MY.UAНовини
Яка законодавча «лазівка» дозволяє мобілізації стати схемою для корупціонерів й наскільки вона масштабна?
Яка законодавча «лазівка» дозволяє мобілізації стати схемою для корупціонерів й наскільки вона масштабна?

Яка законодавча «лазівка» дозволяє мобілізації стати схемою для корупціонерів й наскільки вона масштабна?

«Я не ухилявся, не переховувався й не користувався “зв’язками”. Вірю, що після перемоги матиму змогу довести в суді свою невинуватість, як це передбачено законом», — каже Павло Гвозденко.

У минулому заступник директора Держводагентства, а нині — заступник командира спецпідрозділу Нацгвардії, зазначає hromadske. Доки він на службі, справа 6-річної давнини, у якій він фігурує як обвинувачений у вимаганні й отриманні хабаря, — зупинена.

«Я подав клопотання про призупинення провадження, бо відвідувати всі судові засідання стало фізично неможливо», — пояснює він.

Гвозденко, який долучився до ЗСУ одразу після вторгнення й несе службу в бойовому підрозділі, — радше виняток серед усіх фігурантів гучних корупційних справ. Бо в багатьох із них бажання служити переважно з’являється перед самим вироком. А якщо копнути глибше, то й місця їхньої служби виявляються далекими від зони бойових дій.

Ще не забули історію Насірова, який зі списку обвинувачених у топкорупції хотів податись у сапери? Скандал пронісся й загув у ваших стрічках новин, ставши найблискавичнішим прикладом демобілізації. Та водночас зробив видимою проблему: корупціонери прикриваються мобілізацією, щоб відтермінувати або й уникнути покарання.

Яка законодавча «лазівка» дозволяє мобілізації стати схемою й наскільки вона масштабна? Хто завдяки їй, вочевидь, уникне покарання за збитки країні на сотні мільйонів гривень? Як в одному з ТЦК опинився підозрюваний у держзраді? Про найцинічніші кейси зловживань із мобілізацією й те, чи збираються законотворці щось із цим робити — дізнавалося hromadske.

Відповідь — у нормі КПК

Чому обвинувачені шукають шляхи потрапити в армію замість тюрми? Відповідь — у статті 335 Кримінально-процесуального кодексу. Вона регламентує, у яких випадках суд зупиняє розгляд справи.

У квітні 2022-го через воєнний стан до цієї статті додали зміни: якщо обвинувачений мобілізується, суд зупиняє провадження, аж доки він не звільниться з військової служби. Водночас загальні строки давності, тобто термін, за який суд його може покарати, не зупиняються.

«Завдяки такій особливості десятки обвинувачених у корупції можуть уникнути потенційного покарання», — каже голова «Автомайдану» Катерина Бутко.

Як це працює. Уявіть: ви суддя, якого зловили на хабарях у 2016-му. Ви всіляко затягуєте процес, та за 6 років суд першої інстанції таки виносить вирок: 7 років ув’язнення з конфіскацією майна та забороною обіймати державні посади на 3 роки. Ви подаєте апеляцію. А поки її розглядають — мобілізуєтесь. І справа призупинена. Перечекати менш ніж рік — і строки давності, за які вас можуть притягнути до відповідальності, взагалі спливуть. Це реальна історія судді Дзержинського райсуду Харкова Сергія Лазюка.

У випадку з Насіровим — його раптовий поклик до захисту Батьківщини теж з’явився буквально за кілька кроків до вироку.

«Якщо держава не встигає винести вирок за 10 років — особа звільняється від відповідальності за 49 статтею ККУ у зв’язку із закінченням строків. І Насіров якраз намагався з’ї*атися в армію, щоб у нього вийшли ці строки. Такий найпростіший і найдієвіший спосіб», — доступно пояснив знайомий юрист.

