Уроки мови: як вітатися вночі українською
Уроки мови: як вітатися вночі українською
Багато наших громадян свідомо перейшли на українську мову від початку повномасштабної агресії РФ. Але іноді деякі українці під час розмови роблять помилки або вживають суржикові слова. Видання "Освіта 24" розповіло, як правильно вітатися українською вночі.
Доба поділена на чотири частини, по шість годин кожна: ранок (6:00 – 12:00), день (12:00 – 18:00), вечір (18:00 – 24:00), ніч (24:00 – 6:00). Для кожного часу доби існують певні доречні фрази для вітання.
Оскільки вечір у нас триває до опівночі, то цілком доречно можна казати – "Добрий вечір!"
Якщо ви вітаєте когось уночі, можна використовувати такі фрази:
- "Гарного вечора!" – якщо ніч ще не настала.
- "Вітаю!" чи "Мої вітання!" – нейтральне привітання, яке підходить у будь-який час доби.
- "Привіт" – неформальне вітання для гарних знайомих.
- "Доброї ночі!" – універсальне привітання перед сном або просто у пізній час. І додати, якщо це офіційна зустріч – "Доброї ночі, пане/пані!".
Щоб попрощатися та побажати відпочинку можна сказати:
- "Спокійної ночі!" – якщо хочете побажати спокійного відпочинку.
- "На добраніч!" ("Добраніч!") — прощальна форма, а не вітальна.
- "Мирної ночі!" – таке важливе побажання для українців.
Лайфхаків, "як російськомовному перейти на українську", вже безліч. І всі, хто хотів, уже давно ними скористалися, хоча й не завжди вдало. Соціологи свідчать, що чимало українців в обставинах російської агресії свідомо почали спілкуватись українською. Як українці розв'язують мовне питання – читайте у матеріалі журналіста з Херсону, фрілансера у сфері поліграфії Володимира Шишкова "Перехідний вік мови" на ZN.UA.