MY.UAНовини
Про ухилянтів, ТЦК і завершення війни: інтерв'ю з ведучим 24 Каналу, який мобілізувався
Про ухилянтів, ТЦК і завершення війни: інтерв'ю з ведучим 24 Каналу, який мобілізувався

Про ухилянтів, ТЦК і завершення війни: інтерв'ю з ведучим 24 Каналу, який мобілізувався

Ведучий 24 Каналу Артем Овдієнко у березні 2024 року мобілізувався до лав Сил оборони України через систему рекрутингу. Уперше за понад рік служби Артем завітав в ефір 24 Каналу на інтерв'ю.

Тепер вже лейтенант Державної прикордонної служби України Артем Овдієнко розповів про свій шлях від журналіста до військового, ситуацію в українській армії, рекрутинг і ставлення до ухилянтів. Деталі – читайте далі у матеріалі.

Про шлях від журналіста до військового

Півтора року тому ти долучився до лав Державної прикордонної служби. Чи змінився твій погляд на війну зі студії, коли ми з тобою тут сиділи, і тепер, коли ти побачив її по ту сторону?

Звісно. Тут навіть немає про що і говорити. А як інакше? Ти не можеш тут уявити, як воно там (на фронті – 24 Канал). Це треба бачити, відчувати, це треба пережити.

Якщо на початку повномасштабного вторгнення, мені хотілося підтримати людей, то зараз я кожного разу, перш ніж щось сказати, думаю про те, чи маю я право говорити про це зі студії.

Я розумію, про що ти.

Думаю, що саме це тебе й штовхало доєднатися до Збройних Сил України.

Так. Тоді, коли я говорив з експертами та розказував і обговорював війну, я відчував, що не маю права це робити. Направду. Так, до речі, було і у 2014 році, коли я поїхав на війну подивитися як журналіст, тому що я не мав права сидіти в студії, не знаючи, як там все відбувається насправді.

Повне інтерв'ю з Артемом Овдієнком: дивіться відео

Це спонукало мене побороти свій страх, будемо чесними, підняти себе з цієї затишної, теплої студії та долучитися до лав оборонців України. Цей страх лишився. Кожен раз, коли ти їдеш на фронт, він всередині тебе, він ніде не дівається. Боятися – це нормально.

Єдине, коли ти перший раз їдеш на фронт, цей страх – ірраціональний. Ти не знаєш, чого боятися, не розумієш, як там, тому накручуєш себе і не можеш це контролювати. Наступні рази, коли ти їдеш, є страх загинути, він з тобою, але він вже раціональний. Ти розумієш, чого боятися, і розумієш, як в тих умовах діяти. Це вже чесний страх, з яким можна боротися.

Перший раз страшно. Страшно поставити хрест на цивільному житті, долучитися до армії, бо це кардинально міняє твоє життя. Ти – інший, там інша система, там все інакше. Однак це треба один раз зробити, і буде легше.

Однак є й навпаки: коли я спілкуюся з тими, хто зараз працює з контрактниками, і коли вони питають, яка ваша мотивація стати на захист України, то вони кажуть, що нічого не бояться.

Це може бути захисна реакція. Він направду боїться, але соромиться. Чи сам для себе не може дозволити це визнати, тому таке каже. Будь-яка людина має боятися. Це нормально, це природно і цього не варто соромитися.

Знаєш, я можу сказати, що навіть розумію тих ухилянтів, які, наприклад, 2 роки з квартири тепер не виходять. Закрилися, бояться ТЦК, бояться, що їх заберуть в армію та, це мем, звісно, кинуть одразу під Бахмут. Однак я розумію звідки це, бо це ірраціональний страх. Вони не знають, як там насправді, накручують себе. Їх накручують російські телеграм-канали, адвокати, які хочуть на них заробити.

Чи слухають новини на фронті? Бо ми працюємо для цивільного населення і часом я маю відчуття, що повинна попросити вибачення перед ЗСУ за те, що я інколи можу дозволити собі тут сказати.

Не скажу за всіх. Скажу за себе, за своїх побратимів – ні. Немає на те ні часу, ні сил, ні можливості на тому зосередитися. Те, що там відбувається (на фронті – 24 Канал), і те, що відбувається в мирному Києві, – це паралельні світи.

Важливо! Дружина Артема, Тетяна Овдієнко, відкрила збір на авто для свого брата – мінометника, який воює під Покровськом. Допомогти військовим і долучитися до збору можна за посиланням.

