MY.UAНовини
"Мені у наметі спиться краще, ніж удома": українка перемогла в Arctic Ultra і ходить у гори соло
"Мені у наметі спиться краще, ніж удома": українка перемогла в Arctic Ultra і ходить у гори соло

"Мені у наметі спиться краще, ніж удома": українка перемогла в Arctic Ultra і ходить у гори соло

Любов Бойко із Чернівецької області – перша та єдина українка, яка перемогла в одних із найекстремальніших змагань на планеті – Lapland Arctic Ultra. Двадцять кілометрів по замерзлому руслу річки в Лапландії – лише частина її шляху. За плечима - піші переходи, одиночні подорожі, ночівлі в суворих умовах, Ельбрус, Альпи та сотні кілометрів Карпатами.

Про змагання, підготовку до них і про те, як не зійти з дистанції, а також про свій блог про гори та подорожі Kitty Mountain - Любов Бойко розповіла Коротко про.

Фінішувала першою навіть серед чоловіків

- Любо, розкажіть про змагання Lapland Arctic Ultra – це такий жорсткий екстрим. Як ви ризикнули взяти участь?

– Так, це екстремальні арктичні змагання. Дистанції різні – від 20 до 500 км. Подолати можна на лижах, пішки, велосипедом. Я з дитинства займалася спортом – маунтінбайк, біг, брала участь у змаганнях. Так що Arctic Ultra – це не випадковість. Зараз мені 30, і для професійного спорту це вже вік, але я продовжую тренуватися: ось учора, наприклад, каталася велосипедом, тримаю себе у формі.

Про Arctic Ultra мені написали підписники мого YouTube-каналу. Я давно мріяла потрапити до Скандинавії, особливо взимку. Ознайомилася з умовами – і загорілася. Зв'язалася із організаторами, уточнила деталі. Поїздка була недешевою – участь, проживання, дорога. Я обрала коротку дистанцію – 20 км, хотіла поєднати участь із дослідженням регіону за Полярним колом.

Змагання проходили на замерзлому руслі річки - 20 кілометрів по льоду та снігу. Я готувалася, але все одно було непросто. Особливо із взуттям – складно взяти із собою весь гардероб у поїздку з пересадками. Адаптуватися було тяжко.

Попереду – 20 км по замерзлому руслу річки. Фото: ФБ Liubov Boiko

– Ви представляли Україну на міжнародних змаганнях. Чи правда, що в Україні ви не знайшли підтримки?

– Так, я була єдиною учасницею від України, але це не був офіційний старт від федерації. У нас офіційні старти – це Кубок України, Європи, світу. А такі змагання, хоч і фанові, все одно престижні, за участю відомих спортсменів та блогерів. Наприклад, брала участь полька Єва Зубек – блогер із мільйонами підписників. Були учасники з Бразилії, Нової Зеландії.

Я звернулася до знайомих, до підприємців за підтримкою, пропонувала рекламу у своєму YouTube та соцмережах. Але у відповідь чула: "Навіщо тобі це?", "Це ж неофіційно", "Куди ти зібралася?" Ніхто не вірив, що я не просто поїду, а й виграю.

Тоді я написала організаторам і розповіла, як справи. За кілька днів вони запропонували покрити частину витрат - сплатити проживання та стартовий внесок. Це дуже допомогло.

Потім багато хто дивувався, що я виграла. Може, навіть хтось пошкодував, що не підтримав. Але історія вже сталася.

- Як ви почували себе на змаганнях? Як до них готувалися?

- На змаганнях я завжди викладаюся на сто відсотків. Коли дали старт, усі побігли – і я теж. Хоча дистанція була лише 20 км, важливо було грамотно розподілити сили.

Я готувалася: щотижня взимку бігала по снігу у Карпатах - таке середовище для мене звичне. Учасники з теплих країн були, звісно, ​​в шоці: сніг, лід, русло річки… Дехто одягав "кішки", але вони заважали, доводилося знімати, гаючи час. А я просто бігла. Я не знала, що можна йти, тож просто бігла.

