MY.UAНовини
Війна в Україні триватиме мінімум до кінця року, Росія в Білорусі готує новий наступ - Сунгуровський
Війна в Україні триватиме мінімум до кінця року, Росія в Білорусі готує новий наступ - Сунгуровський

Війна в Україні триватиме мінімум до кінця року, Росія в Білорусі готує новий наступ - Сунгуровський

Путін не відмовився від ідеї принизити або розвалити НАТО, РФ накопичує сили для останнього ривка, вважає експерт.

Росія вкотре озвучує свої вимоги до "мирного врегулювання" війни в Україні, фактично підриваючи позицію адміністрації Трампа, яка заявляє про наближення до фіналу переговорів. Тим часом РФ може готувати новий наступ, причому його ціллю може стати не лише Україна, а й країни ЄС.

В інтервʼю Главреду директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський розповів, чому Трамп прагне укласти угоду з Путіним, чому США не поспішатимуть вийти з переговорів та чого чекати Україні, якщо Білий дім не змінить риторику щодо війни.

Напередодні очільник російського МЗС Лавров вкотре озвучив низку вимог для так званого "мирного врегулювання", які фактично суперечать пропозиціям адміністрації Трампа. З якою метою Росія знову озвучує свої вимоги, зважаючи на те, що переговори вже нібито на фінішній прямій, принаймні за словами адміністрації Трампа?

Думаю, що Путін просто намацав слабке місце Трампа й хоче остаточно нав’язати йому свою думку, мовляв, він господар. На кожну пропозицію Трампа він відповідає своєю — з додатковими умовами. Мовляв, так, Дональде, все добре, я згоден, але почуй і мене — ось чого я хочу. На жаль, Трамп до цього дослухається.

Бо, наприклад, такі пункти мирної угоди, як юридичне визнання Криму чи визнання фактичного контролю Росії над захопленими територіями — це теж умова Путіна. Особливо останні два пункти, які, як я думаю, влаштовують обох — скасування санкцій та відновлення економічних відносин між країнами. Заради цього, власне, вся угода й готувалася.

Трамп не відкинув своєї ідеї фікс укласти "велику угоду" з "другом Володимиром". Але ж укладати угоду з лузером — себе не поважати. Велика угода має укладатися з великою постаттю. Тому він і не хоче поразки Путіна. Він хоче втримати його у переговорах, щоб легітимізувати цю "мирну угоду". Звичайно, з іншого боку, Трамп не хоче виглядати слабаком. Тому додає в угоду і неприйнятні для Росії пункти — наприклад, контроль над Запорізькою АЕС має перейти до США.

І тут варто запитати: яка стратегія закладена в ідею укладання "великої угоди"? Трампу потрібна Росія, з якої можна качати ресурси та заробляти прибутки. Але для цього потрібно позбавитися певних політичних ризиків з боку РФ, а отже — потрібно тримати Росію у "міцних рукавицях".

Таким "міцним господарем" для нього є Путін. Саме тому Трамп закидає Путіна "пряниками" у вигляді поступок. Але, щоб викачувати з РФ ресурси, Путін має виконувати усі його умови, а тут вже потрібні "батоги" у вигляді санкцій та інших обмежень. Ось така в нього стратегія "великого переговорника", великого укладача угод.

Трамп мріє на цій сцені зіграти головну роль. Але, не знаючи ні Росії, ні України, ні Китаю, боюся, що він зламає не лише зуби, а й шию на цьому поприщі. Адже кожен із цих гравців має власні інтереси, якими ніхто не бажає поступатися. І Трамп вже починає з цим стикатися. Бо й із тарифами все йде не так, як він задумував.

Коли підбивали підсумки 100 днів його президентства, то підрахували, що з 75 обіцянок виконано лише 6%. Що його чекає далі? Яка буде реакція суспільства? Вже подано два позови про імпічмент у Конгресі. Так, він каже, що це все — фейки, у своїй звичній манері. Але рано чи пізно дощ все одно капне на голову. Тож перспективи в Трампа — дуже невтішні. Але проблема в тому, що в цю гру він затягує й інших. Ось у чому біда та головна загроза.

