MY.UAНовини
Чи працюють петиції до Кличка? Що показало дослідження
Чи працюють петиції до Кличка? Що показало дослідження

Чи працюють петиції до Кличка? Що показало дослідження

Протягом 2024 року кияни зареєстрували 384 електронні петиції до Київської міської ради – найменше з початку роботи сервісу в 2015-му. Серед них 12% звернень стали успішними – набрали необхідну кількість голосів, їх підтримала міська рада, і частина перебуває сьогодні в статусі «на реалізації». 

Проте суспільна значимість ініціативи необов’язково гарантує, що влада підтримає петицію. Зокрема, петицію стосовно збереження Китаївського археологічного комплексу на півдні столиці, яка зібрала рекордну кількість підписів, відхилили.

Найпопулярнішою темою петицій незмінно залишаються транспортні ініціативи – 27% від загального обсягу. У списку лідерів також тематика дорожнього господарства, перейменування вулиць та збереження культурної спадщини. 

Детальніше про те, якими були електронні петиції киян у 2024 році – в аналізі Руху «Чесно».

Статистика 2024 року

У 2024 році на порталі електронних петицій до Київської міської ради кияни опублікували 384 петиції. Наразі це найменший показник за весь період, протягом якого існує сервіс подання колективних звернень громадянами. Так, наприклад, у 2023 році на сайті було опубліковано 756 петицій, у 2022 – 560. Лідером за кількістю незмінно залишається 2016 рік, коли містяни подали 2174 звернення до міської ради. 

Хоч рівень підтримки петицій збільшився порівняно з 2015-2016 роками, наразі ці 46 петицій складають усього 12% від загального обсягу, що частково свідчить про зависокий поріг необхідних підписів. Раніше «Чесно» дослідив, що з подібною проблемою стикаються й інші міста, особливо Харків та Одеса, де рівень підтримки петицій за весь час становить менше ніж 1%.

У Києві 36 петицій 2024 року можемо вважати успішними, адже вони були підтримані владою, і сьогодні частина з них перебуває в статусі «на реалізації» або вже реалізована. Натомість не підтримала міська рада 10 звернень громадян. Тематика петицій, які не підтримали, досить різноманітна: зняття заборони на рух комунального транспорту під час повітряних тривог, будівництво паркінгу в Оболонському районі, деякі земельні питання та збереження зелених насаджень. 

Зокрема, частина петицій на транспортну тематику стосувалася розблокування руху комунального транспорту під час повітряної тривоги. Загалом таких петицій з моменту повномасштабного вторгнення було дев'ять. Співзасновник ГО «Пасажири Києва» Олександр Гречко у коментарі Руху «Чесно» зазначив, що зареєстрував петицію одразу після запровадження рішення, і необхідні голоси були зібрані протягом тижня. «Керівники двох департаментів, Ткачук і Кандибор, відстоювали це рішення, посилаючись на те, що водій має бути в укритті, пасажири мають бути в укритті, і що навесні були прильоти ракет, внаслідок яких було пошкоджено тролейбус на Куренівці. І вони ці самі аргументи, фактично без змін, використовували і всі наступні дев'ять разів, коли обговорювалися петиції теж на транспортній комісії», – розповів Олександр Гречко.

Як демонструє практика, водії в укриття не ходять, а пасажири мають право вирішувати це самостійно. Крім цього, Олександр Гречко додав, що пошкоджений тролейбус, про який йшлося в аргументах, то «тролейбус був взагалі не в русі, і він використовувався як барикада – там не було ні водія, ні пасажирів, він просто там стояв».

Була також і персоналізована петиція, що стосувалася звільнення депутата Київради від «Європейської Cолідарності» Костянтина Усова з посади заступника голови КМДА. Зокрема, в тексті авторка вказала, що Усов «відповідальний за транспортні колапси в місті» та згадала обшуки ДБР від червня 2024 року, які стосувалися вимагання неправомірної винагороди в одного зі столичних перевізників. 

Гострі теми та відповідальні особи

Протягом 10 років найпопулярнішою темою петицій до Київської міської ради є ініціативи щодо транспорту. Так у 2024 році це становило 27,1% від поданих петицій. Також містян турбують питання дорожнього господарства, збереження культурної спадщини, житлово-комунальної інфраструктури, земельних питань тощо. 

Після початку повномасштабного вторгнення стало більше петицій, які ініціюють родини полеглих захисників та захисниць щодо перейменування вулиць на честь загиблих. До 2024 року популярними були петиції щодо МАФів та незаконної торгівлі. Наразі таких ініціатив менше.

