MY.UAНовини
Огляд ноутбука MSI Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth: потужність за всі гроші світу
Огляд ноутбука MSI Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth: потужність за всі гроші світу

Огляд ноутбука MSI Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth: потужність за всі гроші світу

Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth — Смауг, який чекає на ваші золоті монети. В цьому редакційному огляді спробуємо розібратися, чи справді цей «дракон» такий нестримний, як обіцяють характеристики, і чи може він замінити настільний ПК. Приготуйтесь до того, що Titan не просто здивує, а й шокує!

MSI Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth
299 999 грн.

Плюси:

максимально можлива продуктивність для ігрового ноутбука у 2025 році; розкішний 18-дюймовий дисплей Mini LED, UHD+ з частотою 120 Гц; оригінальний дизайн та преміальні матеріали; ефективне охолодження; якісний звук і механічна клавіатура; колекційні аксесуари.

Купити в Rozetka

Мінуси:

ціна; дрібні баги ПЗ.

Купити в Rozetka
9.5/10
Оцінка
ITC.ua
Вибір
редакції

Зміст

  • 1 Технічні характеристики MSI Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth
  • 2 Комплектація та паковання MSI Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth
  • 3 Дизайн, ергономіка та матеріали
  • 4 Дисплей MSI Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth
  • 5 Камера та звук
  • 6 Фірмове програмне забезпечення
  • 7 Робоча продуктивність MSI Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth
  • 8 Ігрова продуктивність MSI Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth
  • 9 Автономність, температури та шум
  • 10 Досвід використання MSI Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth
  • 11 Ціна та конкуренти

Технічні характеристики MSI Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth

Екран 18″ UHD+ (3840×2400), Mini LED, 120 Гц, 100% DCI-P3, VESA DisplayHDR 1000, яскравість до 1000 ніт
Процесор Intel Core Ultra 9 285HX (24 ядра: 8 P-ядра + 16 E-ядра, до 5.5 ГГц, 40 МБ кешу)
Оперативна пам’ять 96 ГБ DDR5-6400 (2×48 ГБ), максимум 96 ГБ
Накопичувачі 2 ТБ PCIe Gen5 SSD + 4 ТБ (2×2 ТБ) PCIe Gen4 SSD, загалом 6 ТБ
Відеокарта NVIDIA GeForce RTX 5090 Laptop GPU, 24 ГБ GDDR7, до 2160 МГц Boost Clock, 175 Вт (Dynamic Boost), 1824 AI TOPS
Охолодження Vapor Chamber Cooler з додатковою тепловою трубкою для Gen5 SSD
Безпровідні інтерфейси Wi-Fi 7 (802.11be), Bluetooth 5.4
Аудіосистема 6 динаміків (4×2 Вт + 2×2 Вт сабвуфери) від Dynaudio, підтримка Nahimic 3 та Hi-Res Audio
Провідні інтерфейси

2× (DisplayPort / Power Delivery 3.1)

3x USB 3.2 Gen 2 Type-A

1× HDMI (8K @ 60 Гц / 4K @ 120 Гц)

1× SD Express card reader

1× 2.5G Ethernet

1x 3,5 мм комбінований аудіороз’єм (мікрофон/навушники)

Блок живлення 400 Вт; 20 В, 20 А
Акумулятор 99.9 Вт*год
Вага 3.6 кг
Розміри 404×307,5×24-32,05 мм
Інше Магнієво-алюмінієве шасі з гравіюванням у стилі скандинавської міфології, 3D-друкована «монета-дракон» у зоні під долонею. Кенсінгтонський замок.

Комплектація та паковання MSI Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth

Перша транспортувальна коробка виглядає наче ящик Пандори, який відкриває перед нами MSI Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth.

Тут справжній подарунковий бокс з тематичним оформленням: руни, дракони, міфічні символи, все як належить продукту, який претендує на роль «ноутбука-бога». У центрі — фірмове зображення дракона.

Колекційний набір для шанувальників скандинавської міфології та техно-естетики. І це відчувається ще до того, як ви взагалі увімкнете пристрій.

Разом із ноутбуком та масивним блоком живлення потужністю 400 Вт покупець отримує щедрий «нордичний набір» аксесуарів:

  • Ексклюзивний брелок у вигляді дракона — дрібниця, але приємна, ідеально підходить, аби чіпляти ключі.
  • Ігрову мишу Dragon Edition — виглядає стильно і по-геймерськи, хоча сам «гризун» явно орієнтований більше на імідж, ніж на кібератлетику.
  • Фірмовий килимок для миші Yggdrasil — величезний, красивий, з принтом світового дерева із скандинавських легенд. Прямо-таки запрошує на багатогодинні сесії в Commandos: Origins чи The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered.

У підсумку — комплектація повністю відповідає статусу ноутбука: ніякої дешевої економії, усе виглядає та відчувається на максимум. Навіть коробку шкода викидати — тільки подивіться на Іґґдрасіль!

Дизайн, ергономіка та матеріали

MSI Titan 18 HX виглядає так, наче його виковували в кузні Асгарда. Корпус з магнієво-алюмінієвого сплаву, дракон на кришці, руни, монета під склом — уся естетика працює для вайбу чогось вартісного та ексклюзивного.

