Сі Цзіньпін відвідає Росію з чотириденним візитом: що на порядку денному
Сі Цзіньпін відвідає Росію з чотириденним візитом: що на порядку денному
Лідер Китаю Сі Цзіньпін відвідає Росію з чотириденним візитом із 7 по 10 травня, щоб взяти участь у церемонії в Москві, присвяченій 80-й річниці закінчення Другої світової війни, заявило в неділю, 4 травня, Міністерство закордонних справ Китаю. Про це повідомляє Kyodo.
Сі “візьме участь у стратегічній комунікації” з російським диктатором Владіміром Путіним стосовно розвитку двосторонніх зв'язків, а також основних міжнародних і регіональних питань, додали в Пекіні. За даними росЗМІ, Сі та Путін підпишуть низку двосторонніх угод.
Лідер Китаю та російський диктатор домовилися “спільно пам'ятати історію і захищати досягнення перемоги у Другій світовій війні, післявоєнний міжнародний порядок, міжнародну справедливість і правосуддя”, йдеться в заяві Пекіна.
У 2024 році Путін та Сі тричі зустрічалися особисто.
За даними ЗМІ, загалом 9 травня на параді в Москві очікують представників з 20 країн, зокрема, низку лідерів, серед яких президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва, прем'єр Словаччини Роберт Фіцо, лідер Венесуели Ніколас Мадуро, лідер Куби Мігель Діас-Канель та президент Сербії Александар Вучич. Вучич, однак, днями повідомив про раптове "погіршення стану здоров'я" під час візиту до США — тому виникли припущення, що він може не поїхати на парад до Путіна.
Прем'єр Індії Нарендра Моді відхилив запрошення взяти участь в урочистостях у Москві 9 травня. Також повідомлялося, що на тлі зростання напруженості між Пакистаном та Індією плани візиту до РФ скасував і міністр оборони Індії Раджнат Сінгх.
Російський диктатор запропонував триденне припинення вогню у війні проти України на час святкування 9 травня. У відповідь на пропозицію Москви президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий до перемир'я, якщо воно триватиме 30 днів. Зеленський також казав, що Україна, з огляду на вторгнення РФ, не може гарантувати безпеку іноземним високопосадовцям, які приїдуть до Москви на парад.
З початку повномасштабної війни РФ проти України, Китай і Росія розширили економічну співпрацю та дипломатичні контакти, а стратегічне партнерство двох країн лише зміцнилося. Китай постачає Росії запчастини, обладнання, сировину, необхідні для роботи російського ВПК, надає порти для логістики, хоча й офіційно Пекін намагається створювати видимість нейтралітету.
Також нещодавно ЗСУ взяли в полон кількох китайських найманців, які воювали у складі армії РФ проти України. Про те, як Київ може обернути взяття в полон китайських найманців на свою користь у статті “Україна вступає в небезпечну гру з Китаєм. І це гарний шанс для нас” розповідав оглядач Володимир Кравченко.