/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F3%2F9cd24afe1a61ad0aeb680b0851252937.png)
Ми стаємо американською коморою, - політтехнолог про ресурсну угоду
Про це він розповів у своєму блозі.
Як зазначає експерт, ті 57 мінералів, які прописані в договорі, - це біржовий товар із ринковою цікаю, і якщо тройська унція золота коштує 3300 доларів, то вона так коштує і в Україні, і в США, і в Японії, і в Африці. А право першої купівлі, пояснює він, дає США гарантії покупок в Україні у разі, наприклад, коли Китай забороняє продаж деяких видів рідкісноземельних металів.
«У них є гарантований металевий депозит в Україні під землею. Китайці перестають постачати літій – вони беруть його в Україні за ринковою ціною. Нам платять за ринковою ціною. Скандій за ринковою ціною, золото за ринковою ціною. Ми могли продати це китайцям за ринковою ціною, а тепер американцям за ринковою ціною. Тобто ми не у виграші і не у програші, а вони у виграші, бо вони гарантували собі стійке постачання. У цьому їхня мета. І тому ми стаємо американською коморою. І це є наш плюс. Саме тому ми починали, взагалі-то, всю цю історію», - пояснює Михайло Шейтельман.
Як він нагадує, ще рік тому Ліндсі Грем казав, що українці сидять на різних копалинах ціною в трильйони доларів, а потім Зеленський повіз у США План перемоги, де 2 пункти були написані спеціально для Трампа – про заміну американських військових у Європі на українські та про надра. Тож, констатує експерт, Трамп заковтнув нашу наживку, потім, щоправда, спробував віджати все, але ми не дозволили.
«В результаті переговорного процесу ми відрізали все, що вони намагалися отримати. Жодних ось цих старих родовищ, які ми і без них вміємо розробляти. Жодних з нашого бюджету грошей. І жодних боргів ми не визнаємо», - підсумовує Михайло Шейтельман.
Також Politeka писала про те, що Бортник пояснив, чому росія пропустила вступ Фінляндії та Швеції до НАТО.