Відкриваємо кришку — і нас зустрічає тачпад із підсвіткою Mystic Light. Можна налаштувати будь-який RGB-мікс, якщо хочеться. А можна зробити його стриманим і стильним. Проте з ним виникають інколи проблеми на рівні ПЗ.

Низькопрофільна клавіатура Cherry MX Ultra-Low Profile дає відчуття справжнього кліку під пальцями. Чіткий хід і та сама магія механіки, за яку їх люблять.

Габарити пристойні: 404×307,5×24-32 мм і вага 3,6 кг. Для мобільності — перебір, для продуктивності — саме те. Це ноутбук, який не носять кожного дня в рюкзаку. Він для стаціонарного користування на заміну десктопного ПК.

Вебка тут на 1080p з HDR. До того ж є фізична шторка: забудьте про пластир і інші анти-шпигунські методи.

Рамки навколо екрана тонкі. Порти розташовані грамотно. Шасі приємно холодне на дотик, і навіть коли машина працює на повну, корпус гріється не критично.

Нижня частина MSI Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth A2XWJG майже повністю зайнята величезними вентиляційними отворами для максимально ефективного охолодження. Спеціальні гумові ніжки піднімають корпус над столом, покращуючи приплив повітря (але одразу варто подумати про підставку), а сама кришка виконана з алюмінію для міцності за стандартом MIL-STD-810H.

Спецпроєкти

Доступ до нутрощів відносно простий, якщо у вас під рукою є викрутка: всередині є 2 слоти (зайняті обидва) для оперативки DDR-5, 4 слоти (один вільний) для SSD M.2, випарна камера з додатковою тепловою мідною трубкою для PCIe Gen5 накопичувача.

Дисплей MSI Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth

Екран має діагональ 18 дюймів і роздільну здатність UHD+ (3840×2400), що на виході дає надзвичайно чітке зображення з щільністю пікселів на рівні преміальних професійних рішень. Використовується MiniLED-підсвітка з частотою оновлення 120 Гц — плавність руху й глибина чорного тут значно кращі, ніж у звичайних IPS. Але, звичайно, це не OLED.

Колірне охоплення становить 100% DCI-P3, а підтримка сертифікації VESA DisplayHDR 1000 гарантує високий рівень яскравості та деталізації при перегляді HDR-контенту.

У реальних вимірах дисплей демонструє пікову яскравість на рівні 1083 ніт. Одягайте сонячні окуляри!

Варто зазначити, що в налаштуваннях Windows HDR-режим може бути відсутній або неактивним за замовчуванням. Це типовий недолік екосистеми Windows: навіть дисплей з апаратною підтримкою HDR не завжди правильно визначається системою.

Контрастність екрана на рівні 2 000 000:1 справляє дуже сильне враження — особливо під час перегляду HDR-відео або обробки фото, де важлива глибина чорного та передача напівтонів.

Для дизайнерів, фотографів і відеомонтажерів цей дисплей може стати робочим інструментом. 100% покриття DCI-P3, глибокі відтінки чорного завдяки MiniLED-підсвітці й точна передача кольору дають змогу працювати з кольором на рівні близькому до референсного.

Особливо цінною є підтримка 16:10, що дає більше вертикального простору — зручно для таймлайнів у Premiere Pro або для ретуші у Photoshop.

Але для ігор такий формат означає підвищене навантаження на відеокарту: роздільна здатність 3840×2400 містить приблизно на 11% більше пікселів, ніж стандартне 3840×2160 (4K UHD). Тобто картинка чіткіша, але й «важча» для GPU.

Кути огляду широкі. З антибліковим покриттям повний порядок. Навіть біля вікна або під яскравою лампою зображення читається добре. Відблиски є, але в адекватних межах.

Камера та звук

Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth оснащений інфрачервоною вебкамерою з роздільною здатністю 1080p, що в теорії має дати чітке зображення навіть у поганих умовах освітлення. На практиці все трохи прозаїчніше, і все це піксельне дійство трохи віддає вайбами Siemens C75 чи Sony Ericsson K300i.

Камера підтримує HDR та технологію 3D Noise Reduction+, що дозволяє зменшити шуми та покращити якість картинки під час відеодзвінків чи стрімів. І якщо раптом комусь захочеться безпеку, тут і Windows Hello через ІЧ-камеру, і шторка на камеру. Все як має бути.

Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth оснащений 6-канальною акустичною системою від Dynaudio. Вбудовані динаміки здатні відтворювати об’ємний звук з підтримкою Hi-Res Audio та технології Nahimic, що дозволяє досягти чіткої передачі голосу і басів при перегляді контенту чи спілкуванні через відеозв’язок.

Однак, через обмежену фізичну площу корпуса, низькі частоти не такі насичені, як у більших пристроїв, але для більшості завдань звукова система справляється добре.

 

Мікрофон оснащений технологією 3D Noise Reduction+, що допомагає зменшити фонові шуми під час розмов.

Фірмове програмне забезпечення

Прямо з коробки ноутбук вже має встановлену й активовану ОС Windows 11 Pro. І додаткове ПЗ для тоншого та персоналізованого налаштування системи.

