/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fccc58c4735f27aeb9c0288532dd46693.jpg)
У Харкові відбулися перші змагання з плавання серед захисників з ампутаціями та пораненнями
Про це повідомила кореспонденту Укрінформу голова відокремленого підрозділу Федерації плавання України в Харківській області Аюна Морозова.
“Ми провели перші змагання серед ветеранів, які мають важкі поранення чи ампутації. Вважаю, що це дуже хороший результат: за короткий час, лише пів року, у прифронтовому Харковіми проводимо такий захід. Це дуже мотивує хлопців, бо вони можуть реалізовуватися, і ми дуже замотивовані й далі з ними працювати”, – сказала Морозова.
За її інформацією, спершу плаванням займалися менш як десять ветеранів із 5 Слобожанської бригади Нацгвардії “Скіф”, нині ж проєкт з реабілітації розширився до 80 учасників, серед них – захисники з інших гвардійських бригад (“Хартії”, “Кара-Дагу”, “Спартану”), спецпідрозділу ГУР Міноборони “Кракен”, 92 ОШБр імені Кошового отамана Івана Сірка і 93 ОМБр “Холодний Яр” Збройних сил України, одного з підрозділів Сил спеціальних операцій. Тренування проходять в одному з басейнів Харкова.
“Нам пішли назустріч від початку, зробили інклюзивні роздягальню, душ, туалет. Коли вже кількість хлопців сягнула 30, ми з тренерами зрозуміли, що це важкувато, бо все ж басейн – приватне підприємство. Ми звернулися за підтримкою до Харківської міської ради, і від лютого заняття з плавання фінансуються з міського бюджету. Кожного дня тренуються хлопці з двох бригад. Загалом уже 80 чоловік. У когось – травматичні ампутації рук чи ніг, у когось - поранення, внаслідок якого кінцівка не функціонує нормально”, – зазначає Морозова.
За кошти Федерації плавання для занять придбали інвентар – окуляри, ласти, пояси. Фахівці, що працюють із ветеранами, переймали досвід у реабілітаційних центрів, зокрема, у “Незламних” (Львів).
“Під час роботи ми зрозуміли, що десь нам не вистачає знань, тож пройшли навчання. Також консультуємося в харківському Центрі протезування та реабілітації, коли вони рекомендують якомусь зі своїх пацієнтів плавання і направляють до нас”, – говорить Морозова.
Долучився до реабілітації ветеранів багаторазовий призер Паралімпійських ігор з плавання, Герой України Максим Крипак.
“Для мене це можливість допомагати. Маючи особистий досвід і досвід спілкування з людьми, які народилися з інвалідністю, а не набули її протягом життя, хочу показати, що вони можуть досягнути більшого, що не потрібно зупинятися”, – сказав спортсмен.
Дмитро на позивний “Карабін” із 5 Слобожанської бригади НГУ “Скіф” зазнав поранення у Кліщіївці на Донеччині: побратим підірвався на міні, Дмитро йшов поруч, і йому дуже посікло уламками ногу. Плавання як реабілітацію порадили інші гвардійці.
“Дуже подобається плавати, мені так комфортно у воді! От після шпиталів, лікарень хлопці “затягнули” в басейн. Коли є можливість, плаваю”, – усміхається ветеран.
Андрій на позивний “Сімба” – командир мінометного розрахунку.
“Наприкінці літа вивозив хлопців з позиції на квадроциклі і потрапив під обстріл. Міна поруч упала, і квадроцикл перевернувся, я зламав ключицю, закритий перелом. Заняття плаванням мені дуже допомогли, зараз почуваюся добре”, – сказав Андрій.
Для перших змагань організатори виготовили символічні медалі. У подальшому хочуть сформувати команду, аби змагатися у плаванні з ветеранами з інших областей.
“Хтось уже був, як риба у воді, а хтось навчився плавати саме під час реабілітації, тож отримав неймовірні відчуття від подолання першої змагальної дистанції. Ми вболіваємо за кожного”, – зазначає керівниця обласного підрозділу Федерації плавання.
Як повідомлялося, у Львові 5 000 охочих взяли участь у масштабному забігу на різні дистанції. Ветерани і пацієнти Національного реабілітаційного центру UNBROKEN ("Незламні") долали дистанцію «Забіг підтримки» довжиною 1 км.