/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2Fc712e1132cf4e5bcba6481f5b52a429a.jpg)
Зеленський розкрив сценарій введення миротворців в Україну і назвав головну умову
Головне:
Розглядаються два можливих варіанти розміщення іноземних військ в Україні, що відрізняються насамперед чисельністю контингенту.
Як повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву президента Володимира Зеленського, зроблену під час спілкування з пресою, в основі безпеки країни, на його думку, повинна залишатися потужна українська армія. Однак обговорюються і додаткові варіанти залучення іноземних військових.
Один із них передбачає розгортання значного контингенту, але без офіційних гарантій безпеки з боку США.
Альтернативний сценарій передбачає меншу кількість військ, але при цьому з наданням гарантій, аналогічних до п'ятої статті статуту НАТО, яка трактує напад на одного із союзників як атаку на всіх.
"Є два шляхи: або вводиться значна кількість військ, або менший контингент, але з міжнародними гарантіями безпеки, схожими на п'яту статтю", - пояснив Зеленський.
Він також згадав, що експрезидент США Дональд Трамп запевняв його в тому, що угода про доступ до надр може бути частиною гарантій безпеки для України.
Крім того, як уточнює Укрінформ, зараз коаліція країн-партнерів розглядає можливість введення миротворчого контингенту після завершення активної фази війни. Зеленський наголосив, що поки тривають бойові дії, жодна країна не піде на такий крок через ризик втягування в прямий військовий конфлікт.
Водночас він зазначив, що в коаліції є держави, чиї представники готові діяти рішуче і направити війська вже зараз - і Україна, за його словами, це підтримує.
"Діалог із цього питання триває. Усі говорять про необхідність припинення вогню та активізацію дипломатії. Але якщо перемир'я немає, то говорити особливо нема про що", - резюмував президент.
Введення миротворців в Україну - останні новини за темою
Раніше прем'єр Канади сказав, чи відправить миротворців в Україну. Канаді ще належить оцінити умови, за яких вона могла б приєднатися до миротворчої операції.
Як повідомляв Главред, президент України Володимир Зеленський заявив про "відчутний прогрес" у справі переговорів про розміщення контингенту з безпеки європейських партнерів.
НАТО може зіграти ключову роль у питанні введення європейських військ на територію України, написали журналісти Financial Times. Як вважають журналісти, можуть бути задіяні командні та контрольні структури Альянсу.
Інші новини:
Що передбачає ініціатива Макрона щодо миротворчої місії в Україні
Президент Франції Еммануель Макрон висловив ідею розгорнути європейські війська для забезпечення дотримання режиму припинення вогню та гарантування безпеки в разі досягнення мирної угоди між Україною та Росією.
Ця пропозиція обговорюється на рівні Європейського Союзу та передбачає участь країн-членів у формуванні миротворчого контингенту.