Україна не готова до кількості ветеранів після війни ‒ майор ЗСУ
Україна не готова до кількості ветеранів після війни ‒ майор ЗСУ
Заступник командира 3-ї окремої штурмової бригади Максим Жорін заявив, що держава наразі не готова до тієї кількості ветеранів, яка вже з’являється, а майбутня демобілізація може спричинити ще більші виклики.
У дописі в своєму Telegram-каналі він зазначив, що в Україні роблять певні кроки для покращення ситуації, зокрема створюються служби супроводу, підрозділи у справах ветеранів при місцевих адміністраціях, ветеранів залучають до підготовки цивільних. Втім, за його словами, існує серйозна проблема з кадровими призначеннями у сфері ветеранської політики.
"Іноді це виглядає так, ніби намагаються призначати людей за принципом "аби тільки не справжній ветеран", ‒ написав майор ЗСУ.
Він переконаний, що посади, пов’язані з питаннями ветеранів, як на державному, так і на місцевому рівнях, мають обіймати учасники повномасштабної війни. За його словами, саме ці люди розуміють реалії та потреби нинішніх військовослужбовців, на відміну від ветеранів миротворчих місій, Афганістану чи представників ветеранських спілок попередніх поколінь.
"Про омбудсменів-юристів взагалі не хочу говорити", ‒ додав Жорін.
Після повернення з війни військові стикаються не лише з труднощами адаптації, а й із байдужістю, дискримінацією та стереотипами.
Чи готове суспільство не лише дякувати, а й реально підтримувати захисників?
Про це в статті "Від шани до стигматизації: що не так із нашим ставленням до ветеранів?" пише комунікаційна менеджерка ГО "Форпост" Людмила Замірська.