MY.UAНовини
Звичайні герої. Історія Богдана Майорова, який приїхав рятувати поранених за 10 хвилин після атаки на Суми 13 квітня
Звичайні герої. Історія Богдана Майорова, який приїхав рятувати поранених за 10 хвилин після атаки на Суми 13 квітня

Звичайні герої. Історія Богдана Майорова, який приїхав рятувати поранених за 10 хвилин після атаки на Суми 13 квітня

Коли російська ракета влучила в центр Сум, Богдан Майоров за лічені хвилини дістався до місця удару. Хлопець, який навчає людей домедичної допомоги, опинився в епіцентрі трагедії. Історію Богдана, його спогади про 13 квітня і поради цивільним — розповідає сумське видання ЦУКР. 

«Синдром рятівника»

Російська атака на Суми у Вербну неділю 13 квітня 2025 року забрала життя 35 людей і понад сотню покалічила. Цей удар по-своєму травмував напевно кожного жителя міста. Водночас 13 квітня стало й черговим днем, коли українці об’єдналися й показали свою силу допомагати ближньому.

Богдан Майоров — один із тих, хто побачив із вікон квартири дим у середмісті, зібрав медичне спорядження й за десяток хвилин допомагав постраждалим на місці удару.

Хлопець родом із Дніпровщини переїхав до Сум у 2018-му. Частенько бував у місті й раніше, бо тут жили його родичі. Богдан не має медичної освіти, у Дніпрі вчився на дизайнера одягу. Але обставини змусили хлопця навчитися надавати допомогу людям.

— Батько втрачав свідомість і падав із судомами, у молодшої сестри виявили десь у п’ятому класі рак. Її довго лікували й слава Богу вилікували. Дядько, який жив у Сумах, пережив третій інсульт, я допомагав йому після цього. Так мені довелося розібратися в медицині, — розповідає Богдан Майоров.

Хлопець ділиться, що з психологами визначив, що має синдром рятівника. Каже, коли люди просто відпочивають на пляжі, він через тривожність може аналізувати, що робитиме, якщо комусь стане зле.

Богдан почав волонтерити на початку повномасштабного вторгнення. У лютому-березні 2022-го він шукав військовим в оточених Сумах амуніцію, форму. Допомагав цивільним: розвозив пакети з їжею, ліками, дитячими товарами.

— Відтоді я почав більше цікавитися й медициною. Зрозумів різницю між тактичною медициною та домедичною допомогою, яка більше для цивільних, і не потрібно працювати зі зброєю, не треба нікого евакуйовувати в безпечну зону, — пояснює хлопець.

Поступово заняття тактичною медициною принесло Богдану ще один важливий результат — він став менше тривожитися через можливі небезпеки.

— Раніше мене завжди лякала невизначеність. Коли я чогось не знав або не контролював, я виходив із зони комфорту. У мене була паніка на початку вторгнення, бо не знав, що робити й чого очікувати. Але зараз мені живеться спокійніше, ніж раніше. Я навіть не лякаюсь вибухів, попри поганий сон, — ділиться хлопець.

Приблизно пів року тому Богдан доєднався до «Купини». Це сумська громадська організація, що навчає тактичної та «цивільної» медицини. Зараз він помічник інструктора з такмеду.

— Спочатку я був просто учнем, навчався для себе: дізнавався, що треба мати в аптечці, як діяти в критичних ситуаціях тощо. Потім на сторінці «Купини» написали, що потребують інструкторів. Я пройшов кілька додаткових курсів, щоб впевнитися, що маю достатньо знань, і отримав своє місце в команді.

Спершу Богдан спостерігав за роботою колег, знайомився з внутрішніми правилами. Згодом на тренінгах став показувати учасникам, як накласти пов’язку, турнікет, як перевірити, чи все зробили правильно.