Були моменти, коли хотілося зупинитися. Трасою розташовувалися чекпоїнти з чаєм, бананами, ізотоніками, але я вирішила не зупинятися. Багато хто, що спочатку обігнали мене, робили перерви, а я продовжувала бігти та поступово обганяла їх. У результаті фінішувала першою – навіть серед чоловіків.

Дехто не розрахував сили: хтось переходив на крок уже на 10-му кілометрі. Я дозволила собі йти лише хвилину – щоб записати відео для блогу. Бігла з камерою, знімала на ходу. Була лише одна коротка зупинка – буквально секунд на 30, щоби прокоментувати самопочуття.

- Як реагували люди у коментарях на ваш “забіг”? Чи підтримували?

- Так, підтримка була потужною. На старті зібралося багато місцевих мешканців та спонсорів, яких запросили організатори. Нас супроводжували снігоходи, знімали фото у селах, через які проходила траса. Люди виходили на берег, щось кричали. Я не розуміла (шведським не володію), але за тоном та емоціями було ясно: кричали слова підтримки. Це дуже заряджає!

У такі моменти забуваєш про втому і просто біжиш. Заради цієї атмосфери, заради живої енергії, яку відчуваєш на змаганнях, хочеться знову брати участь у них. І не заради медалей чи подарунків від спонсорів, а саме заради цього відчуття. Воно, мабуть, найцінніше.

На екстремальних змаганнях у Лапландії Любов була єдиною українкою. Фото: ФБ Liubov Boiko

Намагаюся їздити хоча б раз на місяць

- У вашому блозі неймовірні маршрути – як ви закохалися у гори та подорожі? З чого все почалося?

- Моя історія цілком закономірна. Я родом із Котина – містечка неподалік Чернівців. Мій батько захоплювався туризмом і з самого дитинства залучав мене до цього світу. Навіть удома він іноді їв туристичний сухпайок!

Вже у п'ять років він вперше взяв мене на Говерлу. Це був єдиний випадок, коли я відмовилася підніматися на вершину – досі шкодую. Добре пам'ятаю той момент: мені було лише п'ять років, погода зіпсувалась, і ми не пішли далі просто тому, що я не захотіла.

У дитинстві я ходила до туристичного гуртка, подорожувала з батьками, потім – з групою з гуртка. Переїхала вчитися до Чернівців і в університеті знову почала шукати можливості для туризму. Але, чесно кажучи, не одразу знайшла потрібне оточення, тож поступово почала їздити сама.

Мені не вдалося знайти спільноту, з якою було б комфортно зростати і розвиватися в цьому напрямі – багато груп на той момент уже розпалися. Тож я продовжувала мандрувати одна – і в гори, і за кордон.

Маршрути ставали дедалі серйознішими. Раніше було непросто із візами – їх видавали на короткий термін, складно було щось спланувати заздалегідь. А після запровадження безвізового режиму стало набагато легше: я почала продумувати серйозніші подорожі. Іноді їздила з кимось, але частіше – сама.

- Часто їздите?

- Намагаюся їздити бодай раз на місяць. Зараз підбираю таку роботу, яка дозволяє поєднувати її з мандрівками.

В останні рік-два виїжджаю майже на кожних вихідних. Звичайно, не абсолютно щотижня, але загалом – два-три дні на тиждень на короткий виїзд стали нормою. Щороку буває і велика подорож - кілька тижнів і навіть місяць.

Село-привид Буркут. Люди покинули його ще 2008 року. ФБ Liubov Boiko

– А ким ви працюєте, якщо не секрет?

- Я працюю у сфері комунікацій, трохи пов'язана із журналістикою. В основному, на фрілансі - це дає мені можливість поєднувати роботу та подорожі. Іноді пишу тексти, статті... Можливо, колись напишу книгу про свої маршрути, але поки не вистачає часу і, чесно кажучи, внутрішньої мотивації.

