Сенат спробував скасувати запроваджені Трампом мита: скільки республіканців підтримали ініціативу
Сенат спробував скасувати запроваджені Трампом мита: скільки республіканців підтримали ініціативу
Голосування в Сенаті за скасування масштабних митних тарифів, запроваджених президентом США Дональдом Трампому рамках «Дня визволення», у середу зазнало поразки з мінімальним відривом, пише The Hill.
Троє сенаторів-республіканців — Сьюзан Коллінз (штат Мен), Ліза Меркавскі (Аляска) та Ренд Пол (Кентуккі) — проголосували за резолюцію разом з усіма присутніми демократами.
Проте Демократична партія зіткнулася з проблемами присутності кількох представників. Відсутні були сенатор-демократ Шелдон Вайтгаус, а також сенатор-республіканець Мітч Макконнелл, який раніше цього місяця підтримав схожий законопроєкт про скасування мит щодо Канади.
Результат голосування — 49 проти 49.
Ініціаторами резолюції були сенатори Рон Вайден і Ренд Пол.
Резолюція має дорадчий характер і була б фактично приреченою на провал у Палаті представників. Водночас Білий дім завчасно пообіцяв накласти вето на документ.
Переговори, які адміністрація в межах 90-денного призупинення мит проводить з країнами, що потрапили під суттєві тарифи, непокоять деяких республіканців.
Ренд Пол висловив думку, що Білий дім перевищує свої повноваження, користуючись надзвичайним станом як підставою для запровадження мит, і наполягає, що це право має належати Конгресу.
«Мита — це податки, і нічого більше. Вони не карають іноземні уряди, вони карають американські родини. Коли ми оподатковуємо імпорт, ми підвищуємо ціни на все — від продуктів харчування до смартфонів, пральних машин і буквально кожного можливого товару», — заявив Пол у промові перед голосуванням.
Лідери Республіканської партії в Сенаті закликали колег голосувати проти проєкту, стверджуючи, що мита спрямовані радше проти Китаю, ніж проти Канади та інших країн. Це, втім, не змінило позицію жодного з республіканців, які її підтримали.
2 квітня Сенат США проголосував за скасування торговельних тарифів проти Канади, запроваджених американським президентом Дональдом Трампом. Резолюцію прийняли з 51 голосом «за» та 48 — «проти».
Юлія Самаєва у статті“Трампономіка 2.0. Цього разу під ударом увесь світ” аналізувала потенційні наслідки тарифів Трампа, прогнозуючи, чи справді на нас чекає глобальна рецесія, хто опиниться під ударом насамперед, а хто зрештою виграє від нової економічної політики США.