MY.UAНовини
"Це треба було зробити ще вчора!": Україна готує тотальний спротив
"Це треба було зробити ще вчора!": Україна готує тотальний спротив

"Це треба було зробити ще вчора!": Україна готує тотальний спротив

В Україні розгортається масштабний проєкт з підготовки цивільних громадян до національного спротиву.

Ключовим елементом цієї ініціативи стане створення по всій країні мережі спеціалізованих центрів.

Що це за проєкт? Які знання та навички отримають громадяни? І головне — що про це говорять ті, хто щодня дивиться смерті в обличчя, наші військові?.

Далі — в ексклюзиві TSN.

Ключовим елементом цієї ініціативи стане створення по всій країні мережі спеціалізованих центрів.

Що це за проєкт? Які знання та навички отримають громадяни? І головне — що про це говорять ті, хто щодня дивиться смерті в обличчя, наші військові? Дивіться у нашому випуску.

З вами новини ТСНюей, я Аліна Туришин.

Підписуйтеся на наш канал та ставте вподобайки, ну а ми ереходимо до головного.

В Україні з’являть центри нацспротиву: що відомо?.

В Україні розгорнеться мережа центрів підготовки цивільного населення до протистояння агресору.

Про це повідомили в Міністерстві оборони.

Навчальні програми в цих осередках будуть ґрунтуватися на уніфікованих стандартах, розьроблених Командуванням Сил ТРО Збройних Сил України, що має забезпечити системний та ефективний підхід до підготовки цивільного населення до захисту держави.

Зазначається, що головною метою цієї загальнонаціональної ініціативи є всебічна підготовка громадян до активної участі в національному спротиві, зміцнення патріотичного духу та надання базових теоретичних знань і практичних навичок, необхідних для ефективного захисту суверенітету та територіальної цілісності країни.

Заступник міністра оборони, генерал-лейтенант Євген Мойсюк, підкреслив стратегічне значення створення розгалуженої мережі Центрів національного спротиву для зміцнення обороноздатності України.

Він зазначив, що це рішення суттєво підвищить рівень національної стійкості та забезпечить готовність кожного свідомого громадянина долучитися до загальної безпеки держави.

Планується, що такі центри будуть створені в кожній області України та в столиці, місті Києві, у форматі комунальних установ або підприємств.

Ініціатива щодо їхнього заснування належатиме очільникам обласних або міських державних адміністрацій (військових адміністрацій), а остаточне рішення прийматимуть відповідні обласні ради.

Фінансове забезпечення діяльності центрів здійснюватиметься за рахунок коштів місцевих бюджетів, а також з інших джерел, що не суперечать чинному законодавству.

Матеріально-технічна база включатиме необхідне навчальне обладнання, різноманітні макети та навчальні зразки озброєння, сучасс ні засоби зв’язку, спеціалізовані тренажери та інше.

Ключову роль в якості інструкторів відіграватимуть, насамперед, ветерани Збройних Сил України, які матимуть відповідну сертифікацію та бойовий досвід.

За потреби до проведення навчань можуть залучатися також чинні військовослужбовці Сил територіальної оборони та Сил спеціальних операцій.

Навчальні програми будуть розроблятися на основі типових програм Командування Сил ТрО з обов’язковим урахуванням специфіки кожного окремого регіону.

Підготовка населення має сати масовою по всій державі, а для цього потрібна основа.

Про це наголосила засновниця Київського обласного центру підготовки населення до нацспротиву, офіцер Третього Армійського корпусу Анастасія Римар у коментарі виданню Фокус.

На її думку, критично важливим є створення подібних центрів у кожному регіоні України.

Римар зазначила про значне запізнення з такими рішеннями, щонайменше на десять років, але наголосила на необхідності негайних дій.

Вона вважає, що центри підготовки до національного спротиву надають базові знання та навички, якими в сучасних умовах має володіти кожен громадянин.

Римар підкреслила величезну протяжність лінії бойового зіткнення та загрозу ракетних ударів і атак «Шахедів» по всій території країни.

На її переконання, невміння надавати навіть першу домедичну допомогу є неприпустимим нехтуванням власною безпекою.

До прикладу, Київський обласний центр підготовки населення до національного спротиву, який розпочав свою діяльність у січні 2024, зарекомендував себе як лідер у цій сфері.

За перший рік роботи центр провів навчання для понад трьох тисяч громадян за різноманітними програмами.

Наразі центр пропонує кілька форматів підготовки, адаптованих до різних потреб і можливостей.

