/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fde8bfdc5fd52d8ac6a3e9937af43f490.jpg)
Планували з осені 2025 року: майор ЗСУ в запасі сказав, що задумала Росія на фронті
Про це сказав в ефірі 24 Каналу військовий експерт, ветеран російсько-української війни, майор запасу ЗСУ Олексій Гетьман. Він розповів, це є початком тієї самої наступальної кампанії,яку росіяни планували ще з осені минулого року.
На яких напрямках ворог активізувався
Попередньо він мав початись весною 2025 року. Її тривалість майже до кінця року. Ворог планував зосередити свої сили на Північному напрямку – Сумському й Харківському, а також на Південному – Запорізькому,Сіверському та Херсонському.
На Східному фронті триває тиск на Покровськ. Там регулярно відбувається до третини, а іноді й половина всіх бойових зіткнень на фронті. Росіяни знову звужують фронт – обирають вузьку ділянку для наступу, щоби сконцентрувати перевагу в живій силі та техніці. Це стратегічно важливий момент,
– сказав Олексій Гетьман.
Він додав, що загальна чисельність російських військ на фронті не збільшується. Навпаки – вона повільно зменшується, бо росіяни несуть втрати. Вони можуть частково поповнювати склад новобранцями – у різний спосіб. За оцінками, щомісяця їм вдається поповнити до 30 – 35 тисяч, але втрати становлять приблизно стільки ж. Тобто існує незначний від’ємний баланс у живій силі.
Саме тому вони концентруються на окремих ділянках фронту. Переміщаючи війська з інших напрямків, намагаються досягти локальної чисельної переваги. Проте іноді це подається в інформаційному полі так, ніби вони перекидають нові сили з глибокого тилу – з Сибіру чи Далекого Сходу, ніби формують додаткові потужні угруповання по всій лінії фронту. Але це не відповідає дійсності,
– сказав Олексій Гетьман.
Він додав, що чисельність їхньої армії не зростає. Саме тому вони обирають тактику звуження фронту – тобто переміщують частину військ з одних напрямків на інші, щоб на конкретній ділянці зробити спробу досягти хоча б якогось суттєвого результату.
Він підсумував, що в умовах гібридної війни інформаційна складова має величезне значення. Коли ми подаємо дані про "збільшення" сил, потрібно уточнювати: йдеться не про нову мобілізацію, а про переміщення військ з інших ділянок фронту.