MY.UAНовини
Два роки неволі: наша колега Ірина Левченка лишається заручницею росіян
Два роки неволі: наша колега Ірина Левченка лишається заручницею росіян

Два роки неволі: наша колега Ірина Левченка лишається заручницею росіян

Навіть спокійне життя пенсіонерки не врятувало мешканку Мелітополя від уваги окупантів

Минув ще один рік незаконного ув'язнення колишньоїжурналістки Ірини Левченко, що у травні 2023 року була зухвало викрадена окупантами у рідному Мелітополі. За цей час не вдалось не те що добитися її звільнення, а навіть визнання статусу з боку російської сторони та офіційного підтвердження, де утримують нашу колегу та на яких підставах.

До повномасштабного вторгнення росіян Ірина співпрацювала з "Телеграфом", висвітлюючи гострі соціальні теми. У другу річницю зникнення Ірини ми хочемо в черговий раз нагадати її історію. Зокрема підкреслити й те, що в полоні тортурам й катуванню піддаються всі без виключення українці, а процес повернення цивільних є завдання "з зірочкою".

Жодної особистої звістки за два роки

Від початку повномасштабного вторгнення і захоплення росіянами українських міста та сіл на окупованих територіях вони вдаються до систематичного тиску на цивільне населення. Крім запровадження власних законів, засилля пропаганди, примусу до отримання громадянства, "націоналізації" майна, а по факту банального його "віджиму", загарбники систематично викрадають місцевих мешканців. В перші місяці під ударом були колишні військові та правоохоронці, працівники органів влади та медійники, вчителі та медики, а таким чином російські окупанти намагались з одного боку придушити спротив, залякати місцевих, а з іншого перетягнути на свою сторону фахівців, які допомагали б будувати новий порядок. Та пізніше від перспективи опинитись "на підвалі", а згодом в одному з місць позбавлення волі міг опинитися будь-то – молодий чоловік, що працював на будівництві й необережно висловився про Росію в компанії друзів, директорка сільського клубу, що намагалась врятувати українські костюми, прапори та декорації, або пенсіонери, що опинилися не в той час не в тому місці.

Олександр та Ірина Левченки багато років разом й затримали їх вдвох

Останній випадок якраз про нашу колишню колегу Ірину Левченко, яка багато років віддала вітчизняній журналістиці, та її чоловіка Олександра, що все життя працював на місцевих заводах. При цьому обидва на 24 лютого 2022 року вже перебували на заслуженому відпочинку, робили ремонт у квартирі, займались дачею та вихованням внучки. Такий спосіб життя подружжя 14,5 місяців окупації Мелітополя увагу росіян не привертав, але все змінилось навесні 2023 року. Востаннє на зв’язок Ірина вийшла 6 травня, розповідала її сестра Олена Руденко. Лише за тиждень стало відомо, що Ірину разом з чоловіком затримали росіяни, відтоді почалась боротьба за їх звільнення. На жаль, через позицію росіян, які неохоче визнають факти насильницького викрадення та ув'язнення цивільних, адже відповідно до Женевських конвенцій "насилля над життям та особистістю, зокрема, захоплення заручників є забороненим й залишатимуться забороненими будь-коли та будь-де стосовно осіб, які не беруть активної участі в бойових діях", добиватися звільнення цієї категорії бранців вкрай складно. Частину з них окупанти "легалізують" через кримінальні справи, звинувачуючи в організації терористичних актів, шпигунстві тощо. Зазвичай матеріали в таких справах "шиті білими нитками", а самі процеси відбуваються з порушеннями, але це, звісно, не зупиняє росіян.

Та значна частина цивільних заручників лишається "в тіні", адже інформація про їх місцеперебування, статус може бути відсутня тривалий час. Про це зокрема свідчать результати роботи документаторів Медійної ініціативи за права людини. Станом на поточний місяць це дозволило ідентифікувати щонайменше 2246 цивільних українці (в тому числі 321 особа, що була затримана до повномасштабного вторгнення), яких Росія викрала в окупації та незаконно утримує у своїх тюрмах. З них 286 бранців вже почули вирок, на 238 ще триває суд, ще 17 є фігурантами досудових розслідувань.

МІПЛ наводить статистику, що тільки частина цивільних перебуває під судом чи слідством

Загалом на квітень 2025 року в розшуку перебувають понад 60 тис. українців, з яких по 10 тис. є підтвердження, що вони – у полоні. Такі дані в ефірі "Суспільного" навів уповноважений з питань зниклих безвісти за особливих обставин Артур Добросердов. Він зазначив, що інформація частково надходить від Росії через Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ), а також через неофіційні джерела, такі як пошук по OSINT та збір свідчень тих, хто був звільнений з неволі.

