/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fb6a645de0b8c40b0a608331f2f4045cc.jpg)
Росія б не напала: Світан припустив, коли Україна отримає достатню кількість балістики
Про це 24 Каналу розповів полковник ЗСУ у запасі, льотчик-інструктор і військовий експерт Роман Світан, зазначивши, що саме балістичних ракет наразі не вистачає українським Збройним Силам. Водночас власне виробництво балістики вирішило б багато проблем.
На Москву не промахнемося
Світан зауважив, що якби Україна мала кілька тисяч власних балістичних ракет, то росіяни б не розпочали повномасштабне вторгнення на нашу територію.
Росія просто б не напала на нас, тому що не нападають на державу, яка може столицю країни, що вчиняє агресію, рознести вщент за кілька хвилин,
– пояснив військовий експерт.
До Москви відстань приблизно у 500 кілометрів – це дальність української балістичної ракети "Грім", проте потрібно мати ще їхню й достатню кількість, щоб уразити ворога.
Тому на Москву не промахнемося. Для нас дуже важлива програма щодо балістики і розробляти її треба було ще 11 років тому. Проте маємо гарні напрацювання, зокрема, ракету "Грім",
– наголосив він.
Важливо й те, що росіянам, за словами полковника запасу ЗСУ, практично немає чим збивати балістичні ракети. Вони не мають комплекси щодо контролю висхідної траєкторії балістичних ракет. Так, 2 травня українські сили відмінусовали в окупованому Криму комплекс "Звєзда" – це локатори дальнього космічного контролю.
Якщо ворог не має інформації про висхідну траєкторію, він вже не вирахує низхідну, тому що балістична ракета рухається майже з космосу на ціль, падаючи зверху.
Якщо кілька сотень балістичних ракет зайдуть на Москву, навіть якщо і росіяни позбивають їхню певну кількість, все ті, що залишаться, влучать по цілях,
– зауважив Роман Світан.
Налагодити серійне виробництво балістичних ракет в Україні, на його думку, можна за 1 – 1,5 роки. Головне обрати систему наведення та відійти від супутників. Тому що Дональд Трамп може знову вимкнути Україні доступ до них, як він це вже робив.
Тому нехай буде не точне наведення з похибкою у кілька десятків чи навіть сотні метрів, але 500-кілограмова боєголовка, якщо буде заходити на військову ціль, то точно не промахнеться,
– впевнений військовий експерт.
Світан припустив, що, імовірно, ця програма вже запущена і вже найближчим часом побачимо роботу української балістики на дальностях 500 кілометрів.
Нагадаємо, що Володимир Зеленський заявив 2 травня, що Україна має максимально прискорити виготовлення власної балістичної зброї, щоб мати "ефективну гарантію безпеку для України".