А телеграм-канали? Бо періодично виникає питання щодо блокування Telegram, щоб це все не розповсюджувалося, не обговорювалося.

Ти можеш шукати інформацію де завгодно, необов'язково в цьому месенджері, необов'язково на цьому новинному сайті. Не є важливим, який саме месенджер.

"Проблема не в Путіні": про завершення війни

3 роки тому ми з тобою в цій студії говорили про те, що не кордони 1991 року визначають перемогу України, а Сили оборони. Як військовий, як ти дивишся на цю ситуацію зараз? Хто має визначити кордони перемоги? Чи говоримо ми про 1991 рік, чи про якісь кордони?

Я не маю право коментувати політичні рішення нашого керівництва. Як Верховний Головнокомандувач вирішить, так військо зробить. Отак воно є. Однак я можу сказати як громадянин України, бо я ним є. Знаємо, що зараз нам знову Владімір Путін тицяє своє перемир'я. Однак війна ж у нас не з 2022 року, не з 2014 року, а з 1918 року. 300 років тому ми мали війну з Російською імперією.

1918 рік, 4 рік йде Перша світова війна. Українці тоді, тут в Києві, сказали, що втомилися від війни, що варто змиритися з більшовиками, з Росією і тоді не буде війни. Ми пам'ятаємо, чим це завершилося. Миром? Ні, ми отримали собі розкуркулення, два Голодомори, ГУЛАГ, Сибір, Східну Азію, потім Йосип Сталін кидав українців воювати з Європою. У нас був мир? Ні, у нас була пауза у війні.

І зараз перемир'я з російською імперією – це не буде мир і замирення. Це буде пауза перед черговою війною. Як пауза була після 2014 року: у 2015 році ця війна трохи вщухла й у 2022 році з новою силою запалила. Тут так само. Немає наших кордонів, де Путін сказав би: "Окей, це ваше й далі я не піду". Ні, ніколи такого не було і не буде.

Знову ж таки, не в Путіні проблема. У 2022 році ми з тобою думали, що це путінська забаганка, але повертаючись в історію, якщо згадуємо ті часи, то що? Коли Владімір Ленін помер, ми замирилися з Російською імперією, вони нас відпустили? Коли Сталін помер, Москва відпустила Київ? Ні. Ленін, Сталін, Путін – не в цих людях справа, а в нашому сусіді – в російській імперії. Допоки буде імперія, до тих пір у нас з ними буде війна.

Яка наша найсильніша "зброя" проти Росії

Я часто чую від військових, що розрив між цивільним життям і війною дуже помітний. Чи бачиш ти цю величезну прірву?

Я бачу, наскільки я змінився, наскільки змінилось моє коло спілкування, наскільки я тепер інакше дивлюся фактично на все – на своє життя, на країну. Це важко уявити, бувши цивільним, тому що армія дуже сильно змінює тебе. І армія дає тобі такі можливості, про які ти навіть не міг би подумати, що таке загалом може бути.

Поясню на одному прикладі. У тебе ж є друзі, у мене є друзі. Однак, як правило, у людей це друзі з дитинства, зі школи, з інституту. У дорослому віці ти друзів вже завести не можеш. Така психологія людини. А війна та армія це змінили. Там в мене з'явилися нові друзі – мої побратими, які стали для мене реальною сім'єю.

Чому так? Тому що я маю знати, маю бути впевнений, що у разі поранення, у разі бою вони мене захистять і витягнуть. Тепер це найближчі для мене люди. У цивільному житті нереально завести нового друга в моєму віці. Це може бути тимчасовий приятель, з яким потім розходяться дороги. А те братерство, яке є серед військових, це просто щось неймовірне.

Багато питають, що є нашою чудо-зброєю, завдяки якій ми переможемо? От завдяки цьому – завдяки братерству. Тому що ми, українці, інші. На відміну від росіян, які закидають наші позиції своїм особовим складом. Вони нехтують життям людей, кидаючи їх, вони не витягують своїх. Їм плювати на життя людей, на відміну від нас, бо ми свого не кидаємо.