Роман Насіров під час судового засідання. Київ.Денис Булавін / hromadske

Загалом в Україні, як аналізували в NGL.media, через мобілізацію обвинувачених за 2022-2024 роки зупинили близько 11 тисяч кримінальних справ. Станом на квітень 2025-го, з огляду на результати пошуку в Єдиному держреєстрі судових рішень, їх уже вдвічі більше. Хоча точної статистики щодо кількості таких справ немає: Державна судова адміністрація України її не веде.  Судячи з даних, які там надали на запит hromadske, загалом за 3 роки місцеві загальні суди зупинили понад 23 з половиною тисячі справ (якщо не брати до уваги підстави у зв’язку з розшуком обвинувачених).

  • Як Насіров намагався втекти від правосуддя через мобілізацію. Репортаж з зали суду

Власний аналіз півтори сотні справ у держреєстрі показав, що здебільшого суд зупиняє розгляд щодо мобілізованих, які до того обвинувачувались у крадіжкахзбуті наркотиківтілесних ушкодженняхшахрайстві. Набагато менше зупинених справ щодо корупційних злочинів.

За даними Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, нині йдеться про щонайменше пів сотні завислих у повітрі корупційних кримінальних справ, фігуранти яких мобілізувались, а провадження зупинили. Та, вочевидь, це лише верхівка айсберга.

Обвинувачений у держзраді служить юристом у ТЦК?

На цій верхівці, зокрема, кейс Руслана Журила, колишнього голови правління «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії». У 2017-му Журила затримало НАБУ: за версією слідства, він разом з екснардепом Мартиненком завдав збитків державі на понад 300 мільйонів гривень. Солом’янський райсуд Києва призначив Журилу заставу в 100 мільйонів, його намагалися взяти на поруки, але судді не погоджувалися. Адвокати подали апеляцію, заставу зменшили до 12 мільйонів. Її за Журила вніс тодішній депутат від «Народного фронту» Микола Княжицький — і затриманий вийшов з СІЗО.

У 2023-му Журило мобілізувався. Вищий антикорупційний суд зупинив щодо нього провадження. За даними медіа, він влаштувався сержантом із матеріального забезпечення. Строки, за які його можна притягнути до відповідальності, спливають за рік.

Схожих історій десятки — зазначають у «Центрі протидії корупції».

Руслан Журило, ексголова правління «Об’єднаної гірничо-хімічної компанії» (ліворуч) та колишній голова Апеляційного суду Криму Валерій Чорнобук (праворуч)hromadske

Мобілізація стала поширеним інструментом затягування справ і серед обвинувачених суддів. Тенденція за останні роки повальна — каже hromadske адвокаційний менеджер Фундації DEJURE Антон Зелінський.

«Проблема в тому, що 335 стаття КПК практично безумовно надає суду право зупиняти ці кримінальні провадження», — зазначає Зелінський.

«От візьмімо відомого колишнього суддю Валерія Чорнобука. Він був головою Апеляційного суду Криму, якого звинувачують у державній зраді. Його звільнили. Він намагався поновитися, потім його ще раз звільнили. Але кримінальна справа фактично зупинена, тому що він мобілізувався юристом у Дніпропетровській області. Парадокс: він обвинувачується в державній зраді й служить юристом у ТЦК, маючи доступ до всіх даних військовослужбовців».

Ми вирішили перевірити, чи досі скандальний екссуддя Валерій Чорнобук працює в територіальному центрі комплектування. У Дніпропетровському обласному ТЦК та СП на запит hromadske відповіли:

«Станом на 23 квітня 2025 року в Амур-Нижньодніпровському районному ТЦК та СП Чорнобук Валерій на жодній із посад та у списках військовослужбовців та працівників Збройних сил України не перебуває. Його звільнено за станом здоров’я у 2024 році».

В обласному ТЦК додали, що Чорнобук проходив військову службу в роті охорони Амур-Нижньодніпровському РТЦК та СП протягом 2023-2024 років.