Доступні базові курси тривалістю 100 годин, що охоплюють 17 напрямків, та скорочені 45-годинні курси з 8 ключових дисциплін, включаючи тактичну, вогневу, інженерну підготовку, тактичну медицину та основи керування безпілотними літальними апаратами.

Крім того, центр регулярно організовує одноденні інтенсиви з тактичної, інженерної підготовки, тактичної медицини та БПЛА, а також окремі одноденні курси з конкретних дисциплін.

Важливо, що всі навчальні програми є абсолютно безкоштовними для учасників.

Особливою гордістю Київського обласного центру національного спротиву є його висококваліфікований інструкторський склад, до якого входять досвідчені ветерани Третьої штурмової бригади та «Азов».

Їхній бойовий досвід та професіоналізм забезпечують високий рівень підготовки слухачів.

Наразі по Україні також триває кампанія з популяризації Нацспротиву.

Що кажуть військові?.

Текст: Заступник командира 3-ї ОШБр Максим Жорін, коментуючи появу таких центрів, наголосив на необхідності розгортання загальнонаціональної та масової підготовки цивільного населення в усіх куточках країни.

Він підкреслив, що кожен громадянин має отримати безкоштовний доступ до актуальних знань та навичок на добровільній основі, розглядаючи це також як важливий фактор для зміцнення морального духу суспільства.

Жорін згадав про успішний досвід створення одного з перших центрів підготовки за підтримки їхньої бригади на Київщині півтора роки тому, який, попри значний попит серед населення, став взірцем.

Він висловив сподівання, що після ухвалення відповідної постанови інші регіони не матимуть підстав для зволікання зі створенням подібних осередків.

Особливу увагу заступник командира приділив якості роботи новостворених центрів, наголошуючи на неприпустимості їх існування лише на папері.

Він підкреслив важливість залучення до навчального процесу ветеранів з реальним бойовим досвідом та належного забезпечення таких структур з боку обласних адміністрацій, які повинні усвідомлювати їхню ключову роль у системі національної безпеки.

Крім того, Жорін акцентував на необхідності ідеологічної та практичної військової підготовки молоді, враховуючи значну увагу, яку цьому питанню приділяє противник.

Текст: Військовослужбовець Збройних сил України та офіцер Данило Яковлев в ексклюзивному коментарі ТСН.

ua також прокоментував ідею створення центрів нацспротиву.

Він вважає, що необхідно добре продумати стратегію нацспротиву.

На думку військового, починати створювати такі центри ніколи не пізно, але створювати в Україні, де 11 років триває війна, треба було раніше.

Стратегія нацспротиву має бути добре продумана.

Офіцер Данило Яковлев переконаний у необхідності системного навчання основам національного спротиву в різних навчальних закладах України.

Він наголошує, що залучення ветеранів російсько-української війни до цього процесу є надзвичайно важливим.

Їхній безцінний бойовий досвід та практичні навички можуть стануть ключовим елементом у підготовці молоді та цивільного населення до можливих загроз.

Текст: Військовий наголосив, що вважає критично важливим навчити молодь базовим алгоритмам дій у випадку завалу будинку та навичкам надання першої домедичної допомоги.

Яковлев каже, що сутність національного спротиву полягає у всебічному набутті громадянами необхідних навичок.

У випадку агресії, країна зможе покластися на цих підготовлених людей, які стануть активною силою опору, значно підвищуючи обороноздатність та стійкість суспільства.

Навчання всього суспільства військовій справі є важливим аспектом національної безпеки багатьох країн світу.

До прикладу, у Швейцарії усі працездатні чоловіки зобов’язані проходити військову службу, яка включає базову підготовку та періодичні резервні збори протягом багатьох років.

Володіння зброєю є поширеним явищем після проходження служби, що сприяє загальній обізнаності населення у військовій справі.

Також у Швейцарії розвинена система цивільної оборони, яка навчає громадян діям у надзвичайних ситуаціях, включаючи наслідки військових дій.

Іншим прикладом є Ізраїль, де як чоловіки, так і жінки зобов’язані проходити військову службу після досягнення 18 років.

Значна частина населення перебуває у резерві та регулярно проходить збори, підтримуючи свої військові навички.

Через геополітичне положення країни, питання безпеки та військової підготовки є частиною суспільної свідомості.

У Фінляндії також більшість чоловіків підлягають військовій службі, а жінки можуть служити на добровільній основі.

Також там сильна резервна система.

У Польщі також активно розвивається система територіальної оборони, до якої залучаються цивільні особи на добровільній основі.

Вони проходять навчання з базової військової підготовки, тактики, надання першої допомоги тощо.

Існують державні та громадські ініціативи з організації військових вишколів для цивільних, включаючи навчання поводженню зі зброєю, виживання та цивільну оборону.

