MY.UAНовини
Світ знову масово озброюється і готується до глобальної війни: тривожні висновки звіту SIPRI
Світ знову масово озброюється і готується до глобальної війни: тривожні висновки звіту SIPRI

Світ знову масово озброюється і готується до глобальної війни: тривожні висновки звіту SIPRI

Впливовий Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем миру (SIPRI) 28 квітня 2025 року оприлюднив свій традиційний річний звіт з аналізом витрат країн світу на оборону.

Висновки експертів однозначні – ми живемо в епоху безпрецедентного зростання військових витрат. 24 Канал детальніше розповідає, що ховається за "голими цифрами" статистики.

Світ масово озброюється: про що свідчить звіт SIPRI

За даними SIPRI, у 2024 році понад 100 країн світу суттєво збільшили витрати на оборону (та війну). У 2024-му вони зростають 10 рік поспіль і вже досягли показників у 2 718 мільярдів доларів США (тобто майже 3 трильйони), що на 9,4% більше, ніж у 2023 році.

Це є найстрімкішим річним зростанням принаймні з часів закінчення холодної війни. Сам SIPRI оперує даними, починаючи з 1988 року.


Світові військові витрати за регіонами, 1988 – 2024 роки / Інфографіка SIPRI

Щорічне оновлення бази даних СІПРІ про військові витрати доступне на сайті www.sipri.org.

На топ-5 найбільших військових витрат – США, Китай, Росію, Німеччину та Індію – припадає 60% світових витрат, а їхні сукупні витрати складають 1 635 мільярдів доларів США.

Військові витрати зросли в усіх регіонах світу, але найбільше зростання демонструють Європа й так званий Близький Схід.

Пробудження Європи: хто витрачає найбільше

Лідером у Європі за зростанням в абсолютних числах є Німеччина, яка збільшила витрати на 28% – до 88,5 мільярда доларів. Це, на хвилинку, вже четвертий воєнний бюджет на планеті – після США, КНР і Росії (у 2023 році німці були лише сьомими). При цьому Берлін досі "плаває" в межах об'єктивно застарілих 2% витрат на оборону від валового внутрішнього продукту (ВВП), який передбачали ті самі "стандарти НАТО" та які нині неофіційно прагнуть до орієнтиру в 3,5%.

  • Лідером зростання витрат у відсотках до ВВП в Європі є Польща. Військові витрати країни у 2024 році зросли на 31 відсоток до 38,0 мільярда доларів, що складає 4,2% ВВП країни. Нині Варшава подає добрий приклад усім, і Німеччині варто рівнятися на свого східного сусіда.

Власне, це і має статися у 2025-му. За підсумками 2025-го Німеччина гарантовано ще "зросте" і це буде четвертий рік поспіль для неї. Тут є пояснення і воно пов'язане з "ефектом низької бази", бо останні 30 років ФРН лише скорочувала, а точніше – знищувала власні збройні сили.

То ж з початком повномасштабного російського вторгнення і зради США, які фактично залишили Європу віч-на-віч з агресивною Росією, у Німеччині не існує інших варіантів, як значно більше витрачати на оборону.

Для цього за ініціативи канцлера Щольца було створено спецфонд на 100 мільйонів євро, а новий канцлер Мерц отримає надважливий інструмент у вигляді скасування Бундестагом попереднього скликання так званого "боргового гальма", що дозволить збільшити в рази фінансування модернізації та переоснащення Бундесверу, а головне – це буде відбуватися у тісній взаємодії з Україною.

  • У 2024 році Велика Британія збільшила свої військові витрати на 2,8% до 81,8 мільярда доларів, ставши шостою країною у світі за обсягом таких витрат.
  • Військові витрати Франції зросли на 6,1% до 64,7 мільярда доларів, що робить її дев'ятою країною за найбільшим обсягом військових витрат.
  • Швеція збільшила свої військові витрати на 34% у 2024 році до 12,0 мільярда доларів. У перший рік членства в НАТО військовий тягар Швеції сягнув 2% ВВП.


