MY.UAНовини
Для чого Трамп намагається зробити власний День перемоги
Для чого Трамп намагається зробити власний День перемоги

Для чого Трамп намагається зробити власний День перемоги

У 2025 році Дональд Трамп оголосив про військовий парад у США та перейменування Дня перемоги, кидаючи виклик російському культу мілітаризму. Розбираємося, чому демократії та автократії змагаються у помпезних парадах і чи може символічна велич замінити реальну перемогу над сучасним фашизмом.

Американська велич у марші

Президент Дональд Трамп заявив, що перейменує 8 травня, день, який широко відзначається американцями як День перемоги в Європі (Victory in Europe Day), на День перемоги у Другій світовій війні (Victory Day for World War II). «Ми зробили набагато більше, ніж будь-яка інша країна, для досягнення переможного результату у Другій світовій війні», — написав Трамп у соцмережі Truth Social.

Також він збирається перейменувати День ветеранів на «День перемоги у Першій світовій війні» (11 листопада), щоб країна могла «відзначити свої воєнні перемоги». Адже, на думку Трампа, Штати «виграли обидві світові війни, ніхто і близько не був з нами за силою, відвагою чи військовою звитягою, але ми ніколи нічого не святкуємо — адже у нас більше немає лідерів, які знають, як це робити! Ми знову почнемо святкувати наші перемоги».

Дослідження Pew Research Center продемонструвало, що 61% виборців, які служили у збройних силах США або військовому резерві, планували голосувати за Трампа на президентських виборах 2024 року. А вже в березні 2025 року «під ніж» потрапило чимало федеральних міністерств, Міністерство у справах ветеранів — близько 80 000 робочих місць (понад 15% співробітників відомства) — і це викликало критику з боку представників ветеранів. Тож, можливо, після цих подій американський президент намагається налагодити стосунки з власним електоратом, серед якого є ветерани.

До того ж такий крок цілком вписується в політичне гасло Трампа «зробити Америку знову великою». Тож Америка готується до військового параду на честь 250-річчя своєї армії 14 червня (який, за збігом, також є днем ​​народження Трампа). За інформацією Associated Press, у параді візьмуть участь близько 6600 солдатів, 150 транспортних засобів (серед яких бронетранспортери Stryker, бронемашини Bradley, артилерійські машини Paladin, гаубиці, піхотні машини) та 50 гелікоптерів; процесія рухатиметься від Арлінгтона, штат Вірджинія, де розташоване національне меморіальне кладовище, до Національної алеї у Вашингтоні. Видання повідомляє, що ідея помпезного святкування виникла зовсім недавно, і обійдеться в десятки мільйонів доларів. Для порівняння, один із попередніх парадів Перемоги у Москві коштував приблизно дванадцять мільйонів доларів.

Задум проведення масштабного дійства з залученням армії та техніки залишився у Трампа нереалізованим із часів його першого терміну. У 2018 році Трамп планував провести військовий парад, надихнувшись прикладом того, як у 2017 році Франція відзначала одне з найстаріших національних свят День взяття Бастилії. Після перегляду святкового маршу вздовж знаменитих Єлисейських полів він захотів такої ж грандіозності на Пенсильванія-авеню. Втім, дійство не відбулося з економічних і логістичних причин: воно обійшлося би в більш ніж 90 мільйонів доларів і завдало би шкоди місцевим дорогам, непристосованим до пересування танків та іншої важкої броньованої техніки.

Заперечення Трампом ролі Радянського Союзу в перемозі у Другій світовій війні змусило реагувати росіян. Офіційна представниця МЗС Росії Марія Захарова відповіла на допис Трампа у згаданій Truth Social цитатами президента Рузвельта від 1943 року: «Червона Армія і російський народ, напевно, змусили збройні сили Гітлера йти шляхом до остаточної поразки та завоювали на довгі часи захоплення (lasting admiration) народу Сполучених Штатів». Мовляв, тоді Штати визнали «нищівний контрнаступ» радянської армії (правонаступниками якої росіяни себе вважають) проти великого німецького угруповання вирішальною подією Другої світової війни, а нині Трамп силкується переглянути цю позицію і вдається в історичний ревізіонізм.