▶ На You.

Tube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: "ЦЕ ТРЕБА БУЛО ЗРОБИТИ ЩЕ ВЧОРА!" Україна готує ТОТАЛЬНИЙ спротив!.

Раніше заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ підполковник Максим Жорін заявляв, що в Україні слід на державному рівні запровадити базову загальновійськову підготовку, яка буде обов’язковою для всіх громадян.

Завдяки цьому вдасться досягти двох важливих цілей.

Читайте також.

Проєкт «Контракт 18–24» розширюється: з’явилися нові військові спеціальності.

У ЗСУ змінили програму базової підготовки: кого це стосується.

Польща готується збільшити армію: кожен чоловік має бути готовим до війни — Туск.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Онлайн-карта бойових дій в Україні: де точаться бої на 05.05.2025
Факти ICTV
2025-05-05T06:24:50Z
"Вся Україна": Трамп відповів, чим у мирній угоді має поступитися РФ
Фокус
2025-05-05T06:21:00Z
105 справ щодо війни за якими варто стежити цього тижня: інформатори ФСБ, викрадення дітей рашистами та розстріл військовополоненого
Украина Криминальная
2025-05-05T06:12:50Z
Трамп анонсував 100% мита на іноземні фільми
УкраинФорм
2025-05-05T06:07:20Z
Вибори у Румунії: хто вирвався вперед
Gazeta UA
2025-05-05T06:06:14Z
Китай виграв Росію у Трампа
GlavRed
2025-05-05T06:03:38Z
Мельник: Німеччина може стати партнером номер один для України
Лига
2025-05-05T06:03:27Z
Армія РФ минулої доби завдала ударів по семи населених пунктах Харківщини - дев'ятеро постраждалих
УкраинФорм
2025-05-05T06:03:15Z
“Голлівуд занепадає”: Трамп анонсував 100% мито на фільми, зняті не в США
Факти ICTV
2025-05-05T05:58:53Z
Уже вища за маму: Лілія Подкопаєва вразила виглядом своєї доньки на рідкісному фото
GlavRed
2025-05-05T06:18:02Z
Відома акторка розкрила правду про позицію Максима Галкіна - деталі
GlavRed
2025-05-05T05:28:15Z
Усе серйозно: Том Круз закрутив роман із колишньою Бена Аффлека
GlavRed
2025-05-04T23:27:24Z
Юрій Ткач на рідкісному фото показав батьків і кокетку-доньку
GlavRed
2025-05-04T21:27:48Z
"Била мене мати": українська народна пісня підкорила TikTok, зібравши мільйони переглядів
24tv
2025-05-04T21:03:23Z
"Можемо спати з іншими": Ганін розповів про особливості своїх стосунків з коханою
Фокус
2025-05-04T20:51:13Z
3 найкращі медичні серіали-комедії, які розсмішать кожного
24tv
2025-05-04T20:39:43Z
Джамала вперше розповіла про хворобу мами та що на неї вплинуло: "Хочеться перепросити у батьків"
ТСН
2025-05-04T20:21:58Z
Віталіна Біблів розкрила, як змінилися гонорари акторів під час війни: "Важкувато"
ТСН
2025-05-04T19:36:19Z
Фронтова «Кремнієва долина»: як українські бійці створюють та вдосконалюють бойові дрони «на колінках»
InternetUA
2025-05-05T06:25:56Z
Лайно відверте, – Олександр Терен "розніс" блогерку Алхім через російську мову та пісні
24tv
2025-05-05T06:18:38Z
Китай міг "запозичити" конструкторські ідеї у невдалого радянського винищувача, - ЗМІ
InternetUA
2025-05-05T06:10:21Z
ОАЕ цього року додадуть до шкільної програми вивчення ШІ
ZN UA
2025-05-05T06:07:59Z
Незалежна українська преса здобула «Золоте перо свободи 2025» від Всесвітньої асоціації видавців новин
Детектор М
2025-05-05T06:07:05Z
Лише через три роки після загибелі родина змогла поховати захисника. Згадаймо Сергія Юрку
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T06:00:56Z
США завершили випробування нової системи РЕБ для винищувачів F-16
ZN UA
2025-05-05T05:52:07Z
Виплати українським біженцям збільшать у 34 рази: хто зможе отримати гроші у Швеції
Хвиля
2025-05-05T05:37:11Z
Росіяни тримають у Чорному морі один ракетоносій, залп - шість «Калібрів»
УкраинФорм
2025-05-05T05:31:57Z
Нафта дешевшає, оскільки ОПЕК+ має намір прискорити збільшення видобутку