– Ви були і в Карпатах, і в Альпах, і навіть на Ельбрусі. Розкажіть, чим відрізняються ці місця – за атмосферою, за складністю?

- Зараз мої поїздки здебільшого пов'язані з трекінгом – це нескладні маршрути без альпіністського спорядження. До пандемії я була членом Федерації альпінізму Києва. Тоді акцент робила на сходження: Ельбрус, Казбек, Альпи. Я піднімалася у горах Грузії, Татрах, Румунії, Словенії, Швейцарії. То справді був важливий етап.

Але альпінізм – це не просто туризм. Він потребує команди. Не можна просто взяти і піти наодинці на технічно складний маршрут – це небезпечно. У мене були й сольні сходження, але загалом без надійного партнера важко. А знайти людину, з якою співпадаєш за рівнем, часом, фізичною підготовкою, складно. Багато чого з того, що я намагалася організувати, у результаті не складалося.

Коли почалася пандемія, стало важче виїжджати за кордон – Карпати залишились єдиним варіантом. Компанію знайти теж було непросто: хтось хворів, хтось не міг виїхати. Так я знову почала їздити сама, а після пандемії вже не зупинялася.

Якось я навіть поїхала до Туреччини на три місяці з наметом. Це був інший формат – легкі гори, де можна просто йти пішки та ночувати на природі. Альпінізм мені дуже подобається, але він обмежує: потрібна команда, екіпірування. У трекінгу я відчуваю повну свободу – зібрала рюкзак і пішла куди завгодно. Альпінізм, може, дає більше екстриму, але потребує більше ресурсів. Самостійні походи – про незалежність. Я постійно шукаю баланс.

Соло-подорож до Туреччини тривала три місяці. Фото: ФБ Liubov Boiko

Вовків у Карпатах боюся більше, ніж ведмедів

- Ви згадали, що часто буваєте у Карпатах, навіть узимку. Де ночуєте за таких умов?

- Найбільше мені подобається ночувати у наметі. Щиро кажучи, у спальнику в наметі я сплю краще, ніж удома. Головне – гарне спорядження. Якщо є теплий спальник, пристойний намет, відповідний одяг та ізолюючий килимок - ночівля в горах серед снігу не становить великої проблеми.

Звісно, ​​треба бути обережним: стежити за прогнозом погоди, не потрапляти у шторм, уникати лавинонебезпечних ділянок. Але якщо є досвід, все цілком можливо. Цієї зими я, як правило, ходила хоча б з одним-двома супутниками. Хоча й соло-походи бували.

Іноді виходила одна, навіть у туман. Не можу сказати, що були якісь екстремальні ситуації, але траплялися труднощі. Наприклад, одного разу довго встановлювала намет на сильному вітрі. Бували ночі, коли чула дивні звуки – починали лізти в голову всякі думки, з'являвся страх. Усі бояться, я теж. Іноді важко заснути від невизначених відчуттів, тривоги. Але в цілому все добре, нічого критичного.

– А ведмедів на своєму шляху зустрічали?

- Одного разу зустрічала, у соло-поході. Ведмідь просто йшов стежкою, а я - тією ж назустріч. Вітер віяв у мій бік, тому він мене не помітив. Я дуже тихо йшла. Подала голос - він почув і одразу втік.

Я не маю панічного страху перед ведмедями. Я читаю багато матеріалів про поведінку диких тварин, спілкуюсь із місцевими єгерями. В основному ведмеді уникають людей, тікають за першої нагоди. Головне – дати їм зрозуміти, що ти поряд.

Ось вовків боюся більше. У Карпатах вони зустрічаються, особливо взимку, коли збиваються у зграї та стають небезпечними. Навесні та влітку вовки частіше ходять по одному, і шансів зустріти їх менше. Рись - також потенційно небезпечна, хоча більш полохлива. Одного разу я зустріла рись - вона відразу втекла.

Я завжди беру із собою засоби захисту – балончик від ведмедів, особливо якщо йду у дикий регіон. Також свисток або сигнал, щоб відлякати тварину.