MSI Center — центральна панель управління, так би мовити. Від оптимізації продуктивності до налаштувань енергоспоживання. Все доволі інтуїтивно.

MSI True Color — програма, яка допоможе в один клік змінити колірний профіль. Вибір між такими режимами, як sRGB, AdobeRGB чи DCI-P3 дозволяє досягти максимальної точності, а це особливо важливо для дизайнерів та фотографів.

Також є антивірус: Norton 360, який має репутацію одного з кращих у своєму класі. Він забезпечує багатошаровий захист, включаючи антивірус, брандмауер і функції захисту приватності. Ключик на 60 днів в комплекті.

SteelSeries GG — у ньому ви можете налаштувати RGB-підсвітку на своїй клавіатурі, створювати макроси та зберігати налаштування для різних ігор або завдань. Але часто-густо підсвітка починає жити своїм життям: вимикається, не синхронізується з RGB-тачпадом і т.д. Дитяча хвороба ПЗ трохи псує загальне враження.

Nahimic — програмне забезпечення для покращення звуку, яке теоретично має забезпечити об’ємне звучання і кращу якість аудіо. На практиці ж усе залежить від того, на чому ви слухаєте. Вбудовані динаміки ноутбука не завжди здатні передати весь потенціал цієї технології. Справжню різницю почують лише ті, хто використовує якісні зовнішні навушники або акустику.

 

Робоча продуктивність MSI Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth

Бенчмарк Результат
Speedometer 3.1 (БЖ) 34.7
Speedometer 3.1 (АКБ) 22.47
WebXPRT 4 399
Google Octane 2.0 plus 115773
Google Octane 2.0 plus (Multi Core Score) 1142055
Geekbench Single 2983
Geekbench Multi 21808
Geekbench Open CL 157701
Geekbench Vulkan 21134
CPU-Z Single (БЖ) 855.6
CPU-Z Single (АКБ) 694
CPU-Z Multi (БЖ) 17767.4
CPU-Z Multi (АКБ) 4687.7
3DMARK Steel Nomad 6127
3DMARK Port Royal 15697
3DMARK Storage  1516
Cinebench Single 129
Cinebench Multi 2035
Blender CPU 4.4.0 (БЖ) 516.38
Blender CPU 4.4.0 (АКБ) 142.33
Blender GPU 4.4.0 (БЖ) 7908.18
Blender GPU 4.4.0 (АКБ) 1789.57
Corona Benchmark 9755190
RAM read MB/s 94254
RAM write MB/s 89505
SSD read MB/s 15133.50
SSD write MB/s 8960.02

MSI Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth у повсякденних задачах демонструє високу продуктивність, яка змінюється залежно від типу завдань і режиму живлення. У браузерних тестах, таких як Speedometer 3.1, він набирає 34.7 бали від розетки та 22.47 бали від батареї, а в WebXPRT 4 — 399 балів.

Це може бути наслідком енергоощадження або не найкращої оптимізації під повсякденні сценарії. Google Octane 2.0 Plus із результатом 115773 балів трохи вирівнює ситуацію, але загалом Titan у браузері не вражає, особливо на акумуляторі.

У синтетичних CPU-тестах ноутбук починає розкриватися краще. Geekbench дає 2983 у однопоточному режимі та 21808 у багатопоточному — це рівень сучасного флагманського десктопу. CPU-Z підтверджує це: 855.6/17767.4 на живленні — гідно, але 694/4687.7 на акумуляторі — вже відчутне падіння, яке говорить про агресивне енергозбереження.

У Blender результат CPU 516.38 ще раз підкреслює, що система справді здатна працювати на повну, але лише в підключеному стані. На акумуляторі ті ж сцени рендеряться вчетверо повільніше — 142.33. GPU-рендеринг у Blender (7908.18 на живленні проти 1789.57 на батареї) підтверджує цей тренд: ноутбук не створений для мобільної роботи в ресурсомістких додатках.

Що стосується графічних бенчмарків, то Steel Nomad (61273) і Port Royal (156973) демонструють очікувано високий рівень — видає потужність рівня настільного ПК у коротких задачах, коли її не душить тротлінг. Вбудоване сховище також на висоті: SSD забезпечує швидкість читання 15133.5 MB/s і запису 8960.02 MB/s — це рівень PCIe 5.0 на максималках. Оперативна пам’ять також не розчаровує — понад 94 ГБ/с на читання і 89 ГБ/с на запис — ідеально для роботи з великими об’ємами даних, рендерингу чи компіляцій.

MSI Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth демонструє справді потужну багатоядерну продуктивність, але має деякі проблеми з енергоефективністю та стабільністю під навантаженням, особливо в автономному режимі.

Ноутбук варто розглядати як заміну настільному ПК, але точно не як універсальний портативний інструмент для роботи на ходу.

Ігрова продуктивність MSI Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth

RTX 5090 — серйозна заявка на комфортний та плавний 4К-геймінг без компромісів. А ще є приємний бонус — підписка Xbox Game Pass на місяць, щоб одразу завантажити щось велике й красиве (і перевірити можливості RTX 5090 Laptop GPU на практиці).

