MY.UAНовини
"Мені у наметі спиться краще, ніж удома": українка перемогла в Arctic Ultra і ходить у гори соло
"Мені у наметі спиться краще, ніж удома": українка перемогла в Arctic Ultra і ходить у гори соло

"Мені у наметі спиться краще, ніж удома": українка перемогла в Arctic Ultra і ходить у гори соло

Любов Бойко із Чернівецької області – перша та єдина українка, яка перемогла в одних із найекстремальніших змагань на планеті – Lapland Arctic Ultra. Двадцять кілометрів по замерзлому руслу річки в Лапландії – лише частина її шляху. За плечима - піші переходи, одиночні подорожі, ночівлі в суворих умовах, Ельбрус, Альпи та сотні кілометрів Карпатами.

Про змагання, підготовку до них і про те, як не зійти з дистанції, а також про свій блог про гори та подорожі Kitty Mountain - Любов Бойко розповіла Коротко про.

Фінішувала першою навіть серед чоловіків

- Любо, розкажіть про змагання Lapland Arctic Ultra – це такий жорсткий екстрим. Як ви ризикнули взяти участь?

– Так, це екстремальні арктичні змагання. Дистанції різні – від 20 до 500 км. Подолати можна на лижах, пішки, велосипедом. Я з дитинства займалася спортом – маунтінбайк, біг, брала участь у змаганнях. Так що Arctic Ultra – це не випадковість. Зараз мені 30, і для професійного спорту це вже вік, але я продовжую тренуватися: ось учора, наприклад, каталася велосипедом, тримаю себе у формі.

Про Arctic Ultra мені написали підписники мого YouTube-каналу. Я давно мріяла потрапити до Скандинавії, особливо взимку. Ознайомилася з умовами – і загорілася. Зв'язалася із організаторами, уточнила деталі. Поїздка була недешевою – участь, проживання, дорога. Я обрала коротку дистанцію – 20 км, хотіла поєднати участь із дослідженням регіону за Полярним колом.

Змагання проходили на замерзлому руслі річки - 20 кілометрів по льоду та снігу. Я готувалася, але все одно було непросто. Особливо із взуттям – складно взяти із собою весь гардероб у поїздку з пересадками. Адаптуватися було тяжко.

Попереду – 20 км по замерзлому руслу річки. Фото: ФБ Liubov Boiko

– Ви представляли Україну на міжнародних змаганнях. Чи правда, що в Україні ви не знайшли підтримки?

– Так, я була єдиною учасницею від України, але це не був офіційний старт від федерації. У нас офіційні старти – це Кубок України, Європи, світу. А такі змагання, хоч і фанові, все одно престижні, за участю відомих спортсменів та блогерів. Наприклад, брала участь полька Єва Зубек – блогер із мільйонами підписників. Були учасники з Бразилії, Нової Зеландії.

Я звернулася до знайомих, до підприємців за підтримкою, пропонувала рекламу у своєму YouTube та соцмережах. Але у відповідь чула: "Навіщо тобі це?", "Це ж неофіційно", "Куди ти зібралася?" Ніхто не вірив, що я не просто поїду, а й виграю.

Тоді я написала організаторам і розповіла, як справи. За кілька днів вони запропонували покрити частину витрат - сплатити проживання та стартовий внесок. Це дуже допомогло.

Потім багато хто дивувався, що я виграла. Може, навіть хтось пошкодував, що не підтримав. Але історія вже сталася.

- Як ви почували себе на змаганнях? Як до них готувалися?

- На змаганнях я завжди викладаюся на сто відсотків. Коли дали старт, усі побігли – і я теж. Хоча дистанція була лише 20 км, важливо було грамотно розподілити сили.

Я готувалася: щотижня взимку бігала по снігу у Карпатах - таке середовище для мене звичне. Учасники з теплих країн були, звісно, ​​в шоці: сніг, лід, русло річки… Дехто одягав "кішки", але вони заважали, доводилося знімати, гаючи час. А я просто бігла. Я не знала, що можна йти, тож просто бігла.

