/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F2%2Fc8a567c2e4b351b9b6d3e1db35b3a5b0.png)
Трамп запропонував Мексиці допомогти у боротьбі з незаконним обігом наркотиків: президентка Шейнбаум відмовила
Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум заявила, що американський лідер Дональд Трамп пропонував направити американські війська до Мексики для боротьби з незаконним обігом наркотиків
Про це пише Reuters.
Як розповіла Шейнбаум, під час однієї з розмов телефоном Трамп запропонував їй, щоб армія США прийшла на допомогу Мексиці у боротьбі із наркокартелями.
"І знаєте, що я йому відповіла? Ні, президенте Трампе, територія священна, суверенітет священний, суверенітет не продається, суверенітет люблять і захищають", – сказала Шейнбаум.
Вона додала, що попри можливу співпрацю Мексика ніколи не прийме присутність військових США на її території.
У Раді національної безпеки США у відповідь на запит Reuters заявили, що Трамп тісно співпрацював із Шейнбаум для досягнення "найбезпечнішого південно-західного кордону в історії", але поки результатів не досягнуто.
"Небезпечні іноземні терористичні організації продовжують загрожувати нашій спільній безпеці, а наркотики та злочинність, що вони поширюють, загрожують американським громадам по всій країні", – зазначили у раді.
Раніше Трамп публічно заявив, що США вживуть односторонніх військових заходів, якщо Мексика не зможе ліквідувати наркокартелі.
- Тим часом збройні сили США створили другу військову зону вздовж кордону з Мексикою, додавши ділянку в Техасі, де військові можуть тимчасово затримувати мігрантів або порушників кордону. Минулого місяця така зона була створена у Нью-Мексико.