Насправді таких зустрічей було небагато. Торік було чотири чи п'ять близьких контактів - переважно в Румунії, де я проходила хребти Родна і Петросул. Там справді багато ведмедів, іноді бувало моторошно. Але жодного разу не сталося прямого конфлікту. Я намагаюся бути уважною та обережною – і це працює.

"Вдячна кожній вершині, яка мене пустила"

- Ви часто буваєте у походах. За що ви так любите їх, чому вас знову і знову тягне в гори?

- Думаю, я людина природи. Мені справді набагато комфортніше на природі, ніж у місті. Останні кілька років я майже не буваю на світських заходах – хіба що по роботі чи потребі. У мене є внутрішня потреба бути в природному середовищі.

Навіть коли я вдома, намагаюся вибиратися в ліс – нехай просто на пару годин покататися велосипедом чи прогулятися. Особливо люблю будні дні, коли в лісі нікого немає, немає машин та суєти. Мені важлива таке усамітнення.

Коли ходжу в гори, уникаю популярних маршрутів на кшталт Говерли, де натовп людей. Віддаю перевагу місцям, де нікого немає, - це допомагає прийти в гармонію із собою. Там відчувається особлива енергетика, якої у місті немає.

Дуже люблю зустрічати світанки - намагаюся вставати раніше, щоб побачити, як піднімається сонце. Такі моменти зачаровують. Тоді відчуваєш єдність із світом.

На Чорногірському хребті. "Іноді все, що потрібно для щастя, поміщається в рюкзак", - говорить Любов. Фото: ФБ Liubov Boiko

- Рідні та друзі підтримують ваші походи?

- Я ходжу в гори вже багато років - і з кожним роком моє оточення стає дедалі меншим. Але мені зручно бути на самоті.

Іноді запрошують на день народження чи весілля, а я відмовляюся, бо збираюсь у похід. Хтось із друзів ображається, віддаляється. Можливо, з мого боку теж поменшало контакту. Так зв'язки поступово і губляться. Залишилися лише ті, хто сам ходить у гори чи поділяє мою любов до природи.

Сім'я, мабуть, не до кінця це розуміє, але вже сприйняла та змирилася з моїми інтересами і способом життя.

- Але ж ви не зупиняєтеся. Які вершини у вас планах чи мріях підкорити? Чи є у вас плани на майбутнє?

- Чесно скажу, мені не подобається слово "підкорити". Я не підкорюю гори. Я вдячна кожній вершині, яка мене пустила. Можна подолати маршрут, страхи, але не саму гору.

Звісно, ​​мрію побачити світ. Піднятися на вершини різних континентів. У Непалі, наприклад, хочу пройти маршрут навколо Аннапурни.

Я проти комерціалізації туризму – вона сильно обмежує. Наприклад, Кіліманджаро: навіть якщо ти фізично готовий і ти маєш усе спорядження, все одно потрібно купити дорогий перміт, найняти місцевих гідів, спати там, де скажуть. Все це перетворюється на послугу, а мені нецікаво бути просто клієнтом.

У світі багато красивих і менш відомих вершин. На жаль, таких місць дедалі менше - комерція дістається і туди. Навіть у Гімалаях багато чого вже перетворили на бізнес.

Мої плани залежать від різних чинників – від грошей, логістики, багато країн вимагають візи. Але головне обмеження, звісно, ​​фінанси. Сподіваюся, що поступово мрії збуватимуться.