Зараз і європейські партнери України, і сама Україна намагаються м’яко утримати Штати від подібних кроків. Бо образи Трампа — ви ж знаєте, що це таке. А чому це робиться?Та тому, що на сьогодні і Україна, і Європа критично залежать від поставок зі Штатів — озброєння, комплектуючих, технологій та багатьох інших речей.

І тому це можна розглядати або як приниження, або як, скажімо, тактичний хід начебто назустріч Трампу. Але насправді, якщо ми не переходимо власні "червоні лінії", то це — виконання нашої стратегії.

Трампу потрібно постійно доводити… хоча, навряд чи він це зрозуміє. Він завжди каже, що Україна не має сильних карт. Але ми маємо постійно нагадувати йому, що в України є одна козирна карта, яку не переб’є жодна інша. Це — незламна воля українського народу до свободи й незалежності. І це доведено історією. Зокрема, починаючи з 2022 року.

Ви згадували про один із пунктів — щодо юридичного визнання Криму. Чи здатні Сполучені Штати у тому вигляді, в якому вони є зараз, піти на такий крок?

Я думаю, що ні. Просто Трамп не дає собі труду хоча б ознайомитися із законами Сполучених Штатів. Невизнання анексії Криму закріплено в багатьох американських законодавчих актах, зокрема в декларації 2018 року про політику невизнання, яку, до речі, він сам і підписав.

І щоб здійснити юридичне визнання Криму, це має пройти через Конгрес США. Більше того — це питання, яке стосується і України. Адже зміна статусу Криму потребує не лише позиції Верховної Ради, а йзагальноукраїнського референдуму. Коли це проводити? І я даю 100%, що це не пройде ані через Верховну Раду, ані через референдум. Тобто, фактично, це — нездійсненна місія. Але Трамп, скажімо прямо, часто діє, не розуміючи повної глибини чи правових наслідків своїх кроків. У нього в голові багато "тарганів", і ще більше охочих зіграти на цих "тарганячих перегонах", підштовхуючи його до дій, вигідних їм.

А він, як актор, якому потрібно блищати, робить те, що йому здається ефектним. А що буде далі — його мало хвилює. На жаль, усе це проходить катком по долях мільйонів людей. І я думаю, що все це зрештою відіб’ється на його політичній кар’єрі.

Якщо говорити про можливий вихід США із переговорного процесу, якщо не буде досягнуто певного прогресу у врегулюванні війни, про що говорив держсекретар Рубіо, то як ви оцінюєте такий сценарій?

Я вважаю, що ймовірність такого сценарію — висока. Трампу на 100 днів свого президентства не з руки ризикувати. Йому не вигідно надто наполягати на досягненні угоди за будь-яку ціну. Зараз він має достатньо підстав, аби сказати: "Не тільки Україна, не тільки Росія, а ще й Європа не хоче йти назустріч. Якщо всі не готові, то до чого тут ми? Виходимо. Хай вирішують свої справи самі".

Питання лише в тому — з чим саме він вийде? Просто грюкне дверима й скаже: "Ну вас", чи залишить підтримку Україні? А може, зробить крен у бік Росії? Це поки що — невідома складова, яка має вирішальне значення. Проте загалом я оцінюю такий варіант як доволі імовірний. Як буде — побачимо. Не виключаю, що можу й помилятися.

Гіпотетично, які наслідки це матиме для нас? Окрім очевидного — повного замороження допомоги з боку США?

По суті, ми вже певний час не отримуємо значної частини цієї підтримки. І тут головне питання не лише в тому, що США можуть вийти з переговорів, а в тому, з чим саме вони вийдуть. Адже такий вихід може зіграти як на користь Росії, так і України.

Потрібно розуміти, що для Трампа ця угода — лише один з елементів великої торгівлі. Він пов’язує її не тільки з війною в Україні, а й із тарифною війною, яку він розвʼязав. І якщо він побачить, що немає особливих поступок не тільки з боку України, а й з боку Європи (яка вже, до речі, виступає проти певних його ініціатив), йому уже доведеться пом’якшити свою позицію.

Як у тарифній політиці, так і щодо політики підтримки НАТО, співпраці з ЄС і, відповідно, — відносинах з Україною. Але що буде з "тарганами" у його голові — передбачити складно. Один із можливих і сприятливих для нас сценаріїв полягає в тому, що він не відмовиться від підтримки України. Зокрема, якщо виявиться, що його образа на Путіна реальна (хоча особисто я в цьому сумніваюся).