Проте, за нашими даними, розгляд справи досі не відновили. Ми направили запит до Печерського райсуду з питанням, чи знає взагалі суд, що підстави для зупинки провадження вже немає? І якщо так — чому розгляд справи не поновлений? На момент публікації відповідь не надійшла.

Сам Валерій Чорнобук ані на дзвінки, ані на повідомлення в месенджерах не відповідає. Як розповів hromadske місцевий журналіст Іван Красіков, Чорнобук нині не працює офіційно, проте консультує клієнтів як юрист із питань мобілізації та проходження військової служби, маючи «об’ємні зв’язки».

  • Військова служба в тилу як втеча від правосуддя для топ-корупціонерів. Як прикрити цей схематоз

Замість мантій — військова форма

Світлана Колегаєва — колишня суддя Деснянського райсуду Києва і «суддя Майдану», яку лише нещодавно звільнили. У 2021-му Колегаєва кермувала напідпитку і врізалася в дерево. Тоді Оболонський районний суд Києва забрав у неї права на рік і виписав штраф на 17 тисяч гривень.

У січні 2024 року через цей випадок щодо Колегаєвої відкрили справу у Вищій раді правосуддя. Тоді суддя вирішила мобілізуватися до війська, а її адвокатка просила зупинити розгляд дисциплінарного провадження, бо її клієнтка через службу у військовій частині Києва нібито не могла дати пояснення особисто. Зрештою, ВРП зупинила розгляд.

Та вже через кілька місяців справу почали розглядати знову, бо Світлану Колегаєву два дні поспіль ловили п’яною у військовій частині. За це Шевченківський райсуд присудив жінці штраф.

Ми зателефонували до Світлани Колегаєвої.

— Знаю, що рік тому ви мобілізувалися до Збройних сил. Якою була і є ваша мотивація, чи служите ви досі й на якій посаді?

— А чому вас зацікавила саме моя особа?

— Бо не кожна суддя долучається до війська. Але в той час, коли проти неї відкриті справи. Хочу почути вашу позицію. Ви ще служите?

— Служу.

— А на якій посаді, у якій частині?

— Це секретна інформація. Перепрошую, я дуже погано почуваюсь. Рада була поспілкуватися. До побачення, — кинула слухавку Світлана Колегаєва.

Колегаєва згодом передзвонила: не повідомила, де саме служить, але запевнила, що перевелася в іншу частину.

«Я навчалась, проходила БЗВП. Зараз я солдат-стрілець. З початку війни я йшла до цього, добровільно. І службу не кину. Я дуже проста людина, але, мабуть, десь комусь перейшла дорогу… Дайте мені спокій», — сказала Світлана Колегаєва.

Світлана Колегаєва — колишня суддя Деснянського райсуду Києва і «суддя Майдану»hromadske

«Говорячи про суддів  є три випадки, коли вони можуть намагатися “втекти” від відповідальності шляхом мобілізації: під час розгляду кримінальної справи, дисциплінарного провадження у Вищій раді правосуддя або під час переатестації, коли до них можуть виникати питання. У двох останніх випадках найвища міра покарання  це звільнення», — каже Антон Зелінський.

Мобілізуватися, аби уникнути звільнення? Зелінський пояснює: судді навіть після мобілізації продовжували отримувати суддівську винагороду. Судді Лазюку мобілізація, до прикладу, не завадила отримати майже пів мільйона гривень грошового забезпечення судді у 2024 році.

Крапку в цьому питанні поставив Верховний Суд лише два тижні тому, розглянувши справу одного із суддів, який вирішив посудитися за свою винагороду. Отже, припинення виплат суддівської винагороди суддям, які були мобілізовані до ЗСУ, Верховний Суд визначив правомірним. Тепер це рішення мають враховувати суди нижчих інстанцій.

  • Як та хто заробляє мільйони на ухилянтах й як уникають відповідальності через “мирові угоди”

Або в тюрму, або в армію — питання розв’язане?

Юристи, з якими поспілкувалося hromadske, розійшлись у думках — чи є згадана норма КПК юридичною «лазівкою» для сховку корупціонерів в армії.