Порівняльні характеристики NVIDIA GeForce RTX 5090 desktop та RTX 5090 laptop
Модель RTX 5090 desktop RTX 5090 laptop
Архітектура Blackwell Blackwell
Кодове ім’я GB202 GB203-400
Базова частота 2032 1095
Шейдерні блоки 21 760 10 496
Текстурні блоки (TMUs) 680 328
Блоки виводу (ROPs) 176 112
SM-блоки 170 82
Тензорні ядра 680 328
Ядра трасування променів 170 82
Кеш L1 128KB per cluster 128KB per cluster
Кеш L2 88MB shared 64MB shared
Pixel Fill Rate 451.4 ГПікс/с 178.9 ГПікс/с
Texture Fill Rate 1754.4 ГТекс/с 523.8 ГТекс/с
Інтерфейс PCIe 5.0 x16 PCIe 5.0 x16
TGP 575 Вт 175 Вт
Виробництво TSMC TSMC
Кількість транзисторів 92 200 45 600
Розмір кристала 750 мм² 378 мм²
Тип пам’яті GDDR7 GDDR7
Обсяг пам’яті 32 ГБ 24 ГБ
Частота пам’яті (Default) 1750 МГц 1750 МГц
Шина 512 біт 256 біт

 

Це топова мобільна відеокарта, але давайте поглянемо на неї у порівнянні з десктопною 5090. Продуктивність має бути на рівні 5070Ti/5080.

Розпочнемо з некст-ген версії Відьмака 3: Дикий гін, де на ультра-налаштуваннях з променями у рідній роздільній здатності 3840х2400 маємо в середньому 48 к/с. Вмикаємо DLSS Quality і на виході вже майстерно рубаємо утопців при 75+ к/с.

Далі нас чекав британський постапокаліпсис в Atomfall. Епічні налаштування графіки дозволили нам знайти баланс рівноваги: частоти кадрів та частоти оновлення екрану – 120 Гц.

У The Last Of Us Part II Remastered теж схожа ситуація: зимові пейзажі так само пестять око, а ми знову збираємось у небезпечну подорож. Кінематографічно та плавно: в середньому 117 к/с.

Indiana Jones And The Great Circle є міцним горішком, який ставить на коліна десктопні системи, а що ж буде на лептопі? І… все добре. Нативні 3840х2400 пікселів, Supreme-налаштування з RT та DLSS Performance — 60+ к/с.

Cyberpunk 2077 із максимальними налаштуваннями Ray Tracing Overdrive видає нам стабільні 85+ к/с. «Желейності» у процесі гри не помічено.

А от де вона присутня, так це у Half-Life 2: RTX. Зробимо знижку на те, що це технодемка, а не повноцінна гра. На ультра-налаштуваннях тут «чесні» 25 к/с, а з ввімкненим DLSS Quality та Multi Frame Generation отримаємо 75+ к/с.

Не пограти на скандинавському ноутбуці у легендарну God of War Ragnarök було б неправильним. Сміливо вирушити в епічну мандрівку в UHD+ з DLAA можна на геймерській швидкості у 110+ к/с.

У нашій S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl бачимо цілком комфортні 60 к/с. Роздільна здатність 3840х2400, епічні налаштування графіки та DLAA з FG. Сидорович їсть курку у 4К — без реєстрації та СМС.

У Сіроділі все спокійно і плавно. Гра, як і майже будь-яка інша на рушії Unreal Engine 5, дуже вимоглива до заліза. І тут герой огляду показує, що не пасує перед челенджами навіть на епічних налаштуваннях!

І наостанок — unplugged-режим. Вирішив зіграти без зарядки. Іронічно, але не тільки сюжет переносить нас у 2006 рік — лічильник fps теж: стабільні 30. Автентично!

Автономність, температури та шум

У MSI Titan 18 HX Dragon Edition передбачено декілька режимів роботи: ECO-Silent, Balanced, Extreme Performance та режим ручного налаштування (User Scenario у MSI Center). Кожен із них задає свій профіль живлення для CPU й GPU, впливає на швидкість обертання вентиляторів та рівень акустичного комфорту.

Найгостріше питання в MSI Titan 18 HX Dragon Edition — температури. Під навантаженням синтетичних тестів процесор буквально «палає»: CPU Package доходить до 100 °C, а деякі ядра, — взагалі пробивають межу в 102 °C. Це не жарти — це вже стабільна зона тротлінгу. Майже всі 24 ядра стабільно працюють у діапазоні 92–100 °C, що свідчить про повне завантаження та граничне тепловиділення.

CPU IA Cores споживають 166 Вт із загальних 176 Вт по CPU Package — тобто тут немає енергозбереження, тільки максимальне споживання потужності без обмежень.

І хоч графічний процесор відносно холодний (62 °C) і ледве активний (16.38 Вт при TDP 0%), саме процесор перетворюється на розпечений моноліт.

