/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F432%2Fb8e11e253f3e94c2d08d8e0595cbfd4c.jpg)
Що головне і що парадоксальне в угоді з США про корисні копалини
Головна подія минулого тижня для світової політики – символічна дата "100 днів" другого президентства Дональда Трампа. Для української політики головною подією стало підписання Угоди про корисні копалини (її також називають Угодою про надра, або про рідкоземельні метали; для простоти і стислості далі будемо її називати просто "Угода").
Обидві події збіглися в часі, відбулися в один день. І це не випадково. Ця угода самим фактом свого народження пов’язана з Трампом. Мабуть і подальша її доля також матиме зв'язок з 47-м Президентом США.
Про зміст і проблеми цієї Угоди вже багато сказано. Тому я зверну увагу на її парадокси. Можливо це допоможе краще зрозуміти її політичну суперечливість та ймовірне майбутнє.
Родова травма
Ідея цієї Угоди належить Президенту Зеленському. У всякому разі, в його "Плані перемоги", який він представив Байдену і Трампу у вересні 2024 року, була пропозиція про спільний з США видобуток рідкоземельних металів і необхідність гарантій безпеки для України для захисту цього спільного економічного проекту.
Хочете стати колумністом LIGA.net – пишіть нам на пошту. Але спершу, будь ласка, ознайомтесь із нашими вимогами до колонок.