Під час навчань ми стараємося імітувати реальні ситуації, тому ріжемо одяг, використовуємо штучну кров. Завдання — не дати знання, а дати навички, тому в нас немає «води». Залишається лише те, що пам’ятають твої руки

Організація проводила тренінги щовихідних: субота — теорія, неділя — практика та стрес-імітація. Зараз заняття відбуваються рідше — раз на два тижні, а також за запитом у Конотопі, Тростянці та інших містах області.

— На жаль, приходить небагато людей. Думають, що трагедія трапиться не з ними, я і сам такий був. Але, на жаль, з вами може статися все що завгодно.

Можна сховатися у квартирі, в коридорі або у ванній, але це не значить, що тебе не зачепить. Навіть якщо прилетить, а ти в туалеті — у багатьох там плитка, яка наробить багато ран. Якщо вдасться вижити, треба вміти якнайшвидше зупинити кровотечі. Саме через кровотечі найбільше смертей під час війни

Кинули слухавки й виїхали на місце

Богдан Майоров розповідає, що з вікон своєї квартири добре бачить різні куточки Сум. Тож 13 квітня, коли росіяни вдарили по місту балістичними ракетами, він одразу помітив наслідки.

— Почув перший вибух, дуже гучний. Кажу про це телефоном «Єноту», товаришу, який теж з «Купини», а він: «Та ні, нічого немає». До нього на проспект Перемоги звук дійшов лише за кілька секунд. За мить — другий вибух, ще гучніший. Ми кинули слухавки й виїхали на місце, — пригадує хлопець.

Богдана менше, ніж за 10 хвилин, довіз до Конгрес-центру товариш. Хлопець вже був у броні, з аптечками, турнікетами, в рукавичках. Щойно вийшов з автівки, оголосили про загрозу ще одного удару.

— Люди почали тікати, я трохи розгубився, але вирішив бігти до поранених. Знайшов «Єнота» й ми почали працювати вдвох. На місці було чимало волонтерів і цивільних з аптечками. Рятувальники та медики теж поступово під’їжджали, — розповідає Богдан.

Хлопець згадує, що одразу треба було вирішити, кому допомогти насамперед. Він аналізував, де є люди з видимими або невидимими травмами, ранами, кровотечами.

— Біля Конгрес-центру я нікого не побачив у той момент, тому побіг далі до Петропавлівської. Там були поранені люди й тіла загиблих.

Я підходив до всіх, хто був у крові, розмовляв із ними, питав, чи все добре, що відчувають. Це дуже важливо. Ніхто краще за пораненого не знає, що в нього болить. Але бувають стани шоку, коли людина не відчуває поранення, кров тече, а він каже: «Мені не боляче», бо триває шок

Богдан пояснює, що завдяки спілкуванню не лише дізнаєшся про стан людини, а й підтримуєш її психологічно.

— Людині легше, вона розуміє, що не сама, поруч є допомога, її врятують. Тому розпитував про будь-що, аби відвернути від болю.

Поки триває розмова, той, хто надає допомогу, має оглянути тіло й визначити тип поранення. Якщо травми незначні — накласти бинт, якщо є кровотеча — зупинити її турнікетом чи пов’язкою, що тисне.

Коли ж серед поранених є люди, які мовчать, до них треба підійти першими, радить Богдан Майоров. Якщо людина говорить, отже вона у свідомості й може контролювати ситуацію. Але хлопець каже, що треба ретельно оглядати усіх постраждалих, і наводить приклад.

— Мені розповідали про випадок із ДТП на перехресті Героїв Крут і дев’ятого мікрорайону. З однієї автівки вийшов чоловік і сів на бордюр, каже: «Все нормально, допомагайте іншим, я почекаю». Але в нього була перебита артерія на нозі, кров швидко витікала й він помер, хоч і поводився спокійно через шок.

Найважче — бачити емоції людей

13 квітня Богдан уперше працював у реальних умовах із вибуховими травмами. На місці удару найважчим було бачити емоції людей, які втратили рідних, а не самі травми й кров, каже хлопець.