Частка світових військових витрат 15 країн з найбільшими витратами у 2024 році / Інфографіка SIPRI

Загалом усі члени НАТО збільшили свої військові витрати у 2024 році. Загальні військові витрати членів НАТО склали 1 506 мільярдів доларів або 55 відсотків світових військових витрат. З 32 членів НАТО 18 витратили на свої збройні сили щонайменше 2% ВВП, порівняно з 11 у 2023-му, що є найвищим показником з часу ухвалення НАТО керівних принципів щодо видатків у 2014 році.

Європейські члени НАТО загалом витратили 454 мільярди доларів, що становить 30% від загальних витрат Альянсу у 2024 році. Але цього досі недостатньо, оскільки небезпека Росії для Європи так само залишається.

Звір зі Сходу: скільки витрачає Росія

Державу-агресорку зі столицею в Москві автори SIPRI також "засунули" до Європи, завдяки чому військові витрати субконтиненту зросли на 17% – до 693 мільярдів доларів.

Офіційні військові витрати Росії у 2024 році сягнули 149 мільярдів доларів США, що на 38% більше, ніж у 2023 році, і вдвічі більше, ніж у 2015 році.

Це складає 7,1% ВВП Росії та 19% усіх російських державних витрат.

Але потрібно зауважити, що SIPRI оперує відкритими даними й не має доступу до бухгалтерії тоталітарних і закритих країн, тому оперує лише тими даними, які умовні Іран, КНДР та Росія хочуть показати.

Також експерти SIPRI не можуть врахувати небюджетні таємні витрати країн, чим, наприклад, активно користується Росія.

Український рекорд: скільки витрачає Київ

Наша держава, за оцінками SIPRI, є світовим лідером витрат на оборону, якщо рахувати частки ВВП. Це третина всіх витрат країни – 34% (тобто в 17 разів більше, ніж у згаданої вище Німеччини). Нині фактично всі податкові надходження, а також значна частина фінансової допомоги союзників і партнерів йде на фінансування національного спротиву та відсіч російській агресії.


Військові витрати, як частка валового внутрішнього продукту, за країнами, 2024 рік / Інфографіка SIPRI

Загальні військові витрати України зросли на 2,9 відсотка і досягли 64,7 мільярда доларів, що еквівалентно 43% російських витрат.

У 2024 році Україна мала найбільший військовий тягар серед усіх країн світу. Така ціна свободи та спротиву, але іншого варіанту Україна та українці не мають, якщо цього не буде – Росія переможе і тоді наша держава зникне у прямому розумінні. А як це відбувається, росіяни вже показали на прикладі Бучі, Бахмута, Ізюму та інших міст і сіл.

Як озброюється Близький Схід

На Близькому Сході драматично зростають витрати Ізраїлю – за 2024 рік це стрибок на 65%, аж до 46,5 мільярда доларів.

Дивуватися тут також не варто, бо на цей час припала війна в Газі, операція проти "Хезболли" в Лівані, розширення зони окупації в Сирії, масовані авіанальоти на Ємен та Іран, а також регулярні й шалені витрати на ППО та ПРО.

Всього ж військові витрати на Близькому Сході у 2024 році сягнули приблизно 243 мільярдів доларів США, що на 15 відсотків більше, ніж у 2023 році, і на 19 відсотків більше, ніж у 2015 році.

При цьому попри поширені очікування, що багато країн Близького Сходу збільшать свої військові витрати у 2024 році, значне зростання було обмежене Ізраїлем і Ліваном. Натомість в інших країнах або не збільшили суттєво витрати у відповідь на війну в Газі, або не змогли цього зробити через економічні обмеження.

Саудівська Аравія у 2024 році була лідером за обсягом військових витрат серед країн на Близькому Сході та сьомою у світі. Її військові витрати дещо зросли на 1,5%, досягнувши приблизно 80,3 мільярда доларів, але все одно на 20% нижче, ніж у 2015 році, коли доходи країни від продажу нафти досягли піка.