«По суті, це дійсно така, так би мовити, лазівка в законодавстві, яка наразі дозволяє тим, хто розуміється на цьому, звільнятися від реального відбування покарання. Бо немає жодних умов, зокрема щодо градації обвинувачення», — каже юристка Лілія Калашникова.

«Сказати, що це лазівка  ну, не знаю. Питання насправді й у тому, чому взагалі вже 10 років справу розглядають? І обвинувачений буде звільнений, незалежно від того, принесе він користь державі чи ні, — зі свого боку каже адвокат Віталій Савко. — Так, мабуть, треба робити все ж таки якусь градацію щодо тяжкості злочинів, а не підганяти всіх під одну гребінку. Але, знов таки, у нас же суд може вирішувати по-різному  можна чи не можна звільнити конкретну особу і який внесок вона робить, перебуваючи в ЗСУ».

До слова, не всі суди бездумно задовольняють клопотання захисту про зупинку справ у зв’язку з мобілізацією. Деякі відмовляють, не лінуючись дізнатись: чи дійсно обвинувачений не має змоги брати участі в засіданнях і де він перебуває територіально. Але таких нелінивих суддів — меншість. З огляду на власний аналіз справ, відмов припиняти розгляд справ через мобілізацію — на рівні 6%.

«Деякі судді кажуть: “Ок, хай воює”. А деякі виявляють принциповість і кажуть: “А покажіть, де воює. Він на хлібному заводі чи охороняє щось? То значить, він має змогу виходити в режимі відеоконференції”. Тобто ефективність цього корупційного кроку практично завжди цілком залежить від суддів», — пояснює Олекса Шалайський, журналіст-розслідувач, співзасновник та редактор проєкту «Наші гроші».

«Окрім належної судової практики, слушним було б внести зміни до законодавства і зупиняти перебіг строків давності в таких справах», — певна очільниця «Автомайдану» Катерина Бутко.

Деякі юристи апелюють: мовляв, тоді порушується сенс норми про строки давності. І виходить несправедливість для тих, кого реально мобілізують.

Та поки що, схоже, питання про те, чи варто вносити зміни і які саме зміни потрібні, аби обвинувачені в корупції не могли прикриватися фіктивним захистом держави, ставлять лише журналісти й активісти. У профільному комітеті парламенту зазначили, що ні обговорень, ні жодних змін у законодавство щодо цього не планується.

Співрозмовник hromadske у правоохоронному комітеті Ради відповів, що, мовляв, суспільна дискусія на тему «Або в тюрму, або в армію» — завершена. Маючи на увазі, зокрема, й нещодавно ухвалений закон про мобілізацію ув’язнених.

«Ми погодилися як Верховна Рада, що так: навіть ті, хто йде в тюрму або вже в тюрмі, хай ідуть служити. Крапка. Це питання розв’язане й закрите. А як воно реалізується — це питання вже не до Насірова, а до ТЦК й узагалі до всієї системи».