Ми свого витягаємо – пораненого чи вбитого. Це нелогічно. Здається, люди не мали б ризикувати своїм життям, щоб витягнути свого вбитого побратима. Однак ми так робимо, ми так воюємо. І це те, що дозволить нам перемогти. По-перше, тому що ми стоїмо за свою землю. По-друге, завдяки військовому братерству. Цивільним людям в мирному Києві важко зрозуміти, наскільки це важливо, але це правда.

Там в тебе з'являються справжні друзі, за яких ти готовий покласти своє життя. І ти можеш бути впевнений, що вони віддадуть своє життя за тебе. Це просто щось неймовірне. І для мене в 45 років це стало справжнім відкриттям – що ми, українці, насправді є такими.

Усе-таки і професія, і вік накладають певний цинізм. Ти бачиш світ таким, а коли потрапляєш на фронт і бачиш там справжніх людей, реально справжніх, це просто перевертає твій світ. Це відкриває тобі очі, й ти розумієш, що саме завдяки цьому ми – непереборні.


Артем Овдієнко на службі / Фото з інстаграму військового

Чого не вистачає українській армії

Чого не вистачає українській армії?

Людей.

Вмотивованих людей? Чи просто людей?

Вмотивованих. І просто людей. На фронті потрібні абсолютно всі. Усім знайдеться там робота, її дуже багато. Потреби величезні, і їх треба закривати. Якби була можливість, як казав Путін, "зайти у військторг", де можна все купити, то я б там замовляв. Бачимо, що Путін там і замовляє корейців, китайців. Йому потрібні люди.

У нас абсолютно така сама ситуація. Єдине, хочу повторити, що маленька радянська армія не може перемогти велику радянську армію. Це правда. Відмінність нашої маленької армії саме в братерстві, але, щоб був побратим, – він має прийти та долучитися до війська.

Кажуть, що не можна довго воювати з ворогом, бо він вчиться. Наш ворог вчиться?

Постійно. Масово копіює нас. Наш вихід – швидше прогресувати.

Наприклад, про дрони з оптоволокном. Я чула думку, що цю зброю нам нав'язали наші вороги. Розповідали, що у нас були набагато кращі варіанти й нам необов'язково переходити на оптоволокно і так далі.

Я не є експертом з цієї теми. Краще спитати у профі, хто відстежує тенденції й так далі. Однак це ж постійно війна кулі та броні. Ми вигадуємо щось, вони вигадують щось. Ми міняємося. З'явилися дрони – з'явився РЕБ. Поміняли частоти на дронах – РЕБ став ширший. Ось так усе працює. Тепер оптоволокно.

Ми говорили про військторг, де можна було б набрати людей, яких катастрофічно не вистачає на фронті. Щодо збереження життя побратимів – наскільки обережними на фронті мають бути наші захисники?

Ремарка про "катастрофічну нестачу людей" – такого немає. Це трохи перебільшення, не треба такого робити.

Наскільки обережними можуть бути українці у порівнянні з росіянами? Треба розуміти, як людина зараз потрапляє у військо та як швидко вона йде на фронт.

Ми знаємо, що є місяць БЗВП – базової загальновійськової підготовки, коли тебе тренують на піхотинця. Потім місяць тебе тренують фахово. Наприклад, на мінометника чи пілота FPV-дронів. Це може бути на різних полігонах. Потім тебе можуть відправити підвищувати кваліфікацію за кордон.

Фактично людина, яка долучилася до Сил оборони, потрапляє на фронт через 3 – 4 місяці, може бути й через пів року – підготовлена, навчена, озброєна. Як правило, людина зараз потрапляє до побратимів з бойовим досвідом, які додатково в частині навчають новачка. Це в нас так.

Ми бачимо, що відбувається в росіян. 17 – 24 дні. Це я бачив за датою військового квитка вбитого росіянина. Його 17 днів тому призвали до лав російської армії й він вже загинув в Україні. Ось так вони бережуть, і так ми бережемо. Це різні світи.

Ви збираєте ще й вбитих росіян?

А як інакше? Обміни тілами відбуваються. Це також треба робити.

Як російський FPV-дрон бив по машині Овдієнка

П'ять місяців тому російські пропагандисти поширювали відео і розповідали, що нібито їхній FPV-дрон знищив бронемашину та 5 українських бійців. Що це за ситуація була?

Це запис того, як нас під Вовчанськом атакував російський FPV-дрон. На щастя, він не вибухнув. Тоді минулося без жертв. Так виглядає наше пересування. Таким є полювання росіян за нами.

Скільки днів народжень ти вже зустрів на лінії фронту?

