/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fbfb4b23aa4bd43e44a148f1f75bb9f7e.jpg)
Школа публікує фото дітей: чи треба питати дозволу у батьків
Освітні заклади в Україні дедалі частіше публікують світлини та відео з дітьми на своїх сайтах і в соціальних мережах, однак не завжди з дотриманням вимог законодавства. На цю проблему звернула увагу освітній омбудсмен Надія Лещик, наголосивши на порушеннях права дитини на приватність і безпеку.
За словами Лещик, зйомка та розповсюдження зображень дітей допустимі лише за наявності письмової згоди батьків та самих дітей. Більше того, така згода має бути надана для конкретної мети. Водночас у школах фото- та відеозвіти часто створюють не як форму комунікації з родинами учнів, а в межах внутрішнього звітування перед органами управління освіти.
Омбудсмен також звертає увагу на небезпеку, яку становить безконтрольне збереження та поширення зображень дітей, особливо в умовах воєнного стану. Фото можуть потрапити до сторонніх осіб, що створює додаткові ризики.
Юридично освітній заклад не є загальнодоступним простором. Тому зйомка у школах має проводитися лише з інформованою згодою. Навіть якщо батьки погодились на публікацію, дитина має право відмовитись — її думка є визначальною.
Вчителі не мають права надавати згоду від імені батьків, а заклади освіти не можуть використовувати фото, які самостійно опублікували батьки, без додаткового дозволу. Освітній омбудсмен також закликала органи управління не тиснути на вчителів із вимогою звітувати у вигляді фото- та відеоматеріалів, аби не створювати додаткового навантаження на педагогічних працівників.
Раніше ми розповідали, що у 10 клас пустять не всіх: МОН готує школярам чергове випробування
Також, вступ до вишу без НМТ: для кого скасували обов'язкове тестування у 2025 році