Авторка: Оксана Іваницька

Джерело: hromadske

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Рецензія на серіал «Етернавт» / The Eternaut
ITC
2025-05-03T11:31:17Z
Вдова Г'ю Геффнера заручилася з гарячим мачо
GlavRed
2025-05-03T11:27:04Z
Рок-гурт R.E.M. випустив ремікс свого хіта на підтримку «Радіо Свобода»
Детектор М
2025-05-03T11:01:14Z
34-річний син Ніколаса Кейджа одружився вчетверте
Комсомольская правда
2025-05-03T10:52:26Z
Італійська класика і не тільки: 3 улюблені фільми Папи Франциска
24tv
2025-05-03T10:30:41Z
"Емоційні тортури": Кравець поділилася, як готувала пародію на Винника
Фокус
2025-05-03T10:12:05Z
У Київській фортеці завершився XI Міжнародний фестиваль історичного кіно «Поза часом»
Детектор М
2025-05-03T10:01:30Z
Плакали всі. Як музиканти з чиновниками обговорювали заборону російської музики
Детектор М
2025-05-03T10:01:04Z
Колись модно, а тепер – несмак: дизайнерка розповіла, що більше не варто робити з інтер'єром
24tv
2025-05-03T09:36:57Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Зеленський обговорив із Трампом санкційні кроки США щодо Росії
24tv
2025-05-03T11:48:45Z
Зеленський наїхав на Орбана за антиукраїнські заяви та втягування у вибори в Угорщині
Европейская правда
2025-05-03T11:42:42Z
Захід злякався ядерного шантажу і підвів Україну - колишній співробітник ЦРУ
Gazeta UA
2025-05-03T11:39:32Z
Глава оборонного відомства ЄС закликав Іспанію збільшити витрати на оборону до 3% ВВП — Reuters
ZN UA
2025-05-03T11:37:56Z
Болтон: "Подвійна роль" Рубіо може поставити Трампа в погане становище
ZN UA
2025-05-03T11:33:26Z
Армія РФ авіабомбою знищила пожежну частину у Куп'янську
Комсомольская правда
2025-05-03T11:31:36Z
Після припинення вогню ми з росіянами можемо залишитися сам на сам, – Зеленський
24tv
2025-05-03T11:30:34Z
Журналісти ідентифікували політтехнолога, який займався телеграм-каналами окупаційної влади Херсонщини
InternetUA
2025-05-03T11:27:38Z
ОПЕК+ знову збільшить видобуток нафти, що штовхатиме ціни на нафту вниз – Reuters
ZN UA
2025-05-03T11:48:35Z
Чи завмре курс долара наступного тижня: прогноз від банкіра
24tv
2025-05-03T11:48:09Z
Якщо долар стане "слабким": що відбуватиметься на ринку України
24tv
2025-05-03T11:15:37Z
Головне – платити ЄСВ: все про стаж і нарахування пенсій в 2025 році
Фокус
2025-05-03T11:07:54Z
Ціни продовжать падати: що буде на ринку кукурудзи у 2025 році
24tv
2025-05-03T11:06:17Z
Відновлення порому до Грузії наближає українську продукцію до Китаю
AgroPortal
2025-05-03T10:30:07Z
Держстат розпочав громадське обговорення щодо припинення ЄДРПОУ
ZN UA
2025-05-03T10:25:08Z
Яка 1 копійка може принести тисячі гривень: фото рідкісної монети
24tv
2025-05-03T10:09:58Z
Подорожчання овочів у Харкові в травні: до якого удару по фінансах готуватися
Политека
2025-05-03T10:01:12Z
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Найбільша провінція Канади повністю забороняє мобільні телефони у школах
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T11:39:45Z
ЗСУ будуть присутні на урочистостях до 80-річчя закінчення Другої світової війни в Лондоні
360ua.news
2025-05-03T11:36:26Z
Розкриті технічні характеристики турецького бойового панцерника COBRA II
InternetUA
2025-05-03T11:31:38Z
Польща почала військову операцію після провокацій літаків РФ над Балтією
Европейская правда