Тепловий тиск передається і на компоненти — DIMM2 та DIMM4 прогріваються до 72 °C і 69 °C відповідно, що вже на межі допустимого для оперативної пам’яті. Навіть у такому масивному корпусі Titan не встигає розсіювати тепло, і це ставить питання до ефективності його охолодження. При цьому акумулятор показує 17.2 В, а зарядка йде від електромережі — цілком логічно, адже при такому енергоспоживанні ноутбук автономно просто не зможе витримати більше кількох хвилин.

Втім, ситуація кардинально змінюється, щойно Titan 18 HX отримує шанс дихати повітрям не зі столу, а через підставку для ноутбука. Температури у стрес-тестах одразу падають до значно безпечнішого рівня: ядра більше не штурмують 100 °C, а тримаються в межах 80–84 °C, CPU Package стабілізується на рівні 83–84 °C, а загальний тепловий профіль стає значно рівномірнішим.

Зникають раптові піки до 176 Вт, а тротлінг — якщо й виникає, то вже у важкому енкодингу, і то після тривалого навантаження.

А дискретна відеокарта… крижана! Я розігрів її максимум до 73 градусів, що свідчить про виняткову ефективність системи охолодження навіть для флагманської RTX 5090 Laptop.

У такому режимі ноутбук більше не здається двигуном ракети на старті — система охолодження справляється без істерик, кулери вже не влаштовують імітацію злету Боїнга, а пальці більше не бояться доторкнутись до клавіатури після Blender-рендеру.

Продуктивність лишається на топовому рівні, але з’являється головне — стабільність. Саме так Titan 18 HX перетворюється з гарячої демонстрації інженерної сили на дійсно придатний інструмент для тривалого використання під навантаженням.

І якщо вже вкладатись у таку машину — охолоджувальна підставка тут не аксесуар, а гарантія, що вона проживе бодай до кінця вашого проєкту.

Щодо автономності — тут встановлена батарея на 99.99 Вт·год. У режимі ECO-Silent і при яскравості 60% ноутбук витримує до 5-6 годин роботи (текст, браузер, відео).

Час заряджання (гг:хх) Відсоток заряду АКБ
00:00 5%
00:49 50%
01:19 70%
02:36 100%

 

Приклад заряджання ноутбука від зарядки.

Зі зростанням навантаження час автономної роботи стрімко скорочується — у геймінгу Titan розряджається за 1–1,5 години. Зарядка відбувається через 400-ватний блок живлення. Також є підтримка USB-C PD до 100 Вт, але вона придатна лише для підзарядки у спокійному режимі — не в іграх. І, звичайно, можна підзарядити власний гаджет. Я, наприклад, частенько «підживлював» свій iPad Air 5.

Досвід використання MSI Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth

Тиждень експлуатації пролетів непомітно. Скандинавська естетика з драконячими елементами, комплект постачання зі шлейфом розкоші та топове залізо не залишають байдужим навіть найцинічнішого техногіка. А головне — за всім цим антуражем стоїть цілком практичний, продуманий пристрій.

Я повністю замінив ним свій робочий ноутбук і стаціонарний ПК. І жодного разу не пожалкував. Звісно, це не той пристрій, який захочеться взяти з собою на диван чи в ліжко — Titan 18 HX створений не для розслабленого «лежачого геймінгу», а для серйозної роботи й ігор за столом, у добре провітрюваному місці з потужним блоком живлення поруч.

Система охолодження виконує свою роботу гідно, але без охолоджувальної підставки ноутбук швидко нагрівається, і в деяких задачах з’являється легкий тротлінг. Втім, з огляду на апетити Intel Core Ultra 9 285HX і NVIDIA GeForce RTX 5090 це більше фізика, ніж недопрацювання.

Окрема подяка — сенсорній панелі. Палець ковзає так плавно, що здається, ніби під ним поверхня замерзлого фіорда. Кліки чіткі, жести розпізнаються ідеально. Це один з небагатьох ноутбуків, де справді можна працювати без мишки — щонайменше до моменту запуску гри.

З мінусів — лише RGB-підсвічування клавіатури, яке часом живе своїм життям, особливо в парі з підсвічуванням тачпаду. Налаштувати можна, але треба трохи «подресирувати» SteelSeries GG. І все. Решта — технологічне задоволення у 18-дюймовому корпусі, яке хочеться ввімкнути зранку навіть без особливої на те потреби.

Ціна та конкуренти

MSI Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth грає у вищій лізі преміум-сегменту ринку ноутбуків. Його вартість в Україні починається від 299 999 гривень. Що пропонують конкуренти?

MSI Raider 18 HX AI (A2XWJG) — майже брат-близнюк. Оперативної памʼяті менше — 64 ГБ, як і SSD — всього 4 ТБ. Дизайн класичний ігровий, на відміну від ексклюзивного «драконового». Але ціна! Майже на 50 000 гривень дешевше героя огляду.

Alienware m18 R2 — досі бадьорий ноутбук за ціною від 156 299 гривень. Дисплей простіший: VA-матриця 2560×1600 (16:10), 165 Гц, яскравість — 300 ніт. «Залізо» — попереднє покоління, але швидкодія гідна, і за половину вартості MSI Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth — дуже навіть варіант.

