MY.UAНовини
Два роки неволі: наша колега Ірина Левченка лишається заручницею росіян
Два роки неволі: наша колега Ірина Левченка лишається заручницею росіян

Два роки неволі: наша колега Ірина Левченка лишається заручницею росіян

Навіть спокійне життя пенсіонерки не врятувало мешканку Мелітополя від уваги окупантів

Минув ще один рік незаконного ув'язнення колишньоїжурналістки Ірини Левченко, що у травні 2023 року була зухвало викрадена окупантами у рідному Мелітополі. За цей час не вдалось не те що добитися її звільнення, а навіть визнання статусу з боку російської сторони та офіційного підтвердження, де утримують нашу колегу та на яких підставах.

До повномасштабного вторгнення росіян Ірина співпрацювала з "Телеграфом", висвітлюючи гострі соціальні теми. У другу річницю зникнення Ірини ми хочемо в черговий раз нагадати її історію. Зокрема підкреслити й те, що в полоні тортурам й катуванню піддаються всі без виключення українці, а процес повернення цивільних є завдання "з зірочкою".

Жодної особистої звістки за два роки

Від початку повномасштабного вторгнення і захоплення росіянами українських міста та сіл на окупованих територіях вони вдаються до систематичного тиску на цивільне населення. Крім запровадження власних законів, засилля пропаганди, примусу до отримання громадянства, "націоналізації" майна, а по факту банального його "віджиму", загарбники систематично викрадають місцевих мешканців. В перші місяці під ударом були колишні військові та правоохоронці, працівники органів влади та медійники, вчителі та медики, а таким чином російські окупанти намагались з одного боку придушити спротив, залякати місцевих, а з іншого перетягнути на свою сторону фахівців, які допомагали б будувати новий порядок. Та пізніше від перспективи опинитись "на підвалі", а згодом в одному з місць позбавлення волі міг опинитися будь-то – молодий чоловік, що працював на будівництві й необережно висловився про Росію в компанії друзів, директорка сільського клубу, що намагалась врятувати українські костюми, прапори та декорації, або пенсіонери, що опинилися не в той час не в тому місці.

Олександр та Ірина Левченки багато років разом й затримали їх вдвох

Останній випадок якраз про нашу колишню колегу Ірину Левченко, яка багато років віддала вітчизняній журналістиці, та її чоловіка Олександра, що все життя працював на місцевих заводах. При цьому обидва на 24 лютого 2022 року вже перебували на заслуженому відпочинку, робили ремонт у квартирі, займались дачею та вихованням внучки. Такий спосіб життя подружжя 14,5 місяців окупації Мелітополя увагу росіян не привертав, але все змінилось навесні 2023 року. Востаннє на зв’язок Ірина вийшла 6 травня, розповідала її сестра Олена Руденко. Лише за тиждень стало відомо, що Ірину разом з чоловіком затримали росіяни, відтоді почалась боротьба за їх звільнення. На жаль, через позицію росіян, які неохоче визнають факти насильницького викрадення та ув'язнення цивільних, адже відповідно до Женевських конвенцій "насилля над життям та особистістю, зокрема, захоплення заручників є забороненим й залишатимуться забороненими будь-коли та будь-де стосовно осіб, які не беруть активної участі в бойових діях", добиватися звільнення цієї категорії бранців вкрай складно. Частину з них окупанти "легалізують" через кримінальні справи, звинувачуючи в організації терористичних актів, шпигунстві тощо. Зазвичай матеріали в таких справах "шиті білими нитками", а самі процеси відбуваються з порушеннями, але це, звісно, не зупиняє росіян.

Та значна частина цивільних заручників лишається "в тіні", адже інформація про їх місцеперебування, статус може бути відсутня тривалий час. Про це зокрема свідчать результати роботи документаторів Медійної ініціативи за права людини. Станом на поточний місяць це дозволило ідентифікувати щонайменше 2246 цивільних українці (в тому числі 321 особа, що була затримана до повномасштабного вторгнення), яких Росія викрала в окупації та незаконно утримує у своїх тюрмах. З них 286 бранців вже почули вирок, на 238 ще триває суд, ще 17 є фігурантами досудових розслідувань.