— У мене зараз так психіка працює, що негативні моменти не запам’ятовуються. Таке враження, що організм виштовхує негатив, бо його вже забагато. Після побаченого емоційно важко, постійно сняться жахи, сон поганий, — ділиться хлопець.

Що пам’ятаю з місця — багато тіл: згорілих, понівечених, розірваних, мертвих. І очі близьких, рідних, які бачать це. В їхніх очах не просто біль — здається, рухнув цілий світ

Коли Богдан вчився надавати допомогу, він думав, що стане зле від вигляду крові та ран. Але найбільшим випробуванням став саме емоційний тиск.

— Стоїш, а там мама плаче над дитиною, рідні телефонують, а відповіді вже не буде. Це для мене важче сприймати, ніж бачити кров і поранення, — каже хлопець.

Коли пораненим надали невідкладну допомогу Богдан із товаришами, на ношах виносили постраждалих з укриттів до бригад професійних медиків.

— На щастя чи на жаль, мені не знадобилося жодного турнікета. Далі ми обходили двори, щоб перевірити, чи немає там постраждалих. В одному чоловік каже: «Там бабуся у квартирі на першому поверсі, живе сама, не відчиняє». Ми залізли через вікно. З нею все було добре, ми просили вийти в укриття, але вона відмовилася.

Попри стрес, хлопець вирішив зафіксувати трагедію на відео. Він увімкнув камеру на телефоні й причепив його до амуніції. Богдан опублікував відео на Facebook, де його поширили понад 4 000 разів.

Що заважало рятувати поранених

Богдан Майоров каже, що на місці удару заважала хаотичність. Не вистачало чіткого алгоритму дій, тому кожен займався тим, що вважав за потрібне.

— Мала бути краща координація. Можна було поділити людей на групи, як у бойових групах є «Альфа», «Браво». Кожна має свого командира і ще один загальний для обох груп. Було б краще, якщо відповідальні люди їхали б на місце і координували, хто куди рухається, — вважає Богдан.

Також рятувальникам, на думку хлопця, заважали люди, які просто прийшли подивитися на трагедію.

— Заважали цивільні, які не мали ні аптечок, ні навичок, але прибігли подивитися. Їх було не дуже багато, та ти не міг зробити те, що необхідно, — говорить Богдан.

На думку хлопця, сцени з кіно впливають на те, як цивільні сприймають допомогу постраждалим людям. У фільмах одразу користуються дефібрилятором, роблять штучне дихання, але це часто неправильно, додає він.

— Якщо в людини критична кровотеча, і ми починаємо робити серцево-легеневу реанімацію, то ми як насос — качаємо, а кров виходить швидше, і людина швидше помирає. Тобто, ми зробимо ще гірше, допоможемо померти, — пояснює Богдан.

Хлопець підкреслює, що багато речей, які пишуть у підручниках, на практиці працюють інакше. Наприклад, за правилами при пневмотораксі треба заклеювати рану на видиху.

— Але уявіть ситуацію: всі кричать, ніч, темрява, у вас немає ліхтарика. Як ви зрозумієте в темряві, видихнула людина чи ні? А якщо вона без свідомості? Ви самі теж стресуєте. Головне — заліпити, щоб повітря не проходило, — вважає хлопець

Богдан Майоров наголошує, що в критичні моменти потрібно пам’ятати основний принцип.

— Ми рятуємо життя, а не здоров’я. Здоров’я будуть рятувати пізніше медики. Наша задача — врятувати життя.

Знати, що кладеш в аптечку

Богдан переконує, що базова аптечка для цивільного не коштує дорого — до 2 000 гривень.

— Мінімально варто мати турнікет, тампонаду, ізраїльський бандаж, оклюзійну наліпку (якщо немає, можна використати армований скотч), термоковдру, бинти. Хоча б усього по одному.

Хлопець підкреслює — аптечка має бути у швидкому доступі. Якщо ви носите її в рюкзаку, то зможете надати допомогу комусь. Коли ж знадобиться допомога вам, то незнайома людина, яка навіть відкриє ваш рюкзак, просто витратить час, щоб розібратися, що там є, пояснює Богдан.

