/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F45%2Fa6066ae6dd6166ce5e586a76121df8a0.png)
"Вони розминаються": США засумнівалися у здатності перемогти Китай
Чи вистачить у США сил захистити Тайвань
В цей час США вистачає сил, щоб перемогти Китай, якщо той захоче спробувати окупувати Тайвань. Однак, так може бути не завжди.
Про це розповів командувач сил США в Індо-Тихоокеанському регіоні, адмірал Семюел Папаро під час форуму Інституту Маккейна в Аризоні. Його слова наводить Financial Times.
"Сполучені Штати здобудуть перемогу в конфлікті в його нинішньому стані, використовуючи ту силу, яку ми маємо зараз", — сказав він.
За його словами, Вашингтон володіє вищими можливостями під водою, у космосі та антикосмічних засобах. Однак адмірал попереджає, що Китай будує флот швидше, ніж американці — два китайські підводні човни спускаються на воду на рік, тоді як США за цей час може зібрати 1,4 підводного човна. З бойовими кораблями справи ще гірші — 6 проти 1,8 щорічно.
Папаро підкреслив, що дії Китаю з року в рік стають дедалі агресивнішими. Це у Вашингтоні називають тактикою "жабки в кип'ятку" — поступове підвищення ризику військового зіткнення, з метою змусити противника недооцінювати загрозу доти, поки не стане занадто пізно. Адмірал також зазначив, що Китай також нарощує кількість військових навчань не лише біля Тайваню, а й в інших частинах Тихого океану, доходячи навіть до Австралії.
"Вони розминаються... Вони поступово стають глобальною силою", — сказав він.
За словами Папаро, Пекін віддав своїй армії наказ бути готовим до вторгнення на Тайвань до 2027 року, проте це не означає, що вторгнення розпочнеться. А ось чи відбудеться воно, залежатиме від низки факторів, які включають боєздатність Тайваню і те, наскільки його союзники будуть готові втрутитися.
"Урок історії в тому, що люди завжди кажуть, що Америка ніколи не вплутається в бійку. Але це не відповідає дійсності", — сказав він.
Як повідомлялося раніше, на початку квітня у ЗМІ потрапили таємні плани щодо вторгнення Китаю на Тайвань. Для цього в Пекіні навіть розробили нову стратегію забезпечення морської логістики.