MY.UAНовини
Від кабали до "роял-флеш": як Україна уклала "угоду століття" зі США і коли вона запрацює
Від кабали до "роял-флеш": як Україна уклала "угоду століття" зі США і коли вона запрацює

Від кабали до "роял-флеш": як Україна уклала "угоду століття" зі США і коли вона запрацює

30 квітня у Вашингтоні Україна та США уклали багатостраждальну угоду про корисні копалини. Вона врешті заспокоїла Трампа та насправді стала великою дипломатичною перемогою Києва.

24 Канал розповідає та пояснює, чому це не лише моральна перемога, але й потенційно політична.

Довгий шлях до угоди про корисні копалини

Ресурсна чи то пак "мінеральна угода" пройшла через декілька стадій метаморфоз, які подекуди все більше нагадували 7 кіл пекла. Її обриси з'явилися як ініціатива української сторони, щоб заохотити нову адміністрацію США в подальшій підтримці України та створити для неї ситуацію Win-Win.

У такому варіанті проєкт проіснував до січня 2025 року, поки за нього не взялися юристи Трампа (чи ті, хто називають себе юристами, бо до них та їхньої профпридатності виникло чимало запитань).

Вони кардинально змінили суть потенційної угоди та перетворили її на щось, що більше нагадувало кабальну угоду імперії з банановою республікою. Зливи в ЗМІ деталей цього варіанту шокували світ і змусили пригадати вже забутий мем про "цинічних бариг".

Трамп не просто зажадав повернення США допомоги, яку Україна безплатно отримала в часи Байдена, але й "поставив нас на лічильник", буквально втричі збільшивши суму, яку зажадав отримати. Так, мова про 350 мільярдів доларів, при цьому консенсусна оцінка американської допомоги – 110 мільярдів, 5 з яких мали б бути розтягнуті в часі на наступні кілька років.

Україна відмовилась підписувати договір про власне закріпачення і викликала справжню істерику в Трампа та його команди (президент Зеленський був названий диктатором, а Україна – винною за те, що на неї напали). Утім, вже незабаром емоції тимчасово вгамувалися й українським дипломатам вдалося справжнє диво – вони нівелювали всі небезпечні місця "угоди" та перетворили її на цілком позитивний меморандум "за все добре", без усілякої кабали.

Саме такий варіант полетів підписувати 28 лютого 2025 року до США Зеленський. Що відбулося далі – вже історія. Скандал в Овальному домі, ініціатором якого були Трамп і Джей Ді Венс, став, мабуть, головним символом перших 100 днів нового президента США.

Після гучної сварки США вирішили показово покарати України та зупинили всю військову допомогу, зокрема надання розвідувальних даних. Крім того, в ці дні США все активніше почали демонструвати публічну підтримку дій Росії на всіх рівнях, мало не перетворившись на союзника Путіна.

Щоб вгамувати істерику США, на допомогу Україні прийшли її європейські союзники – Франція та Велика Британія, але не лише вони: більшість європейських лідерів доклалися до того, щоб переконати Трампа не рубати з плеча та відновити переговори.

Вони знову стартували після паузи в 10 днів у саудівській Джидді. Там же Україна та США домовились повернутися до переговорів по ресурсній угоді. При цьому Америка виставила ще жорсткіші умови, ніж були в першому кабальному варіанті.

Україна показала свою жорсткість на переговорах

Важко уявити, яких зусиль коштувало українським дипломатам та чиновникам, що брали участь у переговорах, просто стриматись і не придушити шановних, але цинічних "партнерів" просто під час засідань. А проте результат переговорів перевершив усі наші сподівання. Бо українцям знову вдалося увійти в одну річку двічі, здійснивши чергове чудо.

У підсумку всі жорсткі пункти Трампа були нівельовані, і 30 квітня 2025 року Україна та США підписали цілком притомну та прийнятну угоду. Від імені України документ підписувала віце-прем'єрка Юлія Свириденко, а від США – міністр фінансів Скотт Бессент.


Скотт Бессент і Юлія Свириденко / Фото з фейсбук-сторінки Свириденко

При цьому останній не зрадив собі й вже на фініші влаштував істерику, звинувативши Україну ледь не в зриві переговорів, коли дізнався, що документ потребуватиме ратифікації українським парламентом, після чого лише можна буде підписати інші супровідні договори, щоб фіналізувати угоду. Однак і цей сплеск вдалося вгамувати та американців заспокоїти.