— Китайське все дешевше, але не треба з цим експериментувати. Ми замовляли з AliExpress різні медичні речі і якість була жахливою. Турнікет можна було просто розірвати рукою, а тампонада приїхала не щільна, а тоненька.

Коли ти кладеш щось в аптечку, ти маєш знати, що з цим робити і як це застосовувати. Просто покласти за фотографіями чи описом — недостатньо

Богдан Майоров радить регулярно тренувати навички, бо в стресовій ситуації залишаються тільки навички. Це треба робити хоча б раз на три місяці. Два вихідних виділити, попрацювати й жити спокійніше, каже хлопець.

Нехай у вас будуть навички й знання, які не знадобляться. Коли буде потреба, ви зробите те, що треба

Інформацію про тренінги з домедичної допомоги у Сумах можна знайти в соціальних мережах «Купини» або за телефоном: +38 (073) 835-85-50.

Автор: Артем Король

Джерело: ЦУКР.

Like
Tweet
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
Тина Кароль впервые рассказала про ботокс: "Мы постоянно его добавляем"
Знай
2025-05-03T05:51:22Z
Топ 5 лучших детективных сериалов для просмотра в мае
Фокус
2025-05-03T05:00:56Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
После смерти Папы Франциска стремительно выросли просмотры этого фильма
Comments UA
2025-04-24T09:21:11Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
Сергей Стерненко показал первое фото из больницы после ранения: как выглядит блогер
Фокус
2025-05-01T20:00:23Z
​"В верхней части списка": Притула прокомментировал покушение на Стерненко
Апостроф
2025-05-01T19:34:04Z
Трамп "стал" новым Папой Римским: что известно
Comments UA
2025-05-03T06:28:30Z
США больше не посредник? Украина получила четкое объяснение Госдепа
UAToday
2025-05-03T06:27:10Z
Путин ответил на предложение Зеленского не бить по гражданским объектам и вспомнил удар по Сумам
Comments UA
2025-04-21T17:31:01Z
Тело журналистки Виктории Рощиной вернули в Украину
ZN UA
2025-04-24T12:09:43Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
Подорожание круп в Харькове: что выросло в цене больше всего
Политека
2025-05-03T06:30:43Z
В Україні полуницю продають по 120 гривень за кілограм
AgroNews
2025-05-03T05:07:02Z
МАГАТЭ бьет тревогу: украинские АЭС работают в условиях постоянной опасности
Gazeta UA
2025-04-25T13:27:20Z
Денежная помощь мобилизованным в Харькове: названы суммы и кому принадлежат
Политека
2025-04-22T20:00:28Z
Звонок "из банка" обернется потерей 34 600 гривен: клиентов Приватбанка предупредили
Знай
2025-04-21T20:10:23Z
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Россияне запустили по Украине два "Искандера" и почти две сотни дронов - что из этого смогло остановить ПВО
ZN UA
2025-05-03T06:36:35Z
Украинцам приготовили новый тарифный "сюрприз": за что придется больше платить с мая
Знай
2025-05-03T06:30:42Z
Дроны прошли российскую ПВО: попадание в завод по производству "Шахедов"
Новости Украины
2025-04-24T07:45:11Z
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
2025-04-21T14:27:08Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ 20 апреля: сколько оккупантов ликвидировано
TSN
2025-04-21T06:24:13Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
Раскрыта схема кражи государственных выплат, предназначенных семьям без вести пропавших солдат
Известия Киев
2025-05-03T06:34:44Z
«Пошли в школу и до сих пор не вернулись»: на Киевщине объявили в розыск двух пропавших девочек
Апостроф
2025-05-03T05:33:54Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
В Индии боевики убили около двадцати человек
Корреспондент
2025-04-23T08:13:28Z