Були моменти, коли хотілося зупинитися. Трасою розташовувалися чекпоїнти з чаєм, бананами, ізотоніками, але я вирішила не зупинятися. Багато хто, що спочатку обігнали мене, робили перерви, а я продовжувала бігти та поступово обганяла їх. У результаті фінішувала першою – навіть серед чоловіків.

Дехто не розрахував сили: хтось переходив на крок уже на 10-му кілометрі. Я дозволила собі йти лише хвилину – щоб записати відео для блогу. Бігла з камерою, знімала на ходу. Була лише одна коротка зупинка – буквально секунд на 30, щоби прокоментувати самопочуття.

- Як реагували люди у коментарях на ваш “забіг”? Чи підтримували?

- Так, підтримка була потужною. На старті зібралося багато місцевих мешканців та спонсорів, яких запросили організатори. Нас супроводжували снігоходи, знімали фото у селах, через які проходила траса. Люди виходили на берег, щось кричали. Я не розуміла (шведським не володію), але за тоном та емоціями було ясно: кричали слова підтримки. Це дуже заряджає!

У такі моменти забуваєш про втому і просто біжиш. Заради цієї атмосфери, заради живої енергії, яку відчуваєш на змаганнях, хочеться знову брати участь у них. І не заради медалей чи подарунків від спонсорів, а саме заради цього відчуття. Воно, мабуть, найцінніше.

На екстремальних змаганнях у Лапландії Любов була єдиною українкою. Фото: ФБ Liubov Boiko

Намагаюся їздити хоча б раз на місяць

- У вашому блозі неймовірні маршрути – як ви закохалися у гори та подорожі? З чого все почалося?

- Моя історія цілком закономірна. Я родом із Котина – містечка неподалік Чернівців. Мій батько захоплювався туризмом і з самого дитинства залучав мене до цього світу. Навіть удома він іноді їв туристичний сухпайок!

Вже у п'ять років він вперше взяв мене на Говерлу. Це був єдиний випадок, коли я відмовилася підніматися на вершину – досі шкодую. Добре пам'ятаю той момент: мені було лише п'ять років, погода зіпсувалась, і ми не пішли далі просто тому, що я не захотіла.

У дитинстві я ходила до туристичного гуртка, подорожувала з батьками, потім – з групою з гуртка. Переїхала вчитися до Чернівців і в університеті знову почала шукати можливості для туризму. Але, чесно кажучи, не одразу знайшла потрібне оточення, тож поступово почала їздити сама.

Мені не вдалося знайти спільноту, з якою було б комфортно зростати і розвиватися в цьому напрямі – багато груп на той момент уже розпалися. Тож я продовжувала мандрувати одна – і в гори, і за кордон.

Маршрути ставали дедалі серйознішими. Раніше було непросто із візами – їх видавали на короткий термін, складно було щось спланувати заздалегідь. А після запровадження безвізового режиму стало набагато легше: я почала продумувати серйозніші подорожі. Іноді їздила з кимось, але частіше – сама.

- Часто їздите?

- Намагаюся їздити бодай раз на місяць. Зараз підбираю таку роботу, яка дозволяє поєднувати її з мандрівками.

В останні рік-два виїжджаю майже на кожних вихідних. Звичайно, не абсолютно щотижня, але загалом – два-три дні на тиждень на короткий виїзд стали нормою. Щороку буває і велика подорож - кілька тижнів і навіть місяць.

Село-привид Буркут. Люди покинули його ще 2008 року. ФБ Liubov Boiko

– А ким ви працюєте, якщо не секрет?

- Я працюю у сфері комунікацій, трохи пов'язана із журналістикою. В основному, на фрілансі - це дає мені можливість поєднувати роботу та подорожі. Іноді пишу тексти, статті... Можливо, колись напишу книгу про свої маршрути, але поки не вистачає часу і, чесно кажучи, внутрішньої мотивації.

– Ви були і в Карпатах, і в Альпах, і навіть на Ельбрусі. Розкажіть, чим відрізняються ці місця – за атмосферою, за складністю?

