ШІ та алгоритми: чому етика важлива? Коментар до питання інформаційної та медіаграмотності. Частина 2/2
У шостому випуску подкасту «Інфодетокс» розповімо як працюють ШІ та алгоритми і як впливають на наше повсякденне життя. Що таке штучний інтелект, як він зберігає, аналізує й порівнює дані, і чому ми вже давно живемо поруч із цією технологією. Дізнаємося, що ШІ — це не лише голосові помічники чи чат-боти, а й механізми, що працюють у наших соціальних мережах, банківських додатках, освітніх платформах і навіть у камерах спостереження. Оксана Полулях, фактчекерка проєкту StopFake.org, розповість про зловживання зображеннями, створеними ШІ, для маніпулювання емоціями користувачів та просування дезінформаційних наративів.
Підписатися на подкаст «Інфодетокс» можна на Spotify, SoundCloud, NV Подкасти, Amazon Music, YouTube Music, YouTube та інших подкастингових платформах.
Сподіваємося, цей епізод вас зацікавив. Будьте інформаційно та медіаграмотними будь-де й будь-коли, навіть під час відпочинку. Завантажуйте інші епізод серії подкастів «Інфодетокс» з нашого сайту. Дізнавайтеся більше про те, як ЮНЕСКО співпрацює з урядами, окремими особами та громадами з метою сприяння медіа- та інформаційній грамотності, відвідавши наш веб-сайт. Завантажуйте наші ресурси та долучайтеся до наших програм, щоб допомогти втілити у життя ключові навички інформаційної та медіаграмотності.
Серію подкастів «Інфодетокс» розроблено та реалізовано ГО «Детектор медіа» у співпраці із ЮНЕСКО та за підтримки Японії. Висловлені погляди є виключно точкою зору авторів і не обов’язково відображають позицію ЮНЕСКО або Японії.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.