Військові витрати Ірану скоротилися на 10% у реальному вираженні до 7,9 мільярда доларів у 2024 році, попри його участь у регіональних конфліктах і підтримку регіональних маріонеток.

Вплив санкцій на Іран серйозно обмежив його можливості збільшувати витрати. Але треба зважати, що наразі немає надійних цифр для аналізу воєнної співпраці Ірану з Росією. Тому аналітика по Ірану – це "чорна діра", в якій ховаються його підземні ракетні міста, що мають потенціал і здивувати, і шокувати.

Що відбувається з Америкою

Військові витрати США у 2024 році зросли на 5,7% і досягли 997 мільярдів доларів, що становить 66% загальних витрат НАТО і 37% світових військових витрат у 2024 році.

Значна частина бюджету США на 2024 рік була спрямована на модернізацію військового потенціалу і ядерного арсеналу США з метою збереження стратегічної переваги над Росією і Китаєм.

Якими будуть витрати США у 2025 році – залишається загадкою. Бо з одного боку є заяви міністра оборони про збільшення бюджету Пентагону до історичного трильйона доларів, а з іншого – драматичні скорочення оборонного відомства за ініціативи Ілона Маска. Вони вже набули ознак чисток і часто спрямовані на дуже чутливі оборонні сектори, як-от ядерна безпека, розвідка, розробка нових видів зброї тощо.

Також останні події довели, що США суттєво відстають у так званій війні дронів, а американський флот програє китайському. Крім того, Америка має системну проблему з оборонними закупівлями, а також розробкою і впровадженнями нових технологій. Оборонний сектор і промисловість надто забюрократизовані, корумповані та неефективні. Чи розв'язує ці проблеми звільнення Маском провідних інженерів, замість перевірки підрядників, чи відкриття міністром Гегсетом спеціальної гримерки – питання риторичне.

Азія – рівняння на Китай

Китай нині другий у світі за обсягом військових витрат. У 2024-му Пекін збільшив свої військові витрати на 7% до приблизно 314 мільярдів доларів США. Це стало результатом тридцятирічного зростання поспіль.

На Китай припадає 50 офіційних відсотків усіх військових витрат в Азії та Океанії, інвестуючи в постійну модернізацію своїх збройних сил і розширення можливостей кібервійни і ядерного арсеналу. Для чого та як довго це триватиме – дуже цікаве питання, і часткове "вмивання рук" США у питанні підтримки Тайваню може бути частиною відповіді.

Витрати Тайваню зросли на 1,8% у 2024 році та сягнули 16,5 мільярда доларів.

На тлі ризиків імені Трампа, які у 2024 році вже були наявні, але не були конкретизованими, залишеною наодинці почуває себе не лише Європа, але і її азійські союзники.

Так, військові витрати Японії зросли на 21% до 55,3 мільярда доларів у 2024 році, що є найбільшим річним приростом з 1952 року. Її військовий тягар досяг 1,4% ВВП, що є найвищим показником з 1958 року. Дуже легко припустити, що у 2025-му році ця тенденція продовжиться, а витрати ще більше зростуть. Таким буде ефект від авантюрних заяв і дій США.

Військові витрати Індії, п'ятої за величиною у світі, зросли на 1,6% до 86,1 мільярда доларів.

Африка – дешево і сердито

Військові витрати в Африці у 2024 році склали 52,1 мільярда доларів США, що на 3% більше, ніж у 2023 році, і на 11 відсотків більше, ніж у 2015 році.

Але ми знаємо, що в Африці воюють не грошима, а всім іншим. І саме тут, на жаль, традиційно найбільше жертв. Тут маємо "конфлікти на будь-який смак" – це й громадянські війни, і державні перевороти, і визвольні змагання, і війна з тероризмом.

Тут діють повстанці, регулярні частини, найманці з усіх куточків світу, а особливо – Росії (нова версія "Вагнеру"), терористи та просто релігійні фанатики. І все це дуже й дуже бюджетно, бо більшість учасників не мають грошей на літаки й обходяться мачете, "калашами", а тепер ще й "мавіками". Нині вони є на озброєнні навіть у туарегів, не кажучи вже про суданські урядові війська.