- Зараз мої поїздки здебільшого пов'язані з трекінгом – це нескладні маршрути без альпіністського спорядження. До пандемії я була членом Федерації альпінізму Києва. Тоді акцент робила на сходження: Ельбрус, Казбек, Альпи. Я піднімалася у горах Грузії, Татрах, Румунії, Словенії, Швейцарії. То справді був важливий етап.

Але альпінізм – це не просто туризм. Він потребує команди. Не можна просто взяти і піти наодинці на технічно складний маршрут – це небезпечно. У мене були й сольні сходження, але загалом без надійного партнера важко. А знайти людину, з якою співпадаєш за рівнем, часом, фізичною підготовкою, складно. Багато чого з того, що я намагалася організувати, у результаті не складалося.

Коли почалася пандемія, стало важче виїжджати за кордон – Карпати залишились єдиним варіантом. Компанію знайти теж було непросто: хтось хворів, хтось не міг виїхати. Так я знову почала їздити сама, а після пандемії вже не зупинялася.

Якось я навіть поїхала до Туреччини на три місяці з наметом. Це був інший формат – легкі гори, де можна просто йти пішки та ночувати на природі. Альпінізм мені дуже подобається, але він обмежує: потрібна команда, екіпірування. У трекінгу я відчуваю повну свободу – зібрала рюкзак і пішла куди завгодно. Альпінізм, може, дає більше екстриму, але потребує більше ресурсів. Самостійні походи – про незалежність. Я постійно шукаю баланс.

Соло-подорож до Туреччини тривала три місяці. Фото: ФБ Liubov Boiko

Вовків у Карпатах боюся більше, ніж ведмедів

- Ви згадали, що часто буваєте у Карпатах, навіть узимку. Де ночуєте за таких умов?

- Найбільше мені подобається ночувати у наметі. Щиро кажучи, у спальнику в наметі я сплю краще, ніж удома. Головне – гарне спорядження. Якщо є теплий спальник, пристойний намет, відповідний одяг та ізолюючий килимок - ночівля в горах серед снігу не становить великої проблеми.

Звісно, ​​треба бути обережним: стежити за прогнозом погоди, не потрапляти у шторм, уникати лавинонебезпечних ділянок. Але якщо є досвід, все цілком можливо. Цієї зими я, як правило, ходила хоча б з одним-двома супутниками. Хоча й соло-походи бували.

Іноді виходила одна, навіть у туман. Не можу сказати, що були якісь екстремальні ситуації, але траплялися труднощі. Наприклад, одного разу довго встановлювала намет на сильному вітрі. Бували ночі, коли чула дивні звуки – починали лізти в голову всякі думки, з'являвся страх. Усі бояться, я теж. Іноді важко заснути від невизначених відчуттів, тривоги. Але в цілому все добре, нічого критичного.

– А ведмедів на своєму шляху зустрічали?

- Одного разу зустрічала, у соло-поході. Ведмідь просто йшов стежкою, а я - тією ж назустріч. Вітер віяв у мій бік, тому він мене не помітив. Я дуже тихо йшла. Подала голос - він почув і одразу втік.

Я не маю панічного страху перед ведмедями. Я читаю багато матеріалів про поведінку диких тварин, спілкуюсь із місцевими єгерями. В основному ведмеді уникають людей, тікають за першої нагоди. Головне – дати їм зрозуміти, що ти поряд.

Ось вовків боюся більше. У Карпатах вони зустрічаються, особливо взимку, коли збиваються у зграї та стають небезпечними. Навесні та влітку вовки частіше ходять по одному, і шансів зустріти їх менше. Рись - також потенційно небезпечна, хоча більш полохлива. Одного разу я зустріла рись - вона відразу втекла.

Я завжди беру із собою засоби захисту – балончик від ведмедів, особливо якщо йду у дикий регіон. Також свисток або сигнал, щоб відлякати тварину.

Насправді таких зустрічей було небагато. Торік було чотири чи п'ять близьких контактів - переважно в Румунії, де я проходила хребти Родна і Петросул. Там справді багато ведмедів, іноді бувало моторошно. Але жодного разу не сталося прямого конфлікту. Я намагаюся бути уважною та обережною – і це працює.

