минералы в обмен на оружие. Что вошло в соглашение Украины с США и какие в нем риски
Минералы в обмен на оружие. Что вошло в соглашение Украины с США и какие в нем риски

Минералы в обмен на оружие. Что вошло в соглашение Украины с США и какие в нем риски

У ніч на 1 травня, на завершення сотого дня президентства Дональда Трампа, Україна та США підписали так звану "угоду про надра".

Драматичні переговори щодо цього документа тривали від першої половини лютого, за цей час кілька разів зривалися, а обриси угоди та навіть назва принципово змінювалися (зараз це – Угода про створення американсько-українського інвестиційного фонду відбудови).

Однак у документі, як і раніше, йдеться про українські копалини і доходи від їхнього видобутку.

В українському суспільстві угода про надра набула негативного сприйняття, і причини цього очевидні – жорсткий тиск США та неприйнятні пропозиції у проєктах документів.

Ідеї, які просував Вашингтон, не лише зазіхали на суверенітет України, а й часом навіть створювали враження, що йдеться про "контрибуцію за війну" з українського боку.

Значну частину цих проблем уряду вдалося подолати.

Фінальний, оприлюднений урядом текст угоди, про який ми вже коротко розповідали на сайті, дозволяє з певністю стверджувати: підписання цього документа стало кроком, вигідним державі.

Українська переговорна команда переконала американців відмовитися від усіх вимог, що перетинали українські червоні лінії.

Трамп відмовився від ідеї стягнути з України придуманий ним "боргу".

В угоді достатньо якісно виписали гарантії того, що вона не стане на заваді інтеграції України до ЄС.

Прибрали усі положення, які загрожували втратою контролю держави над рішеннями щодо надр.

Утім, про подолання усіх викликів говорити зарано, оскільки переговори ще не завершилися.

Що саме ця угода принесе Україні? Навіщо ця угода (у зміненому вигляді) потрібна самим США? Як працюватиме її "безпекова" складова? Чи варто чекати "зради" на фінальному етапі переговорів? Чи є в документі приховані небезпеки і які саме?.

Про все це, а також про те, як угода ледь не зірвалася в останній момент – у статті "Європейської правди".

Як змінилася ідеологія угоди.

Про те, як Сполучені Штати ще від середини лютого жорстко вели переговори з Києвом щодо угоди про надра, "Європейська правда" в деталях розповідала.

Після паузи, яку викликала сварка Трампа та Зеленського у Білому домі, переговори поновилися наприкінці березня.

Тоді США передали Києву принципово новий проєкт угоди, і він виявився геть неприйнятним (детально про це йшлося у статті "Трамп з надрами та Україна без прав").

Ключовою системною претензією до того американського проєкту було те, що він складений як угода між двома корпораціями (причому часом нагадував угоду про поглинання), а не між незалежними державами.

Такий документ не мав шансу пройти ратифікацію у парламенті, і "Євро.

Правда" припускала, що у разі, якщо США налаштовані серйозно – вони погодяться переписати проєкт фактично з нуля, змінити його ідеологію.

Власне, так і сталося.

Угода, схвалена урядом і підписана у четвер – це нормальна, "типова" міжурядова домовленість.

До того ж з неї прибрали ті положення, які видавалися неприйнятними.

Перш за все, схоже, вдалося закрити тему про нав’язування Україні "боргу" перед США.

Від початку лютого у Трампа наполягали, що українські надра мають відшкодувати вартість усієї військової та фінансової допомоги, яку США безповоротно надавали українським партнерам від початку великої війни.

Цей пункт був політично важливий для Трампа – президент США планував робити на цьому собі піар та розповідати виборцям, що він повернув до країни гроші, витрачені Байденом.

Натомість для України це було категорично неприйнятно – і фінансово, і через те, що це створювало би прецедент для точно таких вимог від інших донорів ЗСУ.

Зрештою, США поступилися.