Кількома днями раніше ще до того, як було заявлено про перейменування Дня перемоги у США та проведення військового параду прессекретар Путіна Дмитро Пєсков так само заперечував роль США у війні: він сказав, що перемога у Другій світовій війні була б можлива і без американської програми лендлізу, яка забезпечила СРСР постачання техніки та зброї. «Ми би жерли землю, але ми би перемогли», — сказав він.

Здається, росіян роздратувало не лише зазіхання на «їхній» культ перемоги, а й помпа, з якою Штати збираються вкластися у власне «винайдення традиції». Приміром, один з анонімних проросійських телеграм-каналів на майже 70 тис. підписників пише, що американський парад — «не стільки свято, скільки елемент залякування, посилення позицій в очах громадськості».

Американський президент, здається, намагається зіграти на полі російського диктатора, зачіпаючи його манію величі та любов до мілітаризованої символіки. Така собі спроба перехопити історичний наратив перемоги над фашизмом, який Росія довго й ретельно вибудовувала. Якщо парад у передмісті Вашингтона відбудеться, то слугуватиме не лише для мобілізації внутрішньої підтримки серед патріотичних виборців, а й дасть сигнал міжнародній спільноті, зокрема Путіну, що нині США, як і 80 років тому, претендують на лідерство у визначенні майбутнього європейського континенту.

Російський культ перемоги

Початок традиції святкування 9 травня як «Дня перемоги», що зокрема символізувало єдність комуністичного блоку, було закладено одразу після закінчення німецько-радянської війни 1945 року, коли було проголошене свято (після 1947 року вихідний скасували) й проведений перший парад, а також під час відзначення 20-ї річниці закінчення Другої світової війни, у 1965 році. Генсек Леонід Брежнєв, який прийшов до влади восени 1964 року, став першим лідером СРСР, який не був ветераном «Великої жовтневої революції». Водночас він був ветераном «Великої Вітчизняної війни». Посилення культу «Великої Перемоги» поряд із культом «Революції» відтак надавало Брежнєву додаткових символічних балів. Парад Перемоги 1965 року на Красній площі став лише другим після параду 1945 року, у 1985 році був проведений третій такий парад, і лише з 2008 року вони стали щорічними. Про значення 9 травня, «Безсмертного полку» та те, як російський парад перемоги перетворився на парад маргіналів, ми писалив цьому матеріалі.

Радянські паради були оформлені в рамках ідеологічної мети демонстрації сили соціалізму проти капіталістичних і фашистських загроз. Російські, хоч і намагаються акцентувати на перемозі над ворожим блоком, теж радше нагадують демонстрацію сили, ніж увічнення жертв чи заклик до світової солідарності. З 2000-х років паради до Дня Перемоги в Москві дедалі більше зосереджуються на демонстрації передового озброєння (наприклад, танків Т-14 «Армата», гіперзвукових ракет) і військової доблесті. Ця мілітаризація узгоджується з акцентом Путіна на відновленні геополітичного панування Росії, а не на об’єднанні проти вселенського зла.

Російські паради служать націоналістичним і мілітаристським програмам, а не універсальним антифашистським ідеалам. З 2024 року учасники так званої «СВО» вперше взяли участь у параді на Красній площі. Це ще більше пов’язує парад із поточними війнами, збиваючи в одну масу тих, хто розглядає День Перемоги як спільну антифашистську спадщину, і тих, хто виступає за повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Сучасним російським парадам бракує інтернаціоналістичного духу ще й тому, що зростання ізоляції країни через санкції, вторгнення в Україну та напруженість у стосунках із Заходом зробили цей захід переважно російською справою.

Окрім ідеологічних моментів, високих гостей відлякує й безпекова складова заходу. Вони побоюються провокацій чи атак, які могли би зашкодити дійству 9 травня, тож Путін в цьому році навіть запропонував установити триденне перемир’я на три дні, яке охрестили «шашличним». Зеленський на це сказав: «Наша позиція дуже проста щодо всіх країн, які їхали чи їдуть на 9 травня: ми не можемо нести відповідальність за те, що відбувається на території Російської Федерації. Вони забезпечують вам безпеку і тому гарантії ніякі давати ми не будемо. Тому що ми не знаємо, що Росія робитиме в ці дати. Вона може робити зі свого боку різні, скажімо так, кроки: і підпали, і підриви тощо, а потім звинувачувати нас. Я сказав про це міністру закордонних справ, що наша позиція — ми не рекомендуємо з погляду (безпеки — «ДМ») відвідувати Росію». І  висловив готовність до перемир’я на 30 днів, що було би кроком до можливого закінчення війни, а не лише переведення духу. З його слів, травневе перемир’я — це частина дипломатичної гри Москви, театральна постановка з боку диктатора. Очільник українського МЗС Сибіга сказав, що за пропозицією Путіна криється небажання закінчити війну.

