/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F355e8468313bd483d06c2d55c5926fda.jpg)
Вероніка чи Ніка: як правильно звертатися до власниці імені
Чи можна вважати імена Ніка та Вероніка тотожними та яке їх походження, розповідає 24 Канал.
Яке походження імені Вероніка
Мелодійне ім'я Вероніка дуже багато батьків обирає для своїх доньок. Існує кілька версій походження та значення імені.
- Походження зі Стародавньої Греції. Воно мало первинну форму "Ференіка" (Pherenike), що означає "та, що приносить перемогу" – "феро" (нести) і "ніка" (перемога). У римські часи ім'я трансформувалося в "Вероніка" і набуло популярності в різних культурах. Довгий час воно було династійним іменем Птолемеїв.
- Існує християнська легенда пов'язана зі святою Веронікою, яка символізує співчуття та жертовність. Саме вона витерла обличчя Ісуса під час його шляху на Голгофу, і на тканині залишився його образ. А тому значення імені з латини перекладають як vera icon "справжній образ" – та хто має справжній образ – Вероніка.
- Ім'я має й італійське походження. Саме в Італії це ім'я переосмислили, і перекладають як "мешканка Верони".
Це не єдине ім'я, яке має кілька теорій походження, в імені Світлана їх теж кілька, про нього раніше писав 24 Канал.
На теренах України ім'я Вероніка почало поширюватися в ХІХ столітті. А в ХХ столітті пережило кілька хвиль популярності, й не втратило її у ХХІ столітті.
Ім'я зазнало і кількох трансформацій у різних європейських мовах – від наголосів – ВерОніка і ВеронІка до змін у вигляді самостійних імен:
- Береніка,
- Ніка,
- Верена.
Кожне з цих імен – самостійне і батьки обирають за власним бажанням. До речі, ім'я Верена відносять до українських, саме така його трансформація була популярна серед українських селян та містян.
У ХХІ столітті для українок обирають ім'я Ніка – як грецька богиня перемоги.
Хто така богиня Ніка
Вона дочка титана Палланта й океаніди Стікс, сестра Завзяття, Наполегливості й Сили. Вона присутня під час битв і змагань борців, приймає жертви після перемоги, летить над землею зі звісткою про щасливе закінчення війни, звуками сурми сповіщаючи про тріумф героїв. Скульптор Антерм із Хіосу перший спорудив статую Ніку з крилами та лавровим вінком. Скульптура "Ніка Самофракійська" належить до найкращих творів античного мистецтва IV століття до нашої ери.Як ніжно звертатися до Вероніки
До власниці імені Вероніка можна звертатися лагідно та пестливо, використовуючи такі форми імені:
- Веронічка
- Верона
- Веро
- Верочка
- Роня
- а також – Ніка.
А для Ніки – Нікуся, Нікочка, Нікуля, Нічка, Нікі.
Тому дівчина, на ім'я Вероніка, може представитися і як Вера, і як Ніка – краще запитайте, чи це повна версія імені. Чудове ім'я для дівчини з характером переможниці!