2025-05-03T11:22:21Z
Можна працювати 4 дні замість 5: Польща випробує скорочення робочого часу
24tv
2025-05-03T11:21:19Z
США випробували нову гіперзвукову ракету морського базування
Лига
2025-05-03T11:18:42Z
Спецглушники, штучний інтелект, дрони та супутники: як обрання Папи стане техноконклавом
24tv
2025-05-03T11:06:09Z
Безкоштовне житло для ВПО на Полтавщині: де надають дах над головою
Политека
2025-05-03T11:01:08Z
Диво врятувало рятувальників: росіяни розбили частину ДСНС у Куп'янську
24tv
2025-05-03T11:30:36Z
Контрабанда авто під виглядом «гуманітарки»: на Львівщині викрили злочинну схему
Украина Криминальная
2025-05-03T11:13:48Z
У Франції взяли під варту 19 підозрюваних у серії нападів на вʼязниці
Европейская правда
2025-05-03T10:55:09Z
На Мукачівщині внаслідок вибуху гранати загинув чоловік, ще один – поранений
Украина Криминальная
2025-05-03T10:45:23Z
Житель Одещини тяжко травмував односельця пострілом із пневматичної гвинтівки
Украина Криминальная
2025-05-03T09:55:31Z
Розтрощив банкомат, аби помститися. Поліція затримала у Києві рецидивіста
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T09:36:27Z
Вивідували дані, прикидаючись зоозахисниками: на Харківщині судили подружжя за державну зраду
InternetUA
2025-05-03T09:28:08Z
У Києві чоловік оригінально помстився банку через брак коштів на своєму рахунку
Khreschatyk
2025-05-03T09:15:36Z
На Дніпропетровщині діти принесли додому частину FPV-дрона: двоє осіб у лікарні
Факти ICTV
2025-05-03T09:03:44Z
Бронювання знімуть: кого готують до мобілізації
Знай
2025-05-03T11:30:45Z
10 простих способів знизити стрес і відновити енергію
24tv
2025-05-03T11:15:48Z
Саме через це ваше волосся сухе та ламке: не припускайтесь цієї помилки
24tv
2025-05-03T10:30:18Z
В Україні зростає кількість випадків підозри на небезпечне захворювання
ГЛАВКОМ NET
2025-05-03T10:27:47Z
Астропрогноз на 3 травня
360ua.news
2025-05-03T09:12:51Z
Сексолог чи психолог, уролог чи сексопатолог – який лікар допоможе налагодити інтимне життя
24tv
2025-05-03T07:57:22Z
Телефон під подушкою може викликати рак: "Ви знаходитесь під безперервним..."
Знай
2025-05-03T04:51:58Z
Чому не пробуджується малина?
AgroPortal
2025-05-03T04:00:41Z
Якщо хочете мати рельєфне тіло – ось 5 простих порад для роботи поза спортзалом
24tv
2025-05-03T03:12:04Z
Гороскоп на травень 2025 для Скорпіонів: які небезпеки несе Чорний Місяць
GlavRed
2025-05-03T11:30:45Z
7 овочів, які варто посадити зараз для швидкого врожаю цього літа
24tv
2025-05-03T11:30:18Z
Ці 5 звичок альфа-чоловіків зроблять вас непохитно впевненим у собі
24tv
2025-05-03T10:57:40Z
В цей час хліб позичати заборонено: накличете на себе біду
24tv
2025-05-03T10:00:24Z
Відчути себе кондитером: 3 прості торти на вихідний, які зможе відтворити кожен
24tv
2025-05-03T09:51:50Z
Місто на березі Чорного моря якому понад 2500 років
360ua.news
2025-05-03T09:30:19Z
Китайський гороскоп на завтра 4 травня: Драконам - гнів, Коням - страх
GlavRed
2025-05-03T09:27:06Z
Забудьте про "підростаюче покоління": як правильно це звучить українською
Telegraf
2025-05-03T09:18:37Z
Три знаки Зодіаку, яким варто бути обережнішими на вихідних 3-4 травня 2025 року
Фокус
2025-05-03T08:42:28Z
Нове похолодання накриє Україну: синоптик назвала дату
GlavRed
2025-05-03T11:45:01Z
Прогноз погоди в Запоріжжі на 4 травня: до яких сюрпризів радять готуватися синоптики