МІПЛ наводить статистику, що тільки частина цивільних перебуває під судом чи слідством

Загалом на квітень 2025 року в розшуку перебувають понад 60 тис. українців, з яких по 10 тис. є підтвердження, що вони – у полоні. Такі дані в ефірі "Суспільного" навів уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов. Він зазначив, що інформація частково надходить від Росії через Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ), а також через неофіційні джерела, такі як пошук по OSINT та збір свідчень тих, хто був звільнений з неволі.

Чоловіка Ірини — Олександра Левченка окупанти відпустили у вересні 2024 року (подружжя відразу після затримання розлучили й тримали окремо – Авт.), однак про нашу колегу за два роки надходили різні повідомлення від земляків, які пережили ув’язнення. Останнє — у грудні минулого року було про те, що вона жива й перебуває в Донецькому СІЗО №1, яке називають одним з найгірших міст несвободи для українців. Та чи відповідає дійсності така інформація, наразі встановити неможливо.

Більшу частину життя Ірина провела з фотоапаратом в руках - це її робота й хобі

- Інформацію про Ірину ми намагаємось перевіряти, але поки стовідсотково немає впевненості, де вона наразі перебуває. Особисто від неї як за рік, що минув, так й до того, жодних звісток не було, – розповіла "Телеграфу" її сестра. – Крім того, факт перебування у полоні офіційно так і не підтверджено, адже представники Червоного Хреста не мають доступу до Мелітополя. Тому не вони мені повідомляють новини про Ірину, а звертаються за ними до мене.

До Бюро Центрального агентства МКЧХ з розшуку для міжнародного збройного конфлікту в Україні з проханням повідомити наявні відомості про нашу колегу надіслав запит й "Телеграф". Крім того, просив у листі надати загальну інформацію щодо цивільних бранців, а саме, про їхню загальну кількість за даними міжнародної організації, місця утримання українців та кількість зафіксованих випадків катування цивільних українців, порушення санітарних норм при утриманні, позбавлення права на спілкування з близькими, права на отримання медичної допомоги тощо. Запит нашого видання зареєстрували на початку квітня й на першу частину повідомили: "Відповідно до свого мандату, МКЧХ може ділитися інформацією, що передається, з Національним Інформаційним Бюро (НІБ) України, чия роль полягає в інформуванні сімей. А також з родинами, які звертаються до МКЧХ щодо своїх зниклих безвісти або полонених близьких". Друга із загальними питаннями лишилась без відповіді.

- Всі ми пам’ятаємо Ірину як дуже енергійну і позитивну людину, — наголосив її колишній керівник і колишній її керівник — головний редактор "Телеграфу" Ярослав Жарєнов. — Спочатку для нас вона писала регіональні новини, але ніколи не боялась вийти за рамки одного міста, області чи якоїсь заданої теми. Завжди з трепетом ставилась до людей, яким була потрібна допомога. І це було фішкою всіх її матеріалів — відверте і щире переживання за тих, хто від чогось страждає. Її викрадення нас шокувало, оскільки пара пенсіонерів займались дачею та якимись побутовими справами. Яка від них могла бути небезпека? І от вже два роки ми жодним чином не можемо її знайти — ні власноруч, ні через юристів. Людина просто зникла. Ми надіємось, що розголос допоможе визволити Ірину живою.

Без принижень та тортур не буває неволі

Давно відомо, що українці піддаються у російській неволі тортурам та знущанням як фізичним, так й психологічним незалежно від того чи це військові, чи цивільні. Останнє тому підтвердження історіяжурналістки Вікторії Рощиної, яку до смерті закатували окупанти, та свідчення правозахисника та журналіста Максима Буткевича, що провів в ув'язненні два роки й був звільнений у 2024-му. Всю цю інформацію фіксують, систематизують та використовують задля боротьби за тих, хто й досі перебуває в руках росіян, численні правозахисні організації. Їхні представники констатують, що медійники, хоча й є під особливою увагою окупантів, але жорстокі вони до всіх без виключно бранців, незалежно від віку, статі та роду занять.