Ідея "великої оборудки з другом Володимиром", здається, все ще жива для нього. Як це спрацює — передбачити неможливо. У найкращому випадку для нас, хоча б часткова підтримка буде збережена. Навіть якщо це не буде у формі ленд-лізу, то хоча б у вигляді дозволу на продаж критично важливого озброєння — і це вже було б для нас прийнятним варіантом.

Для Європи також вигідним був би варіант, у якому США розморожують терміни виконання укладених раніше контрактів, наприклад, на постачання F-35. Адже чому ми не отримуємо F-16 від Данії, Бельгії та інших? Тому що вони не отримали F-35. Тобто тут двоступенева угода. І якщо це станеться, це буде на користь Україні.

Трамп досі залишається прихильником "великої угоди" з РФ / Колаж: Главред, фото: ОП

Якщо говорити про санкції, то після зустрічі з Зеленським у Ватикані Трамп написав великий пост, у якому також згадував можливість запровадження вторинних санкцій, банківських обмежень проти Росії. Наскільки реально, що він може запровадити їх найближчим часом, якщо сильно образиться на Путіна?

Якщо Путін продовжить "викабінюватися", то Трамп може справді запровадити ці санкції.Як я вже говорив на початку, Трамп розраховує, що Путін залишиться "міцним господарником" Росії, але буде поступливим у виконанні вимог США. Якщо цього не буде, тоді, звісно, санкції неминучі.

Він не може дозволити своєму "партнеру" вийти за межі угоди, які він передбачає. І якщо Путін не підкорятиметься, то санкції, ймовірно, будуть запроваджені. Тим більше, що в Конгресі вже вдруге натякають, що такі санкції можуть пройти "на ура".

Найближчим часом має змінитися уряд у Німеччині, де вже тривалий час йдуть розмови про "тауруси" та інше озброєння, яке Німеччина може поставити Україні. Як ви вважаєте, наскільки ймовірно, що Німеччина та Європа загалом стане більш активною у допомозі, якщо Трамп буде продовжувати в тому ж дусі?

Європі вже давно час прокинутися. Вона вже стає на рейки самодостатності та певної незалежності від Сполучених Штатів, тобто автономності Європи. Про це говорили вже давно, але виходити із зони комфорту нікому не хочеться. А така вигідна співпраця зі Сполученими Штатами досі забезпечувала Європі зону комфорту.

Але цей період добігає кінця. Давно було помітно, що США незадоволені витратами Європи на власну оборону, від’ємним дефіцитом торгівлі та іншими проблемами. Це не виникло за один день. Я від Європи очікував більш рішучих дій, але справа в тому, що це демократії, які сильно залежать від суспільних настроїв. В Європі працюють праві радикали, велика мережа російської дезінформації та відвертої пропаганди. Третій Інтернаціонал, який був заборонений у 1943-му році, працює досі дуже успішно. Тому для політичних лідерів це не таке просте завдання — одразу сказати: "Ми все, відмовляємося від США, даємо все Україні, все кидаємо на оборону, знижуємо соціальні витрати". Тому у такому випадку завтра їх може не бути при владі. Саме це стримує їх від рішучих кроків.

Згідно з планом ReArm Europe, який передбачає доведення внутрішнього оборонзамовлення до 50%, тобто закупівлю не за кордоном, а у власних країн-виробників ЄС, Європа намагається поступово відходити від критичної залежності від США. А у цьому випадку вже вони будуть ухвалювати рішення, чи постачати Україні озброєння. Але допоки вони вийдуть на передбачений планом графік, вже і війна закінчиться. Процес відновлення і нарощування економічних потужностей займає не один рік – це дуже складна і витратна справа. І я дивуюся, коли кажуть, що від ухваленого плану переозброєння Україні стане легше. Не стане – ці плани будуть реалізовані за 3-5, а по окремих одиницях техніки за 10 років.

Нам потрібно налаштовуватися на те, що так звана Данська ініціатива, яку ми справедливо хвалимо і до якої приєдналося близько 9 країн ЄС, наразі є єдиним реальним інструментом для відновлення або нарощування нашої оборонно-промислової спроможності. Йдеться про виділення коштів на закупівлю озброєнь, вироблених в Україні, нашими вітчизняними виробниками. І це нас повністю влаштовує, адже Міністерство оборони наразі покриває лише близько 30% потенціалу, який насправді маємо у власному ВПК. А це — серйозно. Це справді стратегічний напрям. І такими ініціативами потрібно активно користуватися.