Чоловіка Ірини — Олександра Левченка окупанти відпустили у вересні 2024 року (подружжя відразу після затримання розлучили й тримали окремо – Авт.), однак про нашу колегу за два роки надходили різні повідомлення від земляків, які пережили ув’язнення. Останнє — у грудні минулого року було про те, що вона жива й перебуває в Донецькому СІЗО №1, яке називають одним з найгірших міст несвободи для українців. Та чи відповідає дійсності така інформація, наразі встановити неможливо.

Більшу частину життя Ірина провела з фотоапаратом в руках - це її робота й хобі

- Інформацію про Ірину ми намагаємось перевіряти, але поки стовідсотково немає впевненості, де вона наразі перебуває. Особисто від неї як за рік, що минув, так й до того, жодних звісток не було, – розповіла "Телеграфу" її сестра. – Крім того, факт перебування у полоні офіційно так і не підтверджено, адже представники Червоного Хреста не мають доступу до Мелітополя. Тому не вони мені повідомляють новини про Ірину, а звертаються за ними до мене.

До Бюро Центрального агентства МКЧХ з розшуку для міжнародного збройного конфлікту в Україні з проханням повідомити наявні відомості про нашу колегу надіслав запит й "Телеграф". Крім того, просив у листі надати загальну інформацію щодо цивільних бранців, а саме, про їхню загальну кількість за даними міжнародної організації, місця утримання українців та кількість зафіксованих випадків катування цивільних українців, порушення санітарних норм при утриманні, позбавлення права на спілкування з близькими, права на отримання медичної допомоги тощо. Запит нашого видання зареєстрували на початку квітня й на першу частину повідомили: "Відповідно до свого мандату, МКЧХ може ділитися інформацією, що передається, з Національним Інформаційним Бюро (НІБ) України, чия роль полягає в інформуванні сімей. А також з родинами, які звертаються до МКЧХ щодо своїх зниклих безвісти або полонених близьких". Друга із загальними питаннями лишилась без відповіді.

- Всі ми пам’ятаємо Ірину як дуже енергійну і позитивну людину, — наголосив її колишній керівник і колишній її керівник — головний редактор "Телеграфу" Ярослав Жарєнов. — Спочатку для нас вона писала регіональні новини, але ніколи не боялась вийти за рамки одного міста, області чи якоїсь заданої теми. Завжди з трепетом ставилась до людей, яким була потрібна допомога. І це було фішкою всіх її матеріалів — відверте і щире переживання за тих, хто від чогось страждає. Її викрадення нас шокувало, оскільки пара пенсіонерів займались дачею та якимись побутовими справами. Яка від них могла бути небезпека? І от вже два роки ми жодним чином не можемо її знайти — ні власноруч, ні через юристів. Людина просто зникла. Ми надіємось, що розголос допоможе визволити Ірину живою.

Без принижень та тортур не буває неволі

Давно відомо, що українці піддаються у російській неволі тортурам та знущанням як фізичним, так й психологічним незалежно від того чи це військові, чи цивільні. Останнє тому підтвердження історіяжурналістки Вікторії Рощиної, яку до смерті закатували окупанти, та свідчення правозахисника та журналіста Максима Буткевича, що провів в ув'язненні два роки й був звільнений у 2024-му. Всю цю інформацію фіксують, систематизують та використовують задля боротьби за тих, хто й досі перебуває в руках росіян, численні правозахисні організації. Їхні представники констатують, що медійники, хоча й є під особливою увагою окупантів, але жорстокі вони до всіх без виключно бранців, незалежно від віку, статі та роду занять.

- Трагічна історія Вікторії є надзвичайно важливою, адже вкотре підсвічує тему поводження з українськими військовополоненими та цивільними, які опинилися в російському полоні, – наголосила в розмові з "Телеграфом". – Вероніка Вельч – виконавча директорка організації Amnesty International Ukraine. – З нашого нещодавнього дослідження "Оглушлива Тиша" чітко видно системність тортур і умисних вбивств українців у неволі. Особливо складною є ситуація з так званими насильницькими зникненнями, коли людина потрапляє до полону, але її перебування ніде не фіксується. Доля таких бранців — чи не найжахливіша, адже кат отримує повну владу над жертвою. Водночас, ми б застерігали від виокремлення саме медійників. Відомо, що Росія системно застосовує катування до всіх — як до військових, так і до цивільних (вчителів, медійників, і т. д.) яких незаконно позбавляє волі. На жаль, катуванням піддаються всі. Ми не маємо жодного задокументованого випадку повернення з полону без принижень або тортур. Дії Росії щодо цивільного населення і масштаб цих злочинів однозначно підпадають під визначення злочинів проти людяності.

