/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F43%2Fd9138be2902066f8cd3d879bb12d1f81.jpg)
Більшість заявок аграріїв на компенсацію розмінування відхиляють: як податися, щоб отримати гроші — інструкція
З початку року 189 з 225 поданих аграріями заявок на компенсацію вартості розмінування земель відхилили.
Заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний пояснює, причина у низькій якості заповнення заявок та помилок при подачі на програму.
«Величезна кількість заявок відхиляються з досить простої причини: вони не містять жодних підтверджень даних про потенційне забруднення або стосуються ділянок поза межами територій, на які поширюється дія програми», — говорить Безкаравайний.
AIN нагадує, хто може податися на компенсацію та що для цього потрібно.
Як податися на компенсацію за розмінування
Якщо ваші землі ще заміновані, то для участі у програмі потрібно:
- Подати заявку за посиланням через Державний аграрний реєстр.
- Відкрити рахунок у ПриватБанку або Ощадбанку (з часом до програми долучаться інші банки з понад 50% власності держави).
Отримати компенсацію можна за вже розміновані землі сільськогосподарського призначення з 24 лютого 2022 до 15 квітня 2024 року.
Для цього потрібно надіслати заяву з електронним цифровим підписом на адресу Центру гуманітарного розмінування: [email protected].
До заяви потрібно додати:
- копію договору із сертифікованим оператором на надання послуг з розмінування;
- копії актів наданих послуг, що підтверджують проведення розмінування;
- копії платежів, що підтверджують розрахунок за надані послуги з розмінування.
Хто може подати заявки на компенсацію розмінування
Програма поширюється на землі, які перебувають у власності агровиробників, а також орендовані ділянки.
Брати участь можуть аграрії, чиї землі розташовані на деокупованих територіях. Господарства не повинні мати податкового боргу, бути банкрутами, належати громадянам держави-агресора чи перебувати у санкційному списку.
Центр гуманітарного розмінування верифікує заявки фермерів. Після цього центр оголошує в системі Прозорро аукціон з надання послуг розмінування.
Після визначення оператора-переможця і фінальної вартості розмінування, перераховує 80% суми на спеціальний рахунок фермера.
Розмінування сільськогосподарських земель
За словами Міністра аграрної політики Віталії Коваля, в Україні вже розмінували 264 тис. га сільськогосподарських земель.
Він також додав, що на українському ринку працюють 73 оператори протимінної діяльності.
Станом на 1 лютого 2025 року Центр гуманітарного розмінування уклав 50 угод з операторами протимінної діяльності на розчищення землі загальною площею понад 9,3 тисячі гектарів.
Нагадаємо, у вересні 2024 року Кабінет міністрів України збільшив розмір компенсації для аграріїв на розмінування сільськогосподарських земель з 80% до 100%.
У програмі можуть брати участь також ті фермери, що мають податкові борги. Торги з закупівлі послуг з розмінування відбуватимуть на аукціонах в системі Prozorro за участі не менше двох учасників.
Читайте також: Компенсацію на українську агротехніку тепер можуть отримати лише зареєстровані у Державному аграрному реєстрі