Повернуся до "Таурусів". Як ви оцінюєте ймовірність їх передачі вже за нового керівництва Німеччини?

Це, передусім, залежить від внутрішньополітичної ситуації у Німеччині. Усе буде залежати від суспільних настроїв. Якщо Мерц побачить, що праві сили починають розхитувати коаліцію, то він, швидше за все, притримає таке рішення. Якщо ж ні — це рішення може пройти, і він навіть зможе заробити на цьому додаткові рейтингові бали.

Уявімо ситуацію, що Сполучені Штати все-таки публічно заявляють про вихід із переговорів і остаточне припинення допомоги Україні. Якими можуть бути наслідки для нас? Наскільки важкою стане ситуація і без чого ми можемо залишитися?

У такому випадку буде дуже важко, насамперед — через втрату засобів протиракетної оборони. Наразі їм, на жаль, поки що немає повноцінної заміни. Є певні повідомлення, що в Україні вже ведуться розробки у сфері протиракетної оборони, але це — перспектива не найближчих днів. Такі системи не з’являться ані сьогодні, ані завтра.

Тому певний час нам доведеться витримувати дуже складну ситуацію. Але це не означає, що треба опускати руки й говорити: "Усе пропало", як казали у відомому фільмі. Потрібно нарощувати дипломатичні зусилля, контакти з окремими компаніями, щоб вони тиснули на Трампа. Адже вони на цьому не лише прибутки — вони втрачають імідж, ринки.

І навіть якщо це не є зрозумілим для самого Трампа, то керівництво компаній усе це відчуває на собі дуже гостро. Саме тому я вважаю, що процес таки зрушить з мертвої точки, і ми отримаємо дозвіл на продаж Україні відповідного озброєння. Йдеться не лише про ракети — це і РЕБ, і мікрочіпи, і напівпровідники, і багато іншого.

Нещодавно британський прем’єр Кір Стармер виступив із заявою щодо можливого припинення вогню вже до літа. Ми також бачили низку схожих заяв з інших джерел — наприклад, Китай заявляє про прагнення якнайшвидшого розв’язання конфлікту. Як ви гадаєте, чи реально найближчим часом досягти хоча б стійкого припинення вогню, не кажучи вже про завершення війни?

Я поки що не бачу підстав для таких висновків. Це, на жаль, не залежить від Стармера. Якби залежало —прапор в руки, і вперед. Але з боку Росії я не бачу жодних сигналів про відмову від початкових цілей. Навпаки — вона готується до нових наступів, тисне на дипломатичному фронті, нарощує військові угрупування, зокрема на північно-східному кордоні, навпроти Фінляндії. І якщо хтось думає, що Путін відмовився від ідеї принизити або розвалити НАТО, яке вже перебуває на порозі свого розвалу, він глибоко помиляється.

Це серйозні плани. Думаю, що певне зниження інтенсивності ракетних ударів по Україні, ймовірно, пов’язане саме з цим.

Тобто у Путіна накопичують ракети?

Так, адже ракети можуть знадобитися і там. Це не обов’язково означає відкриття "другого фронту" просто зараз, але Росія може використати для цього ті війська, які наразі не задіяні в Україні — наприклад, Північний флот або ті ж північнокорейці підійдуть для цього. Також не варто виключати домовленостей з іншими країнами.

Тому чекати 2029-2030 року, коли, як, прогнозують західні розвідки, Росія відновить спроможності, ніхто не буде — це може статися раніше. Ці строки залежать не від РФ, а від того, коли європейські економіки будуть спроможні задовольнити усі потреби оборони.

Однак тут важливо і те, чи витягне таке навантаження російська економіка. Так, економіка Росії перебуває у дуже важкому стані, але для фінального ривка Кремль ще може сконцентрувати ресурси. Та на що саме буде спрямований цей ривок — на Україну чи вже на зіткнення з НАТО — побачимо. Адже зараз тривають навчання в Білорусі, а західна розвідка вже повідомляє про нарощування угрупувань на північних і північно-східних кордонах РФ.