Міжнародні організації фіксують системність катувань з боку росіян

- Ми закликаємо до того, щоб кожен, хто причетний до цих злочинів, поніс справедливе покарання. Важливо, аби відповідальність не обмежувалася лише Путіним, Лавровим чи Бєловою (Марія Львова-Бєлова – уповноважена при президентові РФ з прав дитини, натомість активно сприяє депортації українських дітей. За це Міжнародний суд в Гаазі видав ордер на арешт чиновниці – Авт.). Її мають нести всі, хто прийшов на нашу землю з війною і вчиняв звірства. Саме тому ми виступаємо за запровадження універсальної юрисдикції, яка дозволить переслідувати винних уже зараз, у різних країнах світу, – наголосила фахівчиня з міжнародного лобізму.

За словами співрозмовниці, попри те, що, здавалося б росіяни вже придушили всі можливі прояви спротиву та створили на захоплених територіях атмосферу страху, вони продовжують викрадати й ув'язнювати місцевих мешканців.

Правозахисники наводять вибірку, ким є цивільні бранці

- Терор цивільного населення — включаючи дітей і людей похилого віку — це основна форма взаємодії окупантів з тими, хто залишився на захоплених територіях, – наголошує Вероніка. – Хоча процес окупації має свої хвилі та логіку, ми не спостерігаємо сталої тенденції до зменшення випадків насильницьких зникнень чи незаконних затримань. Навіть через десять років після окупації Криму ми продовжуємо отримувати повідомлення про переслідування місцевого населення. Це безупинний маховик репресій, схожий на сталінські практики, який досі не зупинився.

У пошуку шляхів впливу на російську сторону щодо дотримання прав людини та притягнення до відповідальності винних у порушеннях і воєнних злочинах українські правозахисники звертаються й до нового президента США Дональда Трампа. Зокрема, український офіс Amnesty International звернувся до нього з відкритим листом, чи матиме це ефект в найближчий перспективі, поцікався у співрозмовниці "Телеграфу".

- Amnesty International має впливове представництво у США. Наші колеги постійно проводять консультації з різними політичними силами, хоча не всі ці контакти набувають публічного розголосу, – зазначила Вероніка Вельч. – Ми бачимо, що нинішня Адміністрація частіше говорить про необхідність зупинити людські втрати. На жаль, ті способи розв'язання проблеми, які нині пропонуються, є суперечливими. Водночас ми активно працюємо над темою військовополонених у США. Це складна тема для американського суспільства, хоча й дуже особиста для багатьох. Скажімо, Президент Ендрю Джексон і Сенатор Джон МакКейн свого часу самі були військовополоненими. Серед американського населення значна частка має досвід військової служби, тож розуміння теми є. Проте, попереду ще дуже багато роботи.

Ірина завжди допомагала людям, в тому числі через донорство

До долі Ірини Левченко та інших журналістів, а мова йде про щонайменше 31 цивільного працівників медіа та 1 працівника ЗМІ, що мобілізувався й захищає країну зі зброєю в руках, продовжує привертати увагу і професійна спільнота. Шляхи для звільнення цивільних продовжує шукати й офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця. Як зазначено у його щорічній доповіді про діяльність на посаді: "на відміну від попередніх років обізнаність світової спільноти щодо проблематики звільнення цивільних посилилась, більша частина держав світу наразі усвідомлює злочинні дії Росії проти України як демократичної країни". Та поки попри всі зусилля результати лишаються достатньо скромними. Так, у 2024 році в Україну вдалось повернути 39 цивільних осіб, які незаконно утримувалися РФ, а загалом з початку повномасштабного вторгнення – 170.

Як повідомляв "Телеграф", минулої осені у резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи вперше окремо згадали про полонених Росією українських журналістів. Серед них згадується й наша колега Ірина Левченко, звільнення якої ми чекаємо разом з її родиною.

