/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F7a3445f25d88affd236bbd89bd8c004c.jpg)
Україна не відмовилась від свободи слова навіть під час війни - МКСК
Про це йдеться на сторінці Міністерства культури та стратегічних комунікацій у Фейсбуці з нагоди Дня свободи преси, передає Укрінформ.
"Щороку 3 травня світ відзначає День свободи преси, що слугує нагадуванням про важливість свободи слова для забезпечення демократії та захисту прав людини. Для нас ця дата стала символом боротьби — щоденної, ризикованої, жертовної", - ідеться у повідомленні.
Саме завдяки журналістам світ бачить, що таке російська агресія, депортація, викрадення дітей, зруйновані міста й окупація.
З 2014 року щонайменше 112 журналістів— українських і міжнародних — побували в російському полоні. З початку повномасштабного вторгнення Росія утримує 30 цивільних журналістів.
Є підтверджені факти катувань, ізоляції, психологічного тиску. Це не поодинокі випадки — це методика російського режиму.
Унаслідок бойових дій загинули 103 журналісти, серед яких семеро іноземних репортерів, які висвітлювали події в Україні.
Українці ніколи не забудуть ціну цієї відваги. Збереження пам’яті про них — це продовження їхньої справи, передача нащадкам розуміння цінності свободи, демократії та культури, а також підтвердження єдності українців у боротьбі за спільні цінності.
"І все ж, навіть під час війни в Україні немає військової цензури. Ми не відмовились від свободи слова. Прийнятий Закон «Про медіа» встановив єдині стандарти протидії мові ворожнечі, дезінформації, захисту прав меншин та дітей", - підкреслили в МКСК.
Як наголошується в повідомленні, "сьогодні ми вшановуємо кожного журналіста, хто не зламався. Пам’ятаємо тих, кого втратили. І дякуємо тим, хто продовжує говорити правду — заради життя, справедливості та майбутнього. Бо свобода слова — це те, що тримає нас разом. І ми не дозволимо її вкрасти".
Як повідомлялося, Всесвітній день свободи преси — один із міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об'єднаних Націй.