Политека
2025-05-03T11:30:23Z
У Тернополі продають квартиру за 15 тисяч, як в Pinterest. Є нюанси
Telegraf
2025-05-03T11:15:46Z
Спека тут просто нестерпна: яка країна світу найтепліша
24tv
2025-05-03T11:06:43Z
Ворог атакує на чотирьох основних напрямках
360ua.news
2025-05-03T11:01:59Z
Військовий пояснив, чому не варто всім загиблим бійцям давати звання Героя України
24tv
2025-05-03T10:57:58Z
Російські окупанти просунулися поблизу 5 населених пунктів: оновлена мапа Deep State
24tv
2025-05-03T10:30:33Z
Гороскоп на травень 2025 для Козерогів: буде пауза в доходах на півроку
GlavRed
2025-05-03T10:27:29Z
Крим та кілька областей рф атакували безпілотники
iPress
2025-05-03T10:10:52Z
Біловар та Волошин зіграють із перших хвилин проти Інгульця
Football.ua
2025-05-03T11:40:32Z
України б не було, – Усик розповів британцям про своє ставлення до Зеленського
24tv
2025-05-03T11:36:37Z
Реал хоче повернути Ернандеса – AS
Football.ua
2025-05-03T11:22:44Z
Клозе: Ми всі вважаємо, що Степанов — фантастичний гравець
Football.ua
2025-05-03T11:09:52Z
Кафу: У мене є порада для Вінісіуса — просто грай у футбол
Football.ua
2025-05-03T11:01:59Z
Реал розмірковує над продажем Алаби — The Athletic
Football.ua
2025-05-03T10:58:41Z
Миколенко зізнався, що від нього вимагає головний тренер Евертона
24tv
2025-05-03T10:45:58Z
Скандальний боксер зазнав поразки у першому бою після дискваліфікації через допінг
24tv
2025-05-03T10:33:16Z
Реал Мадрид готується продати Давіда Алабу через високу зарплату
360ua.news
2025-05-03T10:30:27Z
Ця збірка геніальна чи просто кощунство?
Топ Жир
2025-05-03T11:45:53Z
Водіям пояснили, чим небезпечні нові норми щодо додавання спирту до бензину
Хвиля
2025-05-03T09:00:10Z
Акумулятор його Hyundai Ioniq 5 зберіг 88% ємності після 360 тисяч миль пробігу
Топ Жир
2025-05-03T07:15:38Z
Без пасажирського екрана та шкіри в обробці: Mercedes показав базову версію CLA
AutoCentre
2025-05-03T07:09:24Z
Легенда 2000-х: у Києві засвітився рідкісний спортивний BMW на 500 сил
Фокус
2025-05-03T07:00:46Z
Справжні роботяги і дешеві в ремонті. 3 авто до 1000 доларів, які можна купити в Києві
Telegraf
2025-05-03T05:33:41Z
Чи потрібно освячувати автомобіль: відповідь священника
GlavRed
2025-05-03T03:27:01Z
Ескалейд IQ стає гучнішим, залишаючись безшумним
Топ Жир
2025-05-03T01:30:55Z
Легендарний Alpina B2 повертається, щоб нагадати M5, хто був першим
Топ Жир
2025-05-03T00:00:44Z
Акумулятор із грибів: вчені зробили нове відкриття
24tv
2025-05-03T11:12:02Z
Володіють пам'яттю предків: вчені розкрили таємницю лісів
Фокус
2025-05-03T11:07:52Z
Велика катастрофа природи: чому комахи стрімко вимирають і які це матиме наслідки
24tv
2025-05-03T11:06:43Z
Термінове попередження для власників смартфонів: "не порушуйте "правило 35". Що це означає
Фокус
2025-05-03T11:00:03Z
Ми чекали 12 років на GTA 6, і Rockstar знову нас підвели із затримкою
Топ Жир
2025-05-03T10:15:35Z
Аномалія у світі ссавців: лише слони та люди не мають цієї кістки
Фокус
2025-05-03T10:00:00Z
Не просто укриття: вчені розповіли про таємниці підземного міста Дерінкую
Фокус
2025-05-03T09:30:45Z
Макрон привітав розробників хітової Clair Obscur Expedition 33
24tv
2025-05-03T09:09:27Z
Конусна батарея на основі натрію може змінити світ назавжди: що придумали вчені
Фокус
2025-05-03T09:00:21Z