Тобто ми опинилися в доволі дивній ситуації, коли Україна виявилась старшою в кімнаті та змушена була навчати США діловій етиці та дипломатії. А ще – демонструвати справжній The Art of the Deal, яким так пишається Трамп і його оточення.

У реальності ж Україна показала свою жорсткість на переговорах і повторила дипломатичний подвиг Талейрана на Віденському конгресі 1815 року, перетворивши кабальну угоду на вигідну та цілком прийнятну.

Вже 1 травня ми отримали її текст і нині угода чекає на ратифікацію у Верховній Раді та подальшого підпису президента, після чого набуде чинності.


Українська делегація під час підписання угоди / фото з фейсбук-сторінки Свириденко

Що передбачає "Угода про корисні копалини"

  • Створення спільного інвестиційного фонду з відбудови України, який залучатиме глобальні інвестиції.

Фонд створюється на рівноправних умовах – 50/50. Жодна зі сторін не матиме голосу, що переважає, але де-факто остаточний контроль за Фондом залишається за Україною.

У першому варіанті – за США, причому потенційні суперечки мали вирішуватись за юридичними нормами США.

Україна домоглася скасування і цієї вимоги й наполягла, щоб юридичні нюанси узгоджувалися відповідно до національного законодавства України та законів ЄС.

  • Надра залишаються в українській власності – це закріплено угодою. Всі ресурси на нашій території та в територіальних водах належать Україні. Саме українська держава визначає, де і що видобувати.

Угода не стосується вже чинних проєктів, а лише нових. Також вона не передбачає змін у процесах приватизації або управлінні державними компаніями – вони й далі належатимуть Україні.

  • В угоді прописаний перелік корисних копалин, видобутку яких вона стосується.

Мовиться про український видобуток алюмінію, сурми, миш'яку, бариту, берилію, вісмуту, церію, цезію, хрому, кобальту, міді, диспрозію, ербію, європію, фтору, плавикового шпату, гадолінію, галію, германію, золота, графіту, гафнію, гольмію, індію, іридію, лантану, літію, лютецію, магнію, марганцю, неодиму, нікелю, ніобію, паладію, платини, калію, празеодиму, родію, рубідію, рутенію, самарію, скандію, танталу, телуру, тербію, тулію, олова, титану, вольфраму, урану, ванадію, ітербію, ітрію, цинку, цирконію, нафти, природного газу.

Цей перелік може бути розширений лише за згодою сторін.

Фонд наповнюватиметься коштом інвестицій і прибутків від нових ліцензій, а не вигаданих боргів, що більше схожі на репарації, тобто всі ці претензії про "350 мільярдів" відкинуті, також США погодились, що Україна не має відшкодовувати допомогу взагалі, адже це були гранти.

  • Також угода відкриває шлях до отримання американської військової допомоги, якої до цього від Трампа не було ані цента. При цьому США будуть готові надавати Україні також і технології.

Як має працювати майбутній Фонд: деталі від Юлії Свириденко:

  • США роблять внесок у Фонд. Крім безпосередньо коштів, вони можуть робити його і новою допомогою – наприклад, системами ППО для України.
  • Україна вносить 50% доходів державного бюджету від нової ренти на нові ліцензії на нові ділянки. Україна також може робити додаткові внески, окрім цього базового, якщо вважатиме за необхідне. Йдеться про співпрацю на десятиліття вперед.
  • Далі Фонд інвестує у проєкти із видобутку корисних копалин та нафти й газу, а також в супутню інфраструктуру чи перероблення. Конкретні інвестиційні проєкти, на які будуть спрямовані кошти, Україна і США визначатимуть спільно. Важливо, що Фонд може інвестувати виключно в Україну.

Ми очікуємо, що перші 10 років прибутки та надходження фонду не розподіляються, а можуть лише інвестуватись в Україну – у нові проєкти чи відбудову. Ці умови будуть обговорюватися додатково. Ми сформували версію угоди, що передбачає взаємовигідні умови для обох держав. Це Угода, в якій США відзначають своє прагнення сприяти досягненню довгострокового миру в Україні та визнають вклад, який Україна зробила у глобальну безпеку, відмовившись від ядерного арсеналу. Угода, в якій США відзначають свою відданість питанням української безпеки, відновлення і реконструкції,
– наголосила Свириденко.

