4 травня - розмова з Володимиром В’ятровичем про те, як перемогли «велику вітчизняну» в Україні
Травень-2025 обіцяє бути особливо щедрим на розмови довкола Другої світової. Так зазвичай буває, коли дата – «кругла», як цьогоріч, - 80 років завершення війни у Європі. Тим паче ця, здавалося б, просто історична дата залишається фактором сучасної геополітики і впливає на перебіг нинішньої війни.
Уже цієї неділі, 4 травня, історик Володимир В’ятрович у столичному книжковому просторі «Сенс» (вул. Хрещатик, 34) о 14:00 проведе зустріч на тему «Як перемогли «велику вітчизняну» в Україні».
Модераторка – Олена Цинтила.
«Поговоримо про подолання одного із основоположних міфів СССР - про «велику вітчизняну війну», який з 1991 став важливим інструментом утримання колишніх республік СССР в орбіті російського впливу, - каже В’ятрович. - Пропаганда та інформаційні операції є невід’ємною частиною агресивної війни Росії. А наша задача - розвінчувати міфи ворога, які він так методично використовує в інформаційній війни проти України».
В основі розмови, зокрема, книга за редакцією Володимира В’ятровича «Війна і міф. Невідома Друга світова», що вийшла у видавництві «КСД».
Одразу після початку війни в 2014 році міф про «велику вітчизняну» в Росії почали використовувати для мобілізації населення на боротьбу проти України. Для нашої ж держави деконструкція цього міфу стала питанням національної безпеки. І його таки вдалося подолати, ба більше - сформувати українське бачення попередньої війни та моделі памʼяті про неї. Одним із ініціаторів цих процесів був власне історик Володимир Вʼятрович, який у 2014-2019-их роках очолював Український інститут національної пам'яті.
Організатори: Видавництво “КСД”, книгарня “Сенс”.
Контакт для медіа: +38 063 628 68 69, history@cdvr.org.ua
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.