/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2F9adbb7e79eff40143c3ae845c7c57dab.jpg)
Мін’юст запустив реєстр даних депортованих дітей
Реєстр дозволяє збирати структуровану інформацію про примусово переміщених дітей, зокрема формувати особові справи на основі даних від державних органів, місцевої влади, громадян, громадських та міжнародних організацій.
Міністерство юстиції України створило Реєстр відомостей щодо дітей, незаконно депортованих до Росії. Про це пресслужба відомства у четвер, 1 травня.
Цей інструмент допоможе системно збирати та обробляти інформацію про депортованих або примусово переміщених дітей, що є частиною відповіді України на агресію.
Зауважується, що реєстр дасть змогу формувати особові справи на основі даних від органів влади, громадян та міжнародних структур.
Технічне створення реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ, які найближчим часом розглядатиме спеціальна міжвідомча комісія.
Мін’юст закликав міжнародну спільноту активізувати зусилля щодо повернення дітей, вимагати від Росії розкриття місць їх перебування та підтримувати правові механізми для їх повернення додому.
Повернення незаконно переміщених та депортованих українських дітей, – одна з ключових цілей четвертого пункту Формули миру президента Володимира Зеленського. Реєстр, створений Міністерством юстиції, є важливим інструментом у цьому процесі: він акумулює дані, які надходять від державних, місцевих та міжнародних структур, забезпечуючи цілісність, упорядкованість і доступність інформації для подальших дій з повернення дітей на Батьківщину.
Раніше Рада прийняла за основу проєкт закону щодо встановлення відповідальності за незаконне переміщення та використання дітей у військових цілях представником іноземної держави.
Повідомлялося, що під контролем країни-агресора Росії залишаються до 1,6 млн українських дітей – вони або депортовані, або змушені жити в окупації.
Нагадаємо, Росія примусово перемістила майже 20 тисяч українських дітей. Такі дані озвучував уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.