/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2Fb96e03467d80376ed605e8bb2c40e10a.jpg)
Чи однакові імена Віка та Вікторія та до чого тут Віта, яку іноді називають Вікторією
Багато імен запозичено з грецької та римської міфології, і вони не втратили своєї популярності й досі. Про походження, значення та трансформацію імені Вікторія, розповідає 24 Канал.
Яке походження імені Вікторія
Ім'я Вікторія походить від латинського слова Victoria, що означає "перемога". Це ім'я має глибоке історичне коріння – у римській міфології Вікторія була богинею перемоги, аналогічною грецькій богині Ніці.
Воно має і чоловічу версію – Віктор!
Ім'я набуло популярності в епоху зародження християнства і зустрічається в багатьох мовах світу. Його носило і кілька королев.
Цікаво, що в християнській традиції існує кілька мучениць із цим ім'ям, зокрема Вікторія Ефеська, Вікторія Солунська та Вікторія Кулузська. Тому, носійки імені можуть обрати собі покровительку та відзначати День Ангела, коли бажають.
В Україні воно з'явилося у XVIII столітті і стало дуже поширеним, особливо в містах. Сьогодні його власниць близько – пів мільйона.
Коротка, зменшувально-пестлива форма має безліч варіантів – тут змагання на вигадливісь. Ба більше, деякі з них – уже окремі імена.
А тому дівчинку можна записати в документах як Вікторія, а можна як Віка, Вікі, Віра, Віктора, Торі – і ці імена теж означатимуть – переможниця!
А пестливо до дівчини можна звертатися:
- Віка,
- Вікта,
- Віктя,
- Вікуля,
- Вітя,
- Віктюшка,
- Вікторка
- Віктуся,
- Вікуся,
- Вікочка.
Але зауважуємо, що форми Вікуша, Вікуха, для української мови не властиві – це російська калька. Тому краще їх уникати, як в жіночих, так і в чоловічих іменах, як, наприклад, з іменем Льоша.
Чому Віта не завжди Вікторія / Freepik
Що не так з іменем Віта
Цікаво, що серед коротких форм словники пропонують і варіант Віта. Але тут варто розібратися. Окрім того, що це самостійне ім'я теж латинського походження і походить від слова vita, що означає "життя". Це ім'я є жіночою формою чоловічого імені Віт.
Воно може бути короткою формою таких імен, як Віталіна, Вікторія, Віолетта.
А пестливі форми для Віти:
- Вітонька,
- Віточка,
- Вітка,
- Вітуся.
В Україні ім'я Віта набуло популярності наприкінці XX століття. Воно символізує життєву енергію, силу та оптимізм. В православних і католицьких календарях це ім'я не зустрічається, тому іменини офіційно не святкуються.
Цікаво, що у Польщі виникають певні казуси у власниць імені – для поляків воно звучить як "Vitam!" – "Вітаю!".
Тому, не лише жінка є загадкою, але і її ім'я. Варто бути уважним при знайомстві й про всяк випадок перепитати, яка повна версія імені – як у Віки, так і у Віти.