На сайті петицій до Київської міської ради є рейтинг відповідальних осіб щодо петицій, де вказані керівні особи Київської міськради, відповідальні підрозділи та кількість петицій. Цей розділ наразі працює в тестовому режимі. На сайті відсутня методологія формування цього рейтингу. Рух «Чесно» надіслав запит, щоб отримати роз'яснення, однак на час публікації відповіді не було.

Скриншот із сайту Електронних петицій до Київської міської ради

Найпопулярніші петиції

Є низка петицій, які набирають понад 6 тис. підписів, їх жваво обговорює громадськість і ЗМІ. У 2024 році таких було 46. Однак навіть найбільша кількість підписників не гарантує підтримку та реалізацію пунктів петиції. Найбільш яскравим прикладом є петиція про захист від забудови урочища Китаїв. Її підписали 8692 осіб – найбільше в 2024 році. Проте її чомусь не підтримали. 

У відповіді на петицію зазначено: «можливість практичної реалізації електронної петиції залежатиме від результатів розгляду Київською міською радою питання поновлення договорів оренди зазначених у листі земельних ділянок».

Зокрема, авторка петиції Марина Коваленко у своєму виступі стосовно збереження пам’ятки підкреслила: «Найпростішим способом для захисту Китаївського археологічного комплексу могло стати непродовження оренди для забудовника у 2024 році. Саме тому була створена петиція до Київради №12969, яка стала найбільш рейтинговою і яка зібрала 8692 голоси «проти оренди» в Китаєві, Самбурках, Болгарському. Але замість захисту інтересів громади, деякі депутати Київради навпаки сприяли забудовникам. Хоча вони повинні представляти інтереси громади, їхні рішення демонструють зворотнє. Так, депутати продовжили оренду на трьох ділянках у Китаєві (у Самбурках та Болгарському), попри результати голосування за петицію».

Скриншот із сайту Електронних петицій до Київської міської ради

Також популярними є петиції про перейменування вулиць Києва на честь загиблих у російсько-українській війні військових. Наразі на реалізації перебуває петиція про перейменування вулиці Волго-Донської на честь активіста та військового 59-ої ОМБр Павла Петриченка. Також є ініціатива про зміну назви вулиці Герцена на честь командира загону розвідки 12-ї бригади спецпризначення «Азов» підполковника Василя Копаня.

Крім того, петиція щодо мільярда гривень на безбар'єрність замість капремонту вулиці Богатирської набрала 6473 підписи. Однак, за словами співавторки петиції, ще нічого не реалізували. «Інститут петицій за останні кілька років майже не працює, він залишається лише інструментом привернення уваги. У разі підтримки петиції вірогідність її реалізації є дуже низькою. Так само з петицією щодо бюджету на 2023 рік та переспрямуванню коштів на ЗСУ. Ініціатива набрала голоси за тиждень, була підтримана, але фактично ніяких змін в бюджет не сталося»,  – зазначає співавторка петиції та представниця ініціативи «Гроші на ЗСУ» Ірина Ігнатович.

Понад 6 тис. підписів зібрала петиція про захист і збереження мозаїки Алли Горської та будівлі ресторану «Вітряк». Наразі укладено охоронний договір, який передбачає ремонтно-реставраційні роботи мозаїчного панно протягом 2025 року. Автор петиції зазначає: «Цей об'єкт є останнім вцілілим мозаїчним твором художниці, оскільки інші знищені тоталітарним режимом та російськими загарбниками. Будівля ресторану «Вітряк» має унікальну історію і є важливим та невід'ємним об'єктом історії столиці другої половини ХХ століття». 

фото: Укрінформ

Часто на обговорення виходять численні питання культурної спадщини та містобудування. Так, петиція активіста Павла Шатохіна щодо заборони закриття міських річок у колектори набрала 7646 підписів та перебуває на розгляді. Автор зазначає, що «необхідно переглянути детальний план території від 17.12.2021 №08/231-4511/ПР, вжити заходів для збереження русла річки Либідь відкритим, напрацювати стратегію його відновлення та перетворення на безпечну і привабливу міську водойму».

Інструменту петицій – 10 років

Київ був першим містом в Україні, в якому в 2015 році з'явилася електронна платформа, яка призначалась для того, щоб подавати петиції до міської ради. Ця ініціатива надала громадянам можливість долучитися до процесу ухвалення рішень і стала прикладом відкритого врядування в Україні. У перший рік роботи платформи громадяни подали понад 1326 петицій, 20 з яких набрали достатньо підписів для підтримки.