Континент через різні причини є таким собі пороховим льохом, і простіше перелічити африканські країни, де нині немає загрози нової війни, ніж де вона або є, або може вибухнути. Особливо, коли решті світу нині явно не до Африки.

Тривожні висновки

Не потрібно бути великим експертом, щоб зрозуміти, до чого все йде. Достатньо лише відкрити стрічку поточних новин, але з цифрами все це виглядає ще страшніше. Бо зафіксовано найшвидше річне зростання після закінчення холодної війни, а значить – є підстави вважати, що світ на порозі великого глобального зіткнення і далеко не факт, що воно буде у "холодному форматі".

Власне, не було воно "холодним" і тоді, адже світ здригався від так званих "локальних війн", які за масштаби та кількістю жертв часто виходили за межі визначення, просто вони не відбувалися в Європі, а бовваніли "десь на периферії".

Нині ж ситуація геть інша, бо маємо і найбільший воєнний конфлікт в Європі з часів Другої світової, і чимало інших війн, які завдяки інтернету раптово опинилися на відстані витягнутої руки, на долоні якої лежить смартфон.

З чим має справу світ у 2025 році:

  • війна в Україні та ядерний шантаж Росії на адресу союзників України;
  • конфлікт у Газі та Лівані;
  • наслідки громадянської війни в Сирії та "курдське питання";
  • війна з ІДІЛ та іншими терористичними організаціями, зокрема африканськими "філіями" ісламістів;
  • загострення ситуації навколо Ірану та погрози Тегерану на адресу усіх союзників США в регіоні;
  • операція США проти єменських хуситів і їхня блокада Червоного моря;
  • громадянська війна в Судані;
  • протистояння в Ефіопії;
  • конфлікт в Сахелі;
  • війна за сфери впливу в Лівії;
  • конфлікт Конго і Руанди;
  • чергове загострення між Пакистаном та Індією;
  • проблема КНДР та участь експедиційного корпусу корейських комуністів у війні проти України;
  • сутички на кордоні Вірменії та Азербайджану;
  • проблема Тайваню та агресивні дії Китаю у Південнокитайському морі;
  • плани Венесуели щодо анексії Гаяни;
  • погрози Трампа на адресу Панами, Мексики, Канади, Данії.

Це лише короткий перелік тих конфліктів і протистоянь, що на слуху і постійно перебувають у полі зору, а ще є чимало інших, які опинилися в силу різних причин на периферії уваги світу, але від того не стали менш кривавими. Крім того, нині чітко вимальовуються контури нових конфліктів і протистоянь, найбільшим з яких, мабуть, є потенційна війна між США та Китаєм, яка геть не теоретична опція, особливо якщо враховувати непередбачуваність нового господаря Білого дому та впертість пекінського керівництва.

Варто розуміти, що драматичне зростання воєнних витрат зараз не досягається коштом економічного зростання, бо світ нині перебуває у майже рецесії та досі відчуває наслідки пандемії ковіду. Це означає, що воєнні бюджети наповнюються коштом "соціалки" та економічних компромісів. Це може бути прийнятно для успішних країн (хоча далеко не всіх), але має стати додатковим фактором нестабільності для бідних, а це вже новий крок до громадських протистоянь.

Як вплине на цю нестабільну ситуацію непродумана митна війна, яку розв'язали США проти всього світу? Так питання вже не стоїть, його давно варто переробити з "як" на "коли".

Звісно, частково безпрецедентне зростання світових військових витрат можна списати на інфляцію та зростання цін на зброю, яка стає все більш технологічною, а такі війни, як в Україні, лише доводять, що потрібні величезні запаси та масовість, бо війна буде саме такою, а не протистоянням компактних елітних загонів і натисканням на кнопочки. Точніше, "кнопочки" будуть також, але витрати на них і кількість буде шалена. І все це в форматі кіберпанку, де надсучасна зброя може опинитися поряд із гарматами часів Другої світової.