Наразі я не можу окреслити остаточний сценарій подальшого розвитку подій, але схоже на те, що РФ наважиться на удар або з боку Білорусі, або в напрямку Сувалкського коридору, або ж у південному напрямку з метою відрізати Україну від західного постачання. Я вважаю, що найбільш імовірним є удар у північному напрямку, адже на півдні в Росії просто не вистачить ресурсів.

Тобто нарощуючи сили в Білорусі, створює потенційну загрозу як для Києва, так і для Польщі та країн Балтії?

Звичайно.

Коли формується певне угруповання, то напрямків його можливих дій — безліч, майже на 180 градусів. Питання лише в тому, куди саме воно рушить. Це залежить від того, де Путін "нащупає" слабке місце — туди він і піде. Що саме це буде — сказати важко. Це залежить не лише від нас, а й від наших західних партнерів.

У Польщі вже зараз активно формується потужна система, яку вони називають "тотальною обороною". Те, що ми тут досі соромимося називати мілітаризацією, у них уже стало реальністю. Це вже відбулося в Фінляндії, у країнах Балтії, у Швеції. У Росії — тим паче і повним ходом. А ми чомусь досі соромимося називати речі своїми іменами.

Мілітаризація — це не підготовка до агресії, а підготовка до відсічі агресії. І немає чого цього соромитися. Маючи такого сусіда — агресора й терориста — сам бог велів бути готовими.

Ви згадували, що деякі європейські аналітики прогнозують можливий удар Росії в 2029–2030 роках. А як ви вважаєте, які строки більш реалістичні?

Складно точно сказати, адже це залежить від економічних можливостей Росії. Якщо вона зможе накопичити достатні ресурси, то здатна сконцентрувати всі останні сили й завдати удару. Навіть ціною величезних економічних втрат. Не кажучи вже про народ Росії, який, як вони кажуть, усе витерпить: "Цар — від Бога, що поробиш". Але не можна виключати сценарій, що це відбудеться раптово і найближчим часом.

Зважаючи на всі згадані фактори — можливу відмову США від підтримки, посилену мілітаризацію Росії — наскільки тривалою може бути війна в Україні?

Важко сказати. Ви, мабуть, очікуєте оптимістичного прогнозу, але наразі у мене немає великого оптимізму. Принаймні до кінця цього року війна точно не припиниться. А далі — побачимо.

Хто такий Микола Сунгуровський

Микола Вікторович Сунгуровський (01 січня 1951, Москва) - військовий експерт і директор військових програм Центру Разумкова.

У 1972 році закінчив Оренбурзьке вище військове зенітно-ракетне училище.

У 1982 - Київську Академію протиповітряної оборони.

У 1991 - Вищу школу підприємництва при Київському інституті народного господарства.

З грудня 1999 року - координатор програм Українського центру економічних і політичних досліджень (нині-Центр Разумкова). До цього працював завідувачем відділу аналітичної служби апарату РНБО України.

З лютого 2000-го - позаштатний консультант Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони.

З грудня 2006 року - директор військових програм Центру Разумкова.

Полковник запасу. Стаж військової служби - 31 рік (з них половина - у науково-дослідних установах). Сфери діяльності - системологія, системний аналіз, стратегічне планування, методи аналізу та забезпечення національної безпеки.

Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник, автор понад 100 наукових праць.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Фінляндія інвестує €30 мільйонів у телеком-мережі України
InternetUA
2025-07-11T23:04:45Z
Збиток - 76 мільярдів: Україна підірвала російський газопровід - Bloomberg
GlavRed
2025-07-11T22:15:57Z
В Україні збитки довкіллю від війни сягнули €108 мільярдів
УкраинФорм
2025-07-11T20:15:58Z
Чи можна щось будувати на землях власного паю
24tv
2025-07-11T19:03:56Z
Дефіцит продуктів у Харкові: на що рекордно зростуть ціни
Политека
2025-07-11T19:00:32Z
Mazda випустила дві ідентичні моделі SUV, але запевняє, що кожна знайде свого покупця
Топ Жир
2025-07-11T18:48:45Z
Bitcoin перевищив позначку в $118 000
Portaltele
2025-07-11T18:42:05Z
Україна уклала низку угод щодо післявоєнного відновлення на понад 5 млрд євро
Лига
2025-07-11T18:30:08Z
Українська компанія Headway залучила інвестиції від фонду, який інвестував у Spotify та Slack
24tv
2025-07-11T18:15:51Z
У спортзал йти не треба: учені розказали, чоловіків з якою зовнішністю хочуть жінки
Фокус
2025-07-03T10:12:24Z
МОЗ забороняє госпіталізацію дітей до психіатричних лікарень з 1 липня
24tv
2025-06-29T12:09:08Z
Як щоденні звички псують ваші зуби — пояснення експерта
TSN
2025-07-11T20:06:07Z
Темний шоколад і зелений чай можуть діяти як ліки від гіпертонії
360ua.news
2025-07-11T19:15:07Z
Як почистити зволожувач повітря, щоб запобігти росту цвілі та бактерій
24tv
2025-07-11T19:03:21Z
Ось чому жовтіють зуби: ви робите 5 помилок, але їх можна легко усунути
24tv
2025-07-11T18:57:35Z
Мігрень на зміну погоди: що робити, коли головний біль атакує
TSN
2025-07-11T18:48:08Z
Тривожність у понеділок — не тільки про роботу, як це впливає на здоров’я
360ua.news
2025-07-11T18:27:22Z
Не 10 тисяч: скільки насправді кроків треба ходити щодня
GlavRed
2025-07-11T17:27:11Z
Трамп закликав союзників по НАТО передати Україні зброю зі своїх запасів: Рубіо пояснив слова президента
Gazeta UA
2025-07-11T23:33:43Z
У Фінляндії очікують на візит Зеленського наприкінці Липня
TSN
2025-07-11T23:30:08Z
Україна під масованою атакою дронів: "Шахеди" дісталися західних регіонів, що відомо
Фокус
2025-07-11T23:27:58Z
Кібератаки, шпигунство та саботаж: як Росія загрожує безпеці Чехії
Хвиля
2025-07-11T23:27:50Z
В РФ масово закриваються шахти: Китай різко розвернувся спиною до "друга" Путіна
GlavRed
2025-07-11T23:27:25Z
Умєров – ймовірний посол в США: хто стане наступним міністром оборони
TSN
2025-07-11T23:18:01Z
Армія РФ за чотири місяці втратила понад 28% новоприбулих засуджених у Південному окрузі - розвідка
УкраинФорм
2025-07-11T23:10:41Z
Politico: Трамп розглядає можливість надання Україні нового пакету підтримки
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T23:09:52Z
Колишнього політв'язня забрав ТЦК відразу після повернення в Україну: в ОК "Південь" пояснили ситуацію
Telegraf
2025-07-11T22:45:55Z
На Миколаївщині реалізується проєкт із підготовки кадрів, необхідних для відновлення регіону
УкраинФорм
2025-07-11T23:27:26Z
Із фрагментами ракет: на Одещині влада скинула відходи після удару РФ на територію водного фонду
Фокус
2025-07-11T22:36:02Z
Клінінгова компанія не допоможе
Gazeta UA
2025-07-11T22:09:57Z
Війна, день 1234. Україна уразила авіаційний завод у московській області, де збирають російські винищувачі МіГ-29 та МіГ-35
Football.ua
2025-07-11T22:01:02Z
Як знімали кліп-хіт 2025 року "Смарагдове небо" від DREVO.
FM-TV
2025-07-11T20:33:37Z