Теги за темою
РоссияЖурналисты
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Скандальний Браун зірвав у Катовіце прапор ЄС і витер ним взуття
Европейская правда
2025-05-06T12:04:18Z
Працювала покоївкою і виішла заміж за заможного забудовника: що відомо про маму Дональда Трампа
Telegraf
2025-05-06T12:03:34Z
"Україна – це моє!": які козирі дає угода про надра і що може стати "ядерним ударом" по Путіну
Telegraf
2025-05-06T12:03:28Z
Франція категорично проти планів Ізраїлю «окупувати» сектор Гази
УкраинФорм
2025-05-06T12:03:03Z
Шольц продовжить виконувати обов’язки канцлера до обрання наступника
Европейская правда
2025-05-06T12:00:27Z
ЗМІ: Гегсет створив десяток чатів у Signal, де обговорював зарубіжні поїздки та свій графік
Европейская правда
2025-05-06T11:58:21Z
Reuters: зупинка військової допомоги США Україні була результатом самодіяльності Гегсета
Европейская правда
2025-05-06T11:57:46Z
Пєсков: Пропозиція Путіна щодо перемирʼя на три дні все ще актуальна
ZN UA
2025-05-06T11:52:02Z
"Величезна помилка": Орбан істерить через плани вступу України до Євросоюзу
GlavRed
2025-05-06T11:51:11Z
Сергій Притула архівним фото привітав матір з 70-річчям
Gazeta UA
2025-05-06T11:52:28Z
У Ніцці розпочався фестиваль українського мистецтва KobzART-2025
УкраинФорм
2025-05-06T11:46:14Z
Романтичне побачення на червоній доріжці: 7 найкрасивіших зіркових пар на Met Gala-2025
24tv
2025-05-06T11:42:45Z
Google йде у Голлівуд — компанія створила підрозділ фільмів та ТБ 100 Zeros
ITC
2025-05-06T11:37:48Z
5 зачісок літа, які буде носити кожна модниця: виглядають бездоганно
24tv
2025-05-06T11:15:45Z
На Netflix вийде ще один український фільм з Лесею Нікітюк в головних ролях: що це за стрічка
24tv
2025-05-06T11:15:42Z
У рожевій сукні з метровим шлейфом: Шакіра вразила розкішним образом з діамантами на Met Gala
24tv
2025-05-06T11:12:44Z
Ніколь Кідман дебютувала на публіці з короткою стрижкою
Фокус
2025-05-06T10:57:39Z
Голлівуд критикує мита Трампа на іноземні фільми – WSJ
iPress
2025-05-06T10:49:59Z
"Волга" і вільні гроші: чому всі чоловіки в СРСР мріяли стати таксистами
Telegraf
2025-05-06T12:06:14Z
У застосунку «Армія+» з'являться ще п’ять рапортів - Умєров
УкраинФорм
2025-05-06T12:06:02Z
На Суспільному відбудеться Всеукраїнський урок національної ідентичності
Детектор М
2025-05-06T12:04:48Z
На які пільги та виплати можуть розраховувати кавалери ордену За мужність III ступеня – розповідає юрист
Факти ICTV
2025-05-06T12:04:15Z
СЗЧ у 2025 році: що буде, якщо військовослужбовець самовільно залишив військову частину
Лига
2025-05-06T12:03:16Z
Несуть понад 200 кг: армія США отримала незвичайні БПЛА Grasshopper
Фокус
2025-05-06T12:01:24Z
Лубінець призначив Червякову своїм представником з прав дитини
УкраинФорм
2025-05-06T11:58:33Z
Зеленський присвоїв звання Героя України ще шістьом військовим, чотирьом із них - посмертно
УкраинФорм
2025-05-06T11:52:41Z
Пільги для дітей учасників бойових дій: перелік та що потрібно знати
Факти ICTV
2025-05-06T11:52:05Z
TEUS цікавить напрямок Іспанії та нішеві культури
AgroPortal
2025-05-06T12:00:31Z
Мінфін назвав розмір трансфертів місцевим бюджетам у квітні
УкраинФорм
2025-05-06T11:58:28Z
Тріщить по швам: як російська економіка втрачає імпульс зростання
24tv
2025-05-06T11:45:37Z
Ціни на золото оновили двотижневий пік: що стало причиною
Факти ICTV
2025-05-06T11:43:35Z
Нафтогаз сплатить до держбюджету ₴8,8 мільярда дивідендів за 2024 рік
УкраинФорм
2025-05-06T11:42:24Z
Пенсія в Україні: чи зростуть виплати з 1 червня