"Вдячна кожній вершині, яка мене пустила"

- Ви часто буваєте у походах. За що ви так любите їх, чому вас знову і знову тягне в гори?

- Думаю, я людина природи. Мені справді набагато комфортніше на природі, ніж у місті. Останні кілька років я майже не буваю на світських заходах – хіба що по роботі чи потребі. У мене є внутрішня потреба бути в природному середовищі.

Навіть коли я вдома, намагаюся вибиратися в ліс – нехай просто на пару годин покататися велосипедом чи прогулятися. Особливо люблю будні дні, коли в лісі нікого немає, немає машин та суєти. Мені важлива таке усамітнення.

Коли ходжу в гори, уникаю популярних маршрутів на кшталт Говерли, де натовп людей. Віддаю перевагу місцям, де нікого немає, - це допомагає прийти в гармонію із собою. Там відчувається особлива енергетика, якої у місті немає.

Дуже люблю зустрічати світанки - намагаюся вставати раніше, щоб побачити, як піднімається сонце. Такі моменти зачаровують. Тоді відчуваєш єдність із світом.

На Чорногірському хребті. "Іноді все, що потрібно для щастя, поміщається в рюкзак", - говорить Любов. Фото: ФБ Liubov Boiko

- Рідні та друзі підтримують ваші походи?

- Я ходжу в гори вже багато років - і з кожним роком моє оточення стає дедалі меншим. Але мені зручно бути на самоті.

Іноді запрошують на день народження чи весілля, а я відмовляюся, бо збираюсь у похід. Хтось із друзів ображається, віддаляється. Можливо, з мого боку теж поменшало контакту. Так зв'язки поступово і губляться. Залишилися лише ті, хто сам ходить у гори чи поділяє мою любов до природи.

Сім'я, мабуть, не до кінця це розуміє, але вже сприйняла та змирилася з моїми інтересами і способом життя.

- Але ж ви не зупиняєтеся. Які вершини у вас планах чи мріях підкорити? Чи є у вас плани на майбутнє?

- Чесно скажу, мені не подобається слово "підкорити". Я не підкорюю гори. Я вдячна кожній вершині, яка мене пустила. Можна подолати маршрут, страхи, але не саму гору.

Звісно, ​​мрію побачити світ. Піднятися на вершини різних континентів. У Непалі, наприклад, хочу пройти маршрут навколо Аннапурни.

Я проти комерціалізації туризму – вона сильно обмежує. Наприклад, Кіліманджаро: навіть якщо ти фізично готовий і ти маєш усе спорядження, все одно потрібно купити дорогий перміт, найняти місцевих гідів, спати там, де скажуть. Все це перетворюється на послугу, а мені нецікаво бути просто клієнтом.

У світі багато красивих і менш відомих вершин. На жаль, таких місць дедалі менше - комерція дістається і туди. Навіть у Гімалаях багато чого вже перетворили на бізнес.

Мої плани залежать від різних чинників – від грошей, логістики, багато країн вимагають візи. Але головне обмеження, звісно, ​​фінанси. Сподіваюся, що поступово мрії збуватимуться.

