/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fe302461b184db9de836e08418b4dbc24.jpg)
На узбережжі Одещини знайшли нову ділянку, забруднену мазутом
Про це у Фейсбуці повідомив еколог Іван Русєв, передає Укрінформ.
«У межах нацпарку знову знайдено одну ділянку на піщаному пересипі, де море викинуло мазут фракцій діаметром у 5 мм. Його небагато - десь близько 50 грамів і його нами оперативно зібрано», - йдеться в повідомленні.
Русєв зазначив, що від високої температури піску та повітря мазут був дуже м’яким. На думку еколога, потужні вітри і перенос піску по пересипу останніми днями, ймовірно, прикривають його і нафтопродукт розчиняється у товщі піску та отруює піщані біоценози.
«Основна частина того мазуту, що міг доплисти до Північно-Західного Причорномор’я з місця аварії 15.12.2024 року, з потеплінням вже розчиняється і "вмонтовується" в харчові ланцюги гідробіонтів морської екосистеми», - додав Русєв.
Як повідомляв Укрінформ, в Одеській областіна узбережжі Лиманської громади комунальники зібрали понад 400 кг нафтопродуктів, які викинуло на берег після аварії російських танкерів у Керченській протоці. Нещодавно мазутні плями з’явилися у передмісті Одеси на узбережжі селища Фонтанка.
15 грудня 2024 року в Керченській протоці затонули російські нафтові танкери "Волгонефть-212" та "Волгонефть-239". Унаслідок цього в Чорне море вилилося понад 4000 тонн мазуту. Збитки від розливу нафтопродуктів попередньо оцінюються у 14 мільярдів доларів.
За даними науковців, витік мазуту через аварію танкерів РФ є найбільшим за всю історію мореплавства в Чорному морі. Фахівці з Голландії та Японії долучаться до вивчення ситуації з витоком мазуту в Чорне море з російських танкерів.
Фото: Ivan Rusev у Фейсбуці