Війна триватиме ще 3-4 роки: полковник назвав етапи її завершення
GlavRed
2025-07-11T20:27:48Z
"Табуни" Шахедів летять на Київ та інші області, є загроза ракетних ударів: всі деталі
GlavRed
2025-07-11T20:27:07Z
Директор центру безпеки розкрив воєнну таємницю щодо транспортника Ан-124 "Руслан" в небі над Києвом
FaceNews
2025-07-11T20:24:20Z
Над Києвом помітили літак Ан-124 "Руслан", його ж бачили в Жешуві: подробиці та відео
FaceNews
2025-07-11T20:12:26Z
Дистанційна робота: чи має працівник бути на постійному зв'язку з роботодавцем
ZN UA
2025-07-11T22:24:15Z
У небі над Київщиною вперше з 2022 року пролетів транспортний літак Ан-124 "Руслан"
ZN UA
2025-07-11T21:39:41Z
У Росії злетіли стратегічні бомбардувальники: повідомляється про пуски ракет
TSN
2025-07-11T21:36:50Z
Cвято Прокла та Іларія: чому сьогодні не можна відмовляти у допомозі
Telegraf
2025-07-11T21:24:36Z
Державні заклади освіти зможуть надавати більше платних послуг: оновлений перелік
Хвиля
2025-07-11T21:18:10Z
Росіяни атакували Україну ракетами та безпілотниками: що відомо про загрозу
Telegraf
2025-07-11T21:15:48Z
Пілоти Президентської бригади знищили рідкісну північнокореську РСЗВ
24tv
2025-07-11T21:06:55Z
Бійці бригади «Буревій» знищили північнокорейську РСЗВ на Купʼянському напрямку
УкраинФорм
2025-07-11T21:00:32Z
Загроза ракетної атаки на Україну: росіяни підняли в небо бомбардувальники Ту-95МС
Telegraf
2025-07-11T20:57:05Z
4 нові захопливі мінісеріали Netflix, які можна подивитися за вихідні
24tv
2025-07-11T21:33:00Z
Даша Квіткова побувала на концерті Imagine Dragons: соліст укотре підняв прапор України
24tv
2025-07-11T20:39:56Z
"Хітяра!" Українець написав пісню, як його дістали "Шахеди", та став зіркою мережі
Telegraf
2025-07-11T20:15:32Z
Увійшли в історію кіно: 3 найвідоміші класичні фільми, які можна подивитися на Netflix
24tv
2025-07-11T20:03:47Z
Це несподіване місце для прогулянок, але вам варто його побачити: де воно знаходиться і чим цікаве
Telegraf
2025-07-11T19:54:48Z
Міністри культури України та Італії відкрили виставкові проєкти в межах програми URC2025
УкраинФорм
2025-07-11T19:24:31Z
Сусідка здивувала всіх: таємничі квіткові візерунки біля дверей виявилися стародавнім мистецтвом
Фокус
2025-07-11T18:06:38Z
Костюм із присмаком росії: як вбрання Бейонсе порадувало росіян у соцмережах
Знай
2025-07-11T17:51:38Z
Що дивитися влітку 2025: 7 гарячих серіалів, про які будуть говорити всі - Момоа, Ортега і навіть Дженсен Еклз
Знай
2025-07-11T16:51:06Z
Авіакатастрофа в Індії: кабіні пілотів виникла плутатина з перемикачами палива – звіт
ГЛАВКОМ NET
2025-07-11T23:42:08Z
ОГП і БЕБ викрили масштабну схему ухилення від податків та контрабанди електроніки
УкраинФорм
2025-07-11T23:39:49Z
У Києві маршрутка врізалась у вантажівку: постраждали понад 10 людей
24tv
2025-07-11T23:07:53Z
Катастрофу рейсу Air India спричинило відключення подачі пального до двигунів - звіт
УкраинФорм
2025-07-11T21:57:24Z
Жінка перейшла за фішинговим посиланням та втратила 170 тисяч гривень
InternetUA
2025-07-11T21:42:47Z
Захищав Ірпінь: на Київщині група поліцейських скрутила ветерана без ноги
Фокус
2025-07-11T21:42:09Z
У прифронтових регіонах викрили діяльність сучасних работорговців: фото
TSN
2025-07-11T20:06:37Z
Водій Tesla в’їхав у потяг на переїзді: в Укрзалізниці потролили "порушника" ПДР
TSN
2025-07-11T20:06:23Z
В Австралії висунули обвинувачення чоловіку, який погрожував вбити прем’єра
УкраинФорм
2025-07-11T19:54:57Z
Так вирішила доля: 4 знаки зодіаку, народжені бути багатими