Весна у Карпатах. Цвітіння крокусів. Фото: ФБ Liubov Boiko

Теги за темою
Туризм
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
На виборах у Румунії перемагає проросійський кандидат, але буде другий тур – екзитполи
Европейская правда
2025-05-04T18:57:52Z
Фаворит виборів у Румунії обіцяє дати владу "дискваліфікованому" Джорджеску
Европейская правда
2025-05-04T18:54:11Z
Убивця двох своїх дітей скоїв напад на головного опозиціонера країни
ТСН
2025-05-04T18:48:25Z
Дехто блокує шлях України в ЄС, щоб мати кращі місця на трибуні на Червоній площі, – Зеленський
24tv
2025-05-04T18:46:14Z
Зеленський повідомив подробиці зустрічі з президентом Чехії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-04T18:42:21Z
Трамп заявив про готовність у певний момент знизити тарифи для Китаю
УкраинФорм
2025-05-04T18:37:40Z
Трамп заявив, що прагне повної ліквідації ядерної програми Ірану
УкраинФорм
2025-05-04T18:36:52Z
"Озброїти Україну до зубів": відомий пастор опублікував заяву про підтримку Києва
24tv
2025-05-04T18:36:44Z
Блогерка Алхім обурила тим, що закотила очі після прохання заспівати українською
Комсомольская правда
2025-05-04T18:40:58Z
Ziferblat поїхали на Євробачення, скандал навколо Білоуса триває: головні події тижня в шоубізі
24tv
2025-05-04T18:30:10Z
"Мені страшно, чесно": Кравець розповіла, що робить зі своїм обличчям і тілом
GlavRed
2025-05-04T18:27:26Z
Андре Тан назвав найкращі кольори літа 2025: їх захочуть носити всі
24tv
2025-05-04T18:15:11Z
Подружки Аріель: ШІ показав діснеївських принцес в образі русалок
24tv
2025-05-04T17:36:56Z
"Окрім вітру і темряви немає нічого": Біблів зізналася, чому схвалює бронь артистів
GlavRed
2025-05-04T17:27:09Z
Церква в Німеччині провела богослужіння за мотивами "Зоряних воєн"
Европейская правда
2025-05-04T17:13:34Z
Зірка "Ліги сміху" Ганін заявив, що зустрічається з іншими дівчатами, маючи стосунки: "Це не зрада"
TSN
2025-05-04T17:06:08Z
Для тих, хто шукає нову залежність: 4 серіали від Netflix, які затягують із першої серії
24tv
2025-05-04T16:03:12Z
Європейці змінюють стратегію військової допомоги Україні – WP
Факти ICTV
2025-04-20T21:57:59Z
Рівно два роки тому Україна вперше збила "незбивну" російську ракету "Кинджал": деталі операції
Фокус
2025-05-04T18:57:38Z
Жінка купила сукню Loius Vuitton у секонд-генді, а згодом була шокована справжньою ціною
Фокус
2025-05-04T18:36:14Z
Жорін: Держава не готова до кількості ветеранів, яка з’являється
ТСН
2025-05-04T18:33:13Z
Колаборант здивував заявою про їжу в колонії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-04T18:12:21Z
Ілон Маск створив власне місто в США: що відомо про Starbase
InternetUA
2025-05-04T17:55:31Z
Як радянські люди ходили під німецький марш
ГЛАВКОМ NET
2025-05-04T17:48:28Z
"Птахи Мадяра" кожні 7,5 хвилин мінусують ворожу ціль і кожні 24 – ворога, – комбриг про дрони
24tv
2025-05-04T17:30:29Z
Повітряні сили показали програміста, який збив перший у світі «Кинджал»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-04T17:27:16Z
Надходження від реструктуризованих кредитів зросли у 2,5 раза з 2022 року - Фонд гарантування
УкраинФорм
2025-05-04T18:51:14Z
Після індексації пенсій частина жителів Запоріжжя втратить субсидію на оплату комуналки: хто залишиться без виплат
Политека
2025-05-04T18:31:23Z
Шахраї від імені Ощадбанку попереджають про "борги" — деталі
InternetUA
2025-05-04T18:28:19Z
В уряді розповіли, чи можливо зараз підвищити зарплату учителям
24tv
2025-05-04T18:24:36Z