УкраинФорм
2025-05-05T06:19:54Z
Конго дозволило сервісу Starlink Маска працювати в країні
InternetUA
2025-05-05T06:16:10Z
Попит Туреччини на українське насіння соняшнику різко зріс через дефіцит власних запасів
Agravery
2025-05-05T06:07:56Z
Валюта подорожчала після вихідних - курс на 5 травня
Gazeta UA
2025-05-05T06:06:04Z
Останні заморозки завдали шкоди аграріям, але масштаби стануть зрозумілі пізніше
AgroPortal
2025-05-05T06:00:29Z
Різкий обвал на ринку нафти: що відбувається з цінами на чорне золото
24tv
2025-05-05T05:48:37Z
Борги перед ТЦК: яке майно заберуть в ухилянтів
Знай
2025-05-05T05:31:25Z
Нові правила перевірки молока на ринках: що змінилось
Agravery
2025-05-05T05:22:33Z
Ціни на нафту різко обвалилися
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T05:21:31Z
У Житомирі 11-річна дівчина отримала ножове поранення після суперечки зі знайомим
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T05:58:06Z
На Москву летіли безпілотники, аеропорт Домодєдово тимчасово не працював
Комсомольская правда
2025-05-05T05:46:46Z
На АЕС у Фінляндії зафіксували витік водню: чи є небезпека для людей і довкілля
24tv
2025-05-05T05:18:33Z
Загарбники упродовж доби атакували 12 громад Сумщини, є загиблий і поранені
УкраинФорм
2025-05-05T05:16:44Z
У російському Подольську пролунали вибухи: дрони летять на Москву
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T00:51:14Z
Пожежа на Харківщині перекинулася на житлові та господарські будівлі: детонують снаряди
Gazeta UA
2025-05-05T00:15:24Z
Поліція врятувала батька криптовалютного мільйонера, викраденого заради викупу
Украина Криминальная
2025-05-04T23:36:22Z
Лісова пожежа поблизу Ізюма охопила майже 80 гектарів - ДСНС
УкраинФорм
2025-05-04T20:45:19Z
У Києві п'яний водій протаранив припарковані автівки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-04T20:39:52Z
Плюси і мінуси пізнього материнства: гінеколог назвала найкращий вік для вагітності
Факти ICTV
2025-05-05T06:19:06Z
Інновації заради ефективності: біопрепарати — новий рубіж в агровиробництві
AgroPortal
2025-05-05T04:00:56Z
Лікарі вперше у світі успішно пересадили серце, яке не зупинялося ні на секунду
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T03:21:08Z
Якщо мед зацукрувався: чи все з продуктом гаразд і як його правильно розтопити
24tv
2025-05-05T03:12:47Z
Безалкогольне пиво та закон: водіям розповіли про несподівані наслідки
Хвиля
2025-05-05T01:27:54Z
Україна та Чехія домовилися про співпрацю у сфері ментального здоров'я
УкраинФорм
2025-05-04T23:27:20Z
Сметана чи підробка: перевіряємо за секунду – фальсифікатори бояться цього методу
24tv
2025-05-04T20:51:09Z
Як використовувати зубну пасту в побуті: 5 цікавих способів, які здивують
24tv
2025-05-04T20:39:59Z
Як досягти щастя у повсякденному житті: у Гарварді кажуть, що ці 3 звички змінюють все
24tv
2025-05-04T19:27:00Z
Кабачкові оладки стануть ще смачнішими: що додати для оригінального смаку
Telegraf
2025-05-05T06:15:56Z
Уже відомо, яким 2 знакам зодіаку у травні доведеться почати все з нуля
24tv
2025-05-05T06:12:38Z
Безлюдні пляжі та "мертва" інфраструктура. Як виглядає окупований Генічеськ зараз
Telegraf
2025-05-05T05:46:36Z
Це смачніше за звичний шашлик: молодка картопля на вогні – ви негайно захочете на природу
24tv
2025-05-05T05:36:58Z
У чотири рази кривіша за Пізанську вежу: у Великій Британії є унікальна церква
24tv
2025-05-05T05:30:36Z
Ребус для тих, у кого чудовий зір: треба за 5 секунд знайти тюленя
GlavRed
2025-05-05T05:28:29Z
Чи справді корисне масло гхі
24tv
2025-05-05T05:09:19Z
Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на 5 травня 2025 року
Фокус
2025-05-05T05:00:17Z