Текст угоди читайте тут:

Як угода буде працювати на практиці та яке значення

Варто бути реалістами та визнати, що пані віцепрем'єрка описує ідеальний варіант, якого, на жаль, не буде. І проблема зовсім не в українській корупції, якою так переймався радник президента США з нацбезпеки Майк Волц, поки "не вийшов з чату".

У питаннях корупції Америка сама може дати фору будь-кому і тут далеко не потрібно ходити за прикладами, згадуючи те, як вони хазяйнували в Іраку та Афганістані, чи як пан Віткофф продавав старий готель в Нью-Йорку катарцям, а на зятя Трампа раптово пролився золотий дощ саудівських грошей, чи як сам Трамп фактично займається інсайдерською торгівлею просто з Овального кабінету.

А можна й згадати провалені спільні інфраструктурні проєкти США в Боснії та Герцеговині, або ж політичний лобізм під прикриттям роботи в наглядових радах представників американської політичної еліти чи їх родичів в Україні.

Насправді далеко копати не треба, бо причини всі на поверхні. По-перше, досі йде війна, що й не думає завершуватись. По-друге, розробка нових родовищ і проєктів – це питання не місяців, а років, можливо, навіть десятиліть. По-третє, це питання мільярдних інвестицій та послідовної стратегії, чим нинішня влада США навряд чи може похвалитись.

Це добре розуміють у Києві й взагалі всі, хто зберігає адекватність. Можливо, це розуміють навіть окремі члени команди Дональда Трампа. Але не сам Трамп. Для нього це привід заявити про величну перемогу (яких насправді набралося в нього не так і багато), станцювати свій дивний танок і зібрати чергові "лайки" у власній соцмережі.

При цьому не варто недооцінювати сам факт угоди, бо вона прив’язує США до України та робить нас набагато років вперед "їхніми сучими синами". Тут не треба ображатися, адже мова йде про крилатий вираз, який приписують президенту Франкліну Рузвельту. Так він нібито висловився про президента Нікарагуа Самосу. До пана Самоси у США були претензії, але він був антикомуністом і проводив у стратегічно важливому регіоні проамериканську політику, зберігаючи право на власний погляд щодо управління державою.

У даному контексті "Угода" відкриває для США шлях, як знову підтримувати український спротив і дає не лише надійний інструмент, але й можливість захиститися від криків, нібито Америка дарує нам гроші та зброю. Тепер Трамп має опцію говорити, що це інвестиції, які принесуть американцям мільярди й навіть трильйони.

Київ натомість вже не зобов’язаний оперувати у перемовинах з США словами про захист демократії та абстрактні цінності, а все звести до зрозумілих Трампу та трампоподібних персонажів цифр і чисел з багатьма нулями. Або картами, бо, за словами того ж трампового міністра Бессента, у нас раптово з'явився на руках роял-флеш.

Ви знаєте, як президент Трамп сказав в Овальному кабінеті Зеленському: "У вас немає козирів". Ну, знаєте що? Президент Трамп роздав йому роял-флеш,
– міністр економіки США Скотт Бессент коментує підписання ресурсної угоди й не згадує про початкові позиції сторін.

Що відбувається – добре зрозуміли росіяни. Нині "на болотах" стоїть суцільне волання та визнання факту, що Трамп і Америка – знову більше не друзі, а "цілі СВО" – вкотре під питанням. Бо в далекому Тусоні на українські літаки показово вантажать запчастини до F16, але в українському офісі видання Kyiv Post маловідомий інсайдер вже пише про запит адміністрації президента США до Конгресу про надання Україні дебютного за часів каденції Трампа збройного пакету на поки що "скромні" 50 мільйонів доларів.

Ресурсна угода із США – це фактично перший результат ватиканської зустрічі із Трампом,
– президент України Зеленський 1 травня натякає, що це лише "початок чудової дружби".