Скриншот із сайту Електронних петицій до Київської міської ради

Загалом для підтримки петиції до Київської міської ради необхідно зібрати 6 тис. голосів протягом 60 днів. Цікаво, що в кожному місті кількість необхідних підписів відрізняється. Кількість голосів, які має набрати місцева петиція, відповідно до Закону України «Про звернення громадян», залежить від чисельності населення. Втім, місцеве самоврядування самостійно визначає конкретні цифри, а закон встановлює лише нижній поріг. У разі, якщо буде отримано 6 тис. підписів для петиції до Київської міської ради, її мають розглянути протягом 10 робочих днів та надати офіційну відповідь автору.

Петиція, яка не набрала необхідної кількості голосів, після завершення збору підписів розглядається в порядку, встановленому законодавством про звернення громадян – у місячний строк.

Інструмент петицій до Київської міської ради регулює вже згаданий Закон України «Про звернення громадян», Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, розпорядження КМДА.

Також на сайті петицій у розділі «Хроніка подій» можна побачити хід розгляду, виконання та звітування щодо петицій, який постійно оновлюється.

Скриншот із сайту Електронних петицій до Київської міської ради

Столиця є лідеркою з кількості петицій. Створити й підписати електронне звернення кияни можуть у своєму смартфоні – у додатку «Київ Цифровий». Також у столиці на цільову програму «Цифровий Київ» торік планували майже 2,5 млрд грн.

Подати петицію так, щоб розглянули

Попри те, що протягом минулого року інтерес до петицій знизився, подання електронних звернень залишається важливим інструментом участі громадян у процесах місцевого самоврядування. 

Основна мета петицій – розпочати діалог із владою, привернути увагу до проблем та підкреслити рівень їх суспільної значущості завдяки зібраним підписам. 

Вочевидь, задля цього звернення має бути достатньо інформативним та аргументованим. Це хоч і не є гарантією того, що вдасться зібрати необхідну кількість підписів чи що влада підтримає петицію, проте значно збільшує шанси на успіх. 

Процес подання петиції досить зрозумілий: 

  1. Авторизуватися на порталі за допомогою Bank-ID, «Картки киянина», електронного цифрового підпису в додатку або одразу на порталі петицій; 
  2. Описати суть пропозиції, аргументи та очікуваний результат, завантажити необхідні візуальні матеріали; 
  3. Внести контактні дані, щоб отримати письмову відповідь. 
Авторизація на порталі електронних петицій до Київради

Водночас існує низка рекомендацій, якими послуговуються автори петицій у Києві. Зокрема, активістка «Гроші на ЗСУ» Ірина Ігнатович у коментарі «Чесно» підкреслила: «Перевірте на сайті чи в додатку – можливо, петиція на вашу тему вже є. Тоді краще зв’язатися з автором і допомогти йому набрати голоси, бо створення дублюючої петиції розмиває увагу».

Крім цього, Ірина вказала, що важливо додавати фото або картинку з текстом до оформлення петиції. Якщо додаткове візуальне оформлення відсутнє, сайт встановить на звернення стандартний темплейт, що не привертатиме уваги громадськості. 

Приклади петицій до Київської міської ради

Чи не найважливішим кроком є поширення вже зареєстрованої петиції: у профільних спільнотах, соціальних мережах, серед активних містян чи друзів, колег. Зокрема, автори петицій рекомендують приділити увагу написанню роз’яснювальних публікацій чи відео, щоби якісніше пояснити значущість петиції та залучити більше людей до її підписання. 

У період від 1 січня до 30 квітня 2025 року на сайті було опубліковане 131 звернення, що вже фактично є третиною від минулорічного обсягу. Значна частина петицій ще перебуває в процесі збору підписів, а підтримала влада вже 12 ініціатив. Портал оновлюється щодня. 

Важливо розуміти, що якісне функціонування електронних петицій як інструменту демократії – це двостороння робота органів місцевого самоврядування та громади. Так, містяни можуть ставати менш ініціативними коли йдеться про подання звернень, якщо вони не бачать чіткого результату їхніх дій. Зокрема, якщо реалізація петиції не просувається після того, як звернення було підтримане владою, або ж міська влада чітко не аргументувала, чому відхилила ту чи іншу ініціативу. Водночас громадськість має попіклуватися про те, щоб звернення були достатньо обґрунтованими та вичерпними в тому, що стосується опису очікуваного результату. 

Юлія Олещенко, Аміна Лікар, рух «Чесно»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
72 часа до вероятной опасности: эксперты предсказывают атаки 8–9 мая
Новости Украины
2025-05-05T19:21:39Z
Смылись от дронов подальше: куда и на каких самолетах улетела московская элита
Telegraf
2025-05-06T16:36:47Z
Зеленский поздравил Мерца с избранием канцлером ФРГ
Корреспондент
2025-05-06T16:31:52Z
Трамп высказался о трехдневном "перемирии" Путина
Европейская правда
2025-05-05T21:01:44Z
СБУ задержала агентов российского ГРУ, которые проводили враждебные ИПСО в Украине
Gazeta UA
2025-05-06T13:52:28Z
Кадыров попросил, чтобы его уволили с должности главы Чечни
Comments UA
2025-05-06T15:15:29Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
67-летняя Оксана Билозир показала похудевшую фигуру и поделилась, как держит себя в форме
Gazeta UA
2025-05-06T15:51:32Z
Возмущение на Евровидении: журналист оскорбил украинцев
Корреспондент
2025-05-06T15:48:17Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
"Я получила уже миллион угроз": "холостяк" Терен объявил войну блоггерке Алхим из-за русских песен и языка
Апостроф
2025-05-04T17:18:34Z
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
Военный учет 17-летних: с чем у юношей могут возникнуть проблемы
TSN
2025-05-04T10:48:54Z
Жители российского города дрались за кашу возле «поезда победы»
Корреспондент
2025-05-03T17:18:22Z
«И тут россияне растерялись», - авиаэксперт объяснил маневры вражеского Су-30 перед тем, как его сбил украинский морской дрон
Новости Украины
2025-05-06T16:30:54Z
Залужный и Буданов лидируют в рейтингах доверия украинцев, Арестович на последнем месте - опрос
Знай
2025-05-06T16:21:30Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Дроны прошли российскую ПВО: попадание в завод по производству "Шахедов"
Новости Украины
2025-04-24T07:45:11Z
Зачем нужно ходить спиной вперед 27 апреля и где нельзя оставлять алкоголь сегодня: приметы и запреты на Стефана
Знай
2025-04-27T02:03:32Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Пенсии заморожены, но не навсегда: власти назвали условия для повышения
Знай
2025-05-03T14:30:07Z
Бычки, сардины и шпроты переходят в категорию деликатесов: как изменились цены
Знай
2025-04-28T03:52:35Z
МАГАТЭ бьет тревогу: украинские АЭС работают в условиях постоянной опасности
Gazeta UA
2025-04-25T13:27:20Z
Украинские пенсионеры могут потерять выплаты из-за простой ошибки: детали
Фокус
2025-05-06T16:27:25Z
Без разрешения долгового кризиса новые инвестиции в "зеленую" энергетику невозможны - инвестор
Апостроф
2025-05-06T16:12:38Z
В 2025 году не будут повышать цены на газ
Gazeta UA
2025-04-23T11:21:19Z
Денежная помощь мобилизованным в Харькове: названы суммы и кому принадлежат
Политека
2025-04-22T20:00:28Z
Внешняя разведка назвала "маловероятным" укрепление рубля
Корреспондент
2025-04-27T16:01:15Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Пациент Neuralink снимает для YouTube с помощью чипа в мозге: видео
ZN UA
2025-05-06T14:07:53Z
Живые кабели: ученые открыли бактерии, проводящие ток
ITC
2025-05-06T14:04:59Z
Если внезапно синеют пальцы – что это за симптом
Comments UA
2025-05-06T13:12:22Z
Минздрав увеличил смету стоимости капремонта "Охматдета"
ZN UA
2025-05-06T12:51:53Z
Железо, цинк и омега-3: как правильно принимать различные виды витамина
Знай
2025-05-06T12:51:00Z
Из-за глобального потепления Европе угрожает смертоносный грибок — исследование
Факти ICTV
2025-05-06T11:04:36Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
В Индии боевики убили около двадцати человек
Корреспондент
2025-04-23T08:13:28Z
Россия атаковала Сумы баллистикой, есть жертвы
Корреспондент
2025-05-06T16:00:06Z
Россияне атаковали пригород Сум: погиб ребенок, ранены 5 детей
Новости Украины
2025-05-06T16:00:03Z
Porsche двигался он со скоростью 250 километров: в Италии в жуткой аварии погибла 21-летняя украинка
Comments UA
2025-05-06T15:18:37Z
Киевские пожарные спасли из огня рыжего кота
Комсомольская правда
2025-05-06T15:08:49Z
В Тернопольской области нашли новые останки жертв Волынской трагедии
Корреспондент
2025-05-06T13:55:14Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
Прорыв ВСУ в Курской области: бои уже у Глушкова
Новости Украины
2025-05-06T16:51:06Z
Украина переходит к окончательному уничтожению Черноморского флота
Лига
2025-05-06T16:33:31Z
Враг массированно атаковал Харьков ракетами
Хвиля
2025-04-24T03:57:06Z
"Увязли по пояс", - Z-военкор загрустил от новостей с фронта
Новости Украины
2025-05-06T16:21:10Z
Як позбутися довгоносика на полуниці
AgroNews
2025-05-06T16:19:55Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Jeep представил новое поколение внедорожника Compass
Корреспондент
2025-05-06T16:34:01Z
Audi представила элегантные и мощные авто с расходом 2,8 л на 100 км
Фокус
2025-05-06T14:12:19Z
Renault выводит на рынок недорогой электрифицированный кроссовер для семьи с ГБО
Фокус
2025-05-06T12:06:37Z
У вас будет всего десять дней, а потом - штраф. Кому нужно обновить данные
Telegraf
2025-05-06T10:57:48Z
Гибриды принесли Lamborghini почти 900 миллионов евро за квартал
Корреспондент
2025-05-06T10:06:18Z
Одна подпись может оставить без автомобиля: какая ошибка грозит украинцам при продаже авто
Знай
2025-05-06T08:52:40Z
Спрос на новые грузовики в апреле снизился
Gazeta UA
2025-05-06T07:16:32Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Как правильно красить седые волосы: советы, которые помогут сохранить структуру
Gazeta UA
2025-05-06T16:31:14Z
Adjari Orange и Adjari Cherry - новая стратегия классических коньяков
Gazeta UA
2025-05-06T16:09:05Z
Редиска, которая не потеряет хруст: как правильно хранить популярный овощ
Знай
2025-04-27T13:51:25Z
Неожиданное сочетание: суп с тунцом, который не вредит фигуре
Gazeta UA
2025-05-06T15:24:18Z
Перерождение души человека: возможно ли узнать, кем мы были в прошлой жизни
Comments UA
2025-05-06T15:09:40Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
Динамовцы выиграли главные награды УПЛ по итогам апреля
ZN UA
2025-05-06T16:52:15Z
Борнмут Забарного готов отдать 20 млн евро за замену Гюйсену
Корреспондент
2025-05-06T16:33:03Z
Бразильская федерация футбола опровергла проведение матча с Россией
Корреспондент
2025-05-06T15:51:30Z
Исак, Экитике и Осимхен: Ливерпуль охотится за звездными нападающими
Корреспондент
2025-05-06T15:27:14Z
Топ-сборная проведет с Россией товарищеский матч
Корреспондент
2025-05-06T14:42:25Z
Джошуа рассказал, почему не получилось поехать в Украину
Корреспондент
2025-05-06T14:09:59Z
Интерес к Довбику: трансфер в Жирону под вопросом
Корреспондент
2025-05-06T13:39:49Z
Боб Арум о неожиданном поражении Гарсии: Стоило бы провести проверочный бой
Корреспондент
2025-05-06T13:24:50Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
Samsung представила планшет для военных операций
Корреспондент
2025-05-06T16:15:39Z
Рэперы, грабители, Вайс-Сити: Знакомимся с героями и локациями Grand Theft Auto VI — невероятные 4K-скриншоты от Rockstar Games
GameMag
2025-05-06T15:58:11Z
Как "Ведьмак", только по-корейски: показали новый геймплей Crimson Desert
Знай
2025-05-06T15:51:27Z
Удобная функция браузеров на Windows позволяет красть пароли: как не стать жертвой
Фокус
2025-05-06T15:25:02Z
Уже не смог молчать: Экс-сотрудник NASA шокировал признание об НЛО
Comments UA
2025-05-06T15:21:37Z
Вышел второй трейлер GTA 6 — новые кадры Вайс-Сити
ITC
2025-05-06T15:16:31Z
Чим обробити виноград від шкідників у травні: актуальні поради
AgroNews
2025-05-06T15:13:15Z
10 лет охоты на чудовищ: CD Projekt RED показала красивую иллюстрацию по случаю юбилея "Ведьмака 3"
GameMag
2025-05-06T15:08:50Z