З усього цього маємо дуже тривожний дзвіночок, точніше – прямий сигнал. Світ готується до нової великої війни та воліє тримати порох сухим, а "мавіки" зарядженими.

Теги за темою
Оружие
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Нідерланди зробили гучну заяву щодо постачання систем Patriot для України
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:39:20Z
Білий дім вилучив з преспулу WSJ через статтю про Трампа
Европейская правда
2025-07-22T05:31:07Z
Син Байдена каже, що невдалий виступ його батька на дебатах був спричинений прийманням ліків
Европейская правда
2025-07-22T05:25:36Z
Мережа російських Telegram-ботів залишає коментарі за допомогою штучного інтелекту
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:09:13Z
Скандал із листом до Епштейна. Трамп покарав The Wall Street Journal
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T03:57:30Z
Що змусить Путіна сісти за стіл переговорів: аналіз ISW
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T03:33:17Z
ЄС готує новий пакет санкцій проти Росії – МЗС Франції
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T03:15:30Z
Обстріл Одеси та Сум: головне за ніч
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T02:24:15Z
Загинув поблизу селища Удачне на Донеччині. Згадаймо Владислава Леусенка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:00:27Z
На Київщині на трьох пляжах виявлено перевищення кишкової палички. Де можна купатися
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:51:46Z
Атака на Краматорськ: росіяни вночі вбили дитину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:36:05Z
Карта бойових дій в Україні станом на 22 липня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:51:08Z
В Україні дощитиме: погода на 22 липня
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T03:03:57Z
Речник «Хортиці» розповів про ситуацію на адмінкордоні Дніпропетровщини
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T02:45:21Z
79-річна рекордсменка з написання радіодиктантів зі Львова залишилась без житла через обстріл РФ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T02:06:08Z
Окупанти атакували Одесу ударними безпілотниками
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T00:45:46Z
В Одесі прогриміли вибухи: місто атакують ворожі дрони
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T23:33:20Z
Львів оголосив тендер на відбудову музею Шухевича
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:48:59Z
Ідеальні для перегляду після роботи: 3 українські серіали, які можна подивитися за тиждень
24tv
2025-07-21T15:30:03Z
Microsoft створить цифрову копію собору Паризької Богоматері
УкраинФорм
2025-07-21T15:27:08Z
Дитяче Євробачення-2025: хто боротиметься за шанс представити Україну на конкурсі
24tv
2025-07-21T15:00:17Z
На 43-му році пішла з життя актриса театру Франка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T14:33:53Z
Легенда не одного покоління: не стало зірки "Місія нездійсненна" і Бродвею
GlavRed
2025-07-21T14:27:31Z
Війська РФ обстріляли театр у Херсоні, пошкоджений фасад
УкраинФорм
2025-07-21T14:27:15Z
Щасливий від найпершої зустрічі: Бакланов розповів про нову закоханість після розлучення з Цимбалару
Вива
2025-07-21T14:21:49Z
Зірка "Папіка" Даша Петрожицька чесно про те, чому рідко грає в кіно: "Хочеться чогось іншого"
24tv
2025-07-21T14:00:51Z
Знахідка для тих, хто дотримується здорового харчування: який фрукт містить найбільше білка
Gazeta UA
2025-07-21T15:09:18Z
Чому не можна заливати чай окропом: секрет ідеального заварювання
GlavRed
2025-07-21T14:27:44Z
В Україні облік медканабісу інтегрували з електронною системою охорони здоровʼя
УкраинФорм
2025-07-21T12:45:06Z
"Хрестики" тут не допоможуть. Як швидко прибрати свербіж після укусу комара
Telegraf
2025-07-21T12:42:47Z
Чому кури несуть дрібні яйця: 4 причини та їх вирішення