Одна дія може "вбити" цвітіння наступного року. Чого не варто робити з весняними квітами у вашому саду
Telegraf
2025-05-05T03:54:34Z
В окупованому Таврійську містяни зірвали російські прапори з пам’ятника
УкраинФорм
2025-05-05T06:24:11Z
Голова Київської облдержадміністрації провів виїзну нараду в Бородянці
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T06:15:17Z
На фронті за добу стались 269 боєзіткнень з росіянами, найгарячіший - Покровський напрямок
УкраинФорм
2025-05-05T06:12:07Z
Пам’яті сапера Дмитра Левчука
УкраинФорм
2025-05-05T06:00:58Z
Мінус укриття, транспорт і особовий склад: прикордонники успішно атакували ворога на Сумщині
24tv
2025-05-05T05:52:19Z
Росіяни минулої доби поранили 10 жителів Донеччини
УкраинФорм
2025-05-05T05:46:46Z
На Херсонщині за добу через російські удари - один загиблий, семеро поранені
УкраинФорм
2025-05-05T05:42:17Z
ЗСУ відтіснили ворога біля Торецька: в ISW розкрили ситуацію на фронті
GlavRed
2025-05-05T05:33:29Z
Прогноз погоди на тиждень: на Україну насуваються зливи та похолодання до заморозків
Фокус
2025-05-05T05:30:14Z
Відомо, що сказав Анчелотті Луніну після поразки Реала від Барселони
24tv
2025-05-05T06:21:39Z
Рома — Фіорентина 1:0 Відео гола та огляд матчу Серії А
Football.ua
2025-05-05T06:07:52Z
Ротань: Олександрія втратила контроль над грою після вилучення у Полісся
Football.ua
2025-05-05T06:01:22Z
Світоліна повернулася до топ-15 рейтингу WTA
УкраинФорм
2025-05-05T05:39:16Z
Ашур: Не може бути подібного в такий момент сезону
Football.ua
2025-05-05T05:28:40Z
Колос — Ворскла 0:0 Відео голів та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2025-05-05T05:09:56Z
Болонья — Ювентус 1:1 Відео голів та огляд матчу Серії А
Football.ua
2025-05-05T04:55:11Z
Ротань: Почали перемовини з Олександрією, інших новин немає
Football.ua
2025-05-04T21:40:25Z
Іспанська Пальма втретє поспіль виграла Лігу чемпіонів із футзалу
Football.ua
2025-05-04T21:13:22Z
Ram 1500 обзавівся стильною версією за $45 000
AutoCentre
2025-05-05T06:19:35Z
Ram 1500 Express — це зовсім не та класична вантажівка, яку пам’ятають ваші дідусі
Топ Жир
2025-05-05T05:00:24Z
Новий Opel Movano вже прямує в Україну: версії та ціни
ЗаРулем
2025-05-05T04:09:24Z
Водій у Техасі створив хаос, виставивши арматуру з вікна авто
Топ Жир
2025-05-05T01:15:50Z
Працює краще, ніж кондиціонер: яку кнопку в авто потрібно натиснути водіям
GlavRed
2025-05-05T00:27:27Z
Чи дозволено залишати іграшкові каченята в джипах? Поліцейський пояснює
Топ Жир
2025-05-05T00:00:33Z
Цей дикий мустанг — або обожнювати, або ненавидіти: така його модифікація
Топ Жир
2025-05-04T22:30:04Z
Формула-1: перемога Піастрі на Гран-прі Маямі та драма Ferrari
Факти ICTV
2025-05-04T22:18:38Z
Яка модель Subaru вважається найнепривабливішою за всю історію?
Топ Жир
2025-05-04T21:15:59Z
Каталог обладнання для систем стисневого повітря | Compressors.ua
Детектор М
2025-05-05T06:22:44Z
Татуїн із "Зоряних воєн": уперше виявлено планету поруч із двома невдалими зірками
Фокус
2025-05-05T06:12:59Z
Електронний підпис онлайн від ЦСК Україна — швидко, законно і без кордонів
Факти ICTV
2025-05-05T06:07:17Z
Глава OpenAI зайнявся масовим скануванням очей американців
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T05:48:18Z
Суттєві зміни в Apple iPhone 18: різний дизайн та запуск у два етапи
ITC
2025-05-05T05:46:10Z
ТОП-5 приладів, які не можна залишати в розетці
InternetUA
2025-05-05T05:43:37Z
Скільки можна заробити на серіалах у ютубі
Детектор М
2025-05-05T05:31:24Z
Де помилка на малюнку: справжня знахідка серед загадок для найрозумніших
GlavRed
2025-05-05T04:27:08Z
Стартап українця з розробки екологічних батарей завдяки краудфандингу залучив понад $270 тисяч
InternetUA
2025-05-05T04:01:26Z