Причому, що дуже важливо, цю поступку схвалив особисто Трамп – він змінив риторику і тепер каже не про "борг", а про "потенційні прибутки США" від інвестицій в Україну.

Крім того, змінився підхід щодо того, які ж преференції отримає американський уряд.

США на різних етапах наполягали або на управлінні українськими надрами, або на "правилі першої руки", за яким американські компанії мали би преференції у доступі до нових родовищ.

Ані першого, ані другого у договорі немає.

Фонд взагалі не впливатиме на розподіл ліцензій.

Його основна задача – інвестиції, і тут в американців дійсно є особливі права; про них далі.

Звідки візьмуться гроші.

Ще раз варто наголосити (бо російська пропаганда просувала цей фейк і напевно штовхатиме його й надалі): угода не передає США українські надра.

Цього варіанта не було у жодному з варіантів договору.

На певних етапах переговорів США дійсно наполягали на тому, щоб мати вирішальний голос у рішеннях щодо управління, як-от щодо видачі ліцензій на видобуток; та у підписаному документі цього немає.

Водночас доходи бюджету від розробки частини українських копалин дійсно підуть на те, щоби втілити цю угоду в життя.

Причому не всіх копалин.

Угода визначає перелік з 57 найменувань, де є природний газ, нафта, рідкісноземельні матеріали, цінні та так звані кольорові метали.

Залізна руда, вугілля, граніт, копалини локальної важливості (як-от пісок, щебінь тощо) під дію цієї угоди не підпадають.

Звісно, якщо Україна та США у якийсь момент не захочуть змінити список (самостійно США не зможуть цього зробити).

"Двигуном" угоди має стати фонд, який створять Україна та США.

Надалі Україна буде перераховувати на його рахунок 50% усіх рентних платежів, ліцензійних платежів та сум, що надходять до бюджету за угодами про розподіл продукції.

Утім, йдеться про доходи тільки від нових родовищ, ліцензії на розробку яких Україна видаватиме після набуття угодою чинності.

Будь-які доходи від родовищ, які вже ліцензовані державою, не є предметом цієї угоди.

Це важливо, бо зараз платежі за розробку надр становлять значну частину українського бюджету, і якщо викреслити половину цих надходжень – це створить бюджетну діру.

Це, втім, означає, що ближчим часом доходи фонду з цього джерела будуть нульовими (нових ліцензій немає).

Тому угода передбачає право і України, і США робити до фонду внески живими грошима.

Виникає питання: а з якої радості Україна, попри серйозний бюджетний дефіцит, може раптом забажати витрачати бюджетні гроші на фінансування якогось фонду?.

Угода містить серйозний стимул для такого внеску, який запрацює, якщо цього захочуть США.

Як відомо, зараз президент Трамп відмовляється виділяти Україні нову безпекову допомогу (хоча постачання тих елементів озброєння, які Джо Байден погодив та замовив у минулі роки, досі тривають).

Між тим в угоді про надра прямо прописана можливість виділення нових пакетів озброєння.

"Якщо США надаватимуть уряду України нову військову допомогу в будь-якій формі (включаючи передачу систем озброєнь, боєприпасів, технологій або навчання), капітальний внесок Партнера від США вважатиметься збільшеним на оціночну вартість такої військової допомоги", – йдеться у документі.

Умовно кажучи, якщо США передадуть Україні ракети для Patriot вартістю 100 млн доларів, то це створить для України зобов’язання перерахувати 100 млн доларів на рахунок фонду.

А оскільки доходів від надр поки не буде – то немає іншого варіанта, аніж щоби Україна заплатила грошима (чи то своїми, чи то наданими європейськими донорами).

Така собі "гібридна купівля", за якої Трамп зможе публічно говорити, що передає зброю ЗСУ не безкоштовно, але бюджет США не отримуватиме за неї кошти.

Це водночас дасть кошти для запуску фонду та інвестицій з нього (про це далі).

Втім, ця схема створює певні ризики.

Договір лишає без чіткої відповіді питання про те, чи поширюються ці умови на "допомогу Байдена", яка продовжує надходити до ЗСУ.