- Трагічна історія Вікторії є надзвичайно важливою, адже вкотре підсвічує тему поводження з українськими військовополоненими та цивільними, які опинилися в російському полоні, – наголосила в розмові з "Телеграфом". – Вероніка Вельч – виконавча директорка організації Amnesty International Ukraine. – З нашого нещодавнього дослідження "Оглушлива Тиша" чітко видно системність тортур і умисних вбивств українців у неволі. Особливо складною є ситуація з так званими насильницькими зникненнями, коли людина потрапляє до полону, але її перебування ніде не фіксується. Доля таких бранців — чи не найжахливіша, адже кат отримує повну владу над жертвою. Водночас, ми б застерігали від виокремлення саме медійників. Відомо, що Росія системно застосовує катування до всіх — як до військових, так і до цивільних (вчителів, медійників, і т. д.) яких незаконно позбавляє волі. На жаль, катуванням піддаються всі. Ми не маємо жодного задокументованого випадку повернення з полону без принижень або тортур. Дії Росії щодо цивільного населення і масштаб цих злочинів однозначно підпадають під визначення злочинів проти людяності.

Міжнародні організації фіксують системність катувань з боку росіян

- Ми закликаємо до того, щоб кожен, хто причетний до цих злочинів, поніс справедливе покарання. Важливо, аби відповідальність не обмежувалася лише Путіним, Лавровим чи Бєловою (Марія Львова-Бєлова – уповноважена при президентові РФ з прав дитини, натомість активно сприяє депортації українських дітей. За це Міжнародний суд в Гаазі видав ордер на арешт чиновниці – Авт.). Її мають нести всі, хто прийшов на нашу землю з війною і вчиняв звірства. Саме тому ми виступаємо за запровадження універсальної юрисдикції, яка дозволить переслідувати винних уже зараз, у різних країнах світу, – наголосила фахівчиня з міжнародного лобізму.

За словами співрозмовниці, попри те, що, здавалося б росіяни вже придушили всі можливі прояви спротиву та створили на захоплених територіях атмосферу страху, вони продовжують викрадати й ув'язнювати місцевих мешканців.

Правозахисники наводять вибірку, ким є цивільні бранці

- Терор цивільного населення — включаючи дітей і людей похилого віку — це основна форма взаємодії окупантів з тими, хто залишився на захоплених територіях, – наголошує Вероніка. – Хоча процес окупації має свої хвилі та логіку, ми не спостерігаємо сталої тенденції до зменшення випадків насильницьких зникнень чи незаконних затримань. Навіть через десять років після окупації Криму ми продовжуємо отримувати повідомлення про переслідування місцевого населення. Це безупинний маховик репресій, схожий на сталінські практики, який досі не зупинився.

У пошуку шляхів впливу на російську сторону щодо дотримання прав людини та притягнення до відповідальності винних у порушеннях і воєнних злочинах українські правозахисники звертаються й до нового президента США Дональда Трампа. Зокрема, український офіс Amnesty International звернувся до нього з відкритим листом, чи матиме це ефект в найближчий перспективі, поцікався у співрозмовниці "Телеграфу".

- Amnesty International має впливове представництво у США. Наші колеги постійно проводять консультації з різними політичними силами, хоча не всі ці контакти набувають публічного розголосу, – зазначила Вероніка Вельч. – Ми бачимо, що нинішня Адміністрація частіше говорить про необхідність зупинити людські втрати. На жаль, ті способи розв'язання проблеми, які нині пропонуються, є суперечливими. Водночас ми активно працюємо над темою військовополонених у США. Це складна тема для американського суспільства, хоча й дуже особиста для багатьох. Скажімо, Президент Ендрю Джексон і Сенатор Джон МакКейн свого часу самі були військовополоненими. Серед американського населення значна частка має досвід військової служби, тож розуміння теми є. Проте, попереду ще дуже багато роботи.

Ірина завжди допомагала людям, в тому числі через донорство

До долі Ірини Левченко та інших журналістів, а мова йде про щонайменше 31 цивільного працівників медіа та 1 працівника ЗМІ, що мобілізувався й захищає країну зі зброєю в руках, продовжує привертати увагу і професійна спільнота. Шляхи для звільнення цивільних продовжує шукати й офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця. Як зазначено у його щорічній доповіді про діяльність на посаді: "на відміну від попередніх років обізнаність світової спільноти щодо проблематики звільнення цивільних посилилась, більша частина держав світу наразі усвідомлює злочинні дії Росії проти України як демократичної країни". Та поки попри всі зусилля результати лишаються достатньо скромними. Так, у 2024 році в Україну вдалось повернути 39 цивільних осіб, які незаконно утримувалися РФ, а загалом з початку повномасштабного вторгнення – 170.