Весна у Карпатах. Цвітіння крокусів. Фото: ФБ Liubov Boiko

Теги за темою
Туризм
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Гороскоп на сегодня 25 июля: сопротивление Тельцов, уязвимость Раков и разочарование Рыб
Знай
2025-07-25T01:45:56Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Въезд в США обрастает налогом в $250: как новый сбор усложнит въезд иностранцам
UAToday
2025-07-22T16:06:01Z
Гости не поверят, что вы приготовили его сами: рецепт торта "Мечта"
Telegraf
2025-07-25T20:03:56Z
Никогда не выбрасывайте. Пять способов использовать пластиковые бутылки на даче
Telegraf
2025-07-25T19:27:52Z
С хрустящей корочкой и мягкая внутри: хитрость кулинаров, которая поможет идеально пожарить картошку
Gazeta UA
2025-07-20T09:30:22Z
Как охладить жилье в жару: неожиданный доступный лайфгак от британского инженера
TSN
2025-07-25T18:36:43Z
Психолог рассказал, что убивает отношения: ответ удивит
TSN
2025-07-25T17:06:14Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Сербия назвала условие поддержки санкций ЕС против России
Корреспондент
2025-07-25T12:33:17Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Эксперт объяснил, угрожают ли стабильности скандал вокруг НАБУ и протесты
TSN
2025-07-26T01:18:09Z
Известный танцор заявил об участии в президентских выборах Ирландии
Корреспондент
2025-07-26T01:09:28Z
Украину сотрясли акции протеста
Корреспондент
2025-07-22T20:15:02Z
Украина получила неожиданного союзника в Белом доме: на Западе озвучили детали
Comments UA
2025-07-15T13:04:10Z
«В министерстве не было координации». Почему Умеров не справился, будет ли Шмыгаль эффективным преемником и какие изменения нужны - анализ от
Апостроф
2025-07-20T09:33:18Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Состарившийся любимый певец Путина появился на публике за долгие годы
Comments UA
2025-07-25T20:57:10Z
Максим Галкин и Алла Пугачева заговорили по-украински
Comments UA
2025-07-25T20:39:30Z
"Главная ведьма Украины" рассказала, как занималась любовью со священником из Лавры
Фокус
2025-07-15T11:00:40Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Гитаристка The Rasmus высказалась о визите в Украину
Корреспондент
2025-07-22T06:54:39Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Лишь два стакана в день этого сока нормализует высокое артериальное давление
Comments UA
2025-07-23T17:06:12Z
Как вода с медом с утра повлияет на здоровье: вы удивитесь
TSN
2025-07-20T09:09:20Z
Как заставить помидоры покраснеть: действенные способы
Gazeta UA
2025-07-21T15:33:32Z
От этих продуктов жирнеет кожа и появляются прыщи
Comments UA
2025-07-25T21:57:29Z
Что произойдет, если выпить просроченное лекарство
Gazeta UA
2025-07-25T21:42:49Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Этот старый бабушкин метод поможет поднять уровень железа в крови
Comments UA
2025-07-25T21:18:23Z
Эликсир молодости и красоты: врачи назвали овощ, который продлевает жизнь
Знай
2025-07-25T18:51:10Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Военное положение: могут ли мобилизовать после 60 лет
ZN UA
2025-07-26T01:02:30Z
Вашингтон меняет подход: ремонт техники для ВСУ теперь за украинский счет
Gazeta UA
2025-07-26T01:01:20Z
Украинских школьников за границей ждет дискриминация: учителя протестуют против новых правил МОН
Знай
2025-07-20T09:21:24Z
В жизнь ворвутся проблемы и потеряете счастье: что нельзя делать 17 июля, приметы
GlavRed
2025-07-16T14:28:42Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Двух подростков-партизан посмертно наградили
Корреспондент
2025-07-19T14:21:35Z
Покровское направление снова под массированными штурмами россиян
Новости Украины
2025-07-17T14:39:03Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
Россияне убили пятерых жителей Константиновки
Корреспондент
2025-07-19T06:33:37Z
Оккупанты атаковали Днепр: что известно
Comments UA
2025-07-26T01:33:34Z
На западе Запорожской области россияне продвигаются к новому водному рубежу — DeepState