Фокус
2025-05-06T11:36:15Z
Мита Трампа: деякі ляльки Barbie подорожчали в США більш ніж на 40%
ZN UA
2025-05-06T11:33:32Z
У 2025 році експорт українського цукру склав 196,6 тисячі тонн
Agravery
2025-05-06T11:31:44Z
Аграріям компенсували ще 223 млн грн за придбання вітчизняної техніки
AgroPortal
2025-05-06T11:30:34Z
Трамп заборонив США фінансувати дослідження хвороб за кордоном
24tv
2025-05-06T10:52:56Z
Названо найдоходніші медичні компанії України
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T10:49:35Z
Свині стануть загрозою для людей? Небезпечний вірус лютує у Європі
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T10:48:38Z
У МОЗ підтвердили, що заборона маркетингу не вплинула на ціни на ліки, – Сердюк
24tv
2025-05-06T10:42:19Z
Військові та ветерани можуть отримати безкоштовні засоби реабілітації: як подати заявку
Хвиля
2025-05-06T10:37:36Z
Що їсти на роботі, щоб обід заряджав енергією, а не спричиняв утому
24tv
2025-05-06T10:30:23Z
20 пільг для УБД, про які ви могли не знати
24tv
2025-05-06T10:03:50Z
Хірурги провели унікальну операцію: пухлину хребта видалили через око
24tv
2025-05-06T09:34:30Z
Що робити, якщо листя полуниці жовтіє: 1 добавка у воду і проблему вирішено
GlavRed
2025-05-06T08:27:18Z
Любовна афера на кордоні: чоловік одружився з сусідкою, щоб виїхати до дружини
24tv
2025-05-06T12:03:53Z
Смертельна ДТП під Полтавою: правоохоронцю оголосили підозру
1News
2025-05-06T11:52:23Z
Львівська політехніка звільнила працівника, який ображав захисника України у банку
24tv
2025-05-06T11:34:40Z
70-річний чоловік протаранив ворота маєтку Дженніфер Еністон
Фокус
2025-05-06T11:27:59Z
У Польщі повідомили про виявлення у Пужниках останків щонайменше 42 людей
УкраинФорм
2025-05-06T11:27:46Z
Нове "досягнення" російської ППО: у Московській області в багатоповерхівці застряг снаряд
24tv
2025-05-06T11:22:49Z
"Волочили по дорозі": у ТЦК прокоментували відео із силовим затриманням чоловіка у Львові
24tv
2025-05-06T11:18:20Z
У ТЦК пояснили, чому тягли чоловіка по асфальту у Львові
Фокус
2025-05-06T11:00:55Z
Французька поліція врятувала батька криптовалютного мільйонера, викраденого заради викупу
InternetUA
2025-05-06T10:58:34Z
"Залишилося 3 км до кордону": в ОСУВ "Хортиця" розповіли про ситуацію на Новопавлівському напрямку
Фокус
2025-05-06T12:03:24Z
Графік відключення світла в Запоріжжі на 7 травня: понад 80 вулиць залишаться без електроенергії
Политека
2025-05-06T12:00:56Z
На Житомирщині коштом ЄІБ реконструюють лікарню
УкраинФорм
2025-05-06T12:00:53Z
Армія РФ використовує тактику мотоциклетних атак на Покровському напрямку - Forbes
Gazeta UA
2025-05-06T11:54:20Z
Жовтий рівень небезпеки. На Київщині очікуються нічні заморозки
ГЛАВКОМ NET
2025-05-06T11:54:07Z
Про підготовку ворогом масштабної десантної операції з форсуванням Дніпра наразі не йдеться - Волошин
УкраинФорм
2025-05-06T11:52:53Z
У Києві під час війни витратять на ремонт адмінбудівлі 34 мільйони гривень
Telegraf
2025-05-06T11:51:22Z
У столичних школах встановлять більше 1000 відеокамер та покращать цифрову інфраструктуру
Khreschatyk
2025-05-06T11:48:12Z
"Вперше за час війни": бійці СБС уразили радар корабельної радіолокаційної системи
Фокус
2025-05-06T11:42:28Z
Через широкі крісла: електромобілі Volkswagen ID.Buzz відкликають з дивної причини
AutoGeek
2025-05-06T11:57:41Z
Майстер своїми руками відтворив найвідоміший спортивний Mercedes 90-х
Фокус
2025-05-06T11:27:46Z
Nissan випустить недорогий і економічний кросовер преміумкласу на базі X-Trail