ASUS ROG Strix SCAR 18 (G835LX) — серйозний суперник від ASUS. Якісний екран (2560×1600 (16:10), 240 Гц, HDR10, Dolby Vision) і висока продуктивність. Але корпус не зовсім преміальний, а обсяг оперативної пам’яті та SSD менший. Ціна — від 268 099 гривень.

9.5/10
Оцінка ITC.ua
Автономність
9
З огляду на потужне «залізо» та великий 18-дюймовий екран, автономність приємно дивує.
Продуктивність (БЖ)
10
MSI Titan 18 HX демонструє максимальну продуктивність без жодних обмежень, повністю розкриваючи потенціал CPU й GPU.
Продуктивність (АКБ)
9
Навіть на батареї тягне важкі задачі, але з обмеженням по TDP.
Екран
9.5
Ідеальний для монтажу, перегляду контенту і, звичайно, ігор.
Дизайн, ергономіка
9.5
Унікальний «нордичний» стиль, продумане розміщення портів.
Якість збирання, матеріали
9.5
Преміальні матеріали та майже еталонна якість збірки.
Енергоефективність, шум
9.5
Для такого монстра — дуже тихий і добре оптимізований.
Ціна
8
Висока, але виправдана для такого флагмана.
Звук
9
Звук — якісний і об’ємний, хоча басів іноді бракує.

Висновок:

MSI Titan 18 HX Dragon Edition Norse Myth — величний Смауг серед ноутбуків, і не лише за розмірами. Важкий, громіздкий і коштує, як три нормальні ПК. Але якщо вам потрібен максимально потужний ноутбук «без гальм» — альтернатив небагато.

Потужності вистачить навіть для найвибагливіших завдань, проте й апетити відповідні: енергоспоживання високе, а система охолодження працює без зупину, щоб тримати температуру в межах норми.

Цей ноутбук не для всіх. Він про крайнощі. Про геймерський пафос. Але якщо потрібна топова продуктивність у компактному переносному корпусі, компромісів тут справді мінімум.