Дуже імовірно, що за продовження "постачань від Байдена" дійсно доведеться платити.

А от на самостійну закупівлю Україною американської зброї та боєприпасів, яка зараз відновлюється, цей договір не впливатиме, оскільки у такому разі йдеться про надходження зброї не від уряду США, а від комерційних виробників.

Куди підуть гроші.

Накопичення коштів на рахунках українсько-американського фонду, звісно ж, не є самоціллю.

І тут ми приходимо до ще однієї проблеми, яку уряду доведеться вирішувати – в іншому разі ратифікація угоди про надра стикнеться з проблемами.

12-сторінкова угода, яку підписали у Вашингтоні віцепрем’єрка Юлія Свириденко та міністр фінансів Скотт Бессент – це лише невелика частина великої домовленості про фонд.

Просто через прагнення американців підписати "хоч щось, і якнайшвидше" цей текст виокремили із загального переговорного масиву, не узгодивши його як годиться.

Через це згадок про те, куди та як мають витрачатися ці кошти, у договорі просто немає; вони мають увійти у "технічні" угоди, узгодження яких ще триває.

Утім, відомо, що основні напрямки витрат – це реінвестування у проєкти відбудови Україні, а також повернення коштів засновникам, тобто Україні та США.

Так, повернення "українських" коштів у бюджет США дійсно буде передбачене.

Далі про нього – детальніше, а спершу – про інвестиції.

Це – головний фокус роботи фонду.

Український уряд буде зобов’язаний повідомляти фонд про те, що планує розробку якогось критичного родовища або інвестиції у "будівництво або експлуатацію значних об'єктів інфраструктури".

І якщо фонд оголосить свою зацікавленість у такому проєкті – то уряд буде зобов’язаний пріоритетно розглянути його пропозицію, а також "утримуватися від надання будь-якій третій стороні значно більш вигідних фінансових або економічних умов для інвестиційної можливості".

Дуже схоже, що тут фонд матиме "право першої руки".

І головна проблема у тому, що наразі немає публічної інформації про те, як саме працюватиме це правило; про це буде йтися у вже згаданих угодах, які досі не підписані.

Як депутати, що мають ратифікувати угоду, можуть зробити висновок про її прийнятність без цієї інформації? Запитання риторичне.

Також поза підписаною угодою лишилася норма, про яку публічно оголосив прем’єр Денис Шмигаль – що протягом перших десяти років роботи угоди 100% зібраних фондом коштів будуть реінвестуватися в Україну.

Це – дуже правильна норма, але наразі вона існує лише на рівні обіцянки.

З огляду на те, як США вели переговорний процес з Україною щодо цієї угоди, з певністю про цю домовленість можна буде говорити лише після того, як вона з’явиться в узгодженому документі.

Так само у майбутню операційну угоду винесені й інші норми, які є надважливими для оцінки прийнятності угоди.

Наприклад – про паритетний принцип управління фондом, який також анонсував Шмигаль.

Так, українські переговорники попередньо погодили ці положення зі США.

Так, майстерність і принциповість української команди, яка змогла переконати США і довести угоду до нинішньої редакції, дають підстави для оптимізму і для віри у те, що й далі "зради" не буде.

Так, є аргументи на користь того ж десятирічного мораторію, до яких Вашингтон мав би дослухатися..

Однак чи погодяться депутати ратифікувати угоду у той час, коли юридично вона є таким собі "котом у мішку", тобто коли деякі її ключові положення ще не визначені?.

Уряду буде непросто переконати їх у цьому.

Набагато простіший варіант – завершити переговори і представити також технічну угоду, робота над якою, за даними "ЄП", доволі просунута.

Ні, фонд не "розорить" Україну.

Та повернемося до норми про те, що частина накопичених коштів має повертатися до США.

Нехай навіть не відразу, а лише за десять років після початку її дії.

Обсяг цих виплат – формально необмежений.

