/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fc8d1a628f99c2a3cd132be1c8d435041.jpg)
Мільярдер Воррен Баффет назвав свої найбільш успішні та найгірші інвестиції
Інвестор-мільярдер Воррен Баффет анонсував свою відставку з посади головного виконавчого директора холдингової компанії Berkshire Hathaway. Баффет – один з найвідоміших і найуспішніших інвесторів нашого часу. Тож це гарний привід згадати, які свої інвестиції сам він називав найбільш вдалими, а які – найбільш невдалими.
Перелік таких інвестицій наводить Associated Press. Отже ось найбільш вдалі угоди Баффета:
- Купівля страхових компаній National Indemnity та National Fire & Marine наприкінці 1960-х. Прибутки саме цих компаній забезпечили Баффету необхідний капітал для багатьох його подальших інвестицій.
- Купівля пакетів акцій American Express, Coca-Cola Co. та Bank of America у часи, коли компанії мали проблеми через скандали або ринкові умови. З часом ці акції значно виросли в ціні, і сьогодні цей пакет оцінюється у понад 100 мільярдів доларів, не кажучи вже про всі дивіденди, які він отримав протягом багатьох років.
- Apple. Баффет довго уникав інвестицій у технологічні компанії, бо не розумів цей сектор економіки. Але у 2016 році він таки наважився придбати акції Apple, оскільки побачив надзвичайну лояльність клієнтів цього бренду. Сьогодні цей пакет акцій коштує понад 174 мільярдів доларів.
- BYD. У 2008 році Баффет прислухався до порад та інвестував 232 мільйони доларів у китайського виробника електромобілів. Вартість цієї частки зросла до понад 9 мільярдів доларів, перш ніж Баффет почав її продавати. Сьогодні вартість акцій, які досі лишаються у Баффета, коштують близько 1,8 мільярда доларів.
Що ж стосується найбільших інвестиційних невдач Баффета, то ось вони:
- Berkshire Hathaway. У 1960-х роках це була група текстильних фабрик, яка згодом дала назву усій інвестиційній імперії Баффета. Однак самі ці фабрики виявилися поганим активом, який роками генерував лише збитки, доки Баффетт не закрив фабрики, залишивши однак саму компанію, якій вони належали.
- Фабрика взуття Dexter Shoe Co. Баффет називав її купівлю у 1993 році за 433 мільйони доларів своєю найбільшою помилкою в кар'єрі. Через неконкурентоспроможність на ринку фабрика просто збанкрутувала, принесши інвестору лише збитки.
- Втрачені можливості. Баффет часто називав своїми великими помилками ті інвестиції та угоди, які не були укладені. Наприклад, він упустив мільярди потенційних прибутків від купівлі акцій Amazon, Google та Microsoft на ранньому етапі.
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала