/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F3ca60cf88d3460e7059b0e42202d9ad7.jpg)
Турецькі розробники представили концепцію нового підводного бойового човна MILDEN
Командувач Військово-морських сил Туреччини офіційно підтвердив наміри країни розпочати розробку атомних підводних човнів після завершення програми дизель-електричних субмарин класу Reis. Заява прозвучала на фоні розвитку національної ядерної енергетики, включаючи будівництво АЕС «Аккую» за участі російської компанії «Росатом» та плани Анкари досягти 20 гігаватів ядерної генерації до 2050 року.
Туреччина наразі реалізує проект MILDEN — розробку повністю вітчизняного підводного човна, який потенційно стане першим із вертикальними пусковими установками для крилатих ракет. Перші моделі, ймовірно, використовуватимуть незалежну від повітря (AIP) силову установку з літій-іонними акумуляторами, тоді як друге покоління може отримати ядерну силову установку.
Паралельно продовжується будівництво підводних човнів класу Reis — модифікованої версії німецьких субмарин Type 214 з турецькими інноваціями. Ці удосконалення включають паливні елементи на рідкому водні, національні торпеди Akya, крилаті ракети Atmaca і Gezgin та системи постановки мін Malaman. Перший човен, TCG PiriReis, увійшов до складу флоту у 2024 році, ще п’ять знаходяться на різних етапах побудови.
Підводні човни класу Reis — турецький варіант німецької серії Type 214 з повітронезалежною енергетичною установкою (AIP), адаптований для потреб ВМС Туреччини. Їх будують на корабельні Gölcük у межах програми «New Type Submarine Project» з локалізацією німецьких технологій.
Кораблі мають водотоннажність близько 1 850 тонн у надводному положенні й до 2 000 тонн у підводному. Довжина корпусу — близько 65 м. AIP-система на базі паливних елементів дозволяє залишатися під водою до 3 тижнів без спливання. Оснащення включає торпеди, протикорабельні ракети (у перспективі — Harpoon Block II) та сучасні сенсори. Екіпаж — близько 27 осіб.