Щонайменше два. Це ті, які запам'ятав.

Про ухилянтів, ТЦК і рекрутинг

Яке твоє ставлення до ухилянтів "бусифікації" та атак, які час від часу відбуваються у ТЦК? Що з цим робити?

Вже говорили на цю тему. Я розумію, чого ухилянти бояться – це ірраціональний страх.

Не знаю, чи я в компетенції мати претензії до ТЦК. Наприклад, я є в застосунку Резерв+. Він дозволяє подивитися, які дані про мене є в базі "Оберіг". Це тепер відкрита інформація. Я заходжу туди і бачу, що про мене в ТЦК дуже мало інформації.

І про інших українців немає інформації, тому вони змушені розсилати ці повістки-запрошення на уточнення даних. Лише тоді, коли я прийду в ТЦК і розкажу, що я журналіст з 20 роками стажу, тоді це запишуть та використають цю інформацію. Це ж трошки неправильно.

З одного боку, ти говориш про розуміння, чому люди так роблять. З іншого боку, це трошки неідеальний світ. А ми зробили крок до цього ідеального світу, в якому система буде правильно функціонувати?

Дуже багато людей вже пройшли армію. Дуже багато людей повернулися та розповідають, як там все відбувається. Це точно не ідеальна система. Хоча б через те, що вона наслідує радянську систему. Але сарафанне радіо працює. Якщо в моєму підрозділі є вакантна посада і потрібен побратим, то я звертаюся до своїх друзів та розповідаю, як воно там. І зрештою запрошую долучатися. Ось так воно працює.

Посад насправді багато. Потреб просто "море". Наприклад, потрібен кухар. Я ненавиджу готувати, це не моє. А є люди, які люблять та вміють це робити.

Треба пілот БпЛА. Але насправді мало хто знає, що підвидів пілотів насправді є дуже багато. Можна бути аеророзвідником на величезному крилі. Як це відбувається? Злітає дрон, дві години кружляє над позиціями росіян, записує цю інформацію за тими координатами, сідає.

Хлопці знімають записану з нього інформацію та кілька годин вивчають все на величезному екрані та порівнюють з тим, якою була ця позиція вчора та якою вона є сьогодні. Вони аналізують, де може проїхати техніка, де її можуть ховати, щоб потім дати координати артилерії чи пілотам FPV-дронів. Це кропітка робота – і це теж не моє. Я не можу настільки прискіпливо кожен день таке робити.

Є драйвова робота пілотом FPV-дронів. Мільйони відео, як хлопці знищують ворожу техніку і ворогів, але теж не моє. Я хотів стати пілотом FPV-дронів. Я – геймер, маю Playstation, усе життя грав Call of Duty. Мені здавалося, що я точно зможу керувати FPV-дроном в окулярах. Далі третього уроку не зміг пройти. Я завалив цей іспит на пілота FVP-дрона. Можливо, через вік або особливості вестибулярного апарату чи зору, я не зміг стати пілотом FPV-дронів.

Згадали про кухаря, про пілотів, але таких вакансій і робіт є мільйон. Коли людина приходить у військо, то всі ці вакансії перед нею. Вона може зайняти ту нішу, яка їй цікава та яку вона потягне. Можна піти в штурмовики. Є люди, яким потрібен цей адреналін, а є ті, хто не зможе це зробити, як би він про себе не думав.

Ще приклад – мінометник. Я питав, які навички треба, щоб стати мінометником? Відповідь була абсолютно несподіваною для мене – холодний розум, врівноваженість і спокій. Я здивувався, до чого це тут? Мені пояснили, що це треба навестися під обстрілом, донести і закинути "кабанчик", в цей момент ти маєш бути спокійним. Тобто у штурмовика – адреналін, а в артилериста – холодний розум.

Дуже багато цих позицій. Усі вони дуже різні, і кожна людина зможе знайти себе в армії.

Чи є у військових ритуали перед тим, як ви кудись їдете?

У чому відмінність від радянської армії – кожен сам собі придумує ритуали. Немає сталої та обов'язкової традиції. У кожного своє, і воно особисте.