Причому привертає увагу те, що угода, яку уряд підписав та має передати на ратифікацію у ВР, не має якогось обмеженого терміну дії і передбачає лише один механізм зупинки.

"Угода залишається чинною до того моменту, поки Сторони не погодяться про її припинення", – йдеться у документі.

Може виникнути питання: то що ж виходить, Україна віддаватиме у фонд ренту за свої надра; з часом їх ставатиме все більше, бо з’являтимуться нові ліцензії, це триватиме довіку, і втрати бюджету України ставатимуть необмеженими?.

Ні, це не так.

Збирання коштів за ренту саме по собі не несе довгострокової небезпеки для України.

Внески США та України є рівними.

Тобто на кожен мільйон доларів доходів від українських надр має бути мільйон від США.

Або новою зброєю, доки Україна її потребуватиме, або грошима.

Але й прибутки теж діляться навпіл, 50 на 50.

Тобто у разі, якщо Україна надасть суму X, і США нададуть суму X – то у разі рішення фонду про виведення грошей обидва партнери зможуть отримати назад навіть менше за цю суму Х, бо певні (і чималі) кошти підуть на менеджмент фонду.

Єдина сфера, де мають генеруватися принципово нові гроші – це інвестиційні проєкти.

І саме це, як очікується, буде головним інструментом і метою створення інвестиційного фонду.

Тут варто наголосити: розподіл "50 на 50" наразі не зафіксований документально.

Його немає у тій угоді, яку підписали Свириденко і Бессент.

Ця пропорція, а також порядок ухвалення рішення про розподіл прибутку мають бути прописані у згаданій вище технічній угоді, узгодження якої ще триває.

І доволі очевидно, що парламентарі хотітимуть бачити цей розподіл до того, як вони проголосують за ратифікацію загальної угоди.

Бо саме тоді вона буде безпечною.

Але чи потрібна така угода Трампу?.

Це правильне питання, і відповідь на нього – так.

Інше питання, що ці вигоди відмінні від того, що звучить від Трампа публічно.

Сподівання на сотні мільярдів доларів прибутку, які принесе цей фонд – навряд чи мають підґрунтя.

Принаймні, в осяжній перспективі.

А тим більше – зважаючи на те, що планується схвалити десятирічний мораторій на виплати (а отже, в осяжній перспективі Трамп не зможе похвалитися конкретними сумами).

Утім, є те, що має практичну користь для Трампа просто зараз.

Україна стала для нього точкою успіху, країною, з якою він, "майстер угод", зміг підписати хоч якусь угоду.

Жодної іншої держави, з якою би США уклали угоду за час Трампа, за ці 100 днів не знайшлося.

Тому не дивно, що Дональд Трамп послався на українську угоду у своєму виступі до свого 100-денного "ювілею".

І є всі підстави вважати, що підписання взагалі відбулося, та ще й у редакції, яку можна назвати дійсно вигідною для України, саме через те, що Трампу угода була потрібна під цю дату.

Хоча в останній момент це підписання могло зірватися.

Так, уранці 30 квітня американці прислали Україні новий текст "технічних" угод з вимогою – або підписуємо всі відразу, або не підписуємо жодної.

Хоча документи не були готові до підписання суто технічно, і навіть американські юристи були проти пришвидшення цього процесу.

Зараз вже відомо, що зрештою американці зняли цю вимогу.

Утім, це також свідчить, що у принципі США готові на схвалення усіх тих умов, які передбачені також технічною угодою.

Переваги для України.

Отже, ризики, створені відсутністю технічної угоди (а також те, що США потенційно можуть втратити апетит до компромісів, адже "святкування" 100 днів минуло) – однозначно є.

Однак у нинішній редакції угода Україні однозначно вигідна.

Навіть те, що угода створює механізм відновлення американської допомоги – є значним плюсом.

Але ще більшим стратегічним позитивом є підписання угоди як такої.

Це має вагу у США, адже стане ознакою того, що для Трампа Україна перетворилася на партнера, що його публічна суперечка з Зеленським подолана.