Так, цей відкат до нормальності можна було зробити спокійно і тихо, без зайвих істерик, скандалів і зупинок воєнної допомоги вже в перші тижні правління Трампа. Але за умови, що новий президент США був би адекватним і не вирішив, що спершу потрібно облизувати Путіна, знищити авторитет Америки як надійного партнера, гаранта і наддержави, розсваритися з усіма союзниками та партнерами, і лише потім, пройшовши коло ганьби, повернутися до того, що й так було на столі. Але який таймлайн, такий і The Art of the Deal.

Утім, Дональд Трамп ще може виставити всіх диванних аналітиків, зокрема й команду авторів аналітичного відділу 24 Каналу, на посміховисько і зробити так, що ресурсна угода між Україною та США дійсно запрацює на повну силу та насправді принесе американцям та українцям сотні мільярди доларів. Для цього потрібна перемога України та звільнення окупованих територій, але щоб цього домогтися, пан президент має дослухатися до хіта пана Моше Асмана та почати діяти відповідно. Тоді можна буде подумати й про Нобелівську премію миру.

Хіт Моше Асмана: дивіться відео

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
72 часа до вероятной опасности: эксперты предсказывают атаки 8–9 мая
Новости Украины
2025-05-05T19:21:39Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
Украину ждет наиболее критический период в войне: названа дата "Х"
Comments UA
2025-05-06T06:03:51Z
Кто из мировых лидеров подтвердил участие в параде в Москве 9 мая
Comments UA
2025-05-06T05:54:15Z
Путин впервые публично заговорил о своем преемнике
Comments UA
2025-05-04T12:00:03Z
Готовит ли Россия наступление на Сумы: что известно
Comments UA
2025-05-05T19:15:55Z
Трамп высказался о трехдневном "перемирии" Путина
Европейская правда
2025-05-05T21:01:44Z
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
Премьеры недели
Кино-Театр
2025-05-06T06:01:53Z
81-летняя Дайана Росс затмила всех гостей Met Gala 2025
Фокус
2025-05-06T05:57:56Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
2025-05-04T04:51:29Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Почему концессия порта Черноморска настолько кулуарна
Telegraf
2025-05-06T06:01:58Z
Сытный обед выльется в серьезную сумму: говядина и свинина резко взлетели в цене
Знай
2025-05-06T05:12:19Z
В 2025 году не будут повышать цены на газ
Gazeta UA
2025-04-23T11:21:19Z
Денежная помощь мобилизованным в Харькове: названы суммы и кому принадлежат
Политека
2025-04-22T20:00:28Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
Военный учет 17-летних: с чем у юношей могут возникнуть проблемы
TSN
2025-05-04T10:48:54Z
Бесплатные продукты для ВПЛ в Днепре: где и как можно получить помощь
Политека
2025-05-06T06:01:38Z
Дети убегают назад: в МОН прокомментировали разницу между украинскими и европейскими вузами
Знай
2025-05-06T05:51:21Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Дроны прошли российскую ПВО: попадание в завод по производству "Шахедов"
Новости Украины
2025-04-24T07:45:11Z
Почему нельзя сплетничать 5 мая и что нужно высадить в огороде сгеодня: приметы и запреты на Ирины
Знай
2025-05-05T05:46:16Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Почему мы пугаемся, увидев мышь: ученные пришли к неожиданному открытию
Comments UA
2025-05-06T05:51:07Z
Все зависит от сезона: сколько литров воды в день должен выпивать человек
Знай
2025-05-06T04:51:50Z
Люди какого роста имеют больше шансов на карьерный рост: исследование
Gazeta UA
2025-05-05T21:39:07Z
Кофе способствует здоровому старению: какое количество чашек спасет жизнь
Знай
2025-05-05T20:51:04Z
Забудете о болезнях: назвали главную пользу от коротких тренировок
Gazeta UA
2025-05-05T17:51:22Z
Слух и речь оказались сигналами опасности: ученые связали их с опасным видом деменции
Фокус
2025-05-05T15:06:31Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
В Германии взорвался аккумулятор электросамоката, пять человек получили ранения
Известия Киев
2025-04-22T09:28:14Z
В Україні останні заморозки завдали шкоди озимим та раннім ярим культурам