GlavRed
2025-07-21T12:27:20Z
Вчені виявили зміни в очах після вакцинації від COVID-19
360ua.news
2025-07-21T12:03:48Z
У Польщі зафіксовано спалах холери
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T11:48:08Z
Нова соцдопомога: медичні огляди та підтримка з документами
Знай
2025-07-21T11:36:36Z
У США чоловік загинув через те, що зайшов в кабінет, коли там працював МРТ апарат
24tv
2025-07-21T11:24:14Z
Які країни світу заробляють на туризмі найбільше: інфографіка
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T17:36:48Z
Суперголоволомка: знайдіть 5 відмінностей на картинці з дівчиною з парасолькою за 45 с
GlavRed
2025-07-21T15:27:57Z
Немає оливок вдома? Альтернативи для салатів, піци, закусок чи коктейлів
Telegraf
2025-07-21T15:21:42Z
Куди поїхати на відпочинок влітку: 5 найкращих туристичних напрямків в Україні
24tv
2025-07-21T15:03:07Z
Смузі для схуднення: зберігайте простий рецепт вечері для стрункої фігури
Gazeta UA
2025-07-21T14:57:56Z
Яким людям вдається найшвидше знайти кохання
24tv
2025-07-21T14:45:32Z
Змішайте кабачки з вівсянкою: рецепт оладок, які ви ще точно не готували
Telegraf
2025-07-21T14:36:44Z
Від нього просто зносить дах: неймовірний рулет "Снікерс", який вдасться у всіх
24tv
2025-07-21T14:33:07Z
Чи зможете ви знайти 4 яблука за 15 секунд: надзвичайна загадка для найрозумніших
GlavRed
2025-07-21T14:27:21Z
Прибутковість агровиробництва зросла: EBITDA збільшився до 402 $/га
AgroPortal
2025-07-22T06:00:47Z
Через аномальну спеку підскочили ціни на продукти по всьому світу – FT
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:36:10Z
Уряд України офіційно ліквідував Мінагрополітики
Agravery
2025-07-22T05:21:02Z
На окупованих територіях пропав врожай пшениці – Андрющенко
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:18:12Z
Посуха знищує пізні культури на півдні України: як домогтися компенсації від держави
AgroPortal
2025-07-22T05:00:44Z
Ліквідація аграрного відомства. Крок вперед, чи два назад?
AgroPortal
2025-07-22T03:00:52Z
РНБО запровадила мораторій на перевірки бізнесу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:03:25Z
Мораторій із винятком. Президент розповів, яка сфера бізнесу залишиться під особливим контролем
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T17:57:57Z
Мільярдні втрати. Гетманцев розповів про наслідки тіньової торгівлі технікою
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:18:16Z
Україна та Данія розробляють перехоплювач дронів зі штучним інтелектом
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:00:12Z
Штрафи ТЦК за неоновлення даних. Що змінилося і чого чекати військовозобов'язаним
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:48:27Z
Стало відомо, скільки засуджених служать у лавах ЗСУ
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:27:50Z
Повернені з полону українці можуть допомогти звільненню своїх побратимів: подробиці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:57:22Z
22 липня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T03:06:41Z
Керівництво Академії МВС розібрало квартири, яке обіцяло пільговикам і ветеранам – розслідування
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T18:33:30Z
У Підмосков’ї російська ППО знищила житловий будинок
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T17:18:07Z
Міленіали обирають «тихі відпустки» без відома керівництва: світ захопив новий тренд
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:42:03Z
Чому в Україні нашестя сарани: науковець надав роз'яснення
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:33:13Z
Олімпійський чемпіон з РФ, який погорів на допінгу, поскаржився на англосаксів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:42:50Z
Поліція затримала киянина, який відкрив стрілянину, святкуючи перемогу Усика