До того ж, для нас було дуже важливо стати частиною задекларованих Трампом досягнень за його 100 днів.

Це також має значення для інших країн.

Початок інвестиційного партнерства з США, затвердженого угодою – це дійсно сигнал для міжнародних інвесторів, і він буде почутий.

І, нарешті, не забуваємо про основну ідею фонду – створення механізму для інвестицій.

Може йтися про значні кошти у разі, якщо фонд буде заповнений грошима за зброю.

Але, звісно, треба також віддавати собі звіт у тому, що ця історія може ефективно запрацювати лише тоді, коли військові дії припиняться.

До цього на значні інвестиції немає сенсу розраховувати.

І це також значною міро залежатиме від дій США і від їхньої зацікавленості взагалі продовжувати опікуватися Україною.

І це – ще одна непряма роль, яку відіграватиме угода про надра.

Автор: Сергій Сидоренко,.

редактор "Європейської правди".

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Изменения в команде. Первое увольнение Трампа
Корреспондент
2025-05-01T21:45:07Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
США могут выйти из переговоров: какими будут последствия для Украины
Comments UA
2025-05-01T21:28:16Z
США выходят из переговоров Украины и РФ - Госдеп
Корреспондент
2025-05-01T22:51:39Z
Трамп готов ввести новые санкции против России
Gazeta UA
2025-05-01T22:36:21Z
​"В верхней части списка": Притула прокомментировал покушение на Стерненко
Апостроф
2025-05-01T19:34:04Z
Сергей Стерненко показал первое фото из больницы после ранения: как выглядит блогер
Фокус
2025-05-01T20:00:23Z
Путин ответил на предложение Зеленского не бить по гражданским объектам и вспомнил удар по Сумам
Comments UA
2025-04-21T17:31:01Z
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Стало известно имя нового старейшего человека в мире
Корреспондент
2025-05-02T00:09:58Z
Страховые выплаты: как подать заявление онлайн
ZN UA
2025-05-01T23:43:27Z
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
2025-04-21T14:27:08Z
Дроны прошли российскую ПВО: попадание в завод по производству "Шахедов"
Новости Украины
2025-04-24T07:45:11Z
Аналог американских Tomahawk: рассказали, какими ракетами обстреляли Харьков
Gazeta UA
2025-04-18T15:01:13Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
Гай Ричи снимет сиквел «Дома у дороги» с Джейком Джилленхолом
GameMag
2025-05-02T00:07:33Z
Звезда "Остаться в живых" круто водит и стреляет в трейлере сериала "Дастер"
GameMag
2025-05-02T00:01:56Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
Колин Фаррелл решил поместить своего 21-летнего сына в дом престарелых
Фокус
2025-04-20T16:51:14Z
После смерти Папы Франциска стремительно выросли просмотры этого фильма
Comments UA
2025-04-24T09:21:11Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
Налоговая скидка: можно ли получить за благотворительность
ZN UA
2025-05-01T22:22:26Z
Японские магазины предлагают побороться за возможность предзаказа Switch 2 только лояльным клиентам — строгие ограничения
GameMag
2025-05-01T20:10:48Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
В 2025 году не будут повышать цены на газ
Gazeta UA
2025-04-23T11:21:19Z
Денежная помощь мобилизованным в Харькове: названы суммы и кому принадлежат
Политека
2025-04-22T20:00:28Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Ключевой период опасности алкоголя: ученые выяснили, как смена сезонов влияет на любителей выпить
Фокус
2025-05-01T18:12:45Z
Учёные создали экологичную технологию нанесения серебра в электронике
Корреспондент
2025-05-01T18:09:16Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
Гамак, ходунки и круг для купания: педиатрина повествует об опасности популярных вещей для малышей
