/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fac2ff51a2131c16b3b7db002aa34b91c.jpg)
В адміністрації Трампа незадоволені підходом Віткоффа до переговорів із Росією, – NYP
Повідомляє 24 Канал з посиланням на New York Post.
Які дипломатичні процедури порушує Віткофф
Віткофф, який фактично став особистим послом Трампа при президенті Росії Владіміру Путіну, одночасно займаючись справами на Близькому Сході, бере участь у переговорах найвищого рівня самостійно.
І, як кажуть, навіть іноді вдавався до послуг кремлівських перекладачів, що є порушенням давньої дипломатичної процедури,
– повідомляють численні джерела видання.
Крім того, під час останньої зустрічі з російською стороною минулої п’ятниці Віткофф привітав Путіна як давнього друга – без супроводу американських радників, експертів і військових офіцерів, які зазвичай беруть участь у таких переговорах.
"Сам Путін не був присутній на п'ятничній зустрічі наодинці, натомість його супроводжували помічник Юрій Ушаков і голова суверенного фонду добробуту Москви Кирило Дмитрієв", – зазначається у статті.
Один членів першої адміністрації Трампа жорстко розкритикував Віткоффа за такий підхід.
Хороший хлопець, але незграбний грьобаний ідіот. Він не повинен робити це поодинці,
– наголосив він.
Водночас інші вважають, що на Віткоффа покладено надто велику відповідальність.
"Як Віткофф розподіляє свій час між двома дуже складними переговорами? Я думаю, він хороший хлопець, але іранська проблема настільки складна, що я сподіваюся, що він приведе в команду більше людей", – заявив ізраїльський експерт з безпеки Денні Цитринович, маючи на увазі переговори США з Росією і переговори про припинення вогню і звільнення заручників між Ізраїлем і ХАМАС, а також про перегляд угоди з Іраном щодо його програми створення ядерної зброї.
Яка Роль Віткоффа і Келлога
Після інавгурації Трампа 20 січня, у нього вже був спеціальний посланець щодо війни Росії проти України – відставний генерал-лейтенант армії США Кіт Келлог, який за першої каденції Трампа був радником віцепрезидента Майка Пенса.
У березні посаду Келлога було змінено зі "спеціального посланця з питань України та Росії" на "спеціальний посланник з питань України".
Водночас Віткофф був призначений послом з особливих доручень і отримав повноваження вести переговори про припинення війни в Україні з Москвою, але не з Києвом, який залишився у зоні відповідальності Келлога.
Як констатує видання, діяльність Келлога вже дала результати: він переконав українську сторону погодитися на припинення вогню і виробив очікувану угоду про права на корисні копалини з адміністрацією Трампа.
Однак наявність окремих перемовників з кожного боку виявилася складною для балансу.
"Проблема з тим, як президент Трамп розділяє обов'язки між Віткоффом і Келлогом, полягає в тому, що Віткофф, який ближче до Трампа, доносить до Трампа точку зору Кремля, але має значно менше можливостей для ознайомлення з точкою зору Києва", – зазначають журналісти.