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T05:33:07Z
Українські арбітри працюватимуть на грі кваліфікації Ліги чемпіонів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:30:13Z
Україна здобула першу нагороду Європейського юнацького олімпійського фестивалю
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:03:20Z
Олександр Караваєв: На зборах навантаження важливіші за результат
Football.ua
2025-07-21T15:30:06Z
Сауль передумав переходити в Трабзонспор
Football.ua
2025-07-21T15:24:45Z
Діас погодив контракт з Баварією – Романо
Football.ua
2025-07-21T15:24:20Z
Зоря підписала бразильського хавбека Руана Олівейру
Football.ua
2025-07-21T15:21:45Z
Місію виконано, – Усик звернувся до вболівальників після перемоги над Дюбуа
24tv
2025-07-21T15:18:59Z
Авіакатастрофа у столиці Бангладеш: кількість жертв зросла
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:30:24Z
РФ пошкодила торговельний центр у Сумах: серед поранених – дитина
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:12:53Z
РФ вдарила по Одесі: є постраждала, зайнялася пожежа на парковці
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T03:42:56Z
П'яний чоловік знущався з собаки, бо той з'їв його обід: поліція затримала зловмисника
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T01:27:14Z
У Британії двоповерховий автобус з пасажирами врізався в міст: є постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T22:21:56Z
Отруєння в ресторані Кацуріна: у потерпілих виявлено сальмонельоз
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T17:21:24Z
Авіакатастрофа в Індії: розшифровано чорні скриньки літака Boeing
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T16:27:04Z
У Рівному водій на Range Rover тікав від патрульних і врізався в магазин
УкраинФорм
2025-07-21T16:18:01Z
У Києві знищили бойову частину збитої російської ракети Х-69, що впала біля будинку
УкраинФорм
2025-07-21T15:21:32Z
YouTube-канали Китаю, Росії та інших країн видалено: названо причину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T06:00:22Z
Прогноз магнітних бур на 22-24 липня: якою буде сонячна активність
ГЛАВКОМ NET
2025-07-22T04:15:34Z
Мережа російських Telegram-ботів залишає коментарі за допомогою штучного інтелекту
ГЛАВКОМ NET
2025-07-21T20:21:20Z
Як закрити ФОП через Дію: покрокова інструкція
Хвиля
2025-07-21T15:21:47Z
Як зрозуміти, що смартфон скоро зламається: неочевидні ознаки, які не можна ігнорувати
InternetUA
2025-07-21T15:21:18Z
На це пішло 20 років: створено "магічні стани" для боротьби з помилками у квантових комп'ютерах
24tv
2025-07-21T15:09:27Z
Сейсмічна активність Єлловстоуна виявилась удесятеро вищою, ніж вважали
360ua.news
2025-07-21T15:05:58Z
У Windows 11 знайшли приховану функцію
InternetUA
2025-07-21T15:01:08Z
Гряде нова ера гаджетів: у Китаї готують тонкий смартфон із надвитривалою батареєю
Фокус
2025-07-21T15:00:42Z
Японські авто, яких краще уникати: моделі, що можуть розчарувати у 2025 році
Фокус
2025-07-21T15:21:16Z
Форд попереджає: термін дії найвигідніших пропозицій на електрокари в США скоро закінчиться
Топ Жир
2025-07-21T14:33:31Z
Ексклюзив для церемонії "Оскара": на продаж виставили найдорожчий Volkswagen Beetle
Фокус
2025-07-21T14:06:48Z
GMC має нові плани на майбутнє, і вони не такі, як ви думали
Топ Жир
2025-07-21T14:03:52Z
FX Super One — мінівен майбутнього від Faraday Future з ШІ, масажем та екраном на радіаторі
ITC
2025-07-21T13:37:59Z
Гроза вулиць: електросамокат Bo The Turbo за $30 000 розганяється до 160 км/год
ITC
2025-07-21T13:37:01Z
Чому бензобак в одних авто зліва, а в інших справа: відповідь введе у ступор
GlavRed
2025-07-21T13:27:57Z
Новий електричний пікап Isuzu вражає своєю високою вартістю
Топ Жир
2025-07-21T13:18:10Z
Недорогі та безпроблемні: експерт назвав кращі авто для початківців вартістю до $10 000
Фокус
2025-07-21T13:00:52Z