AgroNews
2025-05-06T05:04:05Z
Вторую ночь подряд Москва содрогалась от взрывов: что известно
Comments UA
2025-05-06T04:15:46Z
В Индии боевики убили около двадцати человек
Корреспондент
2025-04-23T08:13:28Z
В Харькове 20 прилетов БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T03:30:08Z
В Броварах собака напала на школьников: семеро детей в больнице
TSN
2025-05-06T01:35:04Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
В Генштабе оценили ситуацию на фронте
Корреспондент
2025-05-06T06:09:56Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T05:40:22Z
Враг массированно атаковал Харьков ракетами
Хвиля
2025-04-24T03:57:06Z
Азовское море — ключ к победе: как должно выглядеть украинское морское доминирование в 2026 году
Фокус
2025-05-06T05:15:41Z
На Западе рассказали, благодаря чему у россиян новые достижения на фронте
Comments UA
2025-05-06T05:09:27Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Всего два ингредиента – и шашлык получится невероятно вкусным: в чем его замариновать
Telegraf
2025-05-06T03:12:30Z
Цена отдыха в Болгарии 2025 с онлайн турагентством АНЕКС Тур
Gazeta UA
2025-05-05T16:24:34Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Как называли киви в прошлом: было ягодой, а не фруктом
Gazeta UA
2025-05-05T16:15:23Z
Просто и со вкусом: садоводы раскрыли "магическую" пользу зеленого чая для любой грядки
Знай
2025-05-05T15:51:56Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Спрос на новые грузовики в апреле снизился
Gazeta UA
2025-05-06T06:09:45Z
Xiaomi отменила ограничение мощности SU7 Ultra после возмущения владельцев
Корреспондент
2025-05-05T18:22:41Z
Привыкли, все по-домашнему: водителям напомнили, чем грозит зарядка авто из окна квартиры
Знай
2025-05-05T16:52:14Z
Volkswagen отзывает почти 6 тысяч авто из-за слишком просторных сидений
Корреспондент
2025-05-05T14:33:57Z
Одна из команд-середняков Формулы-1 близка к замене пилота
Корреспондент
2025-05-05T09:48:51Z
Хэмилтон рассказал подробности своего разговора с руководителем Феррари
Корреспондент
2025-05-05T08:54:29Z
Душ, кухня и спальня: бусик Toyota перетратили в люксовый дом на колесах
Знай
2025-05-05T04:51:15Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
Торонто открыл счет в серии плей-офф НХЛ против Флориды
Корреспондент
2025-05-06T04:57:02Z
Иноуэ поделился информацией о сроках своего следующего поединка
Корреспондент
2025-05-06T04:39:01Z
Жирона с Цыганковым одержала победу в Ла Лиге, прервав серию неудач
Корреспондент
2025-05-06T04:21:42Z
Впервые китаец-любитель выиграл чемпионат мира по снукеру
Корреспондент
2025-05-05T21:00:22Z
Шапаренко может перейти в другой чемпионат
Корреспондент
2025-05-05T20:28:36Z
Миколенко в Эвертоне прижился: его уход не предвидится
Корреспондент
2025-05-05T19:45:37Z
Сикан сравнял счет в матче турецкого чемпионата после автогола Батагова
Корреспондент
2025-05-05T19:06:13Z
В турецком чемпионате у украинского футболиста вышел причудливый автогол
Корреспондент
2025-05-05T18:54:45Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
Ціни на соєві боби в Україні підвищились
AgroNews
2025-05-06T06:07:17Z
Популярная головоломка о возрасте вызвала споры в Сети: многие ошиблись с ответом
TSN
2025-05-06T01:35:19Z
Подводная дорога из желтого кирпича привела дайверов к уникальной находке: что это было
TSN
2025-05-06T01:34:37Z
Шарм, драйв и страсть автоспорта: Геймплейный трейлер симулятора Project Motor Racing от создателей Project CARS
GameMag
2025-05-05T19:58:42Z
На венгерском вулкане обнаружены сотни артефактов бронзового века
Корреспондент
2025-05-05T19:46:52Z
Командная игра без наказания за поражение: Marathon от Bungie станет «социальным extraction-шутером»
GameMag
2025-05-05T19:34:17Z
Hisense представила телевизоры среднего сегмента с ИИ
Корреспондент
2025-05-05T18:09:02Z
Владельцы PlayStation 5 массово покупают игры Microsoft — Forza Horizon 5 и The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered лидируют в PS Store
GameMag
2025-05-05T17:49:54Z