Купити в Rozetka
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Майже неможливо захиститися: Світан назвав найбільшу проблему російської ППО
24tv
2025-05-05T20:33:23Z
"Залишимось сам на сам": екстрасенска спрогнозувала відносини між США та Україною
Знай
2025-05-05T20:31:56Z
Чоловік путіністки Валерії публічно засудив напад РФ на Україну: "Зупинитися"
GlavRed
2025-05-05T20:28:45Z
Експосадовець ЦРУ пояснив, як Україна могла перемогти у 2022 і чому Путін переграє сам себе
Факти ICTV
2025-05-05T20:28:29Z
Падіння цін на нафту посилює тиск на РФ і збільшує шанси на мирну угоду – Трамп
Факти ICTV
2025-05-05T20:24:58Z
Фаворит виборів президента Румунії пояснив небажання допомагати Україні, згадавши Трампа
Лига
2025-05-05T20:21:31Z
Ізраїль завдав авіаударів по Ємену
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T20:19:59Z
Мерц висловився щодо заборони "Альтернативи для Німеччини"
Европейская правда
2025-05-05T20:19:42Z
Президентське подружжя зустрілось з українською громадою у Празі
УкраинФорм
2025-05-05T20:01:55Z
"Довкола стільки "шакалів": Казанін зізнався, чому Кравець покинула Квартал
GlavRed
2025-05-05T20:27:55Z
Трейлер кримінальної драми «З вершин до низин» — рімейку «Рая та пекла» Акіри Куросави від A24 та Apple
ITC
2025-05-05T20:13:01Z
Зваблива кохана Роналду засвітилася без спідниці на вулицях Нью-Йорка
24tv
2025-05-05T19:33:39Z
Віру Брежнєву покликали заміж - хто став судженим
GlavRed
2025-05-05T19:27:29Z
Надовго залишаються в голові: 5 психологічних трилерів, які розхитують реальність
24tv
2025-05-05T19:27:10Z
«Простір натюрморту»: у Києві відбудеться виставка художниці Ангеліни Гафинець
Политека
2025-05-05T18:42:44Z
Голлівуд шаленіє через цей манікюр: новий тренд, який ви не можете пропустити
24tv
2025-05-05T18:33:13Z
Широкий жест: Налчаджиоглу витратив на прикрасу для нової пасії понад мільйон
GlavRed
2025-05-05T18:27:56Z
Тарас Цимбалюк відповів, чому вирішив взяти участь у "Холостяку"
Gazeta UA
2025-05-05T17:39:19Z
Захід надасть Україні нові системи Patriot: коли вони надійдуть та від якої країни, — Reuters
Фокус
2025-05-05T20:31:11Z
Чи буде обстріл? Що повідомляють моніторингові канали про плани Росії вдарити ракетами
Telegraf
2025-05-05T20:31:10Z
Тисяча доларів та квиток: США платитиме мігрантам, які депортуватимуться самостійно
Фокус
2025-05-05T20:27:14Z
Українські виші втратили значну кількість студентів-іноземців, – МОН
24tv
2025-05-05T20:15:01Z
Солдати з КНДР у Курській області: у РФ готують табір для тисячі нових військових
Фокус
2025-05-05T20:10:59Z
Чи передасть Греція ЗРК Patriot: ЗМІ розкрили відповідь
GlavRed
2025-05-05T20:10:12Z
Українці встановили рекорд із купівлі житла в Польщі
Gazeta UA
2025-05-05T19:46:39Z
Ватикан завершує приготування до конклаву: усі кардинали вже в Римі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T19:36:24Z
Росіяни повідомляють про масові запуски українських дронів: їх бачили у кількох областях
Telegraf
2025-05-05T19:36:18Z
Чотири LNG-танкери рф втратили реєстрацію у Панамі
iPress
2025-05-05T20:19:40Z
Світова економіка вже відчуває на собі тягар через тарифи Трампа
iPress
2025-05-05T20:19:01Z
Замовили картку - платіть 100 гривень: чому у ПриватБанку зникла безкоштовна доставка
Знай
2025-05-05T20:10:04Z
Українцям пояснили, як переказувати гроші на карту та уникнути проблем з податковою та банками
Хвиля
2025-05-05T19:27:42Z
Фонд Баффета накопичив рекорду суму в особливому форматі
24tv
2025-05-05T19:15:08Z
ПФУ звернувся до українців із важливою заявою: чи прийдуть пенсії у травні
Хвиля
2025-05-05T19:06:06Z
Україна уникла невигідних умов і залучить стратегічні інвестиції зі США – Зеркаль про "мінеральну угоду"
ZN UA
2025-05-05T19:04:13Z
Чи можна приватизувати земельну ділянку, яка розташована біля річки
24tv
2025-05-05T19:03:36Z
Топ-10 агрокомпаній: хто значно збільшив дохід, а хто "просів" у рейтингу
24tv
2025-05-05T18:42:31Z
Ляшко обговорив з нідерландськими партнерами реалізацію проєктів у сфері охорони здоров’я
УкраинФорм
2025-05-05T20:13:17Z
Як займатись сексом в наметі: практичні поради
24tv
2025-05-05T19:40:09Z
Як врятувати врожай помідорів: забійний засіб гарантує 100%-вий результат
GlavRed
2025-05-05T19:27:22Z
Сусіди ахнуть від небувалого врожаю: три сорти кабачків, які перенесуть спеку
GlavRed
2025-05-05T18:27:06Z
Кориця та ліки: несподівана взаємодія, про яку варто знати всім
24tv
2025-05-05T17:51:55Z
Навіщо замочують картоплю перед приготуванням — знають лише досвідчені господині
GlavRed
2025-05-05T17:25:42Z
Ми маємо 10-15 фахівців, які працюють на рівні західних стандартів, - Сергій Галич про пластичну хірургію
Политека
2025-05-05T16:01:51Z
Туреччина ввела неочікувану заборону для підвищення народжуваності
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T15:57:20Z
Бувають неадекватні пацієнти». Пластичний хірург пояснив, чому відмовляється від операцій
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T15:48:52Z
Росія атакувала Одесу безпілотниками
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T20:09:39Z
Кіберполіцейські викрили схему масового продажу контрафактних гаджетів на понад 38 млн грн
InternetUA
2025-05-05T19:19:00Z
На Полтавщині під час уроку фізкультури помер школяр
УкраинФорм
2025-05-05T18:54:24Z
У Броварах семеро дітей опинилися у лікарні через напад невідомого собаки
Gazeta UA
2025-05-05T18:07:40Z
