Стрічка «Остання зйомка» здобула нагороду в межах історичного фестивалю «Поза часом»
Документальний фільм «Остання зйомка» режисера В’ячеслава Бігуна про медійників і кінематографістів, які загинули під час війни Росії проти України, був відзначений спеціальною нагородою «За меморіалізацію пам’яті загиблих на війні журналістів» в межах XI Міжнародного фестивалю історичного кіно «Поза часом». Про це релізом повідомив режисер.
«Стрічка відзначена нагородою "За меморіалізацію пам’яті загиблих на війні журналістів", що є символічним визнанням місії фільму — нести світло пам’яті у темряві забуття. Це кіно не має титрів "кінець", бо його герої досі промовляють до нас. "Остання зйомка" — це спосіб чути їхній голос, бачити їхній світ, зберігати пам’ять у час, коли ворог намагається стерти правду», — прокоментував В’ячеслав Бігун.
Фільм, серії якого створюються з березня 2022 року, наразі містить понад 110 однохвилинних епізодів, кожен з яких присвячений журналістам, операторам, акторам, режисерам та іншим творцям екрану, які загинули на війні. Серед них — Олександр Махов, Макс Левін, Віра Гирич, Олександра Кувшинова, Мантас Кведаравічус, Брент Рено, Павло Лі, Ярослав Шапочка та багато інших.
Проєкт використовує реальні відео та фото, залишені самими героями, створюючи камерні історії самопожертви, в яких життя обривається на кадрі.
«Остання зйомка» є частиною однойменного циклу серіалу «Україна в огні 2» («Найкращий серіал» 2023 року за версією Української кіноакадемії — лавреат «Золотої дзиґи»).
Раніше стрічка отримала 7 нагород, зокрема Mobile Journalism Awards, відзнаки Міжнародної спілки кіно при ЮНЕСКО та кінофестивалю «Дніпро-Cinema» від Національної спілки кінематографістів України.
У межах фестивалю авторів стрічок відзначили спецномінаціями. Окрім В'ячеслава Бігуна, нагороду отримали Марія Яремчук з фільмом «Прифронтове життя. Сумщина» («За послідовну і ретельну фіксацію сучасної історії України»), Владислав Робський з фільмом «Народжені, щоб жити» («За висвітлення соціально важливої теми реабілітації інвалідів війни»), Максим Вихватень з фільмом «Повернення до раю» («За популяризацію науки через персональні здобутки свого героя»), Тетяна Кияшко зі стрічками «Альтернативні реальності» та «Щедрик. Еволюція» («За пошук нових форм у поєднанні ігрового і документального кіно»), Олександр Ош з фільмами фільми «Глибини пристрасті», ч.1 та «Наш Роберт» («За особисту людяність героїв кінооповідань»), Данило Тяж та Богдан Помінчук зі стрічкою «Дух Різдва» («За археологію та реконструкцію міфу») та Юлія Локтікова з фільмом «Дух вічний» («За актуалізацію історії»).
Фото: постер
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.