Теги за темою
Госпогранслужба
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Путь к коррупции и дискриминации: добывающие предприятия просят Раду отклонить ряд поправок в Налоговый кодекс
Апостроф
2025-07-10T11:19:20Z
Как получить пенсию до 80% от заработка: министерша поделилась советами
Знай
2025-07-10T11:09:05Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Если не слышите эти звуки, срочно бегите к врачу: вы теряете слух
Знай
2025-07-10T10:54:58Z
Наркотики, фронт и тыл: как нужно реформировать наркополитику Украины
ZN UA
2025-07-10T10:28:48Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Пенсионеры могут получить тысячу гривен на лекарства: кому и на каких условиях выплатят пособие
Знай
2025-07-04T03:36:30Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Руководство Литвы пряталось в укрытиях из-за неизвестного дрона из Беларуси
Новости Украины
2025-07-10T11:24:48Z
Судьба фон дер Ляен решена: какое историческое решение принял Европарламент
Comments UA
2025-07-10T11:19:04Z
Руководитель подразделения БЭБ Олег Ящук, который является фигурантом НАБУ, купил дорогие BMW и TOYOTA за 4 млн грн
Новости Украины
2025-07-09T08:57:10Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Удары по ТЦК координировались изменниками, которые отправляли сообщения в российские чат-боты — ЦПД
TSN
2025-07-08T19:09:49Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
В Україні кооперативи стануть основою відновлення сільських територій
AgroNews
2025-07-10T11:18:06Z
Киевский фуникулер закроют на ремонт с 14 июля
Апостроф
2025-07-10T10:58:27Z
Льготы аннулируют: для кого проезд в общественном транспорте станет платным
Знай
2025-06-28T02:12:25Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Меньше 100 баллов за НМТ - еще не приговор: какие альтернативы для проваливших тест абитуриентов
Знай
2025-07-10T11:22:17Z
Российский дрон разбился в Литву после атаки по Украине: что известно
Comments UA
2025-07-10T11:19:21Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
3 июля: какой сегодня день и от чего нужно воздержаться
Comments UA
2025-07-02T21:54:57Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Adios, Потап: Тина Кароль разнесла рэпера за искусственное "творчество" и попрощалась, муж Каменских отреагировал
Знай
2025-07-09T19:51:50Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
"Ищу в себе опору!": украинские звезды бурно отреагировали на обстрел Киева
Апостроф
2025-07-10T10:43:28Z
56-летняя Дженнифер Энистон поразила своей фигурой в черном боди с глубоким вырезом
Фокус
2025-07-10T09:37:25Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
У этих знаков Зодиака в июле возникнут проблемы в семье: у кого не выдержат нервы
Comments UA
2025-07-10T11:07:40Z
Пять лет и начнется: мужчина предрекает войну и запасается едой на годы вперед
Фокус
2025-07-10T10:16:03Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
В Сумской области Закарпатье задержали диверсантов-поджигателей. ФОТО
Новости Украины
2025-07-10T10:43:10Z
Ракетный обстрел Киева: среди погибших - молодая сотрудница полиции
BigMir
2025-07-10T10:40:29Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
В Киеве водитель, находившийся в розыске ТЦК, укусил полицейского во время задержания
Новости Украины
2025-07-09T18:55:10Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Отвлекся на дороге – отберут авто: украинским водителям готовят жесткие санкции
Знай
2025-07-10T04:22:23Z
Водителям ужесточились правила: какие авто теперь обязаны проверять дважды в год
Знай
2025-07-09T20:21:40Z
Toyota показала новый раллийный Yaris на водороде
Корреспондент
2025-07-09T18:24:45Z
Эту деталь невозможно отремонтировать: на что обращать внимание при покупке подержанного авто
Фокус
2025-07-09T14:27:48Z
Ред Булл уволил своего многолетнего руководителя
Корреспондент
2025-07-09T10:54:05Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Сбивать "шахеды" станет еще проще: какое оружие создали французы
Comments UA
2025-07-10T11:13:41Z
Samsung может выпустить смартфон без портов: с какой проблемой столкнутся покупатели
Фокус
2025-07-10T10:16:43Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Месси установил уникальное достижение в США
ZN UA
2025-07-10T08:22:42Z
"Челси" – ПСЖ: букмекеры сделали прогноз на финал Клубного чемпионата мира-2025
ZN UA
2025-07-10T08:13:14Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
Российского баскетболиста арестовали во Франции по подозрению в хакерстве против США
ZN UA
2025-07-10T07:55:12Z
"Последние два боя": Усик накануне реванша с Дюбуа заговорил о завершении карьеры
Фокус
2025-07-10T03:46:37Z