Як повідомляв "Телеграф", минулої осені у резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи вперше окремо згадали про полонених Росією українських журналістів. Серед них згадується й наша колега Ірина Левченко, звільнення якої ми чекаємо разом з її родиною.

Теги за темою
РосіяЖурналісти
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Первое заявление Свириденко в должности премьер-министра Украины
Comments UA
2025-07-17T11:36:47Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
В кортеже Путина заметили скорую: пошли нехорошие слухи. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-16T18:57:01Z
Пауза перед атакой: когда Россия готовит новый массированный удар по Украине
Фокус
2025-07-18T14:00:12Z
В Раде бьют тревогу: в Кабмине забыли о ВПЛ
Comments UA
2025-07-18T13:54:32Z
Публичная пощечина Макрону и другие выходки: СМИ выяснили, что взбесило первую леди Франции
Telegraf
2025-07-17T14:51:07Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Трамп может "поставить на колени" Путина и закончить войну: заявление Зеленского
Comments UA
2025-07-17T15:51:59Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Блокируют за "нетипичную активность": клиентам Ощадбанка массово замораживают карты
Знай
2025-07-16T12:37:23Z
Таможенные реестры: в Украине утвердили новые правила
Хвиля
2025-07-17T10:36:51Z
"Черная дыра" для денег: с карт "Ощада" пропадают тысячи гривен, в банке лишь разводят руками
Знай
2025-07-18T14:06:57Z
Доллар еще крепкий, поэтому отскоки валютной пары евро/доллар еще будут продолжительными и глубокими
ZN UA
2025-07-18T14:04:46Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Украина с начала года получила 527 млн грн от аренды земель
Корреспондент
2025-07-17T14:18:49Z
"Успешно релоцировано в Германию": появились кадры взлета самолета, который заметили над Киевом
Фокус
2025-07-16T23:21:01Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Прекрасно увлажняет и поддерживает иммунитет: польза дыни для организма человека
Знай
2025-07-18T13:51:24Z
Диалог, реабилитация и фокус на психоэмоциональном состоянии: Метинвест поделился практиками привлечения и адаптации ветеранов
TSN
2025-07-18T13:39:36Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Даже Меган Маркл его употребляет: назван травяной чай, который поможет успокоить нервы
Знай
2025-07-07T02:51:26Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Гороскоп на 17 июля для всех знаков Зодиака: у кого будут проблемы с финансами
Comments UA
2025-07-16T17:51:09Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Украли 3,2 млн грн для детсадов и школ: чиновники в Кропивницком пойдут под суд
Апостроф
2025-07-18T14:15:16Z
Повышение тарифов на воду в Винницкой области: как подняли цены
Политека
2025-07-18T14:00:57Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Опровергли фейк РФ об "оккупации": где морпехи подняли флаг
Comments UA
2025-07-07T13:15:30Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Индексация будет одинаковой для всех, независимо от профессии, - Екатерина Котенкова
Знай
2025-07-17T02:18:54Z
Это единственный мост в Украине, который поворачивается: где он находится и как называется
Telegraf
2025-07-16T19:07:22Z
Украина сделала беспрецедентное предложение иностранным оборонным компаниям: о чем идет речь
Comments UA
2025-07-17T22:42:52Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Лучше металлоискателей: как гигантские крысы помогают очищать Камбоджу от мин
Фокус
2025-07-18T14:12:18Z
В Великобритании показали, как будет выглядеть первый истребитель-невидимка
Фокус
2025-07-18T14:00:36Z
Польша требует от МОН переписать учебники истории Украины: что произошло
Фокус
2025-07-17T14:30:53Z
За чем нельзя наблюдать 17 июля и что нужно отдать сегодня: приметы и запреты на Марины
Знай
2025-07-17T02:03:23Z
Норм или стрем: брать деньги у мужа за домашнюю работу
Comments UA
2025-07-17T21:57:44Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Что в сексе больше нравится мужчинам: честно, без мифов и стереотипов
Comments UA