В Германии взорвался аккумулятор электросамоката, пять человек получили ранения
Известия Киев
2025-04-22T09:28:14Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
Швеция ужесточила правила соцпомощи для украинцев в 2025 году
Хвиля
2025-05-03T03:00:47Z
Почему люди говорят во сне: сомнолог назвал истинную причину
Gazeta UA
2025-05-02T21:39:23Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Альтернатива оземпику от мира природы: ученые нашли уникальную бактерию
Фокус
2025-05-02T19:57:09Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Справитесь за 30 минут: такие творожные булочки можно приготовить к завтраку или на перекус
Telegraf
2025-05-03T03:15:00Z
Гороскоп на сегодня, 3 мая: не спеши доверять в субботу и не делай резких шагов
Знай
2025-05-03T01:33:20Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
"Пасхальное перемирие": Зеленский рассказал, держит ли слово Путин
Telegraf
2025-04-20T13:18:19Z
Россияне ночью атаковали баллистикой и 183 БпЛА: есть последствия в четырех областях
Лига
2025-05-03T06:33:57Z
Что происходило на фронте: в Генштабе подготовили отчет
Gazeta UA
2025-05-03T06:22:47Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
Враг массированно атаковал Харьков ракетами
Хвиля
2025-04-24T03:57:06Z
Россияне атаковали поселок под Купянском, загорелся дом
Корреспондент
2025-04-21T07:06:54Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
В Реале приняли решение продать одного из членов состава
Корреспондент
2025-05-03T06:21:05Z
Плей-офф НБА: Хьюстон сравнял счет в серии с Голден Стейт
Корреспондент
2025-05-03T05:18:36Z
Парижский клуб празднует возвращение в высший дивизион Франции через 46 лет
Корреспондент
2025-05-03T04:24:20Z
Сидорчук появился на поле на 90+4 минуте и подарил себе гол в день рождения
Корреспондент
2025-05-03T04:12:37Z
Де Брейне приносит победу Ман Сити в игре в Вулверхэмптоном
Корреспондент
2025-05-02T22:39:24Z
Тренер Барселоны определил готовность команды к полуфиналу ЛЧ с Интером
Корреспондент
2025-05-02T22:15:33Z
Вожделенный Фьюри: Дюбуа еще не побил Усика, но уже готов к Фьюри
Корреспондент
2025-05-02T21:03:55Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Штрафы от ПДД могут обернуться конфискацией авто: юрист объяснил детали
Знай
2025-05-03T03:51:06Z
Дорожный знак, по которому приходят большие штрафы: о чем должны знать водители
Знай
2025-05-02T12:51:03Z
На уровень выше: тест-драйв нового Mitsubishi L200
Фокус
2025-05-02T11:15:41Z
Кузов Chery Tiggo 8 CSH успешно выдержал давление массой 11,5 т
Gazeta UA
2025-05-02T10:09:57Z
Водители могут получить штраф: что точно не стоит менять в своем авто
Comments UA
2025-05-02T08:21:47Z
Aston Martin представила самый мощный кроссовер в мире
UAToday
2025-05-02T05:42:18Z
Новое поколение Toyota Camry получило спецверсию
Корреспондент
2025-05-01T16:12:37Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
Названо області, де ріпак найбільше пошкоджують фітофаги
AgroNews
2025-05-03T06:01:13Z
lifecell обвинили из-за тарифа: как оправдался оператор
Telegraf
2025-05-03T05:57:11Z
У березні виробники м’яса птиці підняли ціни на 4,5%
AgroNews
2025-05-03T04:01:03Z
Грандиозный конфуз: Обзор Mandragora: Whispers of the Witch Tree
GameMag
2025-05-02T21:07:00Z
Ученые смогли подслушать "разговор" деревьев и сделали невероятное открытие
UAToday
2025-05-02T20:27:23Z
Официально: Сюжетное дополнение Brushes with Death для Kingdom Come: Deliverance II выйдет в середине мая
GameMag
2025-05-02T20:07:33Z
«Призрак Ётэй» зовёт: Sony начала принимать предзаказы на PS5-эксклюзив Ghost of Yotei в PS Store
GameMag
2025-05-02T20:01:46Z