Знай
2025-05-01T15:51:08Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
Пострадавших в результате атаки на Запорожье стало больше
Корреспондент
2025-05-01T23:27:43Z
В Запорожье вытащили из-под завалов человека
Корреспондент
2025-05-01T22:18:27Z
В Германии взорвался аккумулятор электросамоката, пять человек получили ранения
Известия Киев
2025-04-22T09:28:14Z
В Индии боевики убили около двадцати человек
Корреспондент
2025-04-23T08:13:28Z
Число пострадавших в Запорожье выросло
Корреспондент
2025-05-01T21:24:00Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Россияне атаковали поселок под Купянском, загорелся дом
Корреспондент
2025-04-21T07:06:54Z
"Пасхальное перемирие": Зеленский рассказал, держит ли слово Путин
Telegraf
2025-04-20T13:18:19Z
Ударные дроны массированно атакуют Крым, среди целей - военные аэродромы
ZN UA
2025-05-01T23:36:49Z
Ситуация совсем непростая: где на фронте тяжелее всего
Comments UA
2025-05-01T20:54:40Z
Несмотря на объявленное перемирие, российские войска продолжают обстрелы по всем направлениям - ЦПД
Gazeta UA
2025-04-19T17:54:31Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Как тонко намекнуть гостям, что им пора домой после долгих посиделок
Gazeta UA
2025-05-01T21:39:51Z
Казахстан вводит "золотую визу": кто может претендовать
Апостроф
2025-05-01T15:12:36Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
Колега Довбика по сборной рассказал о его проблемах в Роме
Корреспондент
2025-05-01T20:12:45Z
Лидирует звезда ПСЖ: представлен обновленный список претендентов на "Золотой мяч"-2025
ZN UA
2025-05-01T18:42:24Z
Реал продлит контракты с двумя легендарными игроками
Корреспондент
2025-05-01T18:12:46Z
Андрей Матюха и Favbet Foundation: поддержка молодежного спорта в Украине
Telegraf
2025-05-01T17:24:28Z
Менеджер Усика: Дюбуа сейчас лучший соперник для Александра
Корреспондент
2025-05-01T16:39:36Z
Российский теннисист угрожал убить соперника во время матча
Telegraf
2025-05-01T16:27:55Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Новое поколение Toyota Camry получило спецверсию
Корреспондент
2025-05-01T16:12:37Z
Нужно ли включать фары днем в городе и когда это обязательно
Факти ICTV
2025-05-01T15:40:46Z
Расход топлива снизится в разы: что нужно знать, как новичку, так и водителю со стажем
Comments UA
2025-05-01T11:06:16Z
Нового конкурента Toyota RAV4 от Jeep полностью рассекретили до премьеры
Фокус
2025-05-01T10:43:18Z
Уникальная окраска: Феррари обновила болид и костюмы для Гран-при Майами
Корреспондент
2025-05-01T07:15:35Z
Это может сохранить жизнь: что делать водителю, если в дороге вас застала воздушная тревога
Comments UA
2025-05-01T05:42:07Z
Водителям рассказали о скрытой кнопке на зеркале заднего вида и о ее назначении
Gazeta UA
2025-05-01T00:33:04Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
Глава Epic Games Тим Суини бросает новый вызов Steam — разработчикам игр предложили нулевую комиссию
GameMag
2025-05-02T00:01:42Z
Сильные магнитные бури: когда они будут в мае
ZN UA
2025-05-01T23:04:41Z
Редкие бронзовые диски нашли археологи
Gazeta UA
2025-05-01T22:39:23Z
"Браво!": Президент Франции Эммануэль Макрон поздравил разработчиков Clair Obscur: Expedition 33 с огромным успехом
GameMag
2025-05-01T21:54:06Z
Челсі без проблем обіграв Юргорден
Football.ua
2025-05-01T21:07:04Z
Геймдиректор NieR: Automata и Astral Chain Такахиса Таура покинул PlatinumGames — новая NieR может находиться в разработке
GameMag
2025-05-01T20:16:52Z
Ожидание подходит к концу: Игроки скоро смогут прикоснуться к Hollow Knight: Silksong
GameMag
2025-05-01T20:16:48Z