2025-07-17T20:39:30Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Гороскоп на 19 июля: Близнецам стоит беречь нервы, а Тельцам — не торопиться с выводами
Telegraf
2025-07-18T14:03:05Z
Почему у умных людей так мало друзей: интересные факты, которые вас точно удивят
TSN
2025-07-18T13:51:50Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
Родился в Донецке, но стал путинистом: умер известный режиссер, снявший фильм "Мастер и Маргарита"
Telegraf
2025-07-17T10:18:58Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Нельзя: Тодоренко снова не смотрела за детьми и нарвалась на жесткий отказ в РФ
GlavRed
2025-07-17T14:27:51Z
Лорак в том числе: из азербайджанского фестиваля выгнали российских артистов
GlavRed
2025-07-17T10:21:54Z
"Одни скачут, другие плачут". Визит культовой группы Rasmus разделил мнения украинцев в соцсетях
Telegraf
2025-07-18T13:57:51Z
"Заработал миллионы и свалил": украинцы жестко ответили Виннику на "оправдания" за побег из страны
Telegraf
2025-07-18T13:45:05Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Илона Гвоздева из "Тацы со звездами" неожиданно остановила свой развод: что решил суд и почему она молчит
Знай
2025-07-15T18:52:13Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Даже не убегал: новые подробности двойного расстрела на черниговском полигоне
TSN
2025-07-17T15:36:58Z
Российский FPV-дрон атаковал автомобиль главного раввина Херсона
ZN UA
2025-07-17T22:39:39Z
В Украине продолжают исчезать дети: что произошло на Житомирщине
Comments UA
2025-07-16T19:21:42Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Пьяный украинец без прав устроил ДТП в Польше - а его подруга еще и бросалась на полицейских
Telegraf
2025-07-18T13:48:33Z
Отравление в ресторане Кацурина во Львове: количество пострадавших возросло, что ели гости
TSN
2025-07-18T13:33:52Z
Пограничники задержали 10 мужчин, которые платили криптовалютой за побег в Молдову
Новости Украины
2025-07-17T13:09:34Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Под Москвой прогремели взрывы - аэропорты РФ остановили рейсы
Gazeta UA
2025-07-17T04:39:15Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Полюбил вас всех как родных: Лукас Васкес растрогал на церемонии прощания
Корреспондент
2025-07-17T14:30:50Z
Погиб легендарный экстремал. ВИДЕО
Новости Украины
2025-07-17T22:51:29Z
Усик сделал символический жест перед реваншем с Дюбуа
Telegraf
2025-07-17T13:27:42Z
Милан отпускает голкипера: замена нашлась быстро
Корреспондент
2025-07-18T14:12:09Z
Спрос на Забарного растет: Тоттенхэм делает ставку на футболиста - 70 млн
Корреспондент
2025-07-18T13:39:36Z
Игрок Фейеноорда перебирается в Саудовскую Аравию
Корреспондент
2025-07-18T13:09:25Z
Усик-Дюбуа: кто будет драться в андеркарде
Gazeta UA
2025-07-18T12:57:10Z
Усик - Дюбуа 2: онлайн-трансляция церемонии взвешивания
Telegraf
2025-07-18T12:48:04Z
Землю снова атаковала магнитная буря красного уровня: сколько будет длиться шторм
Апостроф
2025-07-17T15:51:55Z
Новый рекорд производительности солнечных панелей Японии вызывал странный эффект: что случилось
Фокус
2025-07-17T15:51:42Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Ученые назвали тайный сигнал глазами, который поможет получить желаемое
Comments UA
2025-07-18T14:06:33Z
Ретроградный Меркурий 17 июля - 11 августа 2025: что означает с точки зрения астрологии, эзотерики и астрономии
TSN
2025-07-18T14:03:00Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
525-сильный зверь: в Украине заметили лимитированный заряженный пикап Ford за $120 000
Фокус
2025-07-18T12:00:27Z
Малахитовая ракета: старый 34-летний Mercedes W126 продают за $850 000
Фокус
2025-07-18T11:21:51Z
Китайские электрокары завоевали украинских водителей: популярные модели
Хвиля
2025-07-17T23:30:19Z
Японцы удивили: новый внедорожник от Nissan не боится ям и стоит меньше $20 000
Gazeta UA
2025-07-17T20:03:17Z
Volvo сокращает продажи моделей в США из-за высоких пошлин
Корреспондент
2025-07-17T19:42:32Z
Huawei представила универсал Stelato S9T
Корреспондент
2025-07-17T19:36:41Z
Mitsubishi представила трехрядный внедорожник Destinator
Корреспондент
2025-07-17T18:33:27Z