Фокус
2025-05-06T11:25:37Z
Skoda презентувала оригінальну версію кросовера Elroq
AutoCentre
2025-05-06T11:25:35Z
Brabus презентував ідеальний Гелендваген для тих хто в тилу й при грошах
Топ Жир
2025-05-06T11:21:09Z
Ретро-стильована Toyota Corolla FX Edition надихається 80-ми, але не досконала
Топ Жир
2025-05-06T11:15:42Z
Mercedes-Benz Sprinter відзначає 30-річчя моделі: основні етапи розвитку
AutoGeek
2025-05-06T11:00:44Z
Навіть не думайте робити це в припарковому авто: водій може втратити права на 10 років і отримати величезний штраф
Telegraf
2025-05-06T11:00:06Z
З золотом та карбоном: Mansory презентувало Rolls-Royce для мафіозного весілля
AutoCentre
2025-05-06T10:04:03Z
На келихах взагалі не буде розводів: ось секрет, як їх мити
24tv
2025-05-06T12:03:24Z
Adjari Orange та Adjari Cherry: революція у світі коньяку
Фокус
2025-05-06T11:45:00Z
Навіть сліду не залишиться: як відмити хну з рук за 5 хвилин
GlavRed
2025-05-06T11:39:18Z
Ідеальна випічка до чаю у дощові дні: готуємо вишневий баскський пиріг
Gazeta UA
2025-05-06T11:31:35Z
3 причини не фарбувати стіни на кухні в білий колір
24tv
2025-05-06T11:27:37Z
Як прибрати плями кави з одягу: прості та ефективні способи
GlavRed
2025-05-06T11:25:36Z
Смачніше й не вигадаєш: готуємо всім знайоме сирне печиво
24tv
2025-05-06T11:15:23Z
Увага до деталей і квартира "як з обкладинки" готова. Як зробити її дорожчою
Telegraf
2025-05-06T10:31:17Z
Ситна солянка на обід і до вечері: покроковий рецепт приготування
Фокус
2025-05-06T10:06:31Z
Лунін – у шортлисті Астон Вілли: Емері бачить у ньому заміну Мартінесу
Football.ua
2025-05-06T12:04:23Z
Представник Дюбуа пояснив, чим є конфлікт з Усиком
Gazeta UA
2025-05-06T12:00:53Z
Колишній суперник Усика та Кличка планує придбати англійський клуб, де грає син Шевченка
24tv
2025-05-06T11:58:29Z
"Планував відвідати Україну": ексчемпіон світу розповів про свої відносини з Усиком
24tv
2025-05-06T11:51:41Z
Hator Race Daytona – фінал українського NASCARу визначив переможців
AutoCentre
2025-05-06T11:43:18Z
Світоліна отримала першу суперницю на турнірі WTA у Римі
УкраинФорм
2025-05-06T11:31:36Z
Довбик не повернеться в Жирону
Football.ua
2025-05-06T11:28:28Z
Верняєв з командою можуть бойкотувати чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики - заява
УкраинФорм
2025-05-06T11:24:31Z
Зіркова топ-збірна, яка вигравала на чемпіонатах світу, погодилась зіграти матч проти Росії
24tv
2025-05-06T11:24:28Z
Що відбувається в мозку, коли читаємо: відповідь нейробіологів
Gazeta UA
2025-05-06T12:03:32Z
Понад 1000 працівників Xiaomi розробляють власний процесор Xring — він може вийти вже цього місяця
ITC
2025-05-06T12:01:10Z
Провідна сценаристка Clair Obscur Expedition 33 спершу прийшла в проєкт зовсім на іншу роль
24tv
2025-05-06T11:51:34Z
Безмежна енергія все ближче: фізики вирішили 70-річну проблему термоядерних реакторів
Фокус
2025-05-06T11:45:34Z
Обережно, спори: п’ятий епізод «Останніх з нас» / The Last Of Us покаже один із найскладніших елементів гри
ITC
2025-05-06T11:37:20Z
Будуть ремастери? Знайдено вихідні коди Fallout 1 і 2, які нібито видалили ще в 1990-х роках
ITC
2025-05-06T11:37:19Z
Найпотужніший у світі: китаський термоядерний реактор BEST запрацює у 2027 році
ITC
2025-05-06T11:37:11Z
Кістка віком 100 млн років порушує всі правила: розкрито еволюцію однієї з найдивніших тварин
Фокус
2025-05-06T11:36:58Z
Неповторний рецепт "Битої редиски", який затьмарить усі страви на столі
GlavRed
2025-05-06T11:25:35Z