ZN UA
2025-07-26T01:33:15Z
В ВСУ заявили о восстановлении позиций в Запорожье
Корреспондент
2025-07-19T17:09:12Z
В сердце Украины заметили пушистых "гостей": они способны нападать на людей
Telegraf
2025-07-15T22:31:21Z
Партизаны взорвали важный железнодорожный маршрут оккупантов под Тулой
Корреспондент
2025-07-20T09:39:39Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Россияне сообщают о взрывах в Подмосковье
Корреспондент
2025-07-18T03:45:47Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
В Перу автобус упал в горное ущелье: 15 погибших
Корреспондент
2025-07-26T01:30:06Z
Днепр и Каменское находились под массированным ударом россиян: что известно
Telegraf
2025-07-26T01:27:52Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
В Северном море нашли британский корабль, затонувший в Первую мировую
Корреспондент
2025-07-22T03:39:45Z
Надя Дорофеева показала фото с Усиком после блестящего боя и поделилась впечатлениями от встречи
TSN
2025-07-20T09:09:19Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Последствия отдыха: Месси отстранен от игры за Интер Майами
Корреспондент
2025-07-25T20:09:16Z
Надежда еще есть: Уайлдер поддерживает идею проведения боя с Джошуа
Корреспондент
2025-07-25T18:00:11Z
На этапе Бриллиантовой лиги в Лондоне украинка Левченко не выступит
Корреспондент
2025-07-18T19:54:57Z
Промоутер Паркера в контексте потенциального боя надеется на согласие Усика
Корреспондент
2025-07-25T17:30:31Z
Футболку величайшего украинского футболиста выставили на продажу: как она выглядит и сколько стоит
Telegraf
2025-07-25T16:12:34Z
Сметанина назначена и.о. генерального директора Укроборонпрома
Корреспондент
2025-07-22T19:18:36Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Лукашенко распорядился штрафовать магазины за отсутствие картофеля
Корреспондент
2025-07-19T00:24:57Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
Купить билеты на поезд станет сложнее: украинцы уже смеются над этим
Telegraf
2025-07-26T01:33:30Z
Фонд поддержки энергетики передал Укрзализныце электростанции
Хвиля
2025-07-25T21:27:51Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Доплаты к пенсии: на какую сумму могут рассчитывать пенсионеры в 70 лет
Знай
2025-07-16T18:07:28Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Почему смартфон теряет заряд ночью - и как это исправить
Gazeta UA
2025-07-26T00:36:30Z
Эксклюзивы PlayStation — всё? Sony решила выпускать больше игр на Xbox Series X|S и NIntendo Switch 2 — официально
GameMag
2025-07-26T00:13:54Z
Поделитесь болью с друзьями: Наши первые впечатления от Painkiller
GameMag
2025-07-25T20:57:03Z
Легионы героев Кватча: В The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered сыграло более 9 млн человек
GameMag
2025-07-25T19:12:03Z
Китайский стартап представил коленный экзоскелет для походов
Корреспондент
2025-07-25T18:54:58Z
Промвиробництво у ЄС у 2000-2024 роках в середньому зростало на 0,6%
AgroNews
2025-07-25T18:09:51Z
Разработчики поделились новым видео с геймплеем Mafia: The Old Country
Знай
2025-07-25T15:51:29Z
Renault обновила сверхбюджетный микровэн Triber
Корреспондент
2025-07-25T19:06:04Z
Китайские компании удвоили долю на европейском автомобильном рынке
Корреспондент
2025-07-25T17:27:31Z
Kia раскрыла детали модульного электрического грузовика PV5
Корреспондент
2025-07-25T17:24:28Z
Электромобиль Zeekr получил идеальную версию для украинских условий
Фокус
2025-07-25T15:57:19Z
В интернете показали редкий и малоизвестный спортбайк Citroen 80-х
Фокус
2025-07-25T15:00:33Z
Эти привычки вождения могут увеличить расход топлива до 40%
Знай
2025-07-25T09:51:54Z
В Украине упал спрос на бензиновые автомобили
Корреспондент
2025-07-25T09:33:51Z
Цены на электромобили в Украине резко пойдут вверх: с чем это связано и когда лучше покупать
UAToday
2025-07-24T23:39:45Z
Volkswagen опередила Tesla на рынке электромобилей в Европе
Корреспондент
2025-07-24T18:21:00Z