GlavRed
2025-07-11T23:27:27Z
Арабський "шейх" вирішив охолодитись в Україні? Курйозне відео з полтавського пляжу збирає перегляди
Telegraf
2025-07-11T22:33:02Z
Огірки, як у МакДональдзі робити простіше простого - рецепт
GlavRed
2025-07-11T22:27:58Z
Зберете з одного куща 10 кілограмів малини: обріжте їх, щоб вони гнулись від ягід
24tv
2025-07-11T21:21:33Z
Гороскоп на 12 липня: Овни - будьте обережними, Скорпіонам - доленосні події
FaceNews
2025-07-11T20:51:28Z
Упевненість та розкіш в одному флаконі: 3 найкращі чоловічі парфуми від Армані
24tv
2025-07-11T20:42:29Z
На Майорці закрили найпопулярніші пляжі: що сталося
24tv
2025-07-11T20:18:13Z
Для тих хто втомився: 5 простих поз для сексу
24tv
2025-07-11T19:36:05Z
Його зʼїдають цілими тацями: салат з крабовими паличками за 10 хвилин
24tv
2025-07-11T18:57:55Z
Новітній суперкар Lamborghini готується до гоночої траси
Топ Жир
2025-07-11T23:03:06Z
Позов попереджає: білі автомобілі Toyota можуть постраждати від сонячного світла
Топ Жир
2025-07-11T22:18:39Z
Honda, можливо, нарешті отримає від Nissan вантажівку, яку їй так бракувало
Топ Жир
2025-07-11T21:48:15Z
Тепер у вас є унікальна можливість придбати цей Bugatti
Топ Жир
2025-07-11T20:48:32Z
Jeep представив новий позашляховик за $76 535 для тих, хто цінує вигідні покупки
Топ Жир
2025-07-11T20:03:31Z
Приготуйтеся до більш виразного та стильного дизайну нового Audi Q3
Топ Жир
2025-07-11T19:18:03Z
Rheinmetall представила нову армійську вантажівку TGS-Mil Protected
AutoCentre
2025-07-11T18:22:44Z
Генеральний директор назвав головну загрозу для електромобілів, і це не Трамп
Топ Жир
2025-07-11T17:18:51Z
Volvo продовжує збільшувати продажі автомобілів, одночасно скорочуючи робочі місця
Топ Жир
2025-07-11T16:48:52Z
Археологи знайшли гробницю засновника династії мая
Gazeta UA
2025-07-11T22:42:20Z
Ранкова програма «Ранок у великому місті» тепер виходитиме на власному ютуб-каналі
Детектор М
2025-07-11T20:18:55Z
Що робити, якщо пральна машина "стрибає": зверніть увагу на проблеми
24tv
2025-07-11T20:03:33Z
YouTube обмежить монетизацію контенту, створеного за допомогою ШІ
ZN UA
2025-07-11T19:45:27Z
Бразильська "заклинателька тварин": 5-річна Софія заколисує звірів своїм співом
TSN
2025-07-11T18:48:19Z
Apple оновила список застарілих продуктів
Portaltele
2025-07-11T18:42:39Z
Топовий чип "оживить" ваші гаджети: розробники пішли на несподіваний крок
Фокус
2025-07-11T18:06:25Z
Це місто може стати найскладнішою перешкодою для тесла-роботаксі
Топ Жир
2025-07-11T18:03:14Z
Рятуватимуть і трошки шпигуватимуть: у Китаї створили бджіл-кіборгів
Фокус
2025-07-11T18:00:36Z
Жіноче Євро-2025 з футболу. Італія - у чвертьфіналі
УкраинФорм
2025-07-11T21:42:55Z
Шахтар — Бріньє Гросуплє 5:0 Відео голів та огляд товариського матчу
Football.ua
2025-07-11T21:40:05Z
"Сподіваюся, все скоро вирішиться": першій ракетці Росії довелося виступити "за мир" на Вімблдоні
ZN UA
2025-07-11T21:36:28Z
Ліверпуль офіційно вивів з обігу номер загиблого Діогу Жоти
24tv
2025-07-11T20:57:36Z
Галатасарай надіслав покращену пропозицію щодо Осімгена у 75 млн євро — Романо
Football.ua
2025-07-11T20:54:57Z
Гамбург узгодив із Лейпцигом підписання Поульсена
Football.ua
2025-07-11T20:36:26Z
Ліверпуль назавжди закріпив №20 за Діогу Жотою
Football.ua
2025-07-11T20:27:06Z
Реванш Усик – Дюбуа: яка ціна та скільки залишилось квитків на мегабій року
24tv
2025-07-11T20:09:36Z
Команда Усика запросила Луніна та Шевченка на вечерю перед боєм з Дюбуа
24tv
2025-07-11T20:09:33Z