Побачила очі: українка знайшла незнайомця під своїм ліжком у номері готелю
Фокус
2025-05-05T16:45:00Z
Росіяни атакували Ворожбу на Сумщині: загинули люди
24tv
2025-05-05T16:06:43Z
На Буковині судитимуть підпільних виробників нафтопродуктів
Украина Криминальная
2025-05-05T15:51:13Z
У Київській області собака напав на дітей: школярі травмовані
24tv
2025-05-05T15:33:56Z
Обстріл Києва 4 травня: який зараз вигляд має місце падіння дронів на Оболоні
GlavRed
2025-05-05T15:28:33Z
На фронті 146 бойових зіткнень, третина з них - на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-05-05T20:21:56Z
Не лише "безсоромний" пляж: що приховує загадкове урочище Довбичка в Києві
Telegraf
2025-05-05T19:46:41Z
"Не просто прикрий випадок": Садовий відреагував на образу ветерана у львівському банку
24tv
2025-05-05T19:42:53Z
Оперативна інформація щодо російського вторгнення станом на 22.00 05.05.2025
Украина Криминальная
2025-05-05T19:36:01Z
Погода в Україні 6 травня: практично усюди дощитиме і буде прохолодно
Комсомольская правда
2025-05-05T19:34:19Z
В Україну повертається мокрий сніг та морози: синоптики назвали дату
GlavRed
2025-05-05T19:27:09Z
Де погуляти в Києві: фіолетова мрія на схилах Дніпра, від якої завмирає серце
24tv
2025-05-05T18:21:58Z
Новий графік автобусів у Дніпрі: як тепер пересуватимуться містяни
Политека
2025-05-05T18:01:19Z
В Оболонському районі Києва внаслідок недільного обстрілу пошкоджені 18 будівель - Кличко
УкраинФорм
2025-05-05T17:57:32Z
Tesla представила оновлення за $2000, яке миттєво підвищує швидкість Model Y Juniper
Топ Жир
2025-05-05T20:15:28Z
Ідеальний Mustang від Hertz — такий самий, як у день, коли його підписав Шелбі
Топ Жир
2025-05-05T19:30:39Z
Занедбаний спорткар Dodge Charger 1968 року отримав нове життя після тривалого простою
360ua.news
2025-05-05T19:18:59Z
Cadillac Celestiq за $340 000: щоб замінити батарею, доведеться лізти через багажник
Топ Жир
2025-05-05T18:45:14Z
Volkswagen призупинив продажі ID. Buzz через занадто великий простір на задніх сидіннях
Топ Жир
2025-05-05T18:00:41Z
Jaguar Land Rover відновлює експорт усіх автомобілів до США після призупинення мит
Топ Жир
2025-05-05T17:30:58Z
Мито Трампа може скоротити світове виробництво автомобілів на 1,5 мільйона одиниць
Топ Жир
2025-05-05T17:00:58Z
Чи потрібно вмикати покажчик повороту на головній дорозі: пояснення
Факти ICTV
2025-05-05T16:55:08Z
Як зробити свої поїздки на автомобілі більш економними: поради фахівців
Gazeta UA
2025-05-05T16:52:16Z
Вода, мульча та добриво: як захистити рослини від сильної спеки
Знай
2025-05-05T19:52:41Z
Цибулю чи часник: що потрібно обсмажувати першим – ставимо крапку у дискусії
24tv
2025-05-05T19:27:24Z
Опанувати до 25 років: навичка, яка забезпечить успіх
24tv
2025-05-05T19:18:49Z
Як стати цікавою особистістю: поради штучного інтелекту
24tv
2025-05-05T18:54:33Z
Працює безвідмовно: розкрито моментальний спосіб чищення чайника від накипу
GlavRed
2025-05-05T18:27:46Z
Чи належите ви до 3 знаків зодіаку, які отримають важливий урок у травні
24tv
2025-05-05T18:21:46Z
Найпоширеніша помилка під час ремонту сантехніки своїми руками: як її уникнути
24tv
2025-05-05T17:51:04Z
Ці рослини можна не підливати місяць: які вазони можна посадити вдома
24tv
2025-05-05T17:21:41Z
По склянці круп – і вечеря на всю сімʼю готова: "змішана" каша – це краще і простіше за плов
24tv
2025-05-05T17:06:23Z
Каріус хоче залишитися в Шальке, але має варіанти в Італії
Football.ua
2025-05-05T20:01:44Z
Директор Баварії: Компані у своєму першому сезоні видав справжній шедевр
Football.ua
2025-05-05T19:58:17Z
"Це буде складно": колишній чемпіон світу дав прогноз на мегафайт за "абсолют"
24tv
2025-05-05T19:27:33Z
Челсі готується запропонувати новий контракт Кайседо — The Telegraph
Football.ua
2025-05-05T19:22:26Z
Чемпіон із боротьби і глава ОЗУ в Києві Віктор Авдишев помер на 70-му році життя
Фокус
2025-05-05T19:21:17Z
Супергол Сікана допоміг Трабзонспору уникнути поразки у матчі чемпіонату Туреччини
24tv
2025-05-05T19:03:21Z
Був чемпіоном світу. Пішов з життя легендарний аргентинський футболіст
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T18:30:41Z
Кампуш може змінити ПСЖ на Манчестер Юнайтед – Тавольєрі
Football.ua
2025-05-05T18:28:12Z
Український футболіст влітку відправиться на перегляд у європейський клуб
24tv
2025-05-05T18:06:21Z
Samsung втратила $400 млн через відмову від Exynos 2500 в Galaxy S25
InternetUA
2025-05-05T20:31:57Z
Розробники надпопулярної Telegram-гри Notcoin: «тапалки» померли
ITC
2025-05-05T20:22:09Z
Колишній працівник Google та фахівець з фактчекінгу: «Генеративний ШІ нам нав’язують … Створили самовпевненого брехуна»
ITC
2025-05-05T20:13:40Z
У мережі визначились з "найсексуальнішою репортеркою в історії людства": гарячі фото американки
24tv
2025-05-05T20:09:04Z
Minecraft вдалося запустити на 20-річній відеокарті з 8 МБ пам’яті
InternetUA
2025-05-05T19:42:58Z
Чому пральна машина пере довше, ніж показує дисплей: експерт розкрив причини
GlavRed
2025-05-05T19:27:58Z
Гарячий початок травня: дивіться свіжі фото українок цього "хтивого понеділка"
Gazeta UA
2025-05-05T19:15:46Z
У мережі поширюють відео, де група людей, одягнених як тварини, "атакує" фастфуд столиці
24tv
2025-05-05T19:09:55Z
У чому секрет успіху Біла Гейтса і Марка Цукерберга: неочікуваний висновок вчених
ГЛАВКОМ NET
2025-05-05T19:00:58Z