Українці отримують повідомлення про борги в одному банку: яка причина
GlavRed
2025-05-04T17:27:20Z
Гендиректору NVIDIA підвищили зарплату вперше за 10 років
24tv
2025-05-04T17:24:01Z
Чи змінився податок при картковому переказі у травні
24tv
2025-05-04T16:33:42Z
Перерахунок пенсії: що робити, якщо рішення Пенсійного фонду не влаштовує
24tv
2025-05-04T15:48:44Z
АРМА реалізовує арештоване білоруське скло
УкраинФорм
2025-05-04T15:00:21Z
У Херсоні внаслідок атаки російського дрона поранена жінка
УкраинФорм
2025-05-04T18:51:00Z
Поліція Франції врятувала батька криптовалютного мільйонера, викраденого заради викупу
Европейская правда
2025-05-04T16:55:27Z
Жінка втратила 38 тисяч гривень, повідомивши дані банківської картки псевдобанкіру
InternetUA
2025-05-04T16:28:09Z
На Закарпатті прикордонники натрапили на моторошну знахідку
24tv
2025-05-04T16:03:46Z
На Закарпатті виявили тіло поблизу кордону: що стало відомо про загиблого
ТСН
2025-05-04T15:36:11Z
На Харківщині внаслідок російських артобстрілів виникли масштабні лісові пожежі
УкраинФорм
2025-05-04T15:27:55Z
Загрожує ескалацією: Індія вперше за 65 років перекрила воду через греблю Багліхар
ГЛАВКОМ NET
2025-05-04T15:22:03Z
Була у квартирі, в яку влучив "Шахед": у Києві з пожежі врятували 17-річну кішку
24tv
2025-05-04T15:09:27Z
В Грузії затримали двох громадян України, підозрюють у наркозлочинах
Европейская правда
2025-05-04T15:09:23Z
Не просто бабусин напій: навіщо пити компот щодня
Знай
2025-05-04T18:51:13Z
Три дії, які треба робити у ліжку для кращого сну: поради психіатра
Gazeta UA
2025-05-04T18:36:45Z
Як зміцнити імунітет і рідше хворіти
360ua.news
2025-05-04T18:03:09Z
Чому не можна сміятися перед сном: запам'ятайте це
24tv
2025-05-04T16:12:03Z
Два овочі для контролю цукру – як їх правильно додавати в раціон
24tv
2025-05-04T16:03:43Z
Пластикові частинки в організмі людини: непомітна, але смертельна загроза
360ua.news
2025-05-04T16:03:16Z
У Празі відбудеться масштабна конференція щодо відновлення у сфері охорони здоров'я України
УкраинФорм
2025-05-04T15:42:49Z
Натуральний ключ до здоров’я кишківника та суглобів
360ua.news
2025-05-04T15:03:08Z
Імунотерапія відкрила шлях до безопераційного лікування раку прямої кишки
360ua.news
2025-05-04T14:33:23Z
Головна помилка при посадці картоплі: що потрібно зробити з ґрунтом заздалегідь
Telegraf
2025-05-04T18:30:34Z
Чим відмити сильну іржу у ванній: давно забутий, але дуже хороший спосіб
GlavRed
2025-05-04T18:27:57Z
Перекус на сходах, перевезення сиру і не лише: 10 дивних заборон Франції, за які можуть покарати
24tv
2025-05-04T18:24:44Z
Уже скоро травень принесе приємні несподіванки на роботі 3 знакам зодіаку
24tv
2025-05-04T18:18:58Z
Так не в кожному ресторані приготують: оригінальна спаржа з Дор блю – рецепт Ярославського
24tv
2025-05-04T18:12:50Z
Зірвуть справжній джекпот: чотирьом знакам усміхнеться фортуна
Gazeta UA
2025-05-04T17:09:00Z
Підошва праски знову стане як новенька: найпростіший спосіб її почистити
24tv
2025-05-04T16:45:36Z
Китайський гороскоп на завтра 5 травня: Бикам - розчарування, Собакам - ризик
GlavRed
2025-05-04T16:27:45Z
Куди поїхати в Карпати на один день: дивовижна локація з краєвидами, від яких аж дух захоплює
24tv
2025-05-04T16:21:59Z
Травень буде неспокійним: РФ готує "великий наступ" на одному напрямку
GlavRed
2025-05-04T18:30:39Z
Різко вдарить похолодання з дощами та грозами: синоптики попереджають про небезпеку
GlavRed
2025-05-04T18:27:52Z
“Бавовна” у Криму, зміни біля Покровська та угода про надра: події фронту на тижні
Факти ICTV
2025-05-04T18:07:04Z
Прогноз погоди у Києві на тиждень з 5 по 11 травня: негода насувається на столицю, коли чекати сильних дощів
Политека
2025-05-04T18:00:53Z
Росія зосереджує сили біля Сумської області та готує прорив
Gazeta UA
2025-05-04T18:00:32Z
Україну накриють травневі дощі з грозами: Діденко попередила про холодний фронт
Хвиля
2025-05-04T17:30:37Z
"Це просто метал": захисник Маріуполя розповів про звання Героя України і "Золоту Зірку"
24tv
2025-05-04T17:30:15Z
Похолодання та опади очікуються майже в усіх регіонах України
360ua.news
2025-05-04T17:27:17Z
Для посилення логістики: окупанти почали будувати тунелі з сіток під Покровськом
Фокус
2025-05-04T17:21:41Z
Зірка українського тенісу вразила ніжними фото з прогулянки перед турніром у Римі
24tv
2025-05-04T18:51:42Z
Рома у зоні Ліги чемпіонів: гол Довбика приніс "вовкам" важливу перемогу у Серії А
24tv
2025-05-04T18:37:56Z
Юнацька збірна України з футболу програла грекам на старті Турніру розвитку УЄФА
УкраинФорм
2025-05-04T18:36:11Z
Мареска: Ліверпуль показав, чому він виграв Прем'єр-лігу
Football.ua
2025-05-04T18:34:26Z
Антоні голом у компенсований час допоміг Бетісу вирвати звитягу над Еспаньйолом
Football.ua
2025-05-04T18:31:08Z
Дебютний трофей Гаррі Кейна: Баварія достроково стала чемпіоном Німеччини 2024-2025
24tv
2025-05-04T18:30:10Z
Гол Довбика приніс Ромі перемогу над Фіорентиною
Football.ua
2025-05-04T18:12:40Z
Зірковий боксер висловив впевненість у перемозі над абсолютним чемпіоном світу
24tv
2025-05-04T18:06:47Z
Кейн виграв перший трофей у кар'єрі
Football.ua
2025-05-04T18:06:18Z
Що таке знецінення? Porsche продали з прибутком у $63 тисяч після всього 2 тисяч миль
Топ Жир
2025-05-04T17:45:38Z
Які цікаві Volkswagen LT можна було побачити на дорогах України
AutoCentre
2025-05-04T17:34:19Z
Чи придбали б ви автомобіль у робота-продавця?
Топ Жир
2025-05-04T16:15:46Z
"Вершина ненадійності": автоблогерка назвала три авто, які варто оминати десятою дорогою
24tv
2025-05-04T14:48:44Z
Land Cruiser 1998 року отримує оновлення через чверть століття
Топ Жир
2025-05-04T13:45:29Z
У Києві помітили потужний спорткар Porsche із рідкісним тюнінгом
Фокус
2025-05-04T12:51:03Z
У США зібрали мотоцикл з колесами від трактора
360ua.news
2025-05-04T12:40:12Z
Бренд, який вирішив відмовитися від заднього скла, тепер має проблеми з камерами заднього виду
Топ Жир
2025-05-04T12:00:55Z
Цей жартівливий підроблений G-Class був проданий за справжні великі гроші
Топ Жир
2025-05-04T10:30:04Z
Ілон Маск створює місто навколо космодрому SpaceX
360ua.news
2025-05-04T18:34:40Z
Telegram отримає нову функцію
InternetUA
2025-05-04T18:07:36Z
6 речей, які краще не робити після придбання iPhone
InternetUA
2025-05-04T17:16:59Z
Як правильно користуватися телефоном на бойовому завданні: поради для військових
InternetUA
2025-05-04T16:31:47Z
May The 4th be with you: найпопулярніші ігри франшизи Star Wars, які варто зіграти фанатам
24tv
2025-05-04T16:27:31Z
Трамп на чверть збирається урізати бюджет NASA, але фінансувати проєкти Маска
InternetUA
2025-05-04T15:54:46Z
Ні краплі кремнію: у Китаї похвалилися, що створили найшвидший у світі транзистор
InternetUA
2025-05-04T15:46:11Z
Чи було життя на Землі старішим, ніж ми вважали? Нове відкриття про LUCA
360ua.news
2025-05-04T15:27:04Z
Хворобу Альцгеймера відтворили в лабораторії: для цього вчені створили унікальний білок
Фокус
2025-05-04T15:21:09Z