Один із «воєнкорів»-пропагандистів, чий телеграм-канал налічує 253 тисячі підписників, запропонував відчути справжню «радость со слезами на глазах»: замість напускного лоску, яким Путін намагається всіх вразити, на Красній площі слід продемонструвати фронтові реалії. «На 9 травня дуже хочеться бачити парадні розрахунки з перероблених і перепиляних у баггі “Нив”, “Жигулів”, “Москвичів”, а також інших раритетних автомобілів, у тому числі наварені кустарно сараї на стареньких БМП, на яких штурмові групи залітають у накати. І ось це все на площі Красній показувати. А не “Армату” та “Бумеранг”, яких на фронті ніхто й ніколи не бачив», — написав він, натякаючи на брак елементарної військової техніки та непоодинокі випадки «модернізації» старого легкового транспорту до рівня найновіших мілтех-винаходів.

Естетика влади: паради в демократіях і автократіях

Військові паради — це і про видовищність, і про символічну комунікацію. Німецький філософ Вальтер Беньямін в есе «Мистецький твір у добу своєї технічної відтворюваности» (1936) пише, що естетизація політики, зокрема паради, замінює етичні норми формою, що особливо небезпечно в тоталітарних режимах, де маси стають об’єктом маніпуляції. Подібні масштабні дійства створюють ілюзію єдності та величі, маскуючи політичні чи соціальні проблеми. У книзі «Фашистський спектакль» дослідниця Сімонетта Фаласка-Зампоні аналізує, як фашистська Італія використовувала паради для створення міфу про Муссоліні як «художника-лідера», який формує маси, подібно до того, як творить митець. Паради слугували не лише демонстрацією сили, а й інструментом для «перевинайдення» нації та придушення індивідуальності заради колективної волі.

В автократії, такій як сучасна Росія, парад функціонує як підкріплення наративу та легітимності режиму. У такій демократії як США, особливо під впливом трампістського популістського тиску, військові паради можуть сигналізувати про зсув до перформативного націоналізму — публічної демонстрації національної гордості, яка не обов’язково має під собою справжній патріотизм.

Трамп фактично відходить від легально-раціонального типу врядування, де легітимність влади походить від бюрократичних норм і законів, до харизматичної влади, в який, за теорією Макса Вебера, визнання залежить від особистої привабливості лідера. Військовий парад слугував би спробою підняти президентство з конституційної посади до квазімонархічної ролі, підкреслюючи славу, могутність і відданість. Однак мілітаризм у демократії повинен бути ретельно керований, щоб він не затьмарив цивільні принципи, що лежать в його основі. Військовий парад, особливо пов’язаний з образом та особистим наративом одного лідера, ризикує стати символом ерозії демократії.

Залишивши американцям втілення їхньої візії побудови демократії та «американської величі», важливо підкреслити, що все ж вплив американського параду на Путіна та російську політику, ймовірно, буде не надто потужним. Символічна конкуренція хоч і дратує Кремль, як видно з реакції російського агітпропу, але не змінює реального балансу сил. Ефективнішим кроком для символічної та реальної відповіді Росії стала би рішуча підтримка України — наприклад, постачання сучасної зброї, яка дозволила б Києву завдати поразки путінським силам. Який парад точно б убив путінське его — так це парад на честь великої перемоги України над Росією у війні, яку та розпочала у 2014 році. Його можна було би проводити як у Києві, так і в Європі чи Штатах. Такий парад міг би при цьому й не вражати кінематографічними масштабами чи ідеальною хореографією, не намагатися замінити політику ритуалом, насильство та смерті — красою синхронних пострілів, а колективну травматичну пам’ять — бравурним мілітаристським міфом.

Ілюстрація згенерована чат-ботом ChatGPT

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Дональд Трамп
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Ізраїль і Сирія домовилися про припинення вогню за посередництва США
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T01:30:11Z
Трамп висуває нові вимоги до ЄС: тарифи можуть зрости до 20%
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T00:09:01Z
В США закривають вечірнє шоу з популярним ведучим через критику та жарти про Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T23:30:03Z
Трамп підписав масштабний закон про криптовалюти
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T22:57:25Z
Павленко: Буданов дав старт кампанії з підриву ВПК РФ
УкраинФорм
2025-07-18T20:00:23Z
Радник Орбана заявив, що Україну "не просили воювати" з Росією від імені Угорщини
Европейская правда
2025-07-18T19:57:27Z
WhatsApp можуть заборонити в Росії: в чому причина
InternetUA
2025-07-18T19:57:24Z
Подвійний удар Китаю і РФ: у Заходу є півтора року на підготовку до глобальної війни, — командувач НАТО
Фокус
2025-07-18T19:57:02Z
Кандидатів багато: Свириденко розповіла, чому досі не обрали нового міністра культури
24tv
2025-07-18T19:54:01Z
Reuters: Грецькі танкери продовжують постачати російську нафту попри санкції ЄС
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T00:36:23Z
Трамп підписав визначальний для ринку криптовалюти закон про стейблкоїни
УкраинФорм
2025-07-18T19:48:44Z
Rheinmetall веде переговори з Румунією щодо створення спільного підприємства
Европейская правда
2025-07-18T19:22:29Z
Що робити, коли запізнилися на потяг: провідниця пояснила
TSN
2025-07-18T19:21:17Z
Трамп наполягає на мінімальному тарифі для всіх товарів з ЄС
ZN UA
2025-07-18T19:19:43Z
Ветерани ДТЕК зустрілися з Борисом Джонсоном
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:06:08Z
Сербська компанія, повʼязана з "Газпромом", укотре просить відстрочки від санкцій США
Европейская правда
2025-07-18T18:49:39Z
В Україні оренда квартир зросла до 47 тис. грн: скільки платять у великих містах
Фокус
2025-07-18T18:33:56Z
Дефіцит продуктів у Львівській області: через нестачу зростають ціни
Политека
2025-07-18T18:00:55Z
Лінія фронту станом на 18 липня 2025. Зведення Генштабу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:45:40Z
Грошова допомога у Миколаївській області: як отримати 1000 доларів США
Политека
2025-07-18T20:00:37Z
У Києві чутно вибухи: на столицю летять "табуни" Шахедів
GlavRed
2025-07-18T19:48:45Z
Нова система оплати проїзду в Рівному: про які зміни повідомили жителям
Политека
2025-07-18T19:30:34Z
Найближчим часом буде масований обстріл: біля Києва вже працює ППО
GlavRed
2025-07-18T19:27:35Z
Робота для пенсіонерів у Харкові: де готові платити від 25 тисяч гривень
Политека
2025-07-18T19:00:48Z
Обмеження руху в Чернівецькій області: де перекриють дороги
Политека
2025-07-18T18:31:10Z
Справжній потоп накрив Україну: синоптики та рятувальники б'ють на сполох
GlavRed
2025-07-18T18:27:49Z
3 знаки зодіаку, у яких після ретроградного Меркурія почнеться чорна смуга у житті
24tv
2025-07-18T18:24:05Z
Ось якого розміру мають бути біцепси у вашому віці
24tv
2025-07-18T18:39:33Z
МОЗ отримало велику партію вакцини ПЕНТА-Hib для захисту дітей від п’яти хвороб
360ua.news
2025-07-18T18:21:51Z
Що таке медикаментозний сон: коли його застосовують та наскільки він безпечний
24tv
2025-07-18T18:09:32Z
Знижує стрес, відновлює гормональний фон та зміцнює волосся: дивовижні властивості звичайної липи
Знай
2025-07-18T17:51:40Z
Генетично відбірні діти: у США тестують ембріони на шизофренію, рак і IQ, серед клієнтів – Маск
24tv
2025-07-18T16:15:30Z
У Вінниці відкрився центр психологічного здоров’я «Відновлення»
УкраинФорм
2025-07-18T15:57:22Z
Дослідження на мільйонах дітей ще раз спростувало брехню, яку поширюються антивакцинатори
24tv
2025-07-18T14:39:20Z
Як захистити килим від вицвітання на сонці: поради для довговічності
24tv
2025-07-18T14:36:41Z
У Трампа діагностували хронічну венозну недостатність - що відомо про цю хворобу
Gazeta UA
2025-07-18T14:33:20Z
Ніде в світі такого досі нема: експерт розповів, як Україна створила новий тип зброї
InternetUA
2025-07-18T19:48:40Z
В Україні дозволять брати на роботу без документів ТЦК: що відомо про новий закон
Хвиля
2025-07-18T19:42:27Z
Без шансів на бронювання: ТЦК масово "забуває" зняти з розшуку
Знай
2025-07-18T19:36:59Z
Поки "Боривітер" у Лондоні: українців просять допомогти врятувати останню мозаїку Алли Горської
24tv
2025-07-18T19:30:35Z
Чи можна відправляти панахиду раніше чи пізніше: священник назвав "правильний" час
GlavRed
2025-07-18T19:27:01Z
Мадяр: Ми не бачимо закінчення війни – ні завтра, ні, ймовірно, цього року
Лига
2025-07-18T19:06:38Z
Чи можна зрізати дерево на власному подвір'ї без дозволу
24tv
2025-07-18T19:06:10Z
Греція готується до аномальної спеки: названо дату
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:03:00Z
В Україні змінили процедуру обміну водійських прав: що потрібно знати у 2025 році
Хвиля
2025-07-18T18:51:44Z
Собака-художник на ім'я Далі став зіркою соцмереж в Індії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:00:29Z
YAKTAK – "Цілую малинові" – 6 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-18T22:57:11Z
Правила стилю Пріянки Чопри: як одягається відома модель
24tv
2025-07-18T19:51:48Z
Хороших новин немає: Симоньян розповіла про стан Кеосаяна
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Вилитий Кіркоров: син Стоцької пішов ще й на зріст
GlavRed
2025-07-18T19:27:29Z
Руйнування будівлі в Буенос-Айресі: Netflix використав штучний інтелект у серіалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:54:18Z
Батіг Індіани Джонса, подарунок від Гаррісона Форда, продали за шалені гроші: сума вражає
Фокус
2025-07-18T18:27:32Z
Після скандалу зі зрадою на концерті Coldplay Федоров анонсував цікаву послугу в Дії
24tv
2025-07-18T18:03:05Z
Disney бореться за Міккі Мауса в суді
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T17:42:12Z
Цей секрет змінює все: варена картопля буде смачної як ніколи – хитрість із сіллю
24tv
2025-07-18T19:24:53Z
Всі здивуються, що це з "Мівіни": простий і смачний салат з вермішелі
Telegraf
2025-07-18T19:24:51Z
Гороскоп на 19 липня: Овнам - зустрічі, Тельцям - пропозиція на співпрацю
FaceNews
2025-07-18T19:15:39Z
Несподіване місце, що приваблює комах у ванну кімнату: як цьому покласти край
24tv
2025-07-18T19:00:12Z
У мережі показали європейський острів, який з висоти нагадує відбиток пальця: у чому феномен
24tv
2025-07-18T18:39:34Z
Для чого насправді потрібна "Х" на спині піджака - стиліст розкрив таємницю
GlavRed
2025-07-18T18:27:46Z
Більше не треба гнути спину. Як зробити своїми руками крапельний полив
Telegraf
2025-07-18T18:06:20Z
Ці речі в секонд-хенді краще не купувати: тільки витратите гроші дарма
24tv
2025-07-18T17:57:47Z
Ніжні, соковиті та з хрусткою скоринкою: як приготувати зрази з кабачків
Telegraf
2025-07-18T17:54:40Z
Людей виводили з палаючих квартир після атаки БпЛА: ДСНС показала фото з Одеси
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T02:00:54Z
Рф вдарила по будинку у Одесі, є загибла та постраждалі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T23:45:15Z
У Росії пролунали вибухи: деякі регіони опинилися під атакою дронів
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T21:54:33Z
У Києві на дах будинку впала частина БпЛА
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T21:12:15Z
Поліція затримала підозрюваного в підпалі греко-католицької церкви на Закарпатті
УкраинФорм
2025-07-18T19:54:50Z
На Прикарпатті померла постраждала внаслідок удару РФ, скоєного 29 червня
УкраинФорм
2025-07-18T19:33:36Z
Солдат ТЦК і його командир вбили мобілізованого у Києві: у ДБР розповіли подробиці
24tv
2025-07-18T19:24:27Z
На Прикарпатті власника підпільної ІТ-компанії викрили у співпраці з Росією
УкраинФорм
2025-07-18T19:09:37Z
На Вінниччині викрито злочинну групу, яка заволоділа паями померлих людей
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T18:48:53Z
Продовження "дружби": Ноттінгем продав гравця за 23 млн євро до Ботафогу – той має 276 хвилин за сезон АПЛ
Football.ua
2025-07-18T20:00:47Z
Кохання, перевірене часом: найкращі романтичні фото Олександра Усика з дружиною Катериною
24tv
2025-07-18T19:51:56Z
Ювентус може підписати Васкеса – журналіст
Football.ua
2025-07-18T19:42:35Z
Легендарний Леннокс Льюїс розповів, коли Усик має завершити кар'єру
24tv
2025-07-18T19:36:42Z
Спортсмени закликають FIE переглянути спрощений допуск росіян до змагань
iPress
2025-07-18T19:30:51Z
Штутгарт не планує продавати Вольтемаде до Баварії навіть за 60 млн євро — Плеттенберг
Football.ua
2025-07-18T19:30:05Z
Усик показав рекордну вагу в кар'єрі перед реваншем проти Дюбуа
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T19:24:39Z
Слава Україні! Усик потужно завершив останню дуель поглядів із Дюбуа
Telegraf
2025-07-18T19:09:21Z
Арсенал та Челсі стежать за ситуацією навколо майбутнього Хаві Сімонса — Романо
Football.ua
2025-07-18T19:00:54Z
ChatGPT забирає читачів у Google: що буде з новинами?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-18T20:03:36Z
Чим відрізняються 2 дідусі: із загадкою впораються лише справжні інтелектуали
GlavRed
2025-07-18T19:27:38Z
Жодних вологих серветок. Як правильно чистити екран смартфона
InternetUA
2025-07-18T19:13:19Z
Новий інструмент ChatGPT може виконувати доручення та керувати комп’ютером
360ua.news
2025-07-18T19:12:45Z
Монітори пишуть, що могли злетіти Ту: в ЦПД закликали бути уважними до тривог
24tv
2025-07-18T19:09:35Z
Американські розробники представили новітній дрон Z1 класу Group II, що працює на водні
InternetUA
2025-07-18T18:28:22Z
У ChatGPT додалися функції агента-помічника
ZN UA
2025-07-18T18:24:40Z
Золото, бурштин і тисячі артефактів: археологи знайшли у Чехії масштабне поселення кельтів
24tv
2025-07-18T18:03:49Z
Що робити, якщо протекла батарейка: корисні поради на всі випадки життя
Фокус
2025-07-18T17:36:04Z
Феєрійний мотоцикл з двигуном Ferrari V8 стає загрозою для суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T19:18:46Z
Наступний електричний позашляховик від Porsche може викликати найбільше суперечок
Топ Жир
2025-07-18T18:48:28Z
Прощання з трасою: чемпіон «Формули-1» Дженсон Баттон завершить гоночну кар’єру після сезону 2025 року
ITC
2025-07-18T18:19:04Z
Плани Jaguar та Range Rover щодо випуску електромобілів несподівано відклали, повідомляють джерела
Топ Жир
2025-07-18T18:03:03Z
Цей легкий двигун видає потужність, яка перевершує більшість суперкарів
Топ Жир
2025-07-18T17:33:52Z
Бензин, гібрид або електро: General Motors показали семимісний кросовер за $10 000
Фокус
2025-07-18T16:57:42Z
Цей GR Corolla спочатку намагався наздогнати Porsche 911, а потім згорів у вогні
Топ Жир
2025-07-18T16:48:13Z
Subaru представила електрокросовер Uncharted — з розгоном до «сотні» за 5 секунд і запасом ходу 492 км
ITC
2025-07-18T16:28:32Z
Цей Volkswagen не потребує ідентифікації, щоб подарувати вам заряд енергії, який змусить